Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Alonzo napisał:

Listę graczy, którzy w rl zarabiają mniej niż u nas ;) a z rozpędu napisałem przepłaconych? 

dużo większe różnicę robią jednak kontrakty in plus dla Nas. Niektóre totalnie nierealne jak Lavine. U Nas 10mln, a w RL NBA 20mln i tak przez 4 lata, to jest ogromna różnica prawie 40mln. Do tego my celujemy w steale, stąd propozycje długich niskich kontraktów, które mogą znacząco zyskać na wartości. W RL NBA takie kontrakty szłyby z marszu do kosza.

Nawet vetsi u Nas przeważnie grają za minimum. W BeGM Muscala dostanie minimum i nic po za tym, w RL NBA 5mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Niektóre totalnie nierealne jak Lavine. U Nas 10mln, a w RL NBA 20mln

i to była jedyna oferta dla niego, przypominam ;]

teraz czekamy ile dostanie Jeremi G.

żeby daleko nie szukać taki Baynes to na FA odłogiem leżał i błagał o bułkę

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

Fluber, Ty akurat trochę dla gry zrobiłeś, więc nie równaj zgryźliwością do tych lamusów, co gówno dla gry zrobili, a do krzyczenia teraz pierwsi;)

Tak - teraz w tym sezonie płacą. Ale '17 było 12 ekip poniżej SC, połowa ligi przekroczyła SC max o 1-2 mln, w '18 8 ekip poniżej SC (mówimy o sezonach, które uwzględniałem, przy tworzeniu tego CBA). Ot zdarzył się taki sezon, gdzie tak nie jest. A zobaczymy jak będzie w przyszłym sezonie przy tak szrotowej puli FA  i oszczędzaniu  przez ekipy na '21 (masa dobrych FA), obstawiałbym w prognozie, że poleci to ogólnie. Pewna nomen omen cykliczność w NBA.

Też ciekaw byłbym jakby to wyszło (trzylatka) z sezonem '17 w RL. Kwestię Miami wypomniałem, bo to jednak gigantyczna różnica vs Twoje obliczenia (150mln). Bo rok temu swymi obliczeniami dość mocno chwaliłeś system, pokazując że jest idealnie, więc...

Po 2 latach wychodziło w porządku, ale w tym roku robi się rozjazd i pamiętaj o hardcapach, które nam mogą rozjechać system po rozliczeniu. W RL NBA tych hardcapów wynikających z długów nie będzie.

Poza tym moja propozycja co do tankerów, tak naprawdę niewiele zmienia, bo dalej nie będą mogły te teamy zarabiać na wyniku sportowym, tylko chodzi o to, żeby nie musiały się aż tak kurczowo pilnować wydatków, bo teraz z tych 10 teamów, które skończą na miejscach 21-30, to chyba 9 będzie na minusie. Albo w ogóle ustalać ten próg co roku dynamicznie, jako, nie wiem, średnie salary 10 najmniej wydających kasy zespołów w lidze?

I szczerze, to wydaje mi się, że lata, gdzie salary rosło bardzo dynamicznie mogą być mniej reprezentatywne niż te, w których ten wzrost zaczyna hamować.

Poza tym dochodzimy do momentu, gdzie tank będzie bardzo często wynikał z bankructwa.

3 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

steal nie steal, to dalej jest zawodnik, którego impact jest bardzo trudno sprzedać, zwłaszcza w PO

To jest wciąż zawodnik, który nabija puste kalorie i nawet w tankujących Bulls ma minusowy on/off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

To jest wciąż zawodnik, który nabija puste kalorie i nawet w tankujących Bulls ma minusowy on/off

mniej więcej o to mi chodziło, ale też żeby być uczciwym, to nie jest do końca jego wina patrząc na to jak rozwija nam się piękny Fin i co się odjebało z Otto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

mniej więcej o to mi chodziło, ale też żeby być uczciwym, to nie jest do końca jego wina patrząc na to jak rozwija nam się piękny Fin i co się odjebało z Otto

no lekarze Bulls to poziom dałnów z Philly a z drugiej strony skoro Satoransky ejst plusowy to dlaczego ZLV nie potrafi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. 
w dalszym ciągu chce rozdzielenia dwóch kwestii. 
1. ulepszenia systemu 

