Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Stroje Ineos - lipa.

Sky miało moim zdaniem najładniejsze w peletonie, a teraz ten bordo czerwień okropny.

Majce ubyło konkurenta - Bernal złamał obojczyk na treningu. Pewnie niepotrzebnie, ale łudzę się na dobry wynika Rafała w Giro:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c***na z tym Bernalem. Przyszło mi do głowy, że może Sky wystawi ekipę walczącą tylko o etapy, m.in. z Kwiato i innymi jednodniowcami, bo na TdF w tym momencie robi się u nich strasznie ciasno, ale nie ma się co oszukiwać - za dużo zamieszania i zmian planów. Ciekawe, co tam wymyślą, ale Sivakov stoi przed szansą na ciekawą walkę i zebranie ogromnego doświadczenia, TgH też. 

Majka podpalił mnie trochę ostatnim startem, ale czekam spokojnie. Top 5 może w zasięgu. 

Stroje Ineos zgadzam się, kiszka. Sky były świetne, szczególnie piękne były te białe na TdF 2017. 

A Kwiato dziś śmigał na Dogmie F12 z Edge 530 na kierownicy, taka ciekawostka na koniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, matek napisał:

c***na z tym Bernalem. Przyszło mi do głowy, że może Sky wystawi ekipę walczącą tylko o etapy, m.in. z Kwiato i innymi jednodniowcami, bo na TdF w tym momencie robi się u nich strasznie ciasno, ale nie ma się co oszukiwać - za dużo zamieszania i zmian planów. Ciekawe, co tam wymyślą, ale Sivakov stoi przed szansą na ciekawą walkę i zebranie ogromnego doświadczenia, TgH też. 

Majka podpalił mnie trochę ostatnim startem, ale czekam spokojnie. Top 5 może w zasięgu. 

Stroje Ineos zgadzam się, kiszka. Sky były świetne, szczególnie piękne były te białe na TdF 2017. 

A Kwiato dziś śmigał na Dogmie F12 z Edge 530 na kierownicy, taka ciekawostka na koniec. 

A to nie są tymczasowe stroje ? Coś tam słyszałem, że mają być docelowo inne.

A co do Majki, to potrzebny mu jest dobry wyścig, oby to był ten. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap nietypowy, ale wypada dwa słowa napisać, w końcu zaczęło się Giro :)

Roglić fenomenalnie, już na starcie odjechał mocno rywalom. Majka też świetnie, utrzymał się w dobrym towarzystwie, byłem też pod wrażeniem wyniku Lopeza zaraz po jego przejeździe, ale później zacząłem zastanawiać się, czy to raczej nie był słaby Dumoulin, a nie tak mocni Majka, Lopez, czy TgH. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pech Toma, chyba po Giro dla niego. Roglić w formie, ale jakoś nie mam przekonania czy wytrzyma 3 tyg i największe góry. Majka już w Alpach mi się podobal, dobra jazda na czas (kij z tym czy Tom był w formie 100%, ważne że wiele do Roglica i reszty nie stracił). W walce o podium nie należy zapominać o Nibalim - podobnie jak Majka jest w formie, a do tego lepiej zjeżdża.

O zwycięstwo myślę też powalczą Lopez i Yates a i o Chavezie nie należy zapomnieć. Bardzo wyrównana stawka wg mnie i pech/niuanse mogą potem decydować o tym kto będzie na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolowany odjazd, w górach chłopaki zjadą z czołówki. Zeszłoroczny Yates chyba trochę nauczył towarzystwo spokoju na początku wyścigu, o którym nawet któryś z faworytów wspomniał. 

Ciekawe jak jutro czasówka pójdzie Majce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że Roglicia może załatwić jedynie jakiś kryzys w trzecim tygodniu, odjeżdża stopniowo wszystkim. Yatesowi dziś dołożył ostro i ten będzie atakował w górach na mocno. 

Majka? Ciężko mi ocenić ten etap, czekam na góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasówkę widziałem, czy Majka słabo? Kilku niezłych czasowców i faworytów za nim, więc nie upatrywałbym tu słabego występu - raczej Roglic jest mocny.

Niemniej chłopak ma formę już od dłuższego czasu, a dziś na podjazdach widać było problemy, więc obstawiam, że będzie jednak kontrolowanie tracił w górach, bo na koniec jest jeszcze 1 czasówka.

Dziś chyba błędem było odpuszczenie Polanca. To nie jest jakiś tam kolarz, który odpadnie ot tak w górach - on był 11 dwa lata temu w generalce i kiedyś 2 w tour of slovenia.

Dziś Majka wyglądał super, nawet się cieszę, ze nie poszedł w odjazd z Lopezem, bo siły by tracił dla tych sekund, ale w głównej grupie wyglądał najlepiej. No i najważniejsze - treningi zjazdów są w końcu widoczne, a strach chyba już minął przed wypadkiem po ost. kraksach. Taki as jak Nibali miał problem z utrzymaniem koła, nie mówiąc już o Roglicu! Brawo!

Bez jakiegoś hurraoptymizmu - ale ja tam widzę go na podium! Gdyby nie było tej czasówki na koniec to wręcz na pewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wyjechał dziś, ale jechał mądrze. On nie ma (kolejny raz to powtarzam) wsparcia w teamie. Taki Landa, Lopez, Nibalim czy Mollema mają po 2-3 mocnych gregario, a Majka ma Poljankiego który odpada na początku większej góry oraz Formolo który albo jedzie na siebie, albo jest w stanie 500m pociągnąć, gdzie taki Bilbao czy Pozzovivo ciągną po 5 km sami pociąg.

Te 2 min do Roglica to luz, jest w stanie nadrobić ale pamiętajmy o czasówce. Landa jest mocny ale słaby w czasówkach, teraz już nikt go nie puści do przodu. Zakarin był w ucieczce - ciężko mówić że Majka stracił z tego powodu, bo jak sam mówi nie ma teamu, który pociągnie peleton jak trzeba. Do Carapaza stracił niewiele - zapłacił trochę tym, że jak zaatakował to ten siedział mu na plecach - wielkiego stresu tu nie widzę. Mollema stracił na górce 2 min do Majki i choć dziś nadrobił te 17 sekund to raczej w górach będzie tracił i tylko czasówka do weryfikacji. 

Nibali dziś kryzys, stratę tylko 50 sek zawdzięcza tylko temu że na zmianę Roglić i Sivakov go ciągnęli. Wciąż uważam, że 3 jest w zasięgu Zgreda! To tylko 2 minuty!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Movistar jest mocny. Carapaz pokazał się ładnie, co może znowu wkurwiać Landę i typ pewnie za rok w Bahrajnie będzie jeździł :)

Majka świetnie znowu, chociaż w połowie San Carlo zacząłem się o niego obawiać, później po dojściu do liderów też mina była średnia, ale wytrwał. Później trochę przypałowa akcja z bidonem, na szczęście bez konsekwencji. Teraz niech jedzie swoje i trzeba liczyć, że Roglić spuchnie w trzecim tygodniu, a Yates nagle nie wyskoczy - wtedy jest spora szansa na podium. 

Ogólnie mam wrażenie, że Majka trochę dołożył siły ostatnio i jest lekko sztywniejszy pod długie podjazdy, ale na małych podjazdach, na zjazdach i na czas radzi sobie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na top 3 są małe szanse, jak utrzyma top 5 to będzie dobrze - będzie naciskał na pewno Landa i ktoś z dalszego miejsca może się pokusić o odjazd.

Peterka raczej nie spuchnie tak, żeby w górach stracić 3 minuty do Rafała, chociaż kto wie... jedzie bardzo zachowawczo i trzyma się jak rzep Nibalego.

Rafał zwykle miał dobry 3-ci tydzień w GT. Trzymam mocno kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.