Skocz do zawartości

NBA All-Star Game / Weekend 2016


double.

Rekomendowane odpowiedzi

Miami bez Bosha nie łapałoby się do ósemki. Hassana z całą sympatią do jego osoby można zastąpić byle kołkiem, taka prawda. To CB jest liderem i najważniejszym elementem tej drużyny, a statystycznie jest też ich najlepszym obrońcą[chyba jednak nie, ale jest wciąż bardzo dobry w tym względzie]. Nie oznacza to też, że Whiteside na nominację nie zasługuje, ale hej - tak jest co roku, że ktoś jego pokroju jest pomijany.

 

A jak już bawimy się dalej to skoro ma być Hassan to dlaczego nie Kristaps? 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wschód zrobił naprawdę świetnie Lowe, na zachodzie osobiście bym wywalił DeAndre oraz Davisa i zastąpił ich Lillardem i Klayem. Dirka ponad Blakiem można wziąć ze względu na nieobecność Griffina i świetny bilans Clippers w tym czasie (choć rywale głównie słabiutcy).

 

LMA spokojnie się broni, choćby dlatego, że Spurs totalnie gniotą i nie dzieje się to za sprawą samego Leonarda.


Dyskusja o trójce Heat naprawdę bardziej smutna, niż śmieszna. Bosh jest BY FAR najlepszym ich graczem w tym sezonie i naprawdę nie trudno to dostrzec, więc jakoś źle oglądałeś mecze Miami Kubbas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już bawimy się dalej to skoro ma być Hassan to dlaczego nie Kristaps?

2015-16 26 MIA NBA C 40 39 29.3 5.3 8.6 .612 0.0 0.0 5.3 8.6 .612 .612 2.1 3.8 .542 3.2 8.2 11.4 0.3 0.6 3.9 2.1 2.5 12.6

 

procent z pola zbiorki bloki punkty kolejno

 

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impact na gre Whitesidea jest wiekszy po obu stronach parkietu niz Bosha, Lowe jebnal kilkoma tekstami typu Cousins cancer szatni ze raczej jest dla mnie srednio wiarygodny, fragment o Derozanie mi sie podobal

 

Ogladalem Miami w tym sezonie kilkanascie razy, plus statystyki potwierdzaja jak dominujacy jest Whiteside

 

jest jednym z najbardziej fundamentalnych centrow jakich widzialem od dawna, mozna nawet Wadea wyjebac ale Hassan musi byc w all star game, to nie podlega zadnej dyskusji

 

 

 






Hassan jes genialny

 

ktory to taki jego mecz w tym sezonie? wczoraj 23-18, Bosh 23 punkty takze ale juz impact na spotkanie nie ten w obronie

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2015-16 26 MIA NBA C 40 39 29.3 5.3 8.6 .612 0.0 0.0 5.3 8.6 .612 .612 2.1 3.8 .542 3.2 8.2 11.4 0.3 0.6 3.9 2.1 2.5 12.6

 

procent z pola zbiorki bloki punkty kolejno

 

 

ale dlaczego nie bierzesz pod uwagę, że Kristaps gra obok Lopeza, co z automatu ogranicza jego liczbę zbiórek? W dodatku wg b-ref Kristaps jest jeszcze lepszym obrońcą niż Hassan - w ogóle Knicks są w ścisłym topie jeśli chodzi o bronienie obręczy, a to imo jest spory argument w takim pojedynku

 

wiadomo, że patrząc na te staty gołym okiem widać, że Hassan to jest jakieś defensywne monstrum, ale przecież (na co zwrócił mi uwagę ely) jakieś 80% tych wszystkich czap kończy się ponowieniem akcji przeciwnika, bo piłka ląduje w okolicach 15 rzędu

 

patrząc obiektywnie na skillset obu panów, hype z nimi związany to jak grają i jak rokują na przyszłość, nie widzę żadnej znaczącej różnicy po stronie HW, a nawet bardziej przychylam się w stronę Łotysza - właśnie dziś się dowiedziałem, że koszulki Kristapsa sprzedają się najlepiej zaraz po Lebronie, Kobasie i Stephie. O_o

Impact na gre Whitesidea jest wiekszy po obu stronach parkietu niz Bosha

 

to jest łapu-capu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impact na gre Whitesidea jest wiekszy po obu stronach parkietu niz Bosha, Lowe jebnal kilkoma tekstami typu Cousins cancer szatni ze raczej jest dla mnie srednio wiarygodny, fragment o Derozanie mi sie podobal

 

Ogladalem Miami w tym sezonie kilkanascie razy, plus statystyki potwierdzaja jak dominujacy jest Whiteside

 

Nie wiem w co się bawisz, ale ok, służę pomocą...

 

Chris Bosh on court NetRtg: 3,8

Chris Bosh off court NetRtg: -1,7

 

Hassan on court NetRtg: 1,5

Hassan off court NetRtg: 2,9

 

Wade wygląda jeszcze gorzej niż Hassan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że patrząc na te staty gołym okiem widać, że Hassan to jest jakieś defensywne monstrum, ale przecież (na co zwrócił mi uwagę ely) jakieś 80% tych wszystkich czap kończy się ponowieniem akcji przeciwnika, bo piłka ląduje w okolicach 15 rzędu

to cie juz wyklucza z dyskusji, zobacz co wstawilem wyzej, Whiteside wlasnie gra fundamentalnie jezeli chodzi o blokowanie rzutow i najczesciej albo miami ma z tego posession, i bardzo czesto jeszcze punktuja z kontry

 

wiadomo ze nie za kazdym razem da rade utrzymac pilke w boisku, zalezy od sytuacji, ale zazwyczaj stara sie utrzymac ta pilke w boisku albo ja jeszcze zebrac po swoim bloku

Nie wiem w co się bawisz, ale ok, służę pomocą...

 

Chris Bosh on court NetRtg: 3,8

Chris Bosh off court NetRtg: -1,7

 

Hassan on court NetRtg: 1,5

Hassan off court NetRtg: 2,9

 

Wade wygląda jeszcze gorzej niż Hassan.

nie operuje tymi statami na tyle zeby sie tutaj wymadrzac ale przy opieraniu sie takim czyms powinienes patrzec na piatki jakie sa na parkiecie kto z kim spedza czas

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cie juz wyklucza z dyskusji, zobacz co wstawilem wyzej, Whiteside wlasnie gra fundamentalnie jezeli chodzi o blokowanie rzutow i najczesciej albo miami ma z tego posession, i bardzo czesto jeszcze punktuja z kontry

 

 

nie operuje tymi statami na tyle zeby sie tutaj wymadrzac ale przy opieraniu sie takim czyms powinienes patrzec na piatki jakie sa na parkiecie kto z kim spedza czas

 

faktycznie, odpalilem sobie jego bloki i masz racje - tutaj mój błąd, ale z tym wykulczeniem z dyskusji to nie przeginaj, bo naprawdę śmiesznie to wygląda po tym co napisałeś powyżej ;]

 

a co do drugiego zdania - to jest argument przeciw kandydaturze Kristapsa? rly, Kubbas?

 

edit:

 

a spoko, to odp na post Barcy, ale nie jest też to zbyt trafne odnośnie do Bosha

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie operuje tymi statami na tyle zeby sie tutaj wymadrzac ale przy opieraniu sie takim czyms powinienes patrzec na piatki jakie sa na parkiecie kto z kim spedza czas

 

To jest w odniesieniu do poszczególnych graczy na podstawie połowy sezonu, czyli próbka dość solidna. Nie bardzo jest co komentować - po prostu gdy Bosh jest na parkiecie, to poprawia grę Heat o +5,5pts na 100 posiadań w stosunku do jego nieobecności, natomiast gdy Hassan gra, wtedy Heat są w sumie -1,4pts na 100 posiadań.