2. wprowadzania zmian z vacatio legis. 
 

kwestia jest o tyle poważna ze patrzę szeroko na zabawę i mimo ze teraz nagła zmiana ( która blednie nazywacie dobrą interpretacja) może niektórym pomagać ( tak się składa ze wszystkim drogim teamom) to w przyszłości może być przeciw  wam. Rozumiem prawidłowość samych wywodów finansowych ze trudno itp ale obracalismy się we wspólnej przestrzeni. 
 

jezeli w dalszym ciągu forsować będziecie swoje partykularne racje to przypomne wtedy serie niekorzystnych rozwiązań ogolnoligowych w identycznym egoistycznym tonie. 
1. za mylne zrozumienie naliczeń podatku wpadłem w tarapaty i nikt się tym nie przejął. / słusznie z reszta. 
2. bardzo bardzo wątpliwy multiway gdzie znaleziono konsensus ratowania wymian zdejmując ze stołu akurat graczy dla spurs. W imię innych ważniejszych ( haha) wymian 

3. skrupulatnie do 0:01 pilnowanie zegara wymian case Melo. / słuszne choć serio zawiesiło mi ogłoszenie tego i ponowny wpis zajął 30 sekund. 
 

rozwiazania w każdym przypadku były niekorzystne dla spurs ale przyjąłem je widząc pewne słuszne ogólne rozwiązania dla dobra gry. 
tymczasem paru GM obecnie forsuje jedyny słuszny sposób przypadkowo bardzo dla siebie korzystny. 
mam prośbę abyście się mocno zastanowili nad kompromisem bo na pewno nie zamierzam biorąc pod uwagę podwójne standardy bawić się w takie podchody. 
świetnie ze niektórzy w oratorskim stylu piszą o swoich i tylko swoich racjach. 
mysle ze kompromis jest możliwy i nie jest nim zmiana zapisu od razu 

pomyślcie czasem o innych 

w konkretnym Przypadku spurs przez dwa i pół roku wam się nie udało. Pochylić nad perspektywa inna niż wasza. Złe to o was świadczy i przypomina mi się relacja PO PIS.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lucas napisał:

I jak tak sie bawimy w listy to zrobiles odwrotną z Tobiasami Harrisami i D'Angelo Russelami? :P 

Zaraz zrobię ;) 

10 minut temu, MarcusCamby napisał:

dużo większe różnicę robią jednak kontrakty in plus dla Nas. Niektóre totalnie nierealne jak Lavine. U Nas 10mln, a w RL NBA 20mln i tak przez 4 lata, to jest ogromna różnica prawie 40mln. Do tego my celujemy w steale, stąd propozycje długich niskich kontraktów, które mogą znacząco zyskać na wartości. W RL NBA takie kontrakty szłyby z marszu do kosza.

Nawet vetsi u Nas przeważnie grają za minimum. W BeGM Muscala dostanie minimum i nic po za tym, w RL NBA 5mln.

Do LaVine można tez spokojnie dodać Wiggisa - są u nas gracze którzy nie dostaną wyższych bo nikt u nas (albo prawie nikt) ich zwyczajnie nie ceni. 

Mój Oubre dostał deal fair, a Ty byłeś przy nim za Indiana lub QO.

Przy McGruderze i Trierze też byłeś za QO, a okazuje się, że w obu przypadkach moje propozycje były fair (zatem Ty skrzywdziłeś tu finansowo graczy). Siedzę Marcus nad salary Miami Heat i innych teamów od czasów odkrycia z 15-20 lat temu hoopshype.com i sobie analizowałem zawsze te kontrakty. Trier u mnie miał 3 gwarantowane lata, a ten 4 bym mu dał - jakbym mógł również gwarantowany nawet jakby go już w lidze nie było. A tak..? Okaże się co z nim w rl będzie dalej bo w Knicks juz raczej kariery nie zrobi.. 

