Skocz do zawartości
january

Nowy projekt - być GM. Zapisy i dyskusja nad regulaminem.

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Eld napisał:

Jest jeszcze łatwiejszy sposób.

Excel.

Zrobię wam taką formułę, że po serii będziecie wiedzieć ile zarobiliście. Samo się policzy. 

Dla mnie bez różnicy. Dogadajcie tylko w ramach rady czy wchodzi to już teraz (wątpię) czy od nowego sezonu (popieram)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, kolader napisał:

Dla mnie bez różnicy. Dogadajcie tylko w ramach rady czy wchodzi to już teraz (wątpię) czy od nowego sezonu (popieram)

Na pewno od nowego sezonu.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Eld napisał:

Reasumując, poprawcie mnie jeśli się mylę co do zmiany by się nadawało a nadamy temu jakiś bieg:

• 1% SC za każdy wygrany mecz w playoffs ( nie dotyczy drużyn które awansują dalej )
  • zmienienie 21-30 i równe 10 GMów które nie ma perspektywy odrobienia centa w danym roku, na 30-26 ( ordynarny tank, 100% SC ), 25-21 ( próbuję, jestem chłopcem do bicia ale nie jak te leszcze spod trzepaka ), 20-17 - tak jak było - 110%SC
  • zostaje rozliczenie trzy letnie z możliwością zastosowania resetu. Liczy to January/

Tak ogólnie 

ad1: Tak jak piszę, trzeba to przemyśleć też pod względem tego, iż wzrasta przez to dość znacznie pula przychodów i zmniejsza się różnica między mistrzem NBA (on przecież dalej ma max 160% SC), a np finalistą (wzrost z max 150 do max 153% SC). Na pewno nie wejdzie to w tym sezonie, więc jest do pomysł warty rozważenia (w sensie - główne założenie całkowicie popieram), ale będę sam musiał nad tym jeszcze pomyśleć i zachęcam do tego innych.

ad2: To była +- 2 lata temu moja propozycja, ale nie pamiętam już dlaczego - pozostali twórco-konsultanci CBA mnie przekonali ówcześnie, że nie jest to dobra idea. Wygląda na to, że w tym sezonie ledwie jedna ekipa nie idąca w tank z założenia (po rozpadzie pewnej ekipy po tym trymestrze) się mnie z 110%SC, rok temu i dwa lata temu chyba było pod tym względem jeszcze lepiej, więc raczej zostawiłbym to tak jak jest. Te 110% dla ekip nie wchodzących do PO to i tak jest w sumie ukłon dla walki (przecież zysków z PO nie mają).

ad3: No to już chyba jest oczywiste, za pewien czas tu skonsultuję jak to ma być napisane w regulaminie, by nie było jakichś wątpliwości (w sensie wrzucę tu propozycje nowego sformułowania tego punktu, co do którego kilka osób miało wątpliwości).

Edytowane przez january

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że u nas nie ma możliwości extension w trakcie sezonu tak jak to ma się w przypadku Igoudali i Gallinariego w realu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sobie dyskutujemy o zmianach (spokojnie i po kolei, wrzucałem wcześniej o stashach, bo obecnie myślę o drafcie), to kolejna rzecz do dyskusji najpierw oczywiście.

Obecny system two-way. Ogólnie za najważniejsze uważam wrzucenie możliwości klepania two-way do siebie jeszcze przed RL draftem, a po naszym drafcie - w sensie doceniajmy własny research GMów, jest to też dość ważne w RL NBA przechwytywanie takich graczy (T.Davis do Raptors...). Wiązałoby się to ofk z dalszymi zmianami (np 3 okienka na two-way: po drafcie, po 5 turze FA, po 1 trymestrze i trza by ustalić kolejność). Niemniej to dość istotny według mnie pomysł - na docenienie pracy własnej GMów jak coś.

Trza by i pomyśleć wtedy nad dwuletnimi umowami two-way z powrotem, ale i nad ograniczeniami dotyczącymi zwalniania takich zawodników z umów two-way.

