Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2016/17


mycek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie widzę pięciu zawodników w ostatnich 10 latach draftu, którzy byliby takimi strzelcami, jakim McDermott był w NCAA. Przecież on był tam zdecydowanie najlepszym zawodnikiem i nie miał obok siebie gościa pokroju Tatuma, czy Allena, albo talentu pokroju Gilesa.

 

Ale sama teza jest dla mnie szokująca. Przecież ruchy teamu będącego w tej chwili w play-offs pod wybór w trzeciej dziesiątce draftu brzmią totalnie niedorzecznie. W mockach przy Bulls jest Hartenstein, Annunoby,czy Giles, ale nigdzie nie widziałem Kennarda.

 

Nie wiem też, czemu po wybraniu i oddaniu McDermotta, czemu po wybraniu Valentine'a teraz mieliby wybrać Kennarda. To nie ma dla mnie sensu.

 Po pierwsze, przeczytaj proszę jeszcze raz w jakim kontekście pisałem o Kennardzie i McD.

 

su8QpBS.jpg

 

Po drugie, rok temu o tej porze nie widziałeś też Valentine'a, więc jakie to ma znaczenie. Po trzecie i najważniejsze, to co dla Ciebie jest "szokujące, bez sensu, niedorzeczne" dla Chicago może się okazać całkiem racjonalne. Prosty przykład, ilu atletycznych graczy zostało wybranych w ostatnich latach, a przecież to jedna z głównych bolączek tego "wozu z węglem". 

Edytowane przez BullsFaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po pierwsze, przeczytaj proszę jeszcze raz w jakim kontekście pisałem o Kennardzie i McD.

 

Po drugie, rok temu o tej porze nie widziałeś też Valentine'a, więc jakie to ma znaczenie. Po trzecie i najważniejsze, to co dla Ciebie jest "szokujące, bez sensu, niedorzeczne" dla Chicago może się okazać całkiem racjonalne. Prosty przykład, ilu atletycznych graczy zostało wybranych w ostatnich latach, a przecież to jedna z głównych bolączek tego "wozu z węglem". 

Jak racjonalne dla Chicago może być oddanie w tym momencie zawodnika po to, żeby za 4 miesiące być może wydraftować zawodnika o podobnym profilu tylko trochę słabszego z trzeciej dziesiątki draftu? Przecież to jest w ogóle nieracjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak racjonalne dla Chicago może być oddanie w tym momencie zawodnika po to, żeby za 4 miesiące być może wydraftować zawodnika o podobnym profilu tylko trochę słabszego z trzeciej dziesiątki draftu? Przecież to jest w ogóle nieracjonalne.

A co to ma za znaczenie jaki numer aktualnie jest przewidywany dla Kennarda? Przecież równie dobrze może on pójść np. z 12.  Wspólną cechą Kennarda i McD jest to, że obaj są świetnymi strzelcami, ale czy Luke jest słabszy od McD bym nie powiedział. Najważniejszą kwestią w tym wszystkim jest to jakie potrzeby mają Byki i moim zdaniem bliżej im do sprowadzenia Kennarda czy nawet Fergusona, niż OG z 31% trójką czy utalentowanego ale wiecznie połamanego Gilesa. 

 

I jeszcze jedno, na ten moment Byki mają 17 wybór, najwyższe miejsce Kennarda to 22. Dla porównania z 2016, Byki mając 14 wybór zdecydowali się na Valentine'a, który błąkał się między 18 a 25 miejscem.  Czy Denzel faktycznie był graczem, którego powinni wybrać czy raczej zdecydować się na D.Murray'a?

Edytowane przez BullsFaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz (wybór Kennarda) dokładnie przypomina mi w 100% wcześniej ruchy Foremanów...

 

Wziąć grajka, który cholernie wyróżnia się pod względem gry w NCAA, a mniej ogarniać potencjał* i jak przełoży się to na NBA.

 

*nie mówię, że Luke nie ma bardzo wysokiego potencjału, w Duke wygląda bdb tylko po jednej stronie parkietu, jak go oglądałem kilka razy (pod względem Tatuma i sympatii do Duka kilka razy odpaliłem ich gry) to mam bardzo poważne zastrzeżenia do jego potencjału pod względem defensywy.

Wątpliwości zawsze są. 

 

"Not an explosive athlete but plays with crafty quickness and great positioning. A solid team defender who has enough strength to hold his own against most wings. He's a great teammate, hard worker and the type of player who adds to the team beyond the box score."

Edytowane przez BullsFaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na zakończenie rozmowy, małe zestawienie jak Luke wypada na tle ścisłego topu draftu 2017. 

 

5owdlnS.jpg

 

*McD  ostatni rok      127.4       106.0       9.8           -1.6          8.2

 

Proponuję dorzucić tu jeszcze Hansbrough, Burke'a, Kaminskiego i Freddete'a oprócz McDermotta i Kennarda. Przecież w drafcie nie chodzi o wybieranie najlepszych graczy w NCAA.

 

Luke Kennard miał w zeszłym sezonie Offensive rating 123,1 i Defensive Rating 108 i nie zgłosił się do draftu, bo nikt by go nie wybrał.

 

I ciągle nie wiem jaki jest związek przyczynowo-skutkowy między oddaniem McDermotta, a chęcią pozyskania Kennarda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dorzucić tu jeszcze Hansbrough, Burke'a, Kaminskiego i Freddete'a oprócz McDermotta i Kennarda. Przecież w drafcie nie chodzi o wybieranie najlepszych graczy w NCAA.

 Może wolisz Manu lub Gorana? Pokaż mi fragment, w którym tak twierdziłem! Zawsze mi się wydawało, że idea draftu jest oczywista.

 

 

Luke Kennard miał w zeszłym sezonie Offensive rating 123,1 i Defensive Rating 108 i nie zgłosił się do draftu, bo nikt by go nie wybrał.

  W 76 to chłop na furze jeździł, dziś ma już samochód. To co napisałeś, w szerszej perspektywie jest właśnie im plus, ponieważ dobitnie potwierdziłeś, że  chłopak pracuje nad sobą. 

 

 

I ciągle nie wiem jaki jest związek przyczynowo-skutkowy między oddaniem McDermotta, a chęcią pozyskania Kennarda. 

 Na to pytanie już odpowiedziałem, więc nie będę wałkować tego samego.

 

Edytowane przez BullsFaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wsad Wade'a, owszem fajnie, trzyma fason...

Ale jak dla mnie to wcale nie cofnął czasu, ale przypomniał o jego upływie.

Dawniej by by to zrobił dużo szybciej i z większą dynamiką. Bo to zobaczyłem jako pierwsze wrażenie.

Koniec oczywistości, wracam do optymizmu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś ma 35 lat, robi dunka nad 7-footerem, ale c***owo, bo to w koszulce Bulls :lol: Idz oglądnij sobie dunki Diona Waitersa. jest młodszy to robi na pewno dużo szybciej i dynamiczniej, powinny cie zadowolic. :lol:

Edytowane przez Valus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wsad Wade'a, owszem fajnie, trzyma fason...

Ale jak dla mnie to wcale nie cofnął czasu, ale przypomniał o jego upływie.

Dawniej by by to zrobił dużo szybciej i z większą dynamiką. Bo to zobaczyłem jako pierwsze wrażenie.

Koniec oczywistości, wracam do optymizmu ;)

Jasne, że DWade nie ma już 25 lat, ale c'mon Szak, mierzmy siły na zamiary. Koszykarsko starzeje się niczym wino. Poprzeglądaj sobie forum - wg większości osób w tym wieku Dwyane miał już jeździć na wózku inwalidzkim z amputowanymi nogami na wysokości kolan i oddychać przez inhalator. Dziś zabrakło mu zbiórki do triple double. Dla mnie jest FANTASTYCZNY! 

 

Valus

 

Dunki Diona w tym sezonie też świetnie się ogląda :)

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że DWade nie ma już 25 lat, ale c'mon Szak, mierzmy siły na zamiary. Koszykarsko starzeje się niczym wino. Poprzeglądaj sobie forum - wg większości osób w tym wieku Dwyane miał już jeździć na wózku inwalidzkim z amputowanymi nogami na wysokości kolan i oddychać przez inhalator. Dziś zabrakło mu zbiórki do triple double. Dla mnie jest FANTASTYCZNY! 

 

Valus

 

Dunki Diona w tym sezonie też świetnie się ogląda :smile:

Mnie się jak najbardziej Wade podoba i to jak gra ostatnie lata. Już mi wielu pupili z moich złotych lat zainteresowania nie zostało, to tak łatwo nie narzekam :smile: Odpukać, ale zdrowotnie jakiś właściwy kurs trzyma i oby jak najdłużej. Zaleciało "malkontenctwem" w poprzednim wpisie, ale to była bardziej nostalgia. Pamiętam dunki walone jak młotem w latach do 2011 i przez nagłówki o cofaniu się w czasie liczyłem (marzyłem) na coś takiego ;)

Edytowane przez Szak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.