Skocz do zawartości
karpik

beGM: Wymiany - komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ignazz napisał:

Tu się zgadzam z Fluberem 

W czym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, fluber napisał:

Zrobie po 3 turze prognozowane bilanse w oparciu o ranking nba i wtedy zobacze czy rzeczywiscie jestem slabszy

Będziesz to robić wagowo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, january napisał:

Będziesz to robić wagowo?

Tak jak Ci pisalem na priv. S5 i r5 z osobnymi wspolczynnikami w oparciu o rozklad minut w rl nba miedzy starterami a lawka w sezonie regularnym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

Tak jak Ci pisalem na priv. S5 i r5 z osobnymi wspolczynnikami w oparciu o rozklad minut w rl nba miedzy starterami a lawka w sezonie regularnym

Czyli dobrze rozumiem, że zawodnik z top5 będzie miał tę samą wagę co z top100?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, karpik napisał:

Czyli dobrze rozumiem, że zawodnik z top5 będzie miał tę samą wagę co z top100?

S5 bedzie mialo jedna wage a r5 druga. To czy ktos jest top 100 czy nie, nie ma znaczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, fluber napisał:

Nie wiem czy jakieś wagi na 1/2 opcję dodatkowe nie powinny być.

Jednak lepiej w RS przecież przykładowo mieć S.Curry'ego + M.Williamsa w s5 niż Capelę i Brogdona, a tu value wychodziłoby takie samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, january napisał:

Jednak lepiej w RS przecież przykładowo mieć S.Curry'ego + M.Williamsa w s5 niż Capelę i Brogdona, a tu value wychodziłoby takie samo.

W rs? Nie powiedzialbym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, fluber napisał:

W czym?

Ze trudno pozyskać superstara w kontekście przebudowy Rakiet 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 minut temu, ignazz napisał:

Ze trudno pozyskać superstara w kontekście przebudowy Rakiet 

A to nie ja;)

12 minut temu, january napisał:

No przeciez nie po to ponad 100 osob wypisywalo oceny zebym ja teraz je zmienial:)

Impakt gracza siedzi w ocenie

Edytowane przez fluber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, fluber napisał:

No przeciez nie po to ponad 100 osob wypisywalo oceny zebym ja teraz je zmienial:)

Impact jaki w RS potrafią zrobić SS jednak jest ciężki do przecenienia. Jak masz lidera lepszego o punkt w tym rankingu to znacznie więcej znaczy dla siły teamu niż różnica 1pkt miedzy piątym najważniejszym graczem s5.

*Oczywiście ten ranking traktujemy z uśmiechem^

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, fluber napisał:

A to nie ja;)

To się nie zgadzam z Toba i po kłopocie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Impact jaki w RS potrafią zrobić SS jednak jest ciężki do przecenienia. Jak masz lidera lepszego o punkt w tym rankingu to znacznie więcej znaczy dla siły teamu niż różnica 1pkt miedzy piątym najważniejszym graczem s5.

Ale te roznice widac w rankingu. Miedzy 1 a 11 w rankingu jest 1.4 punktu roznicy. I tyle samo jest miedzy 11 a 54. To jest uwzglednione. W topie roznice sa duze.

Czyli giannis plus aaron gordon to jak butler plus lillard.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, fluber napisał:

S5 bedzie mialo jedna wage a r5 druga. To czy ktos jest top 100 czy nie, nie ma znaczenia. 

No to bez sensu. W dużym skrócie Giannis będzie miał taką samą wagę jak Brook Lopez :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, january napisał:

No raczej trudno o lepszy wskaznik do begm gdzie zasada oceny druzyn jest niemal identyczna a czesc rankingu to oceny gm-ow:)

1 minutę temu, karpik napisał:

No to bez sensu. W dużym skrócie Giannis będzie miał taką samą wagę jak Brook Lopez :)

Zalezy co masz na mysli. Wage bedzie mial ta sama bo bede liczyl jednego giannisa i jednego brooka lopeza. Wplyw na wynik bedzie mial znaczaco wiekszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, fluber napisał:

Ale te roznice widac w rankingu

Nie bardzo. Bo wynikałoby przykładowo z tego rankingu pod względem siły(bez fitu), iż np s5 Giannis (10), Kemba (8,2) Danny Green (5,6), Matthews (4,3),Dedmon (5,1) to gorsze s5 niż Love (7), Gasol (7), Middleton (7,5), Brogdon (6,7), T.Harris (7,3), kiedy impact 1 opcji (Giannisa) w porównaniu do Middletona i drugiej (Kemby) w porównaniu do Harrisa pod względem wpływu na bilans w RS jest ogromny.

11 minut temu, fluber napisał:

No raczej trudno o lepszy wskaznik do begm gdzie zasada oceny druzyn jest niemal identyczna a czesc rankingu to oceny gm-ow:)

Tiaaaa 😉 Po pierwsze przewidywania, po drugie cóż. Niektórzy się przecież kompletnie nie znają, śmiesznie głosowali i są grubsze kwiatki z miejscami graczy^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, fluber napisał:

Zalezy co masz na mysli. Wage bedzie mial ta sama bo bede liczyl jednego giannisa i jednego brooka lopeza. Wplyw na wynik bedzie mial znaczaco wiekszy.

Mam na myśli, że piątka Monte Morris-Belinelli-Batum-Giannis-Dieng będzie wg Ciebie gorsza od Rozier-Ross-Gay-Portis-Dedmon. Krótko mówiąc niedoszacowujesz superstarów. Powinieneś dodać wagę w zależności od miejsca w rankingu. Przynajmniej dla top100.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie bardzo. Bo wynikałoby przykładowo z tego rankingu pod względem siły(bez fitu), iż np s5 Giannis (10), Kemba (8,2) Danny Green (5,6), Matthews (4,3),Dedmon (5,1) to gorsze s5 niż Love (7), Gasol (7), Middleton (7,5), Brogdon (6,7), T.Harris (7,3)

Moge ulozyc cos podobnego w 2 strone bez problemu. Poza tym jak sie wezmie tylko Twoje oceny to pierwsza piatka jest duuuuzo lepsza od drugiej:) stad Twoje wrazenie.

Sprawdzilem jak to wyglada z tym giannisem i brookiem na podstawie tego co robilem dla rl nba:

Odnoszac sie do tego co mi wyszlo dla rl nba:

Zakladajac ze mamy zespol A ktory ma 9 graczy o sredniej 5.0 i giannisa i zespol B ktory ma 9tych samych 9 graczy i brooka lopeza, roznica po normalizacji w liczbie wygranych tych dwoch zespolow wynosi 11. 

10 minut temu, karpik napisał:

Mam na myśli, że piątka Monte Morris-Belinelli-Batum-Giannis-Dieng będzie wg Ciebie gorsza od Rozier-Ross-Gay-Portis-Dedmon. Krótko mówiąc niedoszacowujesz superstarów. Powinieneś dodać wagę w zależności od miejsca w rankingu. Przynajmniej dla top100.

Czemu ja? Ja sie opieram o oceny forum. To Ty chcesz je zmieniac bo Ci sie nie podobaja:) 

Ja wiem ze kazdy ma problem z rankingiem bo nie wyglada tak jak jego wlasny i kazdy wie najlepiej jakie powinny byc oceny ale proponuje troszke pokory:) mnie tez sie nie podoba ze warren jest 136 a augustin 177 ale musze to zaakceptowac i tak uwzglednic w liczeniu:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, fluber napisał:

Moge ulozyc cos podobnego w 2 strone bez problemu.

Ja mogę dziesiątki przykładów ułożyć, tu chodzi o co innego.

Według tego rankingu różnica między teamem Giannisa a K.Love'a jako 1 opcjami, przy takiej samej 2 opcji jest równoważna z przewagą teamu KL - trzech rolesów każdy lepszy o 1 punkt od tych z teamu Giannisa, czyli nie halo 😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jakby dostać rozkład minut to można by zrobić predykcje na podstawie jakichś metryk a nie rankingu, ale połowa pewnie nie ujawni jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, polishllama69 napisał:

jakby dostać rozkład minut to można by zrobić predykcje na podstawie jakichś metryk a nie rankingu, ale połowa pewnie nie ujawni jeszcze

Roznica miedzy minutami 1 a 5 gracza w rotacji w rl nba ro 5 minut czyli jakies 15% roznicy, miedzy wartoscia srednia jakies 7% roznicy a to ocena jednego z 5 graczy s5 czyli 1.4% roznicy a jeszczs lawka czyli 0.8% roznicy. A przeciez podobny blad moze wyjsc w 2 strone na kazdsj innej pozycji.

Podsumowujac nie bede sie pierdolil dla czegos tak nieistotnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi