Skocz do zawartości

New York Knicks 2015/2016


Gość (Przemek...)

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie żebym się jarał, bo przecież co roku takich jak Kristaps pojawia się w lidze na pęczki, ale polecam zobaczyć na ile sposobów już teraz Łotysz umie zdobywać punkty przeciwko najlepszej obronie w lidze. Taką łatwość gry przodem do kosza przy takim wzroście miał tylko Ralph Sampson (ale miał gorszy rzut i trafił w czasy, kiedy jego zalety nie były aż tak cenne jak byłyby dziś).

 

Wstydu nie było, szkoda tylko, że Carmelo jeszcze nie dojrzał, żeby zacząć oddawać pałeczkę i musiał "zrobić swoje" w ostatniej akcji.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się jarał, bo przecież co roku takich jak Kristaps pojawia się w lidze na pęczki, ale polecam zobaczyć na ile sposobów już teraz Łotysz umie zdobywać punkty przeciwko najlepszej obronie w lidze. Taką łatwość gry przodem do kosza przy takim wzroście miał tylko Ralph Sampson (ale miał gorszy rzut i trafił w czasy, kiedy jego zalety nie były aż tak cenne jak byłyby dziś).

 

Wstydu nie było, szkoda tylko, że Carmelo jeszcze nie dojrzał, żeby zacząć oddawać pałeczkę i musiał "zrobić swoje" w ostatniej akcji.

 

Tylko nie rób z niego jeszcze HOFa, nie wolno, forumowa straż czuwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kiedyś widział jak gość o tym wzroście bierze się za mijanie faceta który jest niższy o przeszło 40 cm? Jak długo ogąldam tę ligę, to jest to dla mnie wydarzenie. Czapki z głów przed wszechstronnością Porzingisa. Sky is the limit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kiedyś widział jak gość o tym wzroście bierze się za mijanie faceta który jest niższy o przeszło 40 cm? Jak długo ogąldam tę ligę, to jest to dla mnie wydarzenie. Czapki z głów przed wszechstronnością Porzingisa. Sky is the limit.

 

Ja nie. Ale niedawno widziałem szybkonogiego Kirka Hinricha mijającego żelaznego defensora Calderona, tak więc wierzę na słowo.

 

A na serio - KP nie daje się mijać guardom w pojedynczych akcjach, ma bardzo dobry footwork.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nieco mylnie zinterpretował posta, mijajacym był KP, a mijanym Patty Mills. Analogia urocza choć chybiona.

 

Chodziło mi prostu o to, że widziałem już jak KP wytrzymywał na nogach przy guardach. Po przeciwnej stronie boiska (w ataku) to chyba jeszcze trudniejsza sprawa dla 221 cm białasa :smile:

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzelku a pamiętasz Ty jak jakiś czas temu pisalem ze nasz kłopot może stać się waszym?

No to patrz

 

http://www.inquisitr.com/2693614/nba-trade-rumors-derrick-rose-could-be-on-his-way-to-the-knicks/

:)

 

 

Oczywiście to tylko po to żeby Ci z rana podnieść ciśnienie bez kawy, bo chyba nikt w to nje wierzy ;)

 

Ale gdyby to klepneli to ja już do końca Millenium nie będę narzekał na zarząd

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzelku a pamiętasz Ty jak jakiś czas temu pisalem ze nasz kłopot może stać się waszym?

No to patrz

 

http://www.inquisitr.com/2693614/nba-trade-rumors-derrick-rose-could-be-on-his-way-to-the-knicks/

:smile:

 

 

Oczywiście to tylko po to żeby Ci z rana podnieść ciśnienie bez kawy, bo chyba nikt w to nje wierzy ;)

 

Ale gdyby to klepneli to ja już do końca Millenium nie będę narzekał na zarząd

Taa..... Za Porzingisa i 1st roundera najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzelku a pamiętasz Ty jak jakiś czas temu pisalem ze nasz kłopot może stać się waszym?

No to patrz

 

http://www.inquisitr.com/2693614/nba-trade-rumors-derrick-rose-could-be-on-his-way-to-the-knicks/

:smile:

 

 

Oczywiście to tylko po to żeby Ci z rana podnieść ciśnienie bez kawy, bo chyba nikt w to nje wierzy ;)

 

Ale gdyby to klepneli to ja już do końca Millenium nie będę narzekał na zarząd

 

Ale dlaczego to ma być fikcja? Paczaj: wielu fanów Knicks narzeka na Calderona. Chcą mieć rozgrywającego który łamie się TĄ MAGICZNĄ PIERWSZĄ LINIĘ. Dostają Darka. Chłopak myśli przyszłościowo o swojej rodzinie i kontrakcie. Ma te swoje crossy, podania, wjazdy pod kosz oraz łamie się TĄ MAGICZNĄ PIERWSZĄ LINIĘ. Mało tego! w tekście jeszcze jest pogrubione nazwisko Howarda. Ogarnij teraz na to zestawienie: Róża jako generał parkietu, dowodzący tymi wszystkimi trójkątami małżeńskimi Fishera. Dalej pod koszem mamy Howarda. Elitarnego obrońcę i maszynkę do double-double. Do tego dobry duch w szatni i ma doświadczenie w finałach. Melo to jak wiemy zwykły role palyer więc nie ma co pisać. By było bardziej epicko oddajemy Porzingisa do Raptors za Bennetta, który w końcu odnajduje w sobie formę 1 picku w drafcie. W lato (lub po wymianie w trakcie sezonu za scruba Afflalo) podpisujemy na SG Waitersa. 

 

Derrick Rose - Dion Waiters - Carmelo Anthony - Anthonny Bennett - Dwight Howard. 

 

I co? Zatkało kakao? 

 

Za rok wygrywamy mistrzostwo. Kręcą o nas filmy w stylu: "Parszywa Piątka" Lektor z lat 90 tych czyta w zapowiedzi: nikt ich nie chciał, nikt w nich nie wierzył, nikt ich nie brał na poważnie, a oni wygrali z trenerem idiotą będącym myślami w majtkach LaLi. Kontry, obrona, zespołowość, romanse i skandale. Parszywa Piątka. Już w kinach i na VHS."

 

Jak na to wszytko pozwolił Jax? Nie pozwolił, bo Dolan udusił go pończochą zaraz po przeczytaniu tego co wkleiłeś i każdą transakcję przez telefon załatwiał przez modulator głosu, a ciała Zen Mastra nigdy nie odnaleziono.

 

Knicks 4 ever! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde jak patrze nawet w rok wstecz i widze jak się gra zmieniła Knicks to aż nie mogę uwierzyć

najlepszym przyjkładme tej zmiany jest Melo, kurde chłopak naprawde teraz bez dwóch zdań gra dla druzyny i pod drużynę a nie siebie

fajnie się ogląda jak szuka parnerów w ataku a nie rzuca z nieprzygotowanych pozycji 

uwierzył w tą drużynę i to wszystko idziie w dobrym kierunku, mam nadzieje że po tym offseason będzie jeszcze lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde jak patrze nawet w rok wstecz i widze jak się gra zmieniła Knicks to aż nie mogę uwierzyć

najlepszym przyjkładme tej zmiany jest Melo, kurde chłopak naprawde teraz bez dwóch zdań gra dla druzyny i pod drużynę a nie siebie

fajnie się ogląda jak szuka parnerów w ataku a nie rzuca z nieprzygotowanych pozycji 

uwierzył w tą drużynę i to wszystko idziie w dobrym kierunku, mam nadzieje że po tym offseason będzie jeszcze lepiej ;)

 

tylko dla Nix, sufit i podloga poszly w gore : ) nadal miejsca 11-13, #darn!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Bostonem zawsze się ostatnio ciężko gra, a atmosfera jest plejofowa. Tym razem nie było inaczej głównie przez sędziego, który nam zepsuł Carmelo i głupie faule Porzingisa. Ale i tak było spoko, bo mecz przejęli Dabyl Ej na spółę z Grantem. Jerian coraz bardziej mnie przekonuje, ten jego rzut, to raczej kwestia głowy niż braku umiejętności, jeśli Rybka dalej na niego będzie konsekwentnie stawiać, to myślę, że Grant też będzie grał coraz lepiej.

 

Na dzień dzisiejszy wyglądamy na playoff team, oby Carmelo nie wypadł na dłużej, dziś pewnie odpocznie, ale i tak nie ma wyjścia i trzeba pokazać który bliźniak rządzi w NYC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Bostonem zawsze się ostatnio ciężko gra, a atmosfera jest plejofowa. Tym razem nie było inaczej głównie przez sędziego, który nam zepsuł Carmelo i głupie faule Porzingisa. Ale i tak było spoko, bo mecz przejęli Dabyl Ej na spółę z Grantem. Jerian coraz bardziej mnie przekonuje, ten jego rzut, to raczej kwestia głowy niż braku umiejętności, jeśli Rybka dalej na niego będzie konsekwentnie stawiać, to myślę, że Grant też będzie grał coraz lepiej.

 

Na dzień dzisiejszy wyglądamy na playoff team, oby Carmelo nie wypadł na dłużej, dziś pewnie odpocznie, ale i tak nie ma wyjścia i trzeba pokazać który bliźniak rządzi w NYC.

Warte odnotowania jest także, że Grant pokazał dziś parę razy bdb obronę. Ograniczał Thomas'a, który swój dorobek ofc zrobił na Calderonie. 

 

W ostatnim czasie podobają mi się w szczególności takie niuanse, jak lepsze wykorzystanie Wiliamsa tz. idzie na zbiórkę na bronionej desce i jak jest szansa, to stara się od razu przejść z piłką pod drugi kosz, czy to w pierwsze, czy w drugie tempo. Druga kwestia to ROLO, który zaczął rozumieć, jak sporo mu może dać nasz playbook oparty na poscie. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Dereku, 

 

Ośmieliłem się napisać do Ciebie ten krótki list w związku z sukcesami jakie odnoszą moi ukochani Knicks. Otóż jestem pod wielkim wrażeniem, jak udało Ci się opanować rotację graczy w zaledwie 40 spotkaniach sezonu zasadniczego. Naprawdę. Rok temu stałem za Tobą murem i namawiałem wieli ludzi, by nie wieszali na tobie psów. Jako rookie trener dostałeś przecież skład optymalny do gry. Jednak jak wiemy nie wszystkie elementy tej układanki do siebie pasowały. Prezydent klubu szybko zadziałał i dzięki temu miałeś swój mały poligon doświadczalny. Dzięki takiemu obrotowi sprawy cieszy nas gra takich zawodników jak Lance Thomas czy też Langston Galloway. Nawet Lou Amundosn pozostał na placu boju i pokonał takie tuzy jak Jason Smith oraz ten trzeci, który teraz gra w Clippers, ale niestety nie pomnę jego imienia. Odkryłeś te talenty. To jest Twój sukces! Powinieneś się z tego cieszyć. Thomas grał pod Scottem Brooksem, który podobno znakomicie rozwija młode i zdolne bestie. Przegapił zarówno Thomasa oraz jak się okazuje Lamba. Ale Tobie nie umknęła ta iskierka z ławki i dziś możemy cieszyć się z takiego 6th mana. Brawo jeszcze raz brawo. 

 

Ale idąc dalej w ten sezon: cieszę się, że pozostawiłeś pomysł graniem Vujacicem. Domyślam się jak wielką presją może być prowadzenie w bój profesjonalnej drużyny koszykówki, więc wybaczam ten błąd i granie nim oraz Calderonem w pierwszej piątce zamiast np: Langstonem Gallowayem, który (piszę to bez specjalistycznej wiedzy) pomógłby w obronie oraz odciążył w ataku. Ale co ja tam wiem? Taki mały żuczek. Zostając chwilę przy temacie Jose i Saszy rozumiem po co oni zostali sprowadzeni. Pierwszy miał być odpowiednim PG do trójkątów, ale jego zdrowie oraz anihilacja składu nie dały mu rozwinąć skrzydeł. Drugi zna system który dał tyle mistrzowskich pierścieni i może znakomicie pomóc młodym w zrozumieniu jego tajników. Doświadczenie jest wszystkim. Zgodzisz się ze mną prawda? Zatem dlaczego nie dajesz pograć i nabrać tego doświadczenia młodemu obrońcy jakim jest Grant? Doskonale wiesz w swoim geniuszu i nie muszę Ci tego przypominać, że Jose nie radzi sobie w obronie. Młode nogi vs stare kulasy to nigdy nie jest dobry pomysł. Przykładem niech będzie dzisiejszy mecz z Bostonem. Jose był mijany jak tyczka, i ta mała pchełka Thomas zdobywał punkty jak chciał. Kiedy na parkiecie pojawił się Grant - czyli ktoś mogący mu dorównać w szybkości - już nie było tak kolorowo. Ale skoro zrozumiałeś po połowie sezonu, że granie po 5 meczy na zmianę Seraphinem i O'Quinnem mija się z celem, i lepiej zdjąć Porzingisa w 1q i wstawić go do gry z 2 składem jako wsparcie w ataku/obronie + ogrywanie go na centrze ufam, że również zredukujesz minuty Calderona na rzecz Granta. Zwiększyłeś czas gry Williamsa i wyznaczyłeś mu prostsze zadania na parkiecie, bo skoro jest to wybiegany i wyskakany zawodnik, to oczywiście, że lepiej dać mu zielone światło w szybkich kontrach i pozwolić wbijać pod kosz i szukać kontraktu, niż ustawiać go jak pionka w ataku pozycyjnym którego może nie zrozumieć.

 

O przemianie Melo nie będę tu pisać, gdyż jest to temat na oddzielny list, ale to również z pewnością Twoja zasługa.  

 

Cieszę się, że Phil Jackson po tej kompromitacji w Chicago zaczął działać i od tamtego czasu drużyna gra lepiej Ty mały nieudaczniku i amatorze cudzych żon.

 

Wybacz to co wyżej napisałem, gdyż czasami mam tak, że to co myślę przelewam na papier mechanicznie. Mam tylko jedną papeterię, a skoro już tyle nabazgrałem, nie chciałem pisać na zwykłej kartce papieru. Wszak nie piszę do byle kogo. Cieszy mnie ta zmiana w klubie i oby była to zapowiedź jeszcze lepszej drugiej połowy sezonu. Raduje oko ta wąska rotacja pomiędzy graczami, a nie granie każdym po 5 min w meczu. Cieszę się, że do tego doszedłeś po 40 spotkaniach. Jestem dumny.

 

Kończąc ten mój mały list do Twojej skromnej osoby, chciałem napisać, że przepraszam iż wątpiłem w Twój talent do trenowania i rozwoju graczy. Cieszę się, że razem z Philem poukładaliście nareszcie wszystkie klocki i bardzo przyjemnie się ogląda efekty Waszej pracy. Oby tak dalej! 

 

Liczę na szybką odpowiedź.

 

Go Knicks!

 

Z poważaniem i najskrytszym uszanowaniem
Przemysław O.

 

P.s: Dereku jestem prostym człowiekiem z Polski i może nie znam się na modzie jaka panuje w USA (Russell Westbrook ijego styl mnie zadziwia jaki kiedyś pierwsze telefony komórkowe) z zwłaszcza w Nowym Jorku, ale na litość boską jak wpuszczasz koszulę w spodnie to zakładaj pasek! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie podobają mi się w szczególności takie niuanse, jak lepsze wykorzystanie Wiliamsa tz. idzie na zbiórkę na bronionej desce i jak jest szansa, to stara się od razu przejść z piłką pod drugi kosz, czy to w pierwsze, czy w drugie tempo. Druga kwestia to ROLO, który zaczął rozumieć, jak sporo mu może dać nasz playbook oparty na poscie.

Williams poza tymi akcjami coast to coast i generalnie grą w transition, jest fatalny w HCO i przydaje się w zasadzie tylko wtedy, gdy gra z 1st unit i obrona się na nim nie skupia, bo bez piłki jako cuter jest całkiem niezły. Nie wiem na ile to zasługa tego, że Fisher to widzi, ale ostatnio Williams więcej czasu dostaje właśnie ze starterami i wtedy można porównać jaka jest różnica w porównaniu do jego gry z 2nd unit, który dalej jest fatalny w ataku tak jak był wcześniej.

 

Ciekawostka: Według RAPM Engelmanna Kristaps jest 48. w całej lidze z + 1.64, z kolei Towns jest na 336. miejscu z -1.21. Koniec ciekawostki.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.