Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pod wrażeniem jazdy Pidcocka w tym wyścigu. Jedzie tak, jak od lat chcieliby nasi kibice, żeby jeździł w tych wielkich tourach Kwiato. 

Mocno trzymałem kciuki, żeby udało się Froome to wyrwać, ale forma nie ta jeszcze, i już nigdy może nie być wystarczająca. Szkoda, dał nadzieję przez jakiś czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matek

Co w sumie potwierdza ,że ten wybity obojczyk jednak mu dokucza... Biorąc pod uwagę w jakiej mega formie był w trakcie Criterium to raczej ta jego zapaść musiała być spowodowana kontuzją..

Z mojego punktu widzenia to mam nadzieje na wygraną Vinegaarda z dwóch powodów

Po1 - Za rok pewnie Roglic zostanei wystawiony do Giro bo Jumbo od kilku lat traktowała ten tour po macoszemu bo Dimoullin jako lider to słaby pomysł

Po 2 - Pogacar pewnie pojedzie na Vuelte i będzie sztos walka z Roglicem. Vuelta to mój ulubiony wyscig . Tam jest tyle gór ,że pojedynek dwóch Słoweńców będzie fantastyczny

Taka mam nadzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Biorąc pod uwagę w jakiej mega formie był w trakcie Criterium

Już w Criterium widać było że Vingegaard jest mocniejszy i tylko hierarchia w zespole powodowała, że nie odjeżdżał Roglicowi. Trochę jak case Wiggins-Froome, gdzie ten pierwszy wygrał to tak miało być...

Trochę szkoda, bo Duńczyk miałby szansę na dublet historyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity etap. JEden z lepszych . Vinegaard czekający na Pogacara bo chciał wygrać 1 na 1. Van Aert który na mega trudnej górze odciął wszystkich górali a nawet zerwał Pogacara.

Van Aert w ogóle 5 w klasyfikacji górali.

Etap wielki wygrał najlepszy w tegorocznym Tourze. Juz wczoraj było widać ,że czuje się lepiej od Pogacara no ale Tadej jest bardziej dynamiczny więc wygrał finisz. Dziś jednak sporo lepszy etap .. Jeszcze czasówka przed nimi ale nie sądze by Pogacar był w stanie odwrócić losy rywalizacji. Za to pewnie pojedzie na Vuelte i to może być wielki wyścig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny etap, ataki, walka, dramaty z upadkami i defektami, fair play - czego chcieć więcej od kolarstwa? 

Czy gratulować już Vinegeardowi? Pewnie, choć wiadomo, że jakieś odcięcie na czasówce, upadek może spowodować, że los sie odmieni - niemniej jest najmocniejszy, nie wierze aby przegrał. 

Pogacarowi też należą się gratulacje, za walkę, ambicję, widać trochę słabszą formę (może jednak trochę i jego covid poturbował), ale nawet brak połowy ekipy - nadrabiał walecznością. Gość ma 23 lata, a już wygrane TDF i teraz zapewne 2 miejsce... i łącznie 9 etapów, do tego 3 klasyki, 2x Tirreno, UAE Tour, Słovenię i Californię z tygodniowych WOW! Teraz pewnie do 3 wygranych etapów Vuelty dołoży kolejne 2-3 i może wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mas , który wczoraj dziwnie zdychał to ma Covida... Tu jeszcze się może okazać ,ze to Covid rozda koszulki...

Z innej beczki właśnie widze ,że Dupont jest na Tourze. Dla niewtajemniczonych to najlepszy rugbista obecnie na świecie. Nawet nie wiedziałem ,ze etap startuje z jego rodzinnej wioski

Ciekawe czy gdyby teraz całe Jumbo musiało się wycofać z powodu covidu to czy by przerwali wyścig? Bo to jednak byłoby mocno nie fair.

Choć w sumie w szwajcarii wycięło całą Bore praktycznie i Własow który prowadził musiał się wycofać ( nota bene ciekawe jaki wpływ na jego forme fizyczną miał ten Covid właśnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Me Myself and I napisał:

Jumbo 6 etapów plus X drugich miejsc  i 3 koszulki. a mówili że Sky niszczy wyścigi 🙃

A dziś pewnie walną dublet. Na szczęscie dla reszty od lat Jumbo olewa Giro i wystawia tam swoje 3 a nawet 4 noże. Ale coś czuje ,że tegoroczna  Vuelta może być mega. Tadej pewnie pojedzie bo będzie chciał się zrewanżować za Tour. Jumbo da mocne wsparcie dla Roglica. Bernal pewnie też pojedzie bo już powinien za miesiąc być gotowy do jazdy ( takie czytałem plotki)

Qucikstep ma wystawić Remco i Alaphillippe

Tzn widzę ,że Tadej jest na liscie startowej Vuelty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernal nie pojedzie Vuelty.

Panowie nie oszukujmy się, jego poskładali jak terminatora. Jeżeli wróci (moim zdaniem) na jako taki poziom to będzie dla niego sukces.

https://naszosie.pl/2022/07/13/egan-bernal-jest-prawie-pewien-ze-nie-wystartuje-w-wyscigu-vuelta-a-espana/

 

Hulk jest niesamowity.

 

Edit: Przed Vuelto mamy TDP i tam też są ciekawe składy :) Kwiato i Carapaz ! 

 

 

Edytowane przez szogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.