Skocz do zawartości

Miasto moje a w nim...


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.10.2022 o 04:57, Reikai napisał:

Must see we Wrocławiu?

Czas na zwiedzanie- 3 dni.

To samo pytanie jeśli chodzi o dobre jedzenie/drinki.

 

drinki / alkohole ogólnie: bar Max & Dom whiskey - to jest jedno miejsce. Dobrze mieszajo. Niedaleko rynku. Paredziesiąt metrów dalej, idąc od Maxa w stornę ulicy Ruskiej jest inne dobre miejsce na picie, nie pamiętam nazwy ale wieczorem znajdziesz.

Jedzenie: na obiady w tygodniu (pracuję tuż przy rynku) chodzę najczęściej do 

* pod papugami

* pochlebna

.....no, w sumie te dwie najczęściej. Świetny jest mexykanin Papi Chulo na grunwaldzie, większość ludzi na kuchni i sporo obsługi to latynosi (nie zawsze mexykanie :)   ).

 

na hipsterskie śniadania fajne jest Dinette (na odrzańskiej, na świdnickiej w weekendy zawsze wielkie kolejki chyba że przyjdziesz bardzo wcześnie) albo Charlotte. Inne fajne miejsce to knajpa 'różana', chyba jest w paru lokalizacjach, ja akurat bywam w tej niedaleko szpitala klinicznego na Borowskiej

 

nie byłem nigdy na tarasie skyTower ale raczej warto (jak dobra pogoda). Ostatnio familia mnie odwiedzała, ale dostałem zapalenia gardła i się nie spotkaliśmy, ale kolejkowo & wystawa klocków lego wydawały sie kozak na zdjęciach. Wiadomo, to bardziej pod dzieci, ale nawet dla dorosłych może być interesujące

 

bonus: na Bielanach jest sporo koreańskich knajp, bo mieszka tam sporo korańców (knajpy też przez nich są prowadzone), niektóre ponoć bardzo dobre. Nie wybrałem się  jeszcze, ale jak ktoś jest fanem takiej kuchni to powinien.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Stu Mostów na Długosza (nie wiem jak przy Swidnickiej ale nie sądzę żeby było to to samo klimatycznie) - dobre jedzenie (precel!) i różne dziwne piwka (plus sklepik naprzeciwko ze świetnym chlebem)

Aula - włoskie jedzenie https://www.facebook.com/aulawroc koło wieży przy Wiśniowej - smacznie a wystrój nietypowy

Krasnolód na lody (dużo lokacji)

Dzielnica Czterech Wyznań do pochodzenia, Narodowe Forum Muzyki obok, tamże fajne miejsca na Włodkowica jak Vaffanapoli (pizza), 8 misek (azjatyckie),  Alebrowar

 

zoo jak zoo, można nie trafić na żadne zwierzę bo się pochowają ;) naprzeciwko Hala Stulecia dużo ciekawsza do obejrzenia w środku i dookoła (z w/w fontanną)

Mostek Pokutnic jest spoko i "na szybko" koło Rynku

 

na Partynicach są wyścigi konne - raczej mało szans na zobaczenie w PL, a i zjeść można i ładna okolica - tylko że jedyne ostatnie 11.11 https://www.torpartynice.pl/kalendarz-wydarzen/12-dzien-wyscigowy-sezon-2022/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z must see to klasycznie rynek i okolice, Hala Stulecia i okolice(wnetrze, pergole, niedaleko park i ogrod japonski, pod wejsciem od strony Iglicy zazwyczaj stoja food trucki). Nastepnie stamtad mozna isc w strone Politechniki, gdzie zaczynaja sie bulwary wzdluz rzeki. Stamtad mozna sobie zrobic dlugi spacer w strone Ostrowa Tumskiego i Wyspy Slodowej.  Po drodze jeszcze mozna wstapic do Hali Targowej. Wieczorem powinien ladnie illuminowac budynek Uniwersytetu Wroclawskiego(chyba, ze zaczeli oszczedzac). Polecam widok z restauracji naprzeciwko - La Maddalena.
 

Knajpy juz ci panowie powyzej polecili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 23.11.2022 o 05:08, Reikai napisał:

Cos we Wroclawiu do obejrzenia meczu w sobote? Jest jakas strefa kibica, czy zostaja bary?

ponoć jest jakieś 5C we Wrocławiu, nie liczyłbym na strefy kibica

spoko na mecze jest Drevny Kocur w OVO, sporo ludzi i ekranów, piwo & czeskie, tłuste żarcie. Dobra kombinacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

@Sewer Ja w ogóle mam w pracy dwóch berlińczyków i oni zachwalają Ogrody Świata ale to raczej nie w grudniu. I oni właśnie co ciekawie zgodnie uznali te dwa jarmarki za najlepsze. Jeden jeszcze mówił coś o Kudammie 

Tylko chyba na Gendemem wejsćie jest płatne

Dzięki, jeszcze nie byłem w Berlinie nigdy tylko przejazdem i właśnie myślałem też o jarmarkach.Mam nadzieje że nikt nie wjedzie we mnie autem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sewer napisał:

Mam nadzieje że nikt nie wjedzie we mnie autem

teraz sa mocno chronione barierami z betonu. Ogólnie Gendarmen jest położony idealnei bo do Charlie Pont masz o ile dobrze pamietam 10 minut spacerkiem i to takim pijanym Do głównej ulicy under Linden w druga stronę też jakieś 10.. Do bramy Brandenburskiej może z pół godziny. 

Ogólnie jak grudzień i masz czas to warto zobaczyć muzeum ze skarbem Trojańskim bo jednak Berlin zimą się ciężko zwiedza. Mur berlińskie jest daleko od Gendarmen. Chatlottenrug też. Wieć zależy od ilości dni to jednak głównie jarmarki polecam 

Co do knajp to tu średnio ci moge polecić bo kolesie mają ponad 50 lat ale ogólnie Berlin ma świetną kuchnie azjatycka. rewelacyjne serniki. Rameny . Ja lubię jadać na Kreuzbergu . Tam jest genialne żarcie z Turcji , Libanu. Sporo Azji i Włocha jak wszędzie w Berlinie trochę mało niemieckiego jedzenia ale Curry Wurst to spejcalność Berlina i jest naprawdę niezłe

Kebaby też chyba najlepsze tam i w ogóle tylko na południu Turcji jadłem lepsze ( i Kura Warzyw w Poznaniu ale to inny rodzaj kebaba ale jakbyś keidyś byłw Poznaniu to w ciemno idż tam)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.09.2022 o 20:12, fluber napisał:

Ktoś coś jest w stanie polecić do zobaczenia w okolicach Cieszyna, Ustronia, Wisły przy wypadzie tylko na weekend? 

Koniec końców skupiłem się na Ustroniu i było całkiem fajnie. Polecam hotel Olympic, jakby ktoś się wybierał w te okolice. 

Btw. podejście na wielka Czantorię jest przewalone o tej porze roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 minuty temu, fluber napisał:

Jak nie masz dzieci, to po mieście bujać się autem nie ma sensu. 

Tez mi sie tak wydaje, zwlaszcza biorac pod uwage to, ze teraz na kazdym kroku jest biedronka czy inny lidl i posiadanie auta zeby miec zakupy nie ma duzego sensu. Ogolnie tak realnie, to w weekend jak idziesz na miasto na drina, to tez autem nie pojedziesz, w tygodniu jak masz dobre polaczenie komunikacja miejska do pracy, to tez bez sensu. Jedynie na jakies wypady weekendowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Reikai napisał:

Czy waszym zdaniem posiadanie auta w duzym miescie typu Gdansk, Wroclaw, Warszawa to mus, czy zbedny dodatek? Zakladajac rozsadny dojazd do pracy komunikacja miejska ofc.

Mogę odpowiedzieć na swoim przykładzie w Warszawie, często pracuje w wielu lokalizacjach i przemieszczam się tylko komunikacją.Prosty i dobry dojazd w większości przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Reikai napisał:

Czy waszym zdaniem posiadanie auta w duzym miescie typu Gdansk, Wroclaw, Warszawa to mus, czy zbedny dodatek? Zakladajac rozsadny dojazd do pracy komunikacja miejska ofc.

jeśli chodzi o Wawę to jak:

- nie mieszkasz na Białołęce czy innym Rembertowie
- nie masz dzieci
- samochody są dla Ciebie narzędziem a nie hobby
- nie jeździsz co weekend do rodziny itp

 

to jest to totalnie zbędna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Reikai napisał:

A jakie ma znaczenie, czy nowe czy uzywane? :D

Bardziej mi chodzi o sam sens posiadania auta, kiedy wszedzie mozesz dojechac SKMka w moment jak np w trojmiescie.

A to chyba zależy od pracy. Bo jeśli pracujesz w przemyśle to on jest zlokalizowany poza centrum i poza zasięgiem komunikacji ( no chyba ,że chcesz się przesiadaćz dwa razy). Jeśli pracujesz w logistyce to jeszcze gorzej bo te magazyny oraz spedycje sa zlokalizowane na wylotówkach i często 5-15 km od miasta.

Jak pracujesz w Horece to pewnie nie ale jeśli znowu hotel czy biuro jest zlokalizowane poza centrum to już będzie problem.

Więc nie słuchaj  tychco mają biura w centrum czy pracują na uczelni bo sporo wiary musi dojechać autem do pracy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.