Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Eld napisał:

January, jeśli wierzysz, że jesteś to wstanie opanować, dokładnie obliczyć dla każdej z 30 drużyn z wskazaniem komu się reset opłaci a komu nie, będę trzymał Twoją stronę i jestem pewien, że nie tylko ja. Dodam, że jak to rozpiszesz - więcej osób to wtedy pojmie i nie będzie więcej dymu, Chętnie nawet w czymś pomogę, ale nie wiem czy potrafię.

Reset sie oplaca jak w 3 lub 2 i 3 roku jestes na minusie ( i spelniasz wymogi co do resetu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 14:31, january napisał:

Na przykładzie GSW (kilka fikcyjnych już możliwości, by wszystko wyjaśnić)

1. GS w 2 poprzednich sezonach mieli bilans finansowy: +32,3 mln ('18), -32,9 mln ('19)
2. Próg możliwości wrzucenia resetu to (zakładając 115 mln SC w '21) -11,5 mln po 3 latach.

3.1 Opcja pierwsza (dość fikcyjna): GS w tym sezonie mają jakiś plus finansowy, powiedzmy +5mln. Nie mają hardcapu żadnego po pierwszej trzylatce, ale wiedząc że za rok do następnej trzylatki odpada im świetny wynik z '18 wciskają reset. Nie mają hardcapu żadnego na sezon '21, a do następnej trzylatki (19-21) podchodzą z bilansem finansowym: 0 ('19) / 0 ('20) / X -to co zrobią w przyszłym sezonie ('21)

3.2 Opcja druga: GS w tym sezonie są na minusie, ale mieszczą się w progu możliwości wrzucenia resetu, powiedzmy są po trzech latach -11mln. Wrzucają reset, wiedząc że w innym przypadku nie tylko mają lekki hardcap  na '20, ale koszmarny wynik po 2 sezonach (ponad -40 mln) na następną trzylatkę. Dostają hardcap (zakładając luxury tax na poziomi 139mln) w wysokości 133,5 mln w sezonie 20/21 (139 - 1/2* 11). Do następnej trzylatki (19-21) podchodzą z bilansem finansowym: 0 ('19)/ -11 ('20) / X -to co zrobią w przyszłym sezonie ('21).

3.3 Opcja trzecia: GS są w tym sezonie na minusie i nie mieszczą się w progu resetu. Powiedzmy są -15 mln w tym sezonie. Nie mogą wrzucić resetu, więc: na sezon '21 dostają hardcap w wysokości około 131 mln (139- 1/2* (15+0,6)), a do następnej trzylatki podchodzą z koszmarnym bilansem finansowym: -32,9 ('19)/ -15 ('20) / X -to co zrobią w przyszłym sezonie ('21), więc szykuje się piekło dla organizacji na ostatnie lata Kury i Draymonda bez części swoich picków.

 

Proponuje wrzucić ten przykład jakoś do regulaminu, bo jest tu ładnie wytłumaczone co i jak

A policzyć szacowany bilans finansowy swojej ekipy też jest bardzo łatwo - jest przecież elegancka tabelka w arkuszu excela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się słodko wkurwiasz :D 

Jasiek, jak ja zawsze mam interes gry>swój :) ja mam dobry ubaw z beGM, lubię te stroszenie piórek, pierdololo i wieczne inby :D mnie to bawi po prostu, w sumie wymiany to moja ulubiona cześć gry :) Ty tego nie dostrzegasz, bo mierzysz wszystkich swoją miara :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Grunt, tylko by Jasiek tego pilnował, bo chyba tylko on w pełni rozumie system.

No i nie uważasz że to jest problem? Nie twierdzę że January jest jakimś oszustem i coś pod siebie ustawia, ale gdy 1/30 graczy w pełni rozumie system to jest to dziwne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

No i nie uważasz że to jest problem? Nie twierdzę że January jest jakimś oszustem i coś pod siebie ustawia, ale gdy 1/30 graczy w pełni rozumie system to jest to dziwne. 

Przecież o tym pisze :D ze to jest absurd- ~50% GMow żyła w zupełnej nieświadomości bo kierowała się tym co było napisane w regulaminie- były 3 lata żeby to opisać, ale się okazuje ze a jeeebac, po co to wyjaśnić, WAŻNE ZE JANUARY który w zakamarkach bytomskiej piwnicy skrzętnie opracował c***owy system, go rozumie :D 

no jak nie lubić beGM za właśnie takie akcje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

 

Zbliżasz się do ignora.

A u mnie się z ignora praktycznie nie wraca.

Aha, czyli teraz albo się z Tobą ktoś zgadza albo laduje na ignorze- bardzo dojrzale :) 

Przeciez ja nigdzie nie napisałem, ze nie powinnismy mieć systemu rozliczeniowego, wymieniłem Ci tylko wady tego który opracowałes, zrobiłbym to znacznie wcześniej gdybys go kiedykolwiek wcześniej przedstawił, a nie na 4 miesiące przed końcem sezonu- wiec wyluzuj trochę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lucas napisał:

No i nie uważasz że to jest problem? Nie twierdzę że January jest jakimś oszustem i coś pod siebie ustawia, ale gdy 1/30 graczy w pełni rozumie system to jest to dziwne. 

 

11 minut temu, Qcin_69 napisał:

Przecież o tym pisze :D ze to jest absurd- ~50% GMow żyła w zupełnej nieświadomości bo kierowała się tym co było napisane w regulaminie- były 3 lata żeby to opisać, ale się okazuje ze a jeeebac, po co to wyjaśnić, WAŻNE ZE JANUARY który w zakamarkach bytomskiej piwnicy skrzętnie opracował c***owy system, go rozumie :D 

no jak nie lubić beGM za właśnie takie akcje :) 

January uznał, że rozumiemy system tak samo jak on. Temat dawno nie był poruszany, a myślę że spora część GMów po prostu myślała i sądziła, że wystarczy trzymać w miarę wydatki w ryzach i nie będzie problemu. Jeśli ktoś jest na sporym minusie to albo fatalnie zarządzał organizacją albo miał ogromnego pecha.

7 minut temu, january napisał:

Nie przesadzasz:) ? Przecież jedyne co było tu nieogarnięte przez dużą część (w sensie część to dobrze zinterpretowała, część nie) to ta kwestia resetu z tym, że wtedy się za rok znowu ma rozliczenie. I w sumie tyle z całego problemu.

No może i tak. Ale wciąż nie wiem czemu w przykładzie pierwszym +5mln się kasuje, a w przykładzie drugim -11 już nie. Dość wybiórczy ten reset i to jest mój największy zarzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram @january który pilnuje koncepcji gry. 
przy watpliwościach niestety zawsze się pyta twórcę o wykładnie. 
tak jest z zapisami prawa czy zapisami planistycznymi architektów. 
rozumiem ze wielu pomyślało inaczej ale zmiany obecne krzywdzą nie tych co dopytali czy zrozumieli tylko tych co nie zrozumieli. 
 

nie rozumiem czemu karani maja być Ci pierwsi. Zwróci mi ktoś 3 picki 1rd? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzuta Hensona Lee i kaskadowe przejście z Dragica przez Clarksona Nmoora Lina do Melo 

tego było sporo. Nawet zarzut ze przerzucam ziemniakami był podczas gdy trzymałem się jak mogłem 

Wszystko w imię kosztów. 

Jexeli teraz Qcin swoim oratorskim wystąpieniem masz uzyskać amnestie to extra ale zgody nie bedxie. 

Świetnie się czyta twoje wpisy tylko efekt końcowy niszczą twoje oczywiste intencje. 

Z reszta nie dziwi mnie ze grupa GM która protestuje to ta która ma mocne ale mega drogie zespoły. 
 

innym palącym punktem mimo wszystko dużo ważniejszym jest wprowadzenie zapisów ubezpieczeń od całorocznych kontuzji.  O ile kupowanie ponad stan jest niewłaściwe to wykluczyłbym ten najgorszy bo losowy pech który w nba jest zabezpieczony. 

Bo taki pech jak u nas w Pels psuje zabawę bardziej niż jakiś hard cap po GM zapragnął kupić dwie gwiazdy ekstra. 

Z reszta ten hard cap nie jest dzielony na pół aż tak koszmarny jak mógł być pierwotnie. 

Tu bez handlowania takimi kontraktami może 50% zwrotu w bilansie? Możemy pomyśleć i wprowadzić za rok dwa trzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MarcusCamby napisał:

A zyski można?

Skoro ustaliśmy ten dopuszczalny limit, to reset powinien iść na zero niezależnie od okoliczności.

Zyski właściciel zgarnia do kieszeni, ale i długi bierze na siebie. Nie każdy jest Piotrem Zarychtą.

XDD

25 minut temu, MarcusCamby napisał:

January uznał, że rozumiemy system tak samo jak on

To January jest tu jednoosobowym bogiem gry i według jego uznania wszystko się kręci? Ja nawet nie wiem czy on obecnie jets w radzie :D 

I zeby nie bylo mi tu nawet nie chodzi o jakis moj interes, bo w jakiej sytuacji finansowej dokładnie jestem to pewnie się dowiem po sezonie jak wszystko ktoś podliczy, wydaje mi sie ze jest w miare ok patrzac na arkusz i to, ze nie przekraczam tax, ale kto tam wie. Po prostu dziwnie, ze wychodzi ten temat teraz tak nagle i sie okazuje, ze wielu (wiekszosc?) GM-ów nie rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te a co z moją propozycją aby z 17-20 zwiększyć do 17-22 drużyny z zarobkiem 110% sc? Hawks, Thunder, Dallas, Jazz, Bulls, Wizzards, Celtics, Pacers, Spurs. Jest na troche dryżun środka i co, mamy mieć mimo podjętej walki o PO taki sam zarobek jak zadeklarowany tanker?

Zmieńmy to asap.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eld napisał:

Te a co z moją propozycją aby z 17-20 zwiększyć do 17-22 drużyny z zarobkiem 110% sc? Hawks, Thunder, Dallas, Jazz, Bulls, Cemtics, Pacers, Spurs. Jest na troche dryżun środka i co, mamy mieć mimo podjętej walki o PO taki sam zarobek jak zadeklarowany tanker?

