Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, fluber napisał:

Zeby ludzie zarabiali wiecej to musi byc drozej. @darkonza juz tu pare razy to tutaj tlumaczyl:)

taaaaaaaa, pojedź do Niemiec ;]

11 minut temu, fluber napisał:

W 100% nie ale wplyw ma dosyc istotny:)

dlatego teraz pytanie "lepiej mnie czy więcej?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sebastian napisał:

Ja myślę, że porównywanie cen na promocjach jest bardzo zabawne. Liczą się ceny regularne a te w przypadku żywności rosną. Mleko, chleb, masło, jajka i wędliny. Tak się składa, że u mnie w rodzinie to ja robię zakupy i widzę co się dzieje. Serio nie jest tanio. Czasem się zastanawiam jak ludzie zarabiający 3-4 tysiące dają radę. 

Bez przesady. Mleko 2-3 zł, chleb od 2-7 zł, jajka to i za 8 zł się wyhaczy bez specjalnego szukania... Wędlina rzeczywiście jest drozsza. I nie mówię tu u sklepie "dla najbiedniejszych". Dochodzi kwestia gdzie się mieszka, jak wygląda sytuacja rodzinna i czy się mieszka na swoim i czy się wynajmuje - wg mnie to są główne czynniki. Bo np 4k na rękę dla singla który mieszka z rodzicami to jest świat i ludzie. Natomiast jak ktoś mieszka na wynajmie ma żonę i dziecko na utrzymaniu to już trochę mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Koelner napisał:

taaaaaaaa, pojedź do Niemiec ;]

W Niemczech działa to dokładnie tak samo. Jest inflacja, ceny rosną, pensje rosną.

24 minuty temu, Koelner napisał:

 

dlatego teraz pytanie "lepiej mnie czy więcej?"

Nie mam pojęcia. To zależy od aktualnej proporcji jednego do drugiego, kondycji państwa i warunków zewnętrznych. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

A nie ma?:)

A uważasz że PiS kontroluje ceny żywności? 

@Sebastian

O czym Ty piszesz? Jak ktoś jest dobry to go awansuje na starszego specjalistę i daje mu więcej. Zakładam że masz system oceniania i stopniowania. Bo to że w ramach jednego poziomu musi by ta sama pensja to norma. Ale to co opisujesz to dziwactwo. Płacisz tyle samo miernotom i tym co się starają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, fluber napisał:

 

@Cardi

Zagadka dla Ciebie. Wskaż starego komucha na zdjęciu:)

 

Nie widzę Gawkowskiego, ale chyba nie jest aż taki stary?

4 godziny temu, fluber napisał:

Gdzie jest @Cardi kiedy moze zobaczyc kapitalizm w praktyce?:)

Gdzie jestem? Gdzieś indziej, żeby nie czytać takich bredni jak "kapitalizm w praktyce" w Polsce :) 

Kapitalizm w praktyce, gdy @Sebastian czy inny przedsiębiorca płaci za pracownika 5100, a pracownik dostaje 3000. To niezły kapitalizm. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to iż Mikke to komuch i przyjaciel Rosji było i jest wiadome od dawna

 

Nazywanie PiS i korvina prawicowymi to jakaś "wyższa polityka"

Jkm od dawna lobbuje za współpraca z ruskimi którzy dopiero co nad wysysali jak bulgarka tirowca po trasie a jednocześnie konfa śmie przestrzegać przed Izraelem 🤣🤣🤣

 

 

A propos tej strasznej ustawy

W zeszłym piątek wysiadałem na patelni, patrzę stoi trzech kolesi nawołujących do podpisania ustawy anty447

Podszedłem wiec i pytam czy panowie wiedzą czego ona dotyczy i jak brzmi jej zapis. 

Dwóch konfederatów oczy w słup, "no że ten, Żydzi chca..." Powtarzam więc "pytam o konkrety". Cisza.....

 Podbiega ich koleżka wchodzi między ich a mnie i mówi że on wyjaśni, bo on wie (widać układ trzymam deseczkę z petycja, stoję obok tego co trzyma i jako trzeci biegam w kółko i naganiam), odpowiadam więc wskazując na jednego z tamtych że pytałem jego

No to mnie niegrzecznie jako mąciciela odganiali i mało tego obok stał patrol policji to im konfidenci powiedzieli że przeszkadzam 🤣🤣🤣

Ale pan policjant, widać ciut mądrzejszy powiedzial że nic złego nie robię, nikogo nie atakuje i zajadę pytanie dotyczące petycji więc nie widzi podstaw do udzielenia mi upomnienia

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Cardi said:

Kapitalizm w praktyce, gdy @Sebastian czy inny przedsiębiorca płaci za pracownika 5100, a pracownik dostaje 3000. To niezły kapitalizm. :) 

A jak ma się ten kapitalizm w praktyce na zachodzie, gdzie koszty pracy są 3-4 razy wyższe niż w Polsce, a takie PPK działa od wielu lat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MA23 napisał:

Bez przesady. Mleko 2-3 zł, chleb od 2-7 zł, jajka to i za 8 zł się wyhaczy bez specjalnego szukania... Wędlina rzeczywiście jest drozsza. I nie mówię tu u sklepie "dla najbiedniejszych". Dochodzi kwestia gdzie się mieszka, jak wygląda sytuacja rodzinna i czy się mieszka na swoim i czy się wynajmuje - wg mnie to są główne czynniki. Bo np 4k na rękę dla singla który mieszka z rodzicami to jest świat i ludzie. Natomiast jak ktoś mieszka na wynajmie ma żonę i dziecko na utrzymaniu to już trochę mało.

Inflacja dopiero teraz porządnie podskoczy. Koszyk inflacyjny jest dość wrażliwy na:

1) podwyżki wywozu śmieci, a te idą kosmicznie w górę

2) podwyżki prądu, a można się tu spodziewać nawet 8% podwyżek

3) wzrostu ceny ropy z powodu konfliktu Iran - USA

4,5% w styczniu nie będzie zaskoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.