Do dyskusji, na spokojnie, rzucać ideami etc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież swoich two-way cały czas można podpisywać na dwa lata, chyba że czegoś nie zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Przecież swoich two-way cały czas można podpisywać na dwa lata, chyba że czegoś nie zrozumiałem.

Tylko wydraftowanych przez siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, january napisał:

Ogólnie za najważniejsze uważam wrzucenie możliwości klepania two-way do siebie jeszcze przed RL draftem, a po naszym drafcie - w sensie doceniajmy własny research GMów, jest to też dość ważne w RL NBA przechwytywanie takich graczy (T.Davis do Raptors...).

Davis akurat podpisał normalny kontrakt z Raptors, nie 2-way, no i zrobił to po tym jak zagrał w Summer League dla Nuggets. Ja jestem na nie, żaden gracz nie zgodzi się na podpisanie 2-way jeśli ma w perspektywie podpisanie normalnej umowy (a tego nie wiemy w czerwcu). Jak podczas draftu chcesz kogoś złowić, to nie żydź, tylko se skołuj jakiś pick i zgarnij typka. Twój pomysł to de facto nieobowiązkowa trzecia runda draftu. Teraz to jednak działa w miarę ok, bo mamy czas zobaczyć tych gości choćby w tym Summer League, gracze mogą sprawdzić rynek i zobaczyć czy dostaną gdzieś gwarantowaną umowę, a jak nie, to wtedy dopiero 2-way. Tak jest najlogiczniej.

• Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, karpik napisał:

Davis akurat podpisał normalny kontrakt z Raptors, nie 2-way, no i zrobił to po tym jak zagrał w Summer League dla Nuggets. Ja jestem na nie, żaden gracz nie zgodzi się na podpisanie 2-way jeśli ma w perspektywie podpisanie normalnej umowy (a tego nie wiemy w czerwcu). Jak podczas draftu chcesz kogoś złowić, to nie żydź, tylko se skołuj jakiś pick i zgarnij typka. Twój pomysł to de facto nieobowiązkowa trzecia runda draftu. Teraz to jednak działa w miarę ok, bo mamy czas zobaczyć tych gości choćby w tym Summer League, gracze mogą sprawdzić rynek i zobaczyć czy dostaną gdzieś gwarantowaną umowę, a jak nie, to wtedy dopiero 2-way. Tak jest najlogiczniej.

.. ale przecież w rl od razu po drafcie podpisują 2way contracty - ja tu zgadzam się z Jaśkiem, że jak ktoś chce, to np: jednego gracza na taki 2-letni 2way tuz po naszym drafcie może podpisać. 2-letni dlatego, że doceniamy tu naszych GMów, za wyłowienie takiego gracza. Można zrobić też tak, ze takiego gracza można zwolnić dopiero po 1T czyli na początku stycznia. Temat wart przedyskutowania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem na nie, żaden gracz nie zgodzi się na podpisanie 2-way jeśli ma w perspektywie podpisanie normalnej umowy (a tego nie wiemy w czerwcu).

A gdzie tam, często godzinę po drafcie już uzgadniają warunki.

Jak podczas draftu chcesz kogoś złowić, to nie żydź, tylko se skołuj jakiś pick i zgarnij typka. Twój pomysł to de facto nieobowiązkowa trzecia runda draftu. Teraz to jednak działa w miarę ok, bo mamy czas zobaczyć tych gości choćby w tym Summer League, gracze mogą sprawdzić rynek i zobaczyć czy dostaną gdzieś gwarantowaną umowę, a jak nie, to wtedy dopiero 2-way. Tak jest najlogiczniej.

Czyli dosłownie promujemy brak scoutingu własnego, antyteza beGM. Mi się nie podobają potem nagle podpisywani w 3 rundzie za minimum gracze, bo w RL drafcie poszli ładnie w 2 rundzie, zero realizmu, tylko promowanie braku wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W rl podpisują od razu, bo mają agentów, a oni rozmawiają z gmami i w dniu draftu wiadomo z grubsza czy jet szansa na normalny kontrakt czy nie. U nas nie ma tego komfortu.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, karpik napisał:

W rl podpisują od razu, bo mają agentów, a oni rozmawiają z gmami i w dniu draftu wiadomo z grubsza czy jet szansa na normalny kontrakt czy nie. U nas nie ma tego komfortu.

