Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, BMF napisał:

Piąte miejsce mógł ugrać Majka, bo Lopez miał pecha, a Yates nie trafił z formą.

Pecha miał też Majka, a Yates to tylko raz w karierze trafił z formą więc trochę obraźliwe to dla Majki. Naprawdę nie widzisz, że abstrahując od samego talentu, to żaden kolarz w ost. latach nie jest w stanie wygrywać (ba na podium stawać) GC bez wsparcia ekipy?

@Kepler

Tomowi raz się udało, przy marnym supporcie - fakt miał super formę i że tak powiem, trochę z biernością rywali wygrał. Rok temu miał super support - o czym Ty piszesz. Ciągle jechał z nim Oomen i kiedy mógł Ten damm, robili przekaźniki w ucieczkach.

Ale generalnie nikt nie jest na podium jak team nie stawia tylko na niego jak na lidera - na Toma stawiali, na Majkę - NIE. W ŻADNYM GC W BOH MAJKA NIE BYŁ LIDEREM EKIPY W 100%. Ważniejszy był Sagan lub miał dupę nie pomagierów. Raz chyba chcieli - ale wtedy fatalnie się rozwalił...

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na brak ekipy może narzekać Landa, który drugi raz przegrał podium wielkiego touru o sekundy, bo miał w swojej drużynie lidera wyścigu, Majka był dużo gorszy od czołowej czwórki i max. dla niego tutaj to było piąte miejsce. Nie podoba mi się krytyka Majki za jego styl jazdy, ale pisanie, że miał tutaj nawet realne szanse na podium to mrzonki i @Kepler generalnie ma zdecydowanie rację, dobrze ten wyścig pokazał miejsce w szeregu Polaka. Co nie znaczy, że to jakiś dyshonor, bo kto wie ile będziemy musieli czekać na następnego Polaka walczącego o czołową piątkę Wielkiego Touru. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landa to akurat sam sobie jest winny. miał team dla siebie, to spaprał to kolejny raz. Teraz wystrzelił Carapaz więc musiał się podporządkować (nie pierwszy i nie ostatni raz). Zresztą jako lider nie byłby 4 bo gdyby nie ta strata i Carapaz, to nikt z liderów by go tak nie odpuszczał. Komu ma się Majka podporządkować, skoro on jako on jako pomagier lidera BOH przyjechał tuż za nim a nawet mógł być wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zwycięstwo? Szanujmy się. Majka jest mocny, ale jego formę pokazały największe góry tydzień temu, a tam każdy lider już zazwyczaj jedzie sam. Spłynął z grupy, a oczekujesz od niego ataku? Moim zdaniem miał szczęście, że wypadła Gavia, bo jeszcze bardziej by go pozamiatali. 

Wieczny jęk o wsparcie, ale tak samo jest z Kwiato, jak nie pójdzie dobrze - czytanie, że zespół go nie wspiera. Formolo poświęcił szansę na swoje lepsze miejsce, żeby pomagać, resztę kolejny raz przemilczę. Bodnar? W górach przydałby się w podobnym stopniu, jak taki Ackerman. 

Co tour jest też pisanie, że Majka powinien odejść z Bory, ale i on wydaje się nie ukrywać, że jeździ tam bo nikt nie da mu lepszej kasy. Byłoby fajnie, gdyby Majka i Kwiato przeszli do CCC, ale to romantyczna wizja. Z drugiej strony ciężko byłoby mi oglądać Michała w tych pomarańczowych strojach. 

Świetnie, że Alapolak zostaje na dłużej w Quick Step. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matek jak Yates spłynął rok temu to też znaczy że nie miał szans na zwycięstwo? Jak Quintana spływał to znaczy że też nie miał? Tu chodzi o to, że nikt nie stawia na niego jako 100% lidera na taką Vuelte czy Giro. Ja nigdy nie postrzegałem Majki jako kogoś kto może walczyć o wygraną w TdF, ale przy sprzyjających warunkach może trafić się podium (na pewno nie w Borze).

Natomiast jak taki zawodnik nie mając wsparcia ekipy, roli lidera jest w stanie dojeżdżać sam w top 10 GC, gdzie bez wpadek (wiesz Matek może jakby była Gavia, to i pogoda by była lepsza...i noga inna) czy upadków jest 2 min od liderów, a po kiepskim etapie i upadku/-ach dojeżdża w top 8 że strata 5-6 min to znaczy, że ze wsparciem ekipy byłaby szansa i na podium i na walkę o wygraną. Po prostu tego się nie dowiemy, jak nikt już na niego nie postawi jak Tinkoff.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ależ pecha ma w tym roku Ineos do tourów. Przed Giro wyleciał Bernal, teraz Froome. Wszystkie siły pójdą na Thomasa, a Bernal pewnie będzie rezerwą. Jakoś szczęście odeszło razem ze Sky. Jeśli wysypie się gdzieś też G, to zostanie im walka o etapy, co akurat z naszej perspektywy nie byłoby jakieś złe. Z drugiej strony oglądanie Kwiato, jak dowodzi peletonem i robi selekcję, zawsze sprawia mi przyjemność. 

Froome podobno miednica, ciekawe czy na Vuelte da radę się przygotować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, matek napisał:

Ależ pecha ma w tym roku Ineos do tourów. Przed Giro wyleciał Bernal, teraz Froome. Wszystkie siły pójdą na Thomasa, a Bernal pewnie będzie rezerwą. Jakoś szczęście odeszło razem ze Sky. Jeśli wysypie się gdzieś też G, to zostanie im walka o etapy, co akurat z naszej perspektywy nie byłoby jakieś złe. Z drugiej strony oglądanie Kwiato, jak dowodzi peletonem i robi selekcję, zawsze sprawia mi przyjemność. 

Froome podobno miednica, ciekawe czy na Vuelte da radę się przygotować. 

Naprawde sprawia Ci przyjemnosc rozmienianie na drobne prawdopodobnie najwiekszego polskiego kolarskiego talentu w historii? Przeciez Kwiato mial/ma papiery na wszystkie monumenty, a Ciebie cieszy jak on zmienia kolo Froome'owi na zjezdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, polskignom napisał:

Naprawde sprawia Ci przyjemnosc rozmienianie na drobne prawdopodobnie najwiekszego polskiego kolarskiego talentu w historii? Przeciez Kwiato mial/ma papiery na wszystkie monumenty, a Ciebie cieszy jak on zmienia kolo Froome'owi na zjezdzie...

Stary, poczytaj czasem ten temat głębiej, zamiast mnie tutaj atakować za jeden wpis, którego i tak nie zrozumiałeś. 

Tak, oglądanie Kwiato robiącego selekcję na TdF sprawia mi ogromną przyjemność, podobnie jak np. Baranowskiemu. Nie potrafisz docenić poświęcenia dla zespołu, to nie zaczepiaj tematu. Wiosna to czas Kwiatkowskiego i wtedy on jest liderem na całego, zespół gra na niego, plan jest układamy pod klasyki i tygodniówki. W GT sam nie powalczy z najlepszymi i lepiej, jeśli będzie robił wrażenie w ten sposób, niż miałbym czytać, że nie zabrali go na wyścig lub że pompowanie balonika na generalkę, a kończy poza dziesiątką. W zeszłym roku w nagrodę dostał ponadplanowo zespół na TdP, w tym może być bardzo podobnie.

Sam Michał bardzo szanuje układ w zespole, daje od siebie i dostaje w zamian wiele, a wpadają jakieś gnomy i próbują czepiać się do mnie, dobre. Kibicuję mu chyba najbardziej na tym forum, a próbujesz mi coś zarzucić. 

Sytuacja Froome'a c***owa, oby jakoś się z tego wygrzebał. 

Ciekawe, co dokładnie się tam wydarzyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.