Zmieńmy to asap.

No tak :D jak ja sugeruje zmiany to odpowiedz- nie, wypierdalaj bo zmiany pode mnie :D ale jak ktoś z Rady proponuje zmianę na której on korzysta to ASAP :D 

// 

@Ignazz ja już tyle razy to toczyłem spory z c***owymi zasadami i byłem posądzany ze robię to dla siebie ze mnie to w ogóle nie rusza :D przecież nawet te pierwsze zmiany w podziale hajsow to się zaczął (albo byłem jednym z pierwszych, nie pamietam tbh) od tego ze krytykowałem ówczesna propozycje której tez January nie chciał zmienić (w 1 wersji nie było 110% SC dla drużyn 17-20, czy ogólnie były mniejsze te procenty) i tez niby robiłem to z myślą o sobie (choć pisałem ze mi to w sumie lata bo i tak wyjdę na plus co wtedy miało być nierealne bo miałem 135+ w plaxacg przy znacznie niższym salary) - serio, mi się nie chce za każdym razem udowadniać ze nie robię czegoś dla siebie tylko dla sensu gry, obecne zasady finansowe są m fatalnie skonstruowane i tyle, dziwie się ze chcecie w to brnąc tylko dla zasady :) mnie te hardcapy w sumie latają, bo po trzylatce w najgorszym wypadku wyląduje na resecie ale widzę spore szanse na wyjście na plus :) robię to dla ogółu bo choć zbierałem assety to robiłem to z głowa a nie na hurra byle przytulic pick 60 😛 w sumie to tyle, chcecie robić glupote, róbcie, ale nie mówcie ze wszystko było jasne i wielokrotnie wykładane bo jak pokazuje post Flubera jasne to może było, na forum Rady, a nie na publicznym gdzie ANI RAZU nie zostało to wytłumaczone, a jak zostało wytłumaczone to się tego wybieracie xd (post Cambyego cytowany przez Flubera) - absurd goni absurd w tej sytuacji i tyle, chcesz January to wrzucaj na ignora ja gardzę takimi numerkami po prostu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eMeS napisał:

To ja jeszcze wtrącę, że nigdy nie był przegłosowywany mój pomysł, odnośnie tego żeby połączyć konferencje :P 

Zgłoś do @Eld, on kocha wszystkie ankiety :)

Aczkolwiek spodziewam się jakiś 80% na NIE, bo w imię czego? W RL NBA musieliby to wprowadzić.

5 minut temu, Qcin_69 napisał:

post Cambyego cytowany przez Flubera

Przecież ten post to nie była żadna wykładnia i jest tam sporo znaków zapytania i formy przypuszczającej. Ja tylko przedstawiałem swoją wizje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to na początku gry 

12 minut temu, Qcin_69 napisał:

No tak :D jak ja sugeruje zmiany to odpowiedz- nie, wypierdalaj bo zmiany pode mnie :D ale jak ktoś z Rady proponuje zmianę na której on korzysta to ASAP :D 

// 

@Ignazz ja już tyle razy to toczyłem spory z c***owymi zasadami i byłem posądzany ze robię to dla siebie ze mnie to w ogóle nie rusza :D przecież nawet te pierwsze zmiany w podziale hajsow to się zaczął (albo byłem jednym z pierwszych, nie pamietam tbh) od tego ze krytykowałem ówczesna propozycje której tez January nie chciał zmienić (w 1 wersji nie było 110% SC dla drużyn 17-20, czy ogólnie były mniejsze te procenty) i tez niby robiłem to z myślą o sobie (choć pisałem ze mi to w sumie lata bo i tak wyjdę na plus co wtedy miało być nierealne bo miałem 135+ w plaxacg przy znacznie niższym salary) - serio, mi się nie chce za każdym razem udowadniać ze nie robię czegoś dla siebie tylko dla sensu gry, obecne zasady finansowe są m fatalnie skonstruowane i tyle, dziwie się ze chcecie w to brnąc tylko dla zasady :) mnie te hardcapy w sumie latają, bo po trzylatce w najgorszym wypadku wyląduje na resecie ale widzę spore szanse na wyjście na plus :) robię to dla ogółu bo choć zbierałem assety to robiłem to z głowa a nie na hurra byle przytulic pick 60 😛 w sumie to tyle, chcecie robić glupote, róbcie, ale nie mówcie ze wszystko było jasne i wielokrotnie wykładane bo jak pokazuje post Flubera jasne to może było, na forum Rady, a nie na publicznym gdzie ANI RAZU nie zostało to wytłumaczone, a jak zostało wytłumaczone to się tego wybieracie xd (post Cambyego cytowany przez Flubera) - absurd goni absurd w tej sytuacji i tyle, chcesz January to wrzucaj na ignora ja gardzę takimi numerkami po prostu ;) 

To masz ogromnego pecha ze zawsze co ruszysz to akurat tak przypadkiem służy Tobie. Pech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.