Skocz do zawartości
karpik

beGM: Wymiany - komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, fluber napisał:

Ale na jakim volume? Przeciez on nawet srednio na mecz jednego rzutu at rim nie trafia:)

z sezonu na sezon coraz większym i trafia ponad 1 mecz w Memphis :) rok temu nawet ponad 2 trafione rzuty w grał przecież z mocno respektowanym Gasolem :) 

przypominam, że on rzuca 8 czy ile tam punktów na mecz, więc to spory %

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jeżeli gracz bez rzutu żyje z wejść na kosz i kwadratowych najwolniejszych w lidze floterow to coś musi robić na poziomie 1 rzut na mecz. Wychodzi na to ze ten słaby wskaźnik liczby trafień to i tak jego najmocniejsza strona. Przecież on cała karierę nie miał rzutu i te wejścia Slow Mo to była jego jedyna broń. 

Obecnie on ma 23% za trzy wiec ma absolutny zakaz trójek. 

Oddaje ich najwiecej w karierze przy mniejszych minutach. Coś jest nie teges 

Zobacz na per36 tych rzutów. Rekordowa niska skuteczność kariery o 8% niżej niż jako rookie i 2x tyle odpalonych trójek niż średnie kariery. On jest obecnie bezproduktywny w ataku. Instynkt do przechwytów ma ale grając na PF ani nie blokuje ( wcale ) ani nie zbiera (ponad przeciętnie ).

kyle ma uznane nazwisko ale nie gra sezonu nawet przeciętnego. 

A wzrost ma taki przez wysokie czoło ;))))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, ignazz napisał:

No jeżeli gracz bez rzutu żyje z wejść na kosz i kwadratowych najwolniejszych w lidze floterow to coś musi robić na poziomie 1 rzut na mecz. Wychodzi na to ze ten słaby wskaźnik liczby trafień to i tak jego najmocniejsza strona. Przecież on cała karierę nie miał rzutu i te wejścia Slow Mo to była jego jedyna broń. 

nom, jego rzut z gry przynosi 1.03 punktu co jest wynikiem bardzo dobrym jak na typa bez dobrego rzutu dystansowego, jego zadania są inne

zresztą jak tak atakujesz rolesa grającego 20mpg to nie miej pretensji, że ja się czepiam najgorszego w karierze Aldridge'a i już czekam na jego powrót :) i uprzedzając powiedziałem jakiej deklaracji oczekuję odnośnie Collinsa (zresztą niezły bek, że tyle mówisz o tym jak Trae ejst samolubny a teraz chcesz żyć z kreowanych przez niego skuteczności i miejsca na boisku)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trae to przede wszystkim marny obrońca. W ofensywie to elitarny gracz w tym sezonie wręcz top a egoizm charakteryzuje praktycznie cały top strzelców. 
malo jest klasycznych rozgrywających którzy w pierwszej kolejności dokarmiają partnerów lub posiadają tzw kanadyjskie asysty. Sam pisałem ze Hawks i Collins tracą gdy nie ma Trae. 

4 minuty temu, polishllama69 napisał:

nom, jego rzut z gry przynosi 1.03 punktu co jest wynikiem bardzo dobrym jak na typa bez dobrego rzutu dystansowego, jego zadania są inne

zresztą jak tak atakujesz rolesa grającego 20mpg to nie miej pretensji, że ja się czepiam najgorszego w karierze Aldridge'a i już czekam na jego powrót :) i uprzedzając powiedziałem jakiej deklaracji oczekuję odnośnie Collinsa (zresztą niezły bek, że tyle mówisz o tym jak Trae ejst samolubny a teraz chcesz żyć z kreowanych przez niego skuteczności i miejsca na boisku)

2009/2010 oraz 2016/17 były na pewno gorsze. 
a dziś LMA dodał trójkę której zespołowi ogólnie brakowało. 
u mnie ma więcej strzelców. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ignazz napisał:

Trae to przede wszystkim marny obrońca. W ofensywie to elitarny gracz w tym sezonie wręcz top a egoizm charakteryzuje praktycznie cały top strzelców. 
malo jest klasycznych rozgrywających którzy w pierwszej kolejności dokarmiają partnerów lub posiadają tzw kanadyjskie asysty. Sam pisałem ze Hawks i Collins tracą gdy nie ma Trae. 

dlatego Trae znajduje się w top 10 secondary assists :) top 2 assists i top 25 wykonanych podań w lidze. zresztą o kim mówić jako klasycznym rozgrywającym jak nie właśnie Trae, just a scoring first Nash ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wracajac ogólnie do dyskusji o spurs zobacz: Forbes:

According to NBA.com's hustle stats ....

In his entire NBA career, going back to 16-17, INCLUDING PLAYOFFS ....

275 Games Played
159 Starts
5,944 Minutes Played 

Bryn Forbes has totaled:

0 charges drawn

For comparison, 40 year old Manu Ginobili totaled 17 charges drawn in his final season (2 of those 17 in the playoffs).

To be fair, Dejounte has drawn 0 charges in 19/20  But he did have 55 blocks combined regular season and playoffs so far.

The total number of Blocks for Bryn Forbes in his Regular Season + Playoffs career.

8

Patty Mills total blocks in the 19/20 regular season alone: 5.

And steals of course is no contest, Dejounte gets steals and Bryn doesn't.

Lonnie Walker has 0 career charges drawn, though not many minutes.

WHO WILL DRAW A CHARGE FIRST?

BONUS TIME

Deflections per 36 minutes in the seasons that Bryn played real minutes: 

19/20 - 1.4
18/19 - 1.2
17/18 - 0.9

Bryn has almost zero impact on disrupting the offense of the opposing team. 

For comparison, the per 36 deflections of 40 year old Manu: 3.5

In 19/20, Dejounte is averaging 4.7, Lonnie 2.2, Derrick 2.1, and now Keldon Johnson at 2.7. Mills and DeRozan both at 1.9.

Marco is averaging 1.0 deflections in 19/20, and 1.3 in 18/19. Marco has likewise totaled 0 charges in the combined 18/19 and 19/20 seasons.

LMA ma u mnie znacznie lepsze towarzystwo. 
Brogdon plus Monte to zasieki w porównaniu do Forbesa Millsa i Belli. A jest jeszcze chwalony DDR który świetny w ofensywie dalej słaby w D. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

teraz to jebłem srogo, wypominanie Forbesowi brak hustle stats i posiadanie Wigginsa to brzmi jak wyższy poziom wtajemniczenia

btw PF/C Washington kontestował o 7 trójek mniej od Wigginsa, też srogi bek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śmiem twierdzić że na tej dyskusji najwięcej zyskuje @karpik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, polishllama69 napisał:

teraz to jebłem srogo, wypominanie Forbesowi brak hustle stats i posiadanie Wigginsa to brzmi jak wyższy poziom wtajemniczenia

btw PF/C Washington kontestował o 7 trójek mniej od Wigginsa, też srogi bek

Srogo to ma lma obecnie broniąc wszystko co przechodzi. Chyba czujesz różnice gdy czekasz pod koszem gdy przed Tobą widzisz Forbes i spółkę. Tym bardziej ze Pop opierał zespół zawsze o obronę. Słaby twoim zdaniem Lma ma najgorsze w karierze ....... warunki do bronienia strefy a nie ze jest zdecydowanie słabszy. 
to są te przekłamania statystyczne jak się spotkań nie ogląda. To jest mój główny zarzut do twoich ataków. 

2 minuty temu, Lucas napisał:

Na zdrowie. Ma dobry zespół. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Lucas napisał:

niestety, ale fit Zion - tamci centrzy jest mocno wątpliwy po obu stronach i ogólna obrona też nie należy do mocnych

Srogo to ma lma obecnie broniąc wszystko co przechodzi. Chyba czujesz różnice gdy czekasz pod koszem gdy przed Tobą widzisz Forbes i spółkę. Tym bardziej ze Pop opierał zespół zawsze o obronę. Słaby twoim zdaniem Lma ma najgorsze w karierze ....... warunki do bronienia strefy a nie ze jest zdecydowanie słabszy. 
to są te przekłamania statystyczne jak się spotkań nie ogląda. To jest mój główny zarzut do twoich ataków. 

rok temu ten sam Forbes i LMA wyglądali dobrze i zrobili PO a w tym roku z historycznie dobrym Dejounte i rzucającym LMA tych PO nie robią a dodatkowo mają ~bottom4 obronę w lidze z nim na placu. Jeżeli nie byłoby tego zjazdu to ta obrona byłaby lepsza a Ty wybielasz tego LaMArcusa tłumacząc to słabością graczy, których przypadkiem nie posiadasz w beclown. Poza tym nie wspominałbym o statystykach defensywnych graczy X posiadając Wigginsa, który w tym sezonie złapał pierwszą szarżę w karierze i jest jednym z najgorszych obrońców w lidze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiggins grając z Monte Reddish i Zubac w drugim junicie mogę przymaskowac. Postoi przy twoim Andersonie złapie 1 szarże przy jedynej akcji podkoszowej Kyle a ze jest mobilny to nadąży z podwojeniem do twojego białego parostatku Miłości który z Gracja chodzi po parkietach NBA. 

image.jpeg.f39851551055d9c601941c73c1b08ff6.jpeg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiggins grając z Monte Reddish i Zubac w drugim junicie mogę przymaskowac. Postoi przy twoim Andersonie złapie 1 szarże przy jedynej akcji podkoszowej Kyle a ze jest mobilny to nadąży z podwojeniem do twojego białego parostatku Miłości który z Gracja chodzi po parkietach NBA. 

Wiggins jest najbardziej produktywny kiedy siedzi na ławce albo nie ma piłki w rękach a jednak z pewnych przyczyn musi ją mieć żeby mieć pozorną produkcję, tylko za c***a nie wiem jak chcesz pogodzić Monte Reddisha i Wigginsa jedną piłką mając jeszcze w tych unitach Gaya

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dostanie moro militarny Jersey 

@polishllama69 temat w którym tu piszemy tyczy się oceny wymian. Widzę ze gdy brak argumentów robisz metoda na wnuczka / Wigginsa. Jesteś jak senator Katon Który zawsze się odzywał: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Wiggins to nie ten temat 

Love czy oddanie PJ już tak. Zmiany w S5 Morrisem. Ewentualnie Zubac. 

Edytowane przez ignazz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeżeli gracz wpisuje się archetyp potrzebny danemu zespołowi to jego spasowanie jest naturalne. Patrz co się dzieje z Miltonem w Philly, u nas za takie coś co tam się dzieje GM dostałby mocno w czapkę a tutaj gracz pasuje i rozkwita, bo robi co umie najlepiej, tak samo Dedmon w Hawks, gra to co umie najlepiej i wygląda świetnie 

przecież nie stał się innym graczem przez te pół roku a jego skill pasuje do do Trae/Teague'a, ot dobre spasowanie graczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, polishllama69 napisał:

jeżeli gracz wpisuje się archetyp potrzebny danemu zespołowi to jego spasowanie jest naturalne. Patrz co się dzieje z Miltonem w Philly, u nas za takie coś co tam się dzieje GM dostałby mocno w czapkę a tutaj gracz pasuje i rozkwita, bo robi co umie najlepiej, tak samo Dedmon w Hawks, gra to co umie najlepiej i wygląda świetnie 

Tylko widzisz Milton jest w Philly drugi sezon - od czasu, jak został przez nich wybrany w drafcie, a u nas oczekuje się, że każdy z marszu ma pasować do naszych teamów, a po trymestrze, czy dwóch takiego idealnego gracza puszcza się u nas w kolejnym dealu :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

I trudno oczekiwać aby Kevin Love na tym etapie kariery i z taka motoryka zużytych kolan wpasował się w jazz jak młody Milton. 

Zaczynasz te swoje wymiany a zrobiłeś ich moim zdaniem za duzo mitologizować. 
S5 plus dwóch kluczowych dla Ciebie zmienników gdzie w druga stronę oddałeś ważne elementy rotacji. dużo. 

Edytowane przez ignazz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Alonzo napisał:

Tylko widzisz Milton jest w Philly drugi sezon - od czasu, jak został przez nich wybrany w drafcie, a u nas oczekuje się, że każdy z marszu ma pasować do naszych teamów, a po trymestrze, czy dwóch takiego idealnego gracza puszcza się u nas w kolejnym dealu :) 

jakie to ma znaczenie jak tam mógłby ręcznik spełniać tę samą rolę co on, jedyny plus to że znał ludzi i tyle, Crowder w Heat też nie stał się lepszym graczem, ot jego rola podległa optymalizacji :) 

1 minutę temu, ignazz napisał:

I trudno oczekiwać aby Kevin Love na tym etapie kariery i z taka motoryka zużytych kolan wpasował się w jazz jak młody Milton. 

Zaczynasz te swoje wymiany a zrobiłeś ich moim zdaniem za duzo mitologizować. 

co mają narzędzia jakimi dysponuje do efektów jakie daje, Love dysponuje świetnym rzutem i bardzo dużo widzi na boisku i dalej jest bardzo silny, nie rób z niego kogoś kim ma nie być u mnie, zresztą sam jeszcze niedawno pierdoliłeś, że Sota była zakładnikiem kontraktu Wigginsa i dlatego musieli nim tak grać, ja mam to w dupie i u mnie ma grać w dobrej dla siebie roli w przygotowanym pod niego otoczeniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, polishllama69 napisał:

jakie to ma znaczenie jak tam mógłby ręcznik spełniać tę samą rolę co on, jedyny plus to że znał ludzi i tyle, Crowder w Heat też nie stał się lepszym graczem, ot jego rola podległa optymalizacji :) 

Crowder od zawsze pasował mi idealnie do Heat. Nawet został wybrany w drafcie przez Mavs z pickiem od Heat. :P 

Jestem jak najbardziej ZA, jeżeli u nas ma dojść do ustabilizowanej rotacji - jeden, dwóch ważnych graczy, ale przy ciągłych zmianach takie roszady muszą się odbić na grze drużyny. ja tam sobie swoich młodych wprowadzam do drużyny stopniowo - tak jak 76ers tego Miltona - podczas gdy u nas ten gracz zmienił już kilka razy kluby. stąd ja nie przekładam gry gracza który w realu gra w jednym teamie 1 do 1 jak u nas zmienia teamy. Oczywiście kryteria co do samego awansu do playoffs to jedno, a walka już w playoffs to tu wymagania zdecydowanie zwiększam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko tak przereklamowane zgranie ma być podstawowym kryterium a nie tylko dodatkiem ? celem budowy mocnych line-upów i jak największej ilości poprzez dodawanie umiejętności graczy i żonglowania nimi w trakcie meczu w zależności od potrzeb

@Alonzo jakbyś się zastanawiał po co mi Morris do Aytona (powodzenia w kryciu tego combo) przez co będę mógł osiągnąć switch heavy startowy line-up mogący dojechać każdego i w razie co kombinować w meczu jakby to nie działało. Widziałem, że Ayton jest też w top 10 jeśli chodzi o rim gravity i jestem pewien, że Bryant też mógłby się kręcić w konkretnych zasięgach i jestem pewien, że z Wallem na PG obaj będą mocno korzystać na tym, że on tak dobrze kończy pod obręczą. 

image.thumb.png.5763e5bf6cbda62eeb85098ddf013a5a.png

image.png.ffce603551df42a039e659de3194ad67.png

Zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi