Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Cardi napisał:

Rozumiem