Postawmy na research GMów, a nie na łajzy co potem tylko po RL drafcie sobie jadą umowami w 3R FA. To jest kompletny bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, january napisał:

Postawmy na research GMów, a nie na łajzy co potem tylko po RL drafcie sobie jadą umowami w 3R FA. To jest kompletny bezsens.

Kompletnym bezsensem jest zmuszanie do podpisywania 2-way graczy, którzy mogą dostać normalne umowy na rynku.

Dostanie picku 55-60 jest zwykle śmiesznie tanie i jak kogoś bardzo chcesz, to go możesz zgarnąć niewielkim kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat za rok zmiany terminu wymian jest zamknięty? Bo przecież dalej nie porozmawialiśmy czy dobrze dla naszej gry jest możliwość kupienia 1 marca statystyk gracza z 3 tygodni lutego w wymianie według naszego kalendarza. Ba... można nadal czekać i przebierać wśród tankerow jeżeli taka sprzedażowa wole ktoś wykaże. 

Patologia przepisowa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

10.52 Rozliczeniowy wyjątek Ekipa, która jest na plusie po owym trzyletnim okresie, bądź co najwyżej na 10%SC na minusie (SC następnego sezonu) ma prawo do zastosowania resetu - licznik zaczyna nabijać się od nowa. Oczywiście podatek od luksusu wciąż zależny jest od poprzedniego przekraczania progu luxury, a bycie do 10% SC na minusie będzie wciąż miało konsekwencje. Ekipy które były na plusie niezależnie od kwoty jaką mają na koncie jeśli chcą resetu to ich stan konta wynosić będzie 0. Dlaczego? Wyobraźmy sobie sytuację, iż ekipa w 1 sezonie wygenerowała 60 mln zysku, w drugim 30 mln straty. Teoretycznie może w trzecim sezonie wygenerować bez skutków 30 mln straty, jednak już w czwartym musiałaby wygenerować 60 mln zysku - wypacza to ideę walki o tytuł przez 2/3 lata i jest nierealne.

@january

Co miales na mysli pisząc, że "bycie do 10 % SC na minusie wciaz bedzie mialo konsekwencje" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ogolnie zastanowilbym sie nad podzieleniem sezonu na 4 okienka.

wiecej zabawy :)

• Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, człowiek...morza napisał:

O jedną okazję więcej do odejść z gry! Nie wiem czy nie będę gruby od tego całego popcornu :(

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, człowiek...morza napisał:

Przecież już teraz a) mamy za dużo względem RL wymian b) część głosów i opisów jest robiona na odpierdol, jeśli to będzie częściej to jakość pewnie jeszcze bardziej spadnie. 

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wg mnie jest dużo lepsza ekipa niż np dwa lata temu. Lama, Cvbe, Lucas, Alonzo, BMF, nie pamiętam kiedy dołączył fluber to teraz TOP aktywnych graczy + LBS który kiedyś praktycznie nieobecny a teraz nawala jak z kałasza 🙂, Ashi też zawsze odpowie gdy ktoś go zaczepi. Jest dobrze z beGM

Edyta: No i Eld który jest najbardziej zaangażowanym graczem obecnie

Edytowane przez LONGER01
  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, LONGER01 napisał:

Wg mnie jest dużo lepsza ekipa niż np dwa lata temu. Lama, Cvbe, Lucas, Alonzo, BMF, nie pamiętam kiedy dołączył fluber to teraz TOP aktywnych graczy + LBS który kiedyś praktycznie nieobecny a teraz nawala jak z kałasza 🙂, Ashi też zawsze odpowie gdy ktoś go zaczepi. Jest dobrze z beGM

Przede wszystkim jest bardziej stabilnie, ludzie już nie odchodzą co 2 tygodnie. Teraz tylko o tym mówią:)

• Like 4
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi