Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Super dzis znowu bylo, yoyo, walka do upadlego. Takiego Majke chce sie ogladac. Wyglada na to, ze Carapaz poza zasiegiem. Reszta do ogrania, ale jak mialbym stawiac, to skonczy sie na czwartym. I patrzac po wczoraj trzeba trzymac kciuki, zeby Gavie wymienili, zeby znowu tlenu nie zabraklo na wysokosci...

Przede wszystkim zupelnie inne zjazdy, zupelnie inne nastawienie. Smiem twierdzic, ze gdyby Rafal 5 lat temu mial taki mindset jadac po GC, to jego palmares bylyby bardziej bogate...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem co by tu napisać Zgredowi pozytywnego przed królewskim etapem i w sumie choć wczoraj zły byłem że nie pojechał z Lopezem (chyba nogę już miał), to dziś stwierdzam, że to chyba słuszny ruch.

Żeby te Giro zakończono się "sukcesem" Majki, trzeba by albo wygrać etap albo choć powalczyć o podium z opcją na 4-5 miejsce. Praktycznie układ sił jest taki, że w obu przypadkach Majka musi być w ucieczce, która najlepiej gdyby wygrał...

Kilka kluczowych kwestii:

1. Musi być pogoda (chyba ma być) 😂

2. Obecnie o wygraną walczy MovieStar z Nibalim i Roglićem, Carapaz nieźle jeździ na czas więc może mu te 2 minuty wystarczyć do pilnowania liderów. Landa jest słaby więc będzie atakował ale nie kosztem Carapaza - raczej jak już to na ost. kilometrach.

3. Bollema to czasowiec, będzie pilnował w/w i raczej jest spokojny o plecy, bo w razie czego w czasówce nadrobi.

4. Majka ma blisko 7 minut straty, nikt go nie wypuści daleko (ponad 3-4 min odjazdu), bo zacznie się robić nerwowo, ale spokojnie mogą go olać w czołówce, bo poza Landa lepiej jeżdżą na czas.

5. W odjeździe muszą być zarówno typowi szarpacze jak i czołówka, tu obecność Sivakova, Yatesa, Zakarina czy młodzieży w EF mile widziana, żeby tempo nie spadało w końcówce.

6. W odjeździe musi być wsparcie 2-3 kolaży BOH (Poljan i Formolo na 100%), żeby Majka nie musiał za dużo pracować w 1 połowie. Wiadomo, że to góry, ale zawsze.

7. Wszytko fajnie i Majka mógłby coś ugrać, ale cały misterny plan zepsuć może Lopez z Astana. Ci nie odpuszczą na 90% Majki, a jego nie odpuści czołówka dalej niż na 1-2 minuty, a to będzie za mało na w/w plan.

Teraz tylko Rafał wykonaj co trzeba i będzie GIT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ten etap z małymi obawami, bo Majka już w przeszłości potrafił pokazać się na jednym etapie, zapowiadać nogę, żeby na drugi dzień spłynąć w najważniejszym momencie lub nawet przed nim. Zaraz zaczynam oglądanie. Akurat sam dziś wymieniam opony i myję swój rower, więc bardzo przyjemnie powinno mijać mi śledzenie pierwszej części rywalizacji :)

Z pomocnikami Majki to można napisać dobry wpis (negatywny). Akurat tym razem nie może narzekać, że zespół nikogo nie wysyła do pomocy, bo Formolo podporządkował się ładnie już kilka razy i jest prawie zawsze tam gdzie powinien. Dramatem jest Poljański, podobno najważniejszy pomocnik Rafała. Należy mu się mocny opierdol za Giro, do niczego się nie przydał, po prostu przejechał sobie ten wyścig. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nikt z BOH nie poszedł w odjazd, nikt też jak szedł atak nie został z Majką, każdy lider ma albo kogoś ze sobą albo z ucieczce, a kogo ma Majka? Siebie ;)

edit. gdzieś Formolo widzę się zapodział, dla siebie czy dla Majki?

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę dwa cele w jego słowach, ale nie ma się co dziwić, że połowę zespołu poświęcili na dowiezienie koszulki. To takie dziwne?

Majka... Brak słów, aż nie chciało mi się pisać już w tamtym momencie. Pech? Wiecznie pech, o czym już kiedyś podgotowany pisałem. Jak nie urok, to sraczka. Jak nie za zimno, to gleba. Wieczne coś. Tutaj prosty zakręt, a Majka się położył. Rozkojarzenie? Może i brak umiejętności, ale to nie był trudny moment zjazdu i jechał wydawało się bezpiecznie w środku grupki. Na cięższych zjazdach wcześniej jechał bardzo dobrze, może się podpalił myślą o ataku na podjeździe. Ogólnie dramat. 

Lopez fajnie sprał tego łosia w czapie :) sytuacja, która może zmienić podejście do niektórych spraw. Szkoda, bo wyglądał świetnie przed tą sytuacją. 

A jeszcze co do strategii Bory - kim tam chciałbyś wspierać Majkę, poza Formolo? Dętką Poliańskim? Lepiej jak jechał z tyłu holując Ackermana, niż miałby robić jakieś nadzieje na pomoc Majce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy główny. Drugi to jak się uda. Tak to odczytałem. Czyli na starcie już mógł wiedzieć ze może nie mieć nikogo czytaj Formolo.

Bardziej chodziło mi o to ze dziś Formolo nie musiał mu aż tak pomagać (możliwe, że mógłby dojść do niego a go cofnęli tego nie wiemy) , co nie zmienia faktu ze na wcześniejszych etapach mu bardzo pomagał i go ciągnął.

Dwóch gości w Top 10 z jednej ekipy to też dobry wynik.

Majki nie bronie bo już się za wiele razy na niego "napalałem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... k****!!! Majka mógł walczyć nawet o wygraną.... nawet mimo 3 czasówek! Tu nie było nikogo do nie do przejścia. 

Pech? Zimno? c*** z tym, on nie jest dla podium z tego powodu. Nie ma go bo kolejny raz powtarzam, że BOH ma w dupie Majkę.

Zawsze Rafał jedzie z kimś kto ma albo ważniejszy status (Sagan), walczy o koszulkę (Ackerman), albo ma swoje plany (Formolo itp.). źle dobierają wyścigi dla niego (poprzednie TdF, aktualne Giro, za mało Vuelty jako być może kluczowego wyścigu dla niego) itd i źle pomagierów (przecież to skandal jest! Taka dupa jak Konrad czy Buchmann mają lepsze wsparcie w wyścigach 2 kat.! 

Nikt nie robi taktyki pod niego, nie wypuszcza satelitów/przekaźników, choć Rafał się bardzo poprawia chociażby w ITT, to nie widzę takiej opcji aby naprawdę postawili na niego. On w CCC miałby 3x większe wsparcie niż w BOH! Przecież tylko Poljan (nie mi się nie pokazuje) i z łaski (własnej/teamu) Formolo - to była CAŁA pomoc Majki. 

Czemu nie jechał Bodnar który był w dobrej formie, a mógłby się przydać zarówno Ackermanowi na sprinty jak i Majce w góry? Czemu ważniejsze są 8-12 miejsca Schachmana, Großschartnera (którzy byliby idealnymi pomocnikami) w wyścigach 2 kat. niż walka o podium i zwycięstwo w Giro???  Czemu po liderowaniu w wyś. 2 kat. Buchman nie może robić za pomocnika i walczyć o etap w GC?  Gdzie jest Konrad, który miał być drugim liderem ekipy, a przegrywa z własnymi pomagierami? Co się stało z Konigiem, który miał być takim Caruso dla Majki? 

Może Majka nigdy już nie będzie na podium GC, a prawda jest taka, że mógł w tym roku nawet te Giro wygrać. Ten jeden etap mógł się nie przytrafić, ale nawet poza nim, team nie zrobił NIC aby on powalczył o coś więcej. Ot jak w TdF jedz ile wlezie na ogonie liderów i walcz o 10. 

Oczywiście Rafał nie jest bez winy. Poljan to jego przyjaciel i chyba zaślepia go brak umiejętności kolegi. Sam nie ma odwagi atakować, kiedy wyraźnie widać, że liderzy innych ekip mają go lekko mówiąc w dupie. Miał nogę jak Landa atakował, miał jak Carapaz, miał jak Lopez szedł, czemu nie poszedł za nimi? W tour de Alpes widać było, że ma formę lepszą od Nibaliego, więc niech nikt mi nie mówi, że podium nie było realne.

Roglić stracił formę w końcówce, co było do przewidzenia. Nibali był do ogrania, Landa/Lopez/Yates też. Carapaz??? To jest dokładnie Majki poziom. Ktoś powie, że 6 miejsce jest dobre - pewnie, że tak, ale on zajmował w Giro 7,6,5 miejsce jako młodzieżowiec ;) W Tinkoff nikt się nie pierdolił i jak lider dawał dupy, to Majka dostawał szansę i cały team jechał pod niego. Wtedy Majak potrafił wygrać z Dumoulinem, a z Aru o 1 min przegrać wyścig! Wygrywał etapy, a nie dojeżdżał 4-12.

Dla mnie to team ponosi główną winę, że dali tak dupy z tym wyścigiem. Kontrakt ma do przyszłego roku, będzie miał ponad 30 lat i dobre 3-4 lata pro jeżdżenia, chyba warto pomyśleć będzie nad zmianą na team, który walczy o generalkę w GC i choć w 1 Majką będzie 100% (a nie 30 czy 50) liderem!.

Pominę już to, że akurat w tym roku - powinien jechać TdF... 

Może więc zmienią plany i podniesie obecną formę na TdF niż będzie budować drugą na Vueltę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piąte miejsce mógł ugrać Majka, bo Lopez miał pecha, a Yates nie trafił z formą. Dobre i to, bo kto wie ile znowu trzeba będzie na takiego grandtourowca.

Piękny wyścig Carapaza, niby minuta przewagi nad Nibalim, ale dawno ktoś tak nie kontrolował wyścigu w górach na Giro, nawet na etapie do Monte Avena nie musiał reagować na ataki Lopeza. Gdyby musiał zgubić Nibalego, to pewnie by to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora już skończyć z tym obwinianiem pomocników za brak zwycięstw Majki.

Przypomnę tylko, że Dumoulin absolutnie bez żadnego wsparcia w górach potrafił wygrać Giro 2 lata temu oraz zając 2 miejsce rok temu. 

W tym roku na kilku podjazdach jadąc w grupie faworytów odpadał, podczas gdy Roglic był w stanie utrzymać koło do najlepszych górali. To nie było winą pomocników lecz tylko Majki, ewentualnie jego gorszym przygotowaniom do wyścigu. 

Ja ciągle mu kibicuję ale uważam, że pewnego poziomu nie przeskoczy. W Giro czy Vuelcie powalczy o TOP 5 a Tour de France o Top 8-10 w zależności od obsady. Niestety.

Szkoda, że w grupie SKY się tak pozmieniało bo patrząc na to co potrafili zrobić z Wigginsem i Froomem to myślę, że z Kwiatka mogliby zrobić kolarza na czołówkę tych dużych Tourów. Najpewniej odbywałoby się to przy pomocy tych wszystkich tzw. "marginal gains" czyli najczęściej naginaniem przepisów TUE no ale cóż... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.