Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, quevas napisał:

pewnie dlatego, bo łapówki nie dostał

To się nazywa nieudzielenie pomocy i zgodnie z art. 162 kk jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, josephnba napisał:

 

Mistrzuniu nie żeby to cokolwiek zmieniało, nie żeby to był argument (widać dla kogoś ograniczonego jest bo przecież nikt. Polski nie powinien bronić żyda) ale mogę ci (prywatnie na spotkaniu, nie przez internet bo to nie papier toaletowy) przedstawić swoje drzewo genealogiczne i dokument potwierdzający tytuł szlachecki moich przodków 

 

nie musisz sie obnazac LOL przeciez nigdzie nie napisalem ze to zle byc zydem , biorac pod uwage ze statystycznemu zydowi lepiej sie wiedzie niz statystycznemu polakowi to nawet wolalbym byc zydem ,  niestety pochodzenie mojego nazwiska i aparycja wskazuja ze zdecydowanie blizej mi do aryjczyka  wiec z wiadomych wzgledow  nie pasowal bym do narodu wybranego.

sprawa jest mocno niejednoznaczna ale tobie nie przeszkada to aby  ferowac dosyc jednoznaczne wyroki ,  nawet byles w stanie oszacowac ilosc ofiar  mimo braku ekshumacji.

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, mistrzBeatka said:

nie musisz sie obnazac LOL przeciez nigdzie nie napisalem ze to zle byc zydem , biorac pod uwage ze statystycznemu zydowi lepiej sie wiedzie niz statystycznemu polakowi to nawet wolalbym byc zydem ,  niestety pochodzenie mojego nazwiska i aparycja wskazuja ze zdecydowanie blizej mi do aryjczyka  wiec z wiadomych wzgledow bym nie pasowal do narodu wybranego.

sprawa jest mocno niejednoznaczna ale tobie nie przeszkada to aby  ferowac dosyc jednoznaczne wyroki ,  nawet byles w stanie oszacowac ilosc ofiar  mimo braku ekshumacji.

Nie oszacowalem liczby ofiar, uśredniłem jedynie skrajne dane

Wg oficjalnych zapisów z PRL bo to mniej niż 340 osób, wg źródeł żydowskich nawet 1500 więc moje ok 500 to jest wydaje mi się zdroworozsądkową liczbą

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, quevas napisał:

może po prostu nie miała przy sobie portfela

To jest rzecz drugorzędna, istotą sprawy jest aby za czyn noszący znamiona przestępstwa, spotkała go adekwatna kara.

Jak widać Pan Doktor, był w pełni świadomy stanu zdrowia pacjenta, albowiem opisał dokładnie obrażenia w mediach społecznościowych.

Przestępstwo winno być ścigane z urzędu. Nie znajduję okoliczności łagodzących, trudno też w tej sprawie mataczyć.

"Dura lex sed lex" Panie Senatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, StaryFan said:

Jezu 

Podstawowym argumentem przeciwko kandydaturze siemioniaka powinna być właśnie rekomendacja Schetyna

Zresztą gdybym bym siemioniakiem, publicznie bym się wyparł takiego poparcia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, quevas napisał:

tomografię mózgu na chodniku przed budynkiem Senatu mógł przecież jej zrobić palcem, uchem, nosem czy piętą - tyle możliwości !

Kolega do edukuje kk i art 162, a potem będzie dowcipkował. Nieudzielenie pomocy jak nic w świetle polskiego prawa.

 

Na poważnie, kamerzysta powinien przeprosić (może to zrobił), pan doktor odpowiedzieć na pytania, pani dyrektor przeżyć i wszyscy powinni się rozejść w piz...u.

Ale tu jest Polska, białogłowa pójdzie na rentę, a Senator nawet nie będzie miał pojęcia, że zrobił z siebie przestępcę w świetle przepisów i no cóż. Resztę dopiszcie sobie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, StaryFan said:

Kolega do edukuje kk i art 162, a potem będzie dowcipkował. Nieudzielenie pomocy jak nic w świetle polskiego prawa.

 

Na poważnie, kamerzysta powinien przeprosić (może to zrobił), pan doktor odpowiedzieć na pytania, pani dyrektor przeżyć i wszyscy powinni się rozejść w piz...u.

Ale tu jest Polska, białogłowa pójdzie na rentę, a Senator nawet nie będzie miał pojęcia, że zrobił z siebie przestępcę w świetle przepisów i no cóż. Resztę dopiszcie sobie sami.

Wystarczyło że zadzwonił po pogotowie, to już go zwalnia jako obywatela z odpowiedzialności jeśli już chcemy być uszczypliwi

 

Nie mam tylko pewności czy jako lekarz (pomijając przysięgę) nie jest obowiązany zrobić czegoś ponad telefon do służb 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, josephnba napisał:

Wystarczyło że zadzwonił po pogotowie, to już go zwalnia jako obywatela z odpowiedzialności jeśli już chcemy być uszczypliwi

 

Nie mam tylko pewności czy jako lekarz (pomijając przysięgę) nie jest obowiązany zrobić czegoś ponad telefon do służb 

 

3 minuty temu, quevas napisał:

zauważyłeś, że to nagranie ma zaledwie 23 sek. i skupia się na momencie uderzenia, po czym państwo wsiadają do auta, a następnie pan doktor informuje, że pani udała się do szpitalu celem wykonania prześwietlenia ?

co wynika z tej sekwencji zdarzeń, drogi Watsonie ?

 

To, że Pan Grodzki odpowiadając z wolnej stopy, będzie miał możliwość udowodnienia swojej niewinności w toku postępowania.

Natomiast postępowanie zgodnie z prawem w zaistniałych okolicznościach, powinno mieć miejsce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@josephnba masz sporo racji w sytuacjach normalnych ale narracja związana z pogromem jest daleka od takich. 
niestety cało to zamieszanie z Jedwabne i podtrzymywanie prawdopodobnie zawyżonych wskaźników a co ważniejsze zbyt duży w sumie w stosunku do zakresu tej tragedii nacisk środowisk żydowskich sprawia ze nie można się kierować zasada dobrego wychowania i przeprosić tylko racja stanu i zasadami dyplomacji. Jeżeli wszystkie wątpliwości są postrzegane jako potwierdzenie win Polski to raczej powinnismy się zgrabnie wycofać z wszelakich rozmów i nie rozwijać tematu. 
czytam u nas od paru dni dyskusje i mimo ze logicznym wydają się argumenty @ely3 co do skrupulatności niemieckiego dowództwa w papierologii to powtórzę dyskusja w takim tonie nie służy Polsce która dla mnie co oczywiste wyszła zmasakrowana w podobnej skali jak Żydzi z wojny. Robienie z nas oprawców nawet przy takich jednostkowych tragicznych incydentach ( godzina masakry na Woli w sierpniu to wielokrotnie większe wskaźniki liczbowe) w porównaniu do cierpień wojny ma tylko wyłącznie cele polityczne. A w polityce ostatnim o co walczysz to prawda. 

straty wynikające z nawet w pełni udowodnione winy 150 Polaków w Jedwabne mimo tragedii istnień ludzkich są na dziś niewyobrażalnie duże i o to można mieć pretensje. A polityka uników powinna być przemyślana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

 

Nie jest wstydem przyznać się do błędu i przeprosić

Nie uczyli was tego w domach?

 

nauczyli mnie w domu że jak przepraszasz to znaczy że także przyznajesz się do winy , do popełnienia błędu. nasi prezydenci czy to z lewicy czy z prawicy zgodnie z konstytucja mają mandat społeczeństwa więc przeprosili w imieniu państwa polskiego oraz obecnych obywateli. to nie jest zwykłe sorry na odpierdol się tylko w ten sposób nasi prezydenci przyznali się i zwalili winę na nas wszystkich . zabicie 300 Żydów i wyolbrzymienie do całego narodu to błąd polityczny ponieważ przyznaliśmy się do winy jako państwo oraz naród . przy takiej skali powinni przeprosić Niemcy jako spadkobiercy oraz najwyżej potomkowie oprawców jak się czuja winni lub nawet sołtys czy tam wójt . ewidentnej wchodzimy w dupę bez wazeliny i to nie nic związane ze sprawiedliwością 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

 ale mogę ci (prywatnie na spotkaniu, nie przez internet bo to nie papier toaletowy) przedstawić swoje drzewo genealogiczne i dokument potwierdzający tytuł szlachecki moich przodków 
 

No a ja mogę pokazac mój prawie 400-gramowy złotych łańcuch i na nim próbę poświadczajacą że złoto jest prawdziwe. Teraz już nie wiem kto z nas jest lepszy :P

p.s. Jak się załatwia taki dokument i jeśli możesz powiedz po co się go załatwia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

Lorak ja nigdzie nie napisałem że nie było tam Niemców. Napisałem że byli. Nie pisałem też że nie strzelali, jestem przekonany że część ludzi zginęła od kul niemieckich 

Czyn kilkunastu osób nie rzutuje na obraz naszego narodu i to też pisałem, nie znaczy to jednak że powinniśmy udawać że sprawa nas nie dotyczy, bo dotyczy. Nikt nam nie odbierze jako narodowi zasług dla ludności żydowskiej. Mamy tego dowody w jad waszem, nikt nam nie odbierze tych pojedynczych osób które narażając własne życie ratowali Żydów, ale też nikt nam nie zapomni że niektórzy czerpali korzyść na współpracy z Niemcami czy też mordowali Żydów w Jedwabnem

To jest zajebiście prosty rachunek 

moim zdaniem nie taki prosty, bo czynom tych nielicznych "złych" poświęca się za dużo uwagi i tym samym na siłę tworzy jakiś konflikt "polak vs żyd".  komu to służy? (swoją drogą po pogromie żydzi nadal mieszkali w jedwabnem - przez około rok, do likwidacji getta. nie zastanawia cię jak to możliwe? jak mogli znosić sąsiedztwo morderców własnych krewnych...)

PS

co do tych korzyści, to żydzi też korzystali na współpracy z niemcami wydając własnych rodaków - a jakoś się tyle o tym nie słyszy

Cytat

(...)Ta kolaboracja części Żydów z Niemcami była tym bardziej szokująca i wstydliwa ze względu na społeczny charakter jej uczestników. W przeciwieństwie bowiem do Polaków, wśród których z Niemcami godzili się na ogół kolaborować głównie ludzie z marginesu społecznego, męty, wśród Żydów na kolaborację poszła duża część elit z tzw. Judenratów (rad żydowskich). Przypomnijmy tu, z jak ostrym potępieniem tej kolaboracji wystąpiła najsłynniejsza żydowska myślicielka XX wieku Hannah Arendt w książce "Eichmann w Jerozolimie" (Kraków 1987). Napisała tam m.in. (s. 151): "Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej historii". Uległość Judenratów wobec nazistów oznaczała skrajną kompromitację żydowskich elit w państwach okupowanych przez III Rzeszę Niemiecką. Arend stwierdziła wprost: "O ile jednak członkowie rządów typu quislingowskiego pochodzili zazwyczaj z partii opozycyjnych, członkami rad żydowskich byli z reguły cieszący się uznaniem miejscowi przywódcy żydowscy, którym naziści nadawali ogromną władzę do chwili, gdy ich także deportowano" (tamże, s. 151). Arendt pisała, że bez pomocy Judenratów w zarejestrowaniu Żydów, zebraniu ich w gettach, a potem pomocy w skierowaniu do obozów zagłady zginęłoby dużo mniej Żydów. Niemcy mieliby bowiem dużo więcej kłopotów ze spisaniem i wyszukaniem Żydów.
W różnych krajach okupowanej Europy powtarzał się ten sam perfidny schemat: funkcjonariusze żydowscy sporządzali wykazy imienne wraz z informacjami o majątku Żydów, zapewniali Niemcom pomoc w chwytaniu Żydów i ładowaniu ich do pociągów, które wiozły ich do obozów zagłady. Także w Polsce doszło do potwornego skompromitowania dużej części żydowskich elit poprzez ich uczestnictwo w Judenratach i posłuszne wykonywanie niemieckich rozkazów godzących w ich współrodaków. O tym wszystkim Jan Tomasz Gross milczy w swoich książkach pełnych tak wielu oszczerczych tyrad oskarżycielskich przeciw Polakom. Postarajmy się więc odświeżyć pamięć o sprawach tej kolaboracji Judenratów i żydowskiej policji, od lat tak gorliwie przemilczanej (..)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Nie oszacowalem liczby ofiar, uśredniłem jedynie skrajne dane

Wg oficjalnych zapisów z PRL bo to mniej niż 340 osób, wg źródeł żydowskich nawet 1500 więc moje ok 500 to jest wydaje mi się zdroworozsądkową liczbą

Szkoda ze odebrales mi prawo glosu w tej sprawie bo pozachwycalbym sie nowatorskim podejsciem do metodologii badan (w sumie mialem taki przedmiot na studiach to chyba o tym moge pisac?).

Rozumiem, ze zgodnie z duchem zaprezentowanego tu podejscia jak napisze 'josephnba jest bardzo glupi' a Ty odpiszesz 'nieprawda, jestem madry!' to najbardziej zdroworozsadkowo bedzie przyjac, ze 'josephnba jest troche glupi'?

No chyba ze zalatwisz mnie fortelem i napiszesz, ze jestes 'bardzo bardzo madry'! xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, darkonza said:

Tak mnie zastanawia jak to jest, ze takie duze wątpliwości są co sie działo w jedwabnem 80 lat temu, a tak nie wiele wątpliwości o tym co się działo z Jezusem 2000 lat temu.

Weź sobie za przykład tylko badanie takiego Całunu Turyńskiego. Ilu badaczy się tym zajmowało I jak długi czas. 

Taką ekshumacją w Jedwabnem prof Kola z ekipą robił jedynie (chyba?) trzy dni. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, josephnba napisał:

Nie oszacowalem liczby ofiar, uśredniłem jedynie skrajne dane

Wg oficjalnych zapisów z PRL bo to mniej niż 340 osób, wg źródeł żydowskich nawet 1500 więc moje ok 500 to jest wydaje mi się zdroworozsądkową liczbą

Na moje jak żydzi mówią 1500 to 100 wydaje się liczbą bardziej prawdopodobną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.