 

Oczywiście, że nie można ślepo patrzeć na takie statystyki i korzystać wyłącznie z tych danych, ale tutaj różnica jest na tyle ogromna (a do tego dochodzi eye-test), że raczej nie ma wątpliwości, że to Bosh jest samotnym MVP Miami w tym sezonie póki co.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impact na gre Whitesidea jest wiekszy po obu stronach parkietu niz Bosha, Lowe jebnal kilkoma tekstami typu Cousins cancer szatni ze raczej jest dla mnie srednio wiarygodny, fragment o Derozanie mi sie podobal

 

Ogladalem Miami w tym sezonie kilkanascie razy, plus statystyki potwierdzaja jak dominujacy jest Whiteside

 

jest jednym z najbardziej fundamentalnych centrow jakich widzialem od dawna, mozna nawet Wadea wyjebac ale Hassan musi byc w all star game, to nie podlega zadnej dyskusji

 

 

 

 

ktory to taki jego mecz w tym sezonie? wczoraj 23-18, Bosh 23 punkty takze ale juz impact na spotkanie nie ten w obronie

 

Mylisz się i dość mocno. Whiteside pogarsza obronę Miami i to najbardziej obok Wade'a z całej s5. Bosh poprawia Hassam pogarsza. To raz . Dwa może ci się wydawać że bloki Hassana są skuteczne ale tak nie jest. Tylko 47% jego bloków jest zbierane przez Miami. Z nim na parkiecie rywale zdobywają więcej pkt drugiej szansy. Hassan bardzo źle broni picki nie wychodzi agresywnie. Stoi jak kołek pod koszem i blokuje tylko że suma sumarum niewiele pozytywów z tego wynika dla Heat a np taki Porzingis ma aż 56% pozytywnych bloków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że tylko agresywne krycie picków jest właściwe? Zazwyczaj mając typowych centrów broniących obręczy, preferuje się bardziej klasyczny układ z wysokim patrolującym strefę podkoszową, a nie trapującym ballhandlera. To może być po części problem Heat, że dobrze się czują w jednym systemie, który stosują od lat, a na środku mają zawodnika predysponowanego do zupełnie innej gry.

 

Z tym statystycznym pogarszaniem obrony jest znowu problem, bo na wynik wpływają różne kosmiczne wyniki piątek, które spędziły na parkiecie mało minut. Trzy lineupy Heat, mające minimum 100 rozegranych minut, są na plusie. We wszystkich jest Whiteside. Bosha brakuje w jednej i właśnie ta, spośród wymienionych trzech, najlepiej broni.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wlasnie sie zapytalem o piatki na parkiecie, dzieki Jendras

 

Teraz mi checie wcisnac ze Whiteside jest c***owym obronca, rly? moze jakbym nie ogladal to bym uwierzyl

dlaczego używasz liczby mnogiej?

 

to co napisał Jendras nie ma znaczenia w kontekście Bosh vs Hassan, więc odłóż ten triumf na inną okazję

 

aha, jak dalej pójdzie to heat wypadną z pierwszej ósemki do czasu asg, wtedy to jeden zawodnik Heat w tym meczu to będzie absolutny max, bez względu na wszystko

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym statystycznym pogarszaniem obrony jest znowu problem, bo na wynik wpływają różne kosmiczne wyniki piątek, które spędziły na parkiecie mało minut. Trzy lineupy Heat, mające minimum 100 rozegranych minut, są na plusie. We wszystkich jest Whiteside. Bosha brakuje w jednej i właśnie ta, spośród wymienionych trzech, najlepiej broni.

 

Tak, ale mecze gra się wieloma różnymi lineupami i jakby zrobić granicę od 70, a nie 100 minut, to Hassan jest w najgorszym (i to z ogromną przewagą) lineupie i nie ma w nim Bosha.

 

W tej piątce, która robi najlepszą obronę Heat grają razem Winslow i Deng i to raczej tutaj bym się dopatrywał głównej przyczyny poprawienia obrony.

 

Poza tym ja pisałem, że to nie są statystyki, na których można się ślepo opierać i nie łączyć je z niczym innym - natomiast chyba się Jendras zgodzisz, że to właśnie Bosh ma zdecydowanie najlepszy wpływ na grę Heat w tym sezonie i nie ma tu raczej pola do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.