Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2016/17


mycek

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze dlaczego zakladasz Że Butler (jeśli zostanie) będzie PG?

 

 

Butler zostaje na pewno. Forman powiedział że nie było żadnych rozmów z Wolves (co oczywiście nie jest prawdą). W każdym wywiadzie podkreśla że Butler zostanie. Jeśli wymieniłby Butlera po takich słowach, straciłby wiarygodność i Bulls mieliby jeszcze gorszą opinie. Ale do rzeczy. Lin, Deron Williams, Jennings, Chalmersy. Jeśli Bulls maja ładować się tego typu gości (zakładam, że długoterminowo) to już wolę zaryzykować i zobaczyć co Butler może zdziałać na "fałszywej" 1 - coś jak Harden w Rockets. Butler bez Rose tak jak pisałem wcześniej ma 7asyst na mecz. Filozofia Hoiberga z Iowa zakłada posiadanie właśnie combo-playmakerow zamiast typowego rozgrywającego - generała. Duet Moore-Butler miał bardzo dobre momenty w poprzednim sezonie. Jeśli coś by nie wypaliło to jest od biedy ten Calderon czy Grant, ale uważam że logiczne dla systemu Hoiberga byłoby granie z fałszywą 1, a Butler chce kimś takim być.

 

No chyba, że Bulls przekonają czymś Mike Conleya, bo gość jest perfekcyjnym fitem dla Bulls i Butlera - jest złotym środkiem pomiędzy racjonalnym budowanie drużyny a filizofią Hoiberga. Problem jest taki, że Conley całe życie grał w średniej ekipie i teraz chce coś wygrać, Bulls mu tego nie zapewniają, a kontrakt złożyć może mu praktycznie każdy.

 

Jeśli już to Jimmy powinien grać na SG/SF z Tajem i RoLo w S5, bo inaczej defensywa leży.

 

Właśnie sęk w tym że nie. Nie można dopuścić do sytuacji że Valentine-Doug-Mitoric i jeszcze Portis grają razem na parkiecie. Totalny brak obrony, dlatego ja bym wybalansował ewentualne linupy tak, aby w każdym było przynajmniej dwóch gości, którzy zapewniają obronę. Nie ma mowy żeby RoLo i Taj grali obok siebie i do tego jeszcze Butler. Z tego co widziałem Lopez ustawia się identycznie jak Taj. Oba potrzebują gości, którzy rozciągną grę. Portis jest OK do Taja, a Nikola do Lopeza. Nie zapominaj że Butler chce bazować na PnR, nie można blokować pomalowanego.

 

Niko kompletnie się nie sprawdza, można pokusić się o wniosek że to jest ostatni sezon, w którym można dać mu szansę

 

Bardzo śmiała teza. Mirotic statystycznie wypada bardzo ok, jak na europejczyka wybranego pod koniec pierwszej rundy. Tutaj chodzi o oczekiwania i o to że był Rose - dosłownie. Mirotić jest killerem w spot-up - co nie było wykorzystywane. Uważam ze obecnosc Rose w Bulls powodowała efekt domina. Tego nikt nie zaprzeczy, rozgrywanie Rose polegało na klepaniu w miejscu i potem nerwowym szukaniu partnerów. Słaba skuteczność Mirotica po częsci brala sie z tego ze Niko byl zmuszany do oddawania niewygodnych rzutów (fakt, ze czasem sam podejmował złe decycje - tutaj ma miejsce do progressu). Nikola musi nabrać pewności siebie i znaleźć rytm, wtedy będzie świetnym fitem dla Bulls. Co do parowania go z Lopezem. Oczywiscie to jest porównanie na wyrost, ale @Przemek pisał coś, że Lopez z Lotyszem ogarniali w D, oczywiscie nie porównuje Kristapsa do Mirotica, ale Mirotić moze byc ok off-ball obronca przy Lopezie, gdyż przejawia wysokie bojskowe IQ. Przy Gasolu ciężko było sie wyróżniać w D, gdyż to Gasola trzeba było chować, Lopez jest samodzielny.

 

Dlatego też nie zdziwie się jak jednak pójdą w pełny rebuilding

 

Co masz na myśli? Nie chodzi Ci chyba o wymiane Butlera?

Co wg. mnie mogą zrobić Bulls aby dać Hoibergowi zespół "pod niego"?

1) Sklonować Thada Younga i wymienić za niego Gibsona.

2) Spakować szrot (Grant, Dinwiddie, Snell) dodać MdJ i ogarnąć młodszą, bardziej atletyczną jego wersje.

3) Ogarnąć sytuację z tym "combo-playmakerem-albo-mikem-conleyem" ale o to będzie kurewsko trudno.

 

Bulls to będzie hybryda tego co oferuje Butler i tego co chce Hoiberg.

Portis, Mirotic, Doug, Lopez, Moore, Valentine pasują do systemu.

Zamień Taja i Mdj dodaj coś na obwód i koniec przebudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Bulls tym składem są w takiej dupie że aż przykro patrzeć

tym szrotem co teraz mają to Butler będzie robił cyferki, ale kandydat do czołówki w kategorii najgorsza defensywa sezonu

Nieciekawie wyglada ich przyszłość

a taki josephnba wleci i będzie mówił jaka to organizacja cavaliers jest zalosna podczas gdy jego doprowadza sie do takiego stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Sklonować Thada Younga i wymienić za niego Gibsona.

Nie wiem czemu to się nie mogło stać w dealu z Nets :( Taj urodzony na Brooklynie, pasowałby do trenera i innych graczy z Long Island.

 

Young też idealnie pasowałby do Bulls, dynamiczny przy swoim atletyźmie koleś.

 

Mimo wszystko skład jest spoko. nie widziałem wielu meczów Nix ale RoLo robi dobrą robotę w defensywie, to może być dobry center dla Byków. Calderona przez rok jakoś się wytrzyma, dla nie go to jest ostatnia szansa. A jeżeli dzięki niemu zostanie Gasol to nawet wychodzi na plus. Tylko tego Derricka wciąż jakoś żal :moody:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu to się nie mogło stać w dealu z Nets :( Taj urodzony na Brooklynie, pasowałby do trenera i innych graczy z Long Island.

 

Young też idealnie pasowałby do Bulls, dynamiczny przy swoim atletyźmie koleś.

 

Mimo wszystko skład jest spoko. nie widziałem wielu meczów Nix ale RoLo robi dobrą robotę w defensywie, to może być dobry center dla Byków. Calderona przez rok jakoś się wytrzyma, dla nie go to jest ostatnia szansa. A jeżeli dzięki niemu zostanie Gasol to nawet wychodzi na plus. Tylko tego Derricka wciąż jakoś żal :moody:

a co Taj by dał Nets? a po za tym Andy Ty masz jakiegoś hopla na punkcie pochodzenia graczy? ten z Long Is., ten z Brooklynu tamten z NJ ;D

 

Bulls zrobili nie najgorszy deal, a szczególnie, że nie oddali żadnego picku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Taj by dał Nets? a po za tym Andy Ty masz jakiegoś hopla na punkcie pochodzenia graczy? ten z Long Is., ten z Brooklynu tamten z NJ ;D

 

Bulls zrobili nie najgorszy deal, a szczególnie, że nie oddali żadnego picku.

Taj niewiele, ale Taj + pick już tak :D  Z pochodzeniem to bardziej ciekawostka, po prostu lubię gościa i byłoby fajnie gdyby trafił w rodzinne strony. Lubię też Bulls i na moje przydałby się Young w Chicago. Dla mnie deal win-win xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24. czerwiec. Bulls zaczynają swoją doroczną sage pt: "Jesteśmy tobą zainteresowani". Pierwsza ofiara: człowiek josepha: Evan Turner.

źródło:

http://www.sportingnews.com/nba/news/nba-draft-rumors-celtics-trades-free-agents-moves-picks-salary-cap-free-agency/1wuywhd5stafv1t5pgf53jvrk7
 

 

Also at issue is Evan Turner, who is an unrestricted free agent. Ideally, the Celtics would be able to make their pitches to some of the high-level players available in free agency, like Kevin Durant, Al Horford, Ryan Anderson and the like, and if they strike out, come back to Turner with an offer. But Turner, a source said, will not only get interest from the Knicks but from Turner’s hometown Bulls as well. If those teams are aggressive in pursuing Turner, the Celtics would have to make a quick decision on him, too.

 

 

Turner fajny, ale na dzień dzisiejszy Bulls potrzebują czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzedziles mnie już miałem linka w schowku

Wzruszylem się, chłopak mocno to przeżył

 

LakeShow masz dzieci? Jeśli nie to ci wytłumaczę, że wszyztko co się rodzicowi przytrafia rozpatruje się w kontekście dziecka. Ludzie z tego powodu już kiedys wylewali pomyje na Derricka a ja właśnie za to bardzo go szanuję, nie boi się mówić otwarcie, że syn liczy się dla niego najbardziej. To całkiem zrozumiałe że w momencie kiedy się dowiadujesz, że pracodawca wysyła cie do miasta setki mil od rodziny, myślisz w pierwszej kolejności o rozlace z dzieckiem.

 

To się nazywa dobre rodzicielstwo.

Posze w oparciu o swoje życie, kiedyś rozwazalem wyjazd za granicę na pół roku, ale myśl, że nie będę widział syna była zbyt bolesna i przerażająca

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, to Rose chce grać w NY a rodzine zostawić w Chicago? Ja rozumiem, że hometown - nawet więcej, ale co to za problem zabrać ze sobą dzieciaka. Nevermind.

 

Dzisiaj, szczególnie po poscie josepha zacząłem szukać na siłę jakiejś jedynki, która może być dostępna. Okazało się ze Deron WIlliams będzie FA i Deron Williams sobie żyje i ma się nie najgorzej. Co prawda wrócił do domu - do Texasu, ale za chwile Dallas Mavs już może nie być (Dirk - jakieś ploty o odejsciu, Parson - chce maxa, nie dostanie go w Mavs). Williams byłby bardzo spoko fitem pod Butlera - kasa nie gra roli bo i tak trzeba wydać jakoś te 30baniek w cap space. W Dallas grał obok innego rozgrywającego i to przez większość czasu. Po dzisiejszej analizie stwierdzam, że to naprawde ok opcja dla Bulls. Bawiłem się trochę statami, bo chciałem porównać sobie rose i williamsa z poprzedniego sezonu (przy okazji zrobiłem też butler-harden).

 

Transition:

Westbrook: 475 - 1.15

James: 361 - 1.32

 

Harden: 492 - 1.07

Butler: 167 - 1.08

 

Williams: 106 - 0.95

Rose: 189 - 0.85

 

Isolation.

James: 354 - 0.85

Curry: 201 - 1.07

 

Harden: 566 - 0.93

Butler: 169 - 0.91

 

Williams: 112 - 0.88

Rose: 126 - 0.82

 

Ball handler:

Westbrook: 722 - 0.85

Curry: 526 - 1.11

 

Harden: 606 - 0.97

Butler: 436 - 0.89

 

Williams: 280 - 0.72

Rose: 563 - 0.84

 

Spot up.

George: 217 - 1.11

Curry: 182- 1.49

 

Harden: 191 - 1.27

Butler: 146 - 0.96

 

Williams: 169 - 1.08

Rose: 216 - 0.94

 

Off screen.

Curry: 285 - 1.20

 

Harden: 80 - 1.04

Butler: 68 - 1.04

 

Williams: 117 - 1.01

Rose: 17 - 0.88

 

Williams - juz nie generał, a raczej combo guard. Umie rzucić, w przeciwieństwie do Rose pogodził się z rzeczywistością. Idealne koło ratunkowe dla Butlera kiedy ten będzie miał słabe momenty jako samiec alfa na piłce. Perfect fit. Mam nadzieje, że Dallas pójdą w przebudowę i wypuszczą go na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, kibic mavs? Jesli tak to napisz cos o Williamsie i jego przyszłosci w Dallas, ciekawy jestem.

a co tu duzo mówić. Deron wrócił na stare śmieci, wiec bedzie chciał zostać. Wyoptował sie bo jego kontrakt był śmiesznie niski. Oczywiście nikt nie da mu wielkich pieniedzy, ale raczej obie strony są zainteresowane zeby został. Prosta historia, zadnych sensacji nie przewiduje. 

Przy podpisaniu Conleya(w co nie wierze) bedzie idealnym graczem jako generał 2 składu, ewentualnie jako SG od czasu do czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.