Powinniśmy częściej dopuszczać opcję, że klub się jednak ze swoim graczem dogada. Takie jest moje zdanie. Tym bardziej, że przy dłuższych gwarantowanych kontraktach, to my jako GMowie ryzykujemy, a u nas to jest z reguły traktowane jako wykorzystywanie graczy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, polishllama69 napisał:

no lekarze Bulls to poziom dałnów z Philly a z drugiej strony skoro Satoransky ejst plusowy to dlaczego ZLV nie potrafi

bo to żadna pierwsza opcja, on powinien się skupić nad swoimi słabościami, a Bulls jak to Bulls, rzucimy piłeczke i se biegajta (he he)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ignazz napisał:

 

kwestia jest o tyle poważna ze patrzę szeroko na zabawę i mimo ze teraz nagła zmiana ( która blednie nazywacie dobrą interpretacja) może niektórym pomagać ( tak się składa ze wszystkim drogim teamom)

Ja tylko dodam, że u nas jest więcej drogich teamów niż w RL NBA, więc nic dziwnego, że kilka z nich dostanie rozliczeniem po dupie. W Rl NBA są 4 teamy, które wydają ponad 134 miliony dolarów, a u nas jest ich aż 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Alonzo napisał:

Nie przepłaconych, tylko z wyższymi kontraktami niz w realu. :) 

U Ciebie w sumie nie ma specjalnie przepłaconych graczy wg pensji z rl. 

Oczywiście pewnie jakich graczy pominąłem, a takich jak Napiera, czy Josha Richardsona mogłoby nie byc tu na liście, ale nie chodzi o kilka nazwisk, a o sam trend. 

 

Jeżeli chciałbyś zobaczyć trend to musiałbyś sprawdzić jeszcze drugą stronę, czyli ilu graczy zarabia u nas mniej niż w Realu i wtedy wyciągnąć wnioski. 

W ciemno strzelam, że skoro wymieniłeś średnio po trzech graczy z każdej drużyny to można wyciągnąć prosty i raczej prawdziwy wniosek, że 15-3=12, czyli z kolei około 12tu graczy w każdej drużynie zarabia mniej lub tyle samo co w Realu. Czyli wciąż aktualne, że przepłacamy?

Oczywiście wniosek na szybko na podstawie Twoich wyliczeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, january napisał:

Ps. : Mi się jak coś bardzo podoba opcja z zluzowaniem wymogów pod kątem Lakers, pięknie bym sobie mógł teraz przez X lat szaleć.

A u nas był nacisk na wymienność mocnych teamów - duże lobby pod to było. W RL NBA niektórym grube wydatki i duże straty potrafią zwisać, u nas tego miało nie być.

Mnie się np nie podobał pomysł ze zluzowaniem podatku od luksusu, który przeprowadziłeś, to był dobry sposób na ukrócenie dynastii:)

Zgadza się, że był taki nacisk, tylko jeżeli łącznie wydawana kasa u nas i w RL NBA zaczną się rozjeżdżać ( a to jest pierwszy sezon, gdzie wydaje się, że może tak być), to nam to mocno bruździ grę, bo wtedy jak szacować wartość kontraktów, czy extension.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Alonzo napisał:

Do LaVine można tez spokojnie dodać Wiggisa - są u nas gracze którzy nie dostaną wyższych bo nikt u nas (albo prawie nikt) ich zwyczajnie nie ceni. 

Mój Oubre dostał deal fair, a Ty byłeś przy nim za Indiana lub QO.

Przy McGruderze i Trierze też byłeś za QO, a okazuje się, że w obu przypadkach moje propozycje były fair (zatem Ty skrzywdziłeś tu finansowo graczy). Siedzę Marcus nad salary Miami Heat i innych teamów od czasów odkrycia z 15-20 lat temu hoopshype.com i sobie analizowałem zawsze te kontrakty. Trier u mnie miał 3 gwarantowane lata, a ten 4 bym mu dał - jakbym mógł również gwarantowany nawet jakby go już w lidze nie było. A tak..? Okaże się co z nim w rl będzie dalej bo w Knicks juz raczej kariery nie zrobi.. 

Powinniśmy częściej dopuszczać opcję, że klub się jednak ze swoim graczem dogada. Takie jest moje zdanie. Tym bardziej, że przy dłuższych gwarantowanych kontraktach, to my jako GMowie ryzykujemy, a u nas to jest z reguły traktowane jako wykorzystywanie graczy.. 

Czasem to ja nie dowierzam w teorie, które ty wygłaszasz. Wg twojej retoryki fluber by bardziej ucieszył Sabonisa jakby dał mu extenion 60/4 PO zamiast 52/3 PO. Mniej więcej taki sens ma ten przykład z Oubre, który wałkujesz tu totalnie bezsensu już tyle czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Czasem to ja nie dowierzam w teorie, które ty wygłaszasz. Wg twojej retoryki fluber by bardziej ucieszył Sabonisa jakby dał mu extenion 60/4 PO zamiast 52/3 PO. Mniej więcej taki sens ma ten przykład z Oubre, który wałkujesz tu totalnie bezsensu już tyle czasu.

Jedno szybkie pytanie Marcus i kończymy wątek Oubre - czy liczysz mi go normalnie z jego pełnymi statsami i rolą w rl Phoenix? 

Jeżeli TAK - to Ty masz rację

Jeżeli NIE - to ja mam rację. 

Nie komplikujmy rzeczy prostych. 

23 minuty temu, Tecu napisał:

Jeżeli chciałbyś zobaczyć trend to musiałbyś sprawdzić jeszcze drugą stronę, czyli ilu graczy zarabia u nas mniej niż w Realu i wtedy wyciągnąć wnioski. 

W ciemno strzelam, że skoro wymieniłeś średnio po trzech graczy z każdej drużyny to można wyciągnąć prosty i raczej prawdziwy wniosek, że 15-3=12, czyli z kolei około 12tu graczy w każdej drużynie zarabia mniej lub tyle samo co w Realu. Czyli wciąż aktualne, że przepłacamy?

Oczywiście wniosek na szybko na podstawie Twoich wyliczeń. 

Musze uśpić córkę i wtedy nad tym siadam. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Jedno szybkie pytanie Marcus i kończymy wątek Oubre - czy liczysz mi go normalnie z jego pełnymi statsami i rolą w rl Phoenix? 

Jeżeli TAK - to Ty masz rację

Jeżeli NIE - to ja mam rację. 

Nie komplikujmy rzeczy prostych. 

Nie liczę go normalnie, ale jego wartość buduje to co gra w RL NBA. Tego uniknąć się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Nie liczę go normalnie, ale jego wartość buduje to co gra w RL NBA. Tego uniknąć się nie da.

Czyli troszeczkę mu odejmujesz zupełnie tak jak ja w kontrakcie - zatem kontrakt jest fair Marcus :) 

Jak mu sie noga powinie - to ma rok dłuższe zabezpieczenie. Jeżeli okaże się graczem wartym sporych pieniędzy, to mu to z radościom wyrównam przy nowym kontrakcie za 3 lata - możesz mnie trzymać za słowo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Czyli troszeczkę mu odejmujesz zupełnie tak jak ja w kontrakcie - zatem kontrakt jest fair Marcus :) 

Jak mu sie noga powinie - to ma rok dłuższe zabezpieczenie. Jeżeli okaże się graczem wartym sporych pieniędzy, to mu to z radościom wyrównam przy nowym kontrakcie za 3 lata - możesz mnie trzymać za słowo :) 

Kontrakt może jest fair, ale Pacers zaoferowali mu więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.