Skocz do zawartości

Los Angeles Clippers 17/18


LAF

Rekomendowane odpowiedzi

Temat na który większość z Was czekała z utęsknieniem ;)

 

Przejdę od razu do rzeczy :

 

mamy nowego GM w postaci Jerry'ego West'a i to jest najlepszy ruch kadrowy od kiedy Ballmer przejął klub. West już odkupił picki w drafcie co nam dało dwóch nowych graczy o których się nie wypowiem bo nie widziałem ich w akcji. Tylko czy Doc im zaufa bo spod jego skrzydeł ostatnim zawodnikiem który był jako rookie i się wybił to Rondo w Bostonie ...

Już nie będzie rozdawanie pick'ów na lewo i prawo bo West będzie mądrze nimi zarządzał.

 

 

Ruchy z pickami w drafcie bardzo dobre, a gracze bardzo interesujący. Evans wygląda obiecująco, może grać rezerwowego PG z ławki, jest bardzo niski ( ledwie 6 stóp wzrostu ), ale w koledżu pokazywał sie z dobrej strony, przyzwoicie rzuca za 3, nieźle podaje. 26 punktów i 8 asyst PER 40 dla Oklahomy. W obronie z tym wzrostem, to pewnie sam się domyślasz. Thornwell, to jeden z najlepszych graczy turnieju, otrzymał nagrodę SEC POY, raczej rzucający obrońca, senior, dobrze punktujący, w ostatnim roku na uczelni poprawił rzut ( wcześniej 37% FG i 32% za 3), miał 45% z gry i 40% za 3, potrafi dostawać się na linię, ostatni sezon miał fenomenalny, raczej brakuje upside'u. Obaj gracze powinni trafić do rotacji Clippers od zaraz, biorąc pod uwagę, jak beznadziejna jest tam ławka.

 

Mnie bardziej nurtuje pytanie, czy pojawienie się Westa nie będzie oznaczało totalnej przebudowy Clippers bez Paula i Griffina lub wokół Griffina ( LAF, coś takiego jak przebudowa wokół Paula nie istnieje), bo inaczej nie do końca wiem, po co ten ruch był im potrzebny.

 

 

 

Teraz przejdę do pionu sportowego :

Doc zostaje jako HC i to jest dosyć burzliwa kwestia czy jest w stanie wspiąć się na wyżyny trenerki i doprowadzić drużynę do WCF.

Zawodnikami którzy zostają są : Jamal Crawford który regularnie znika po RS , Wesley Johnson , A.R , DeAndre Jordan z tych znaczących.

A.R jest w tym klubie od kiedy zaczął grać w koszykówkę a nie statystować na boisku prospectem a DeAndre Jordan to spokojnie górna półka centrów w lidze. Obaj w swojej roli jaką posiadają w klubie mogą zostać.

Za Jamal'a i Wesley'a chętnie sprowadziłbym nową twarz do klubu gdyż moja cierpliwość do pierwszego pana już się wyczerpała a Wesley cóż jako zmiennik może zostać jednak dobrze było by go wymienić.

 

Wyciekły już plotki o chęci handlowania Jordanem, na szczęście szybko zdementowane ( być może miały na celu pobudzenie GM-ów do składania ofert Clippers, by ci mogli się dowiedzieć, jaka jest wartość Jordana na rynku transferowym). Jordan to górna półka centrów w lidze, ale w przypadku przebudowy warto rozważyć jego wymianę, chociażby do Celtics ( jeżeli okaże się, że trudno będzie zatrzymać i Griffina i Paula). Paradoksalnie to Austin Rivers może być najbardziej pewny pozostania w klubie na kolejny sezon. 

 

 

 

I teraz najważniejszy gracze czyli nasi F.A. Zacznę od najmniej ważnych :

Mo Speights i Felton już zapowiedzieli ,że będą chcieli zagrać gdzie indziej. Bass i Anderson nie byli czołowymi graczami a ich obecność na boisku to tylko statystowanie a nie granie chociaż Bass miał kilka przebłysków.

Luc fajnie było by go zatrzymać gdyż wyrasta nam na zawodnika typu 3&D i trudno znaleźć kogoś lepszego na tą pozycję który był by w zasięgu Clippers.

J.J.Redick czyli gracz którzy może dostać maxa od innych drużyn ale czy to będzie odpowiednia kwota dla tego zawodnika ? Ciężko na te pytanie odpowiedzieć i chociaż Doc coś tam gada ,że raczej nie to od kiedy głównym decyzyjnym jest West bardziej czekam na jego opinie co on uważa na tego gracza.

Blake Griffin legenda organizacji został wybrany przez ten klub i sam wielokrotnie podkreślał ,że czuje się dobrze w tej organizacji i raczej nie powinien się gdzieś indziej ruszyć. Ainge robi zakusy na niego ale bez s&t to raczej nie możliwe a Bradley'em i Crowder'em bym nie pogardził.

 

 

Większość mało ważnych FA Clippers, o ile nie wszyscy nie zostaną na kolejny rok, to raczej przesądzone. 

 

Redick może dostać sporą kasę na FA i nie wiem, czy jest sens składanie mu zbliżonych bądź wyższych ofert. Maksymalnej czteroletniej umowy to on na pewno nie zostanie, ale ktoś może spokojnie zaoferować 40/2, a może nawet 60/3. Trudno będzie Clippers konkurować z taką kasą, bo przy pozostaniu Paula i Griffina zwyczajnie jej nie będzie, a przy niepozostaniu ich obu, nie będzie sensu w przepłacaniu Redicka.

 

Griffin i sign and trade to mało prawdopodobny scenariusz. Po pierwsze musi zostać spełniony warunek taki, że Celtics podpisują Haywarda, po drugie trzeba założyć, że mogą podpisać Griffina a sign and trade zrobić z Jazz. Moim zdaniem mocno wątpliwe jest sign and trade Blake'a. Z duetu Paul - Griffin wolałbym, żeby to ten drugi został w Clippers.

 

Paul spotka się z Clippers, Spurs, Nuggets i Rockets. Denver raczej go nie przekonają, Rockets mają jakieś niewielkie szanse, szanse Spurs i Clippers oceniam 50/50.

 

 

 

CHRIS PAUL - TOP 3 PG w NBA , HOF obserwować jego grę to jak podziwiać ruchy pędzlem najlepszego malarza.Perfekcjonista w każdym calu zarówno na boisku jak i po za nim. Bez niego ten klub będzie grał o czołowy pick w drafcie a nie o WCF.On musi zostać nawet jakby chciał mieć władzę absolutną to Ballmer z Westem powinni się na to zgodzić.

 

Wreszcie ta organizacja przypomina profesjonalny klub koszykówki i z Paul'em znowu będziemy contenderem.

 

Czy może nie lepiej spróbować grać o czołowy pick w drafcie? Z Paulem to zespół na 2 rundę Zachodu, mający jakieś 35% szans na finał konferencji i jakieś 5% szans na awans do finału NBA. Clippers w aktualnej formule mieli już chyba wystarczająco dużo czasu, żeby pokazać swój sufit i wydaje mi się, że najlepiej byłoby już zamknąć ten rozdział w historii klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej właśnie iść w przebudowę jak Chicago i stworzyć sobie contendera w erze post GSW ?

 

NIE

 

Jest kilka patologicznych organizacji, w których zespół trzeba zaorać i budować od nowa, ale ile można czytać o czekaniu aż Warriors się rozpadną. Przecież to jest żenujące... Śmiejemy się z Clippers, bo LAF swoimi postami często daje ku temu powody, ale to cały czas jest całkiem mocny zespół, który w pełnym składzie (jakkolwiek głupio to nie brzmi) może spokojnie powalczyć o finał konferencji. 

 

Przebudowa jest jedną z opcji, ale mam wrażenie, że według niektórych powinno się zaorać 3/4 klubów w NBA, bo Warriors/bo LeBron. Takie myślenie do niczego nie prowadzi, bo za kilka lat ligą mogą trząść jeszcze inne zespoły, które zbiorą do siebie trochę talentu. Clippersów fajnie się ogląda, po Ballmerze widać, że chce w ten klub inwestować i z pomocą Westa może coś z tego będzie. Tankowanie przy takiej ilości dołujących zespołów to nie jest moim zdaniem dobry wybór. Chyba, że odejdzie Paul - wtedy faktycznie warto taką ewentualność rozważyć, bo Clippers tracą swój największy atut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby zdrowi mają szansę pokonać GSW?

 

Swoją drogą intryguje mnie czemu w słowach: West'a, Jamal'a, Crowder'em, Paul'em walisz te apostrofy, że aż oczy bolą (i giną pandy) a w słowie contenderem już tego apostrofu nie ma.    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

Też to zauważyłem, ale nie chciałem być uszczypliwy :)

 

@LAF

Stawiaj apostrofy tylko wtedy, kiedy nazwisko kończy się na samogłoskę. Czyli "George'a" tak, ale już przy "Paula" nie stawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat na który większość z Was czekała z utęsknieniem ;)

 

Przejdę od razu do rzeczy :

 

mamy nowego GM w postaci Jerry'ego West'a i to jest najlepszy ruch kadrowy od kiedy Ballmer przejął klub. West już odkupił picki w drafcie co nam dało dwóch nowych graczy o których się nie wypowiem bo nie widziałem ich w akcji. Tylko czy Doc im zaufa bo spod jego skrzydeł ostatnim zawodnikiem który był jako rookie i się wybił to Rondo w Bostonie ...

Już nie będzie rozdawanie pick'ów na lewo i prawo bo West będzie mądrze nimi zarządzał.

 

Dodatkowo Ballmer chce zbudować nową halę w Inglewood więc Lakersi będą mogli sobie wieszać te banery pod kopułą do woli.

 

Teraz przejdę do pionu sportowego :

Doc zostaje jako HC i to jest dosyć burzliwa kwestia czy jest w stanie wspiąć się na wyżyny trenerki i doprowadzić drużynę do WCF.

Zawodnikami którzy zostają są : Jamal Crawford który regularnie znika po RS , Wesley Johnson , A.R , DeAndre Jordan z tych znaczących.

A.R jest w tym klubie od kiedy zaczął grać w koszykówkę a nie statystować na boisku prospectem a DeAndre Jordan to spokojnie górna półka centrów w lidze. Obaj w swojej roli jaką posiadają w klubie mogą zostać.

Za Jamal'a i Wesley'a chętnie sprowadziłbym nową twarz do klubu gdyż moja cierpliwość do pierwszego pana już się wyczerpała a Wesley cóż jako zmiennik może zostać jednak dobrze było by go wymienić.

 

I teraz najważniejszy gracze czyli nasi F.A. Zacznę od najmniej ważnych :

Mo Speights i Felton już zapowiedzieli ,że będą chcieli zagrać gdzie indziej. Bass i Anderson nie byli czołowymi graczami a ich obecność na boisku to tylko statystowanie a nie granie chociaż Bass miał kilka przebłysków.

Luc fajnie było by go zatrzymać gdyż wyrasta nam na zawodnika typu 3&D i trudno znaleźć kogoś lepszego na tą pozycję który był by w zasięgu Clippers.

J.J.Redick czyli gracz którzy może dostać maxa od innych drużyn ale czy to będzie odpowiednia kwota dla tego zawodnika ? Ciężko na te pytanie odpowiedzieć i chociaż Doc coś tam gada ,że raczej nie to od kiedy głównym decyzyjnym jest West bardziej czekam na jego opinie co on uważa na tego gracza.

Blake Griffin legenda organizacji został wybrany przez ten klub i sam wielokrotnie podkreślał ,że czuje się dobrze w tej organizacji i raczej nie powinien się gdzieś indziej ruszyć. Ainge robi zakusy na niego ale bez s&t to raczej nie możliwe a Bradley'em i Crowder'em bym nie pogardził.

 

CHRIS PAUL - TOP 3 PG w NBA , HOF obserwować jego grę to jak podziwiać ruchy pędzlem najlepszego malarza.Perfekcjonista w każdym calu zarówno na boisku jak i po za nim. Bez niego ten klub będzie grał o czołowy pick w drafcie a nie o WCF.On musi zostać nawet jakby chciał mieć władzę absolutną to Ballmer z Westem powinni się na to zgodzić.

 

Wreszcie ta organizacja przypomina profesjonalny klub koszykówki i z Paul'em znowu będziemy contenderem.

 

Wpierw propsy za w miarę wyważony i obiektywny post.

 

Jamal do zaorania. Ja nie wiem co on musiał zrobić Docowi że ten 36 ( 37? ) latkowi dał kontrakt na 3 lata w takiej kapuście. Śmiem twierdzić że nawet Wade nie masz szans na takie dulory, a co on osiągnął, a co Jamal.

 

Feltony, Mo, Johnsony im szybciej spadną tym lepiej dla ekipy.

 

A.R. - Perkins ładnie go podsumował ostatnio, ale tutaj też nepotyzmem wali. Jaja by były jak West go gdzieś pchnął. Mina Doca - bezcenna.

 

Niestety dla Was ( stety dla ligii ), jeden z pary Griffin/Paul odejdzie. Nie lubią się, a gdzie nie gdzie pada że wręcz nie cierpią się na wzajem. Stawiam na Paula że pójdzie do tego San Antoni. Fakt, mniejsza kasa, ale część sobie przynajmniej na podatkach odrobi no i może w końcu posmakuje jak WCF smakuje. Rudy zostanie i będzie niczym samotny rycerz, taki Westbrick Clippersów. 

 

Reddicka już nie macie. Idze za kasą. Stawiam na Philly.

 

Miło było, ale się skończyło. Jedyna nadzieja dla Was to owner nie patrzący na luxury tax i pełen rebuilding staffu medycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej Paul zostanie a odejdzie Blake - dużo więcej chętnych na niego jest a konkurencji praktycznie zadnej bo jeden Sap , który chce sporo więcej

 

Jeśli Paul ma choć resztki ambicji sportowej to odpuści te 205/5 u LAC i przytuli te 154/4 u kogoś innego. Jeśli takowej ambicji brak, trzeba się będzie zgodzić z Tobą.

 

Swoją drogą ma ktoś jakieś dane jak wygląda różnica w podatkach pomiędzy Kalifornią a Texasem? Z tego co gdzieś tam czytałem to w Texasie są najniższe ( 7%? ), a w Kalifornii ( coś mi lata po głowie cyfra 38% od najwyższego progu ) najwyższe ale ile w tym prawdy to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Cali masz do ok. 12% (pow. 1 mln USD), w Teksasie nie masz w ogole podatku stanowego.

 

Hmmmm

 

Czyli biorąc sam podatek pod uwagę Paul wprawdzie straci jeden rok odchodząc, ok. 40 mln USD ( bo tyle ma wynosić 5 rok w Clippersach ), ale przenosząc się do Texasu oszczędzi na podatku 12% rocznie, co daje około, roboczo licząc +/- 20 mln USD.

 

20 baniek różnicy. Chyba że ktoś to dokładniej policzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz wyliczyl to kiedys w temacie Spurs. Cos tam bylo chyba kolo 19 baniek.

 

No to niewiele się pomyliłem a tamto musiałem przegapić.

 

Szczerze, idę do roboty. Do wyboru mam dwa korpo. Jedno z nich buli mi większą kasę i nie daje perspektyw na rozwój, a w drugim mam lepszego szefa, lepszą możliwość awansu, multisport, własnego krawca ( pozdro prezio PZU ), wypasiony służbowy wózek. Tyle że na koncie ląduję "troszkę" mniej.

 

Biorę korpo 2 mimo wszystko. Ot dla zdrowia i własnej sekretarki w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm

 

Czyli biorąc sam podatek pod uwagę Paul wprawdzie straci jeden rok odchodząc, ok. 40 mln USD ( bo tyle ma wynosić 5 rok w Clippersach ), ale przenosząc się do Texasu oszczędzi na podatku 12% rocznie, co daje około, roboczo licząc +/- 20 mln USD.

 

20 baniek różnicy. Chyba że ktoś to dokładniej policzy?

http://midlevelexceptional.com/2014/07/23/exploring-true-value-contract/

 

Tu masz artykuł od kogoś z USa. Sytuacja Melo przy kontrakcie ok 25 - tam mówią o kilkuset tys rocznie a nie o 4-5 mln jak to wyszło Tobie

http://www.slamonline.com/nba/state-taxes-nba-free-agency/#CQ4jGOOXFtja3gE7.97

 

A tu nowszy ale podobne sumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamal do zaorania. Ja nie wiem co on musiał zrobić Docowi że ten 36 ( 37? ) latkowi dał kontrakt na 3 lata w takiej kapuście. Śmiem twierdzić że nawet Wade nie masz szans na takie dulory, a co on osiągnął, a co Jamal.

 

Jamal, wciąż ma step back i crossover na poziomie bardzo wysokim. Co wnosi 35 letni Wade?

 

Ich karier nie ma co porównywać, ale chyba obecnie wolałbym mieć w zespole Crawforda niż Wade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczepiłeś się tego Crawforda, chociaż jako jedyny, oprócz Paula potrafił rzucić Utah rękawice. Jasne liczby tragiczne, ale taka już niewdzięczna rola, gdy musisz brać cały atak na siebie, a rzut nie siedzi, bo cała uwaga jest skupiona na tobie w momencie kiedy Redick rozgląda się za swoimi jajami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamal, wciąż ma step back i crossover na poziomie bardzo wysokim. Co wnosi 35 letni Wade?

 

Ich karier nie ma co porównywać, ale chyba obecnie wolałbym mieć w zespole Crawforda niż Wade.

 

Jamal ma step back i crossover ale to wszystko co on ma. Dawanie mu 42/3 tylko za te dwie umiejętności i to w wieku 37 lat to grube przegięcie. 

 

26,3 mpg/12,3 ppg/2,6 ast/1,6 reb/0,7 stl - Jamal

29,9 mpg/18,3 ppg/3,8 ast/4,5 reb/1,4 stl - Wade

 

12.1 - PER Jamal

18.5 - PER Wade

 

I pewnie czego bym nie przytoczył to Wade będzie lepszy. No może poza +/- ale nie zapominajmy jakich padalców koło siebie miał Wade w porównaniu do Jamala.

 

W DEF Jamal nie istnieje o czym Clippersi przekonali się w PO dzięki Joe Johnsonowi.

 

Jak bym miał wybierać dać Jamalowi 42/3 w wieku 37 lat jak to zrobił Doc, albo dać Wadeowi 42/3 również rok temu to w ciemno biorę drugą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał wybierać dać Jamalowi 42/3 w wieku 37 lat jak to zrobił Doc, albo dać Wadeowi 42/3 również rok temu to w ciemno biorę drugą opcję.

 

Ja bym nie dał żadnemu. Chociaż z drugiej strony w tej lidze Shumperty zarabiają po 10 baniek, a Crabby po 20, więc w sumie przepłacenie kogokolwiek nie powinno dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.