Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

No skoro piszesz ze zakaz jest debilny a duda ( prezes zwiazku zawodowego solidarnosc ktory to zwiazek jest pomyslodawca tego zakazu) oderwany od rzeczywistosci to wyciagam wnioski, mysle calkiem logiczne:)

 

To błędne wnioski. Związki zawodowe to jedno, a działacze to drugie. Cele związku nie zawsze są tożsame z celami działaczy, których naczelnym celem jest trwanie w swej pasożytniczej egzystencji.

Dudzie kończy się kadencja i potrzebował "sukcesu", a te hasło o kasach wróci do niego jak bumerang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wielu osobom nie przeszkadza i wielu przeszkadza. Niestety w wielu zawodach jest tak ze niedziele nie sa do konca dobrowolne.

 

No tak jest z pewnością, ale przecież szukamy pracy pod kątem branży, pensji, dodatków, zakresu obowiązków, ale i właśnie formy zatrudnienia czy czasu pracy. Jeśli ktoś z pełną świadomością idzie do marketu/na produkcję i wie, że będzie musiał pracować czasem w niedzielę albo 12h/nocki to co jest w tym takiego złego, że trzeba aż taki bubel przepychać na poziomie krajowym?

 

Te postulaty sprzed 38 lat już prawie to jak prehistoria przy takim tempie rozwoju oraz zmianach zachowań konsumpcyjnych ;) 

Zgadzam się z tym, że jeśli tak im zależy na pracownikach to trzeba było walczyć o 2 wolne niedziele w miesiącu, ale nie w handlu, a ogółem w każdej profesji - nawet dla pracowników kina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To błędne wnioski. Związki zawodowe to jedno, a działacze to drugie. Cele związku nie zawsze są tożsame z celami działaczy, których naczelnym celem jest trwanie w swej pasożytniczej egzystencji.

Dudzie kończy się kadencja i potrzebował "sukcesu", a te hasło o kasach wróci do niego jak bumerang.

 

A jak jest w tym przypadku? Duda wywalczył wolne niedziele wbrew woli związku, żeby związek go wybrał na kolejną kadencję?:)

 

 

No tak jest z pewnością, ale przecież szukamy pracy pod kątem branży, pensji, dodatków, zakresu obowiązków, ale i właśnie formy zatrudnienia czy czasu pracy. Jeśli ktoś z pełną świadomością idzie do marketu/na produkcję i wie, że będzie musiał pracować czasem w niedzielę albo 12h/nocki to co jest w tym takiego złego, że trzeba aż taki bubel przepychać na poziomie krajowym?

 

Te postulaty sprzed 38 lat już prawie to jak prehistoria przy takim tempie rozwoju oraz zmianach zachowań konsumpcyjnych ;)

Zgadzam się z tym, że jeśli tak im zależy na pracownikach to trzeba było walczyć o 2 wolne niedziele w miesiącu, ale nie w handlu, a ogółem w każdej profesji - nawet dla pracowników kina. 

 

To jest trochę fikcja to raz, dwa to patrzysz na to z błędnej perspektywy. Nie możesz na to patrzeć z perspektywy indywidualnej. W kraju jest X stanowisk pracy wymagających zatrudnienia w niedziele, które muszą być obsadzone, niezależnie od indywidualnych preferencji poszukujących pracy. Dopóki w kraju jest bezrobocie, pisanie o ludziach, którzy szukają pracy pod kątem branży, pensji, dodatków, zakresu obowiązków i formy zatrudnienia jest mocno zabawne, zwłaszcza w przypadku kasjerów, czy magazynierów:) Nie wiem, na ile to jest bubel, a na ile nie da się stworzyć prawa, którego Polak nie będzie próbował obejść:)

 

Czyli jeśli chodzi o prawa pracownicze cofamy się w rozwoju, bo kapitalizm jest fajny, a socjalizm zły?:) Przy takim tempie rozwoju technologicznego, my, ludzie, próbujemy mu dorównać, będąc ciągle online, ciągle pod komórką, pracując na elastycznych godzinach, w soboty, niedziele i święta, rano i wieczorem, w ciągłym pośpiechu i nie mając czasu dla siebie. Nie wiem, dokąd ma prowadzić do nieustanne tempo rozwoju, ale wydaje mi się, że ludzie, jako jednostki mocno na tym tracą, a co więcej zaczynają się do tego tempa tak bardzo przyzwyczajać, że nie bardzo już nawet chcą, by ktokolwiek przyznawał im dodatkowe prawa. 

 

2 wolne niedziele w miesiącu dla wszystkich profesji to niezły pomysł. Natomiast jeśli chodzi o zakaz handlu to mam wrażenie, że tutaj jednak chodziło o coś więcej niż zrobienie wolnego pracownikom handlu, a raczej o próbę zmiany naszego podejścia do życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudzi Ci się. Odstaw to logikę, bo jeszcze zaczniesz bronić działaczy jak księży pedofili.

No tak, działacz czy pedofil to jest dokladnie to samo. Nie dziwie sie ze moja logika jest ci obca:) przy takich zerojedynkowych analogiach i bezkompromisowych osadach moze byc ci ciezko zrozumiec to co pisalem o ksiezach pedofilach.

 

Zakaz handlu nie jest "debilny". Jest dyskusyjny, niejednoznaczny i porusza bardzo powazne problemy. Prawa pracownika sa coraz mniejsze i naprawde jest tu o czym dyskutowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie poczty - o co chodzi z ta prawicowa jazda tam? 30 ksiazek - z czego 28 dot wykletych i antykomunizmu, 1 ksiedza Kaczkowskiego i 1 Dana Browna :).

 

Fajnie ze inicjatywa i w ogole, ale to az odrzuca lol.

 

No ale przeciez PiS nie promuje wykletych (jak sie tutaj dowiedzialem) :D

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeśli chodzi o zakaz handlu to mam wrażenie, że tutaj jednak chodziło o coś więcej niż zrobienie wolnego pracownikom handlu, a raczej o próbę zmiany naszego podejścia do życia.

 

uważasz, że zadanie aby zmieniać nasze podejście do życia jest tym co powinien robić rząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie poczty - o co chodzi z ta prawicowa jazda tam? 30 ksiazek - z czego 28 dot wykletych i antykomunizmu, 1 ksiedza Kaczkowskiego i 1 Dana Browna :).

 

Fajnie ze inicjatywa i w ogole, ale to az odrzuca lol.

 

No ale przeciez PiS nie promuje wykletych (jak sie tutaj dowiedzialem) :D

Ksiadz kaczkowski to byl lewak i chyba zawsze na poczcie mozna bylo kupic ktoras z jego ksiazek. Podobnie przepisy siostry anastazji i jakies ksiazki dla dzieci plus cos o naszym papiezu. O wykletych nic nie widzialem ale oferta pod "moherowe berety" byla na poczcie przed zmiana wladzy. Tylko ze juz jakis czas na poczcie nie bylem.

uważasz, że zadanie aby zmieniać nasze podejście do życia jest tym co powinien robić rząd?

Naturalnie.

Oficjalne. Jutro wieczorem dam linki. A tekst Dudy, że Solidarność nakryje opozycje czapkami jak mam odbierać?

Oficjalnie mogli co najwyzej napisac ze nie popieraja protestu bo nie maja oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

 

Jako wyraz sprzeciwu wobec partii ktore podniosly wiek emerytalny i mialy na pienku ze zwiazkami zawodowymi od tamtego czasu i chcialy zablokowac obnizenie wieku emerytalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Pan Jezus też był lewakiem...ba 3/4 osób nadużywających słówka "lewak" to lewaki...tylko co to zmienia :)

Otwarcie przyznawal sie do prenumeraty wyborczej, wspierania wosp i byl gwiazda akademii sztuk przepieknych na woodstocku.

 

Mnie chodzilo o to ze wiekszosc oferty ktora wyglada na pisowska byla na poczcie juz 3 lata temu bo z poczty korzystaja babcie wiec chetnie kupia ksiazke z ksiedzem na okladce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Pan Jezus też był lewakiem...ba 3/4 osób nadużywających słówka "lewak" to lewaki...tylko co to zmienia :smile:

Lewacy robią relację na żywo z "zakazu handlu w niedzielę":)

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zakaz-handlu-w-niedziele-gdzie-dzis-zrobic-zakupy-relacja/49zksh8

 

Ringier Axel Springer się zaczyna trochę błaźnić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serio nie licząc punktu widzenia skrajnych katolików, to nie widzę żadnego plusu zakazu niedziel i mam nadzieję, że szybko wycofają się.

W dluzszej perspektywie ograniczenie stresu, poprawa zdrowia psychicznego polakow, mniejsza liczba konfliktow na linii praca-dom. Szkoda ze tylko dla jednej grupy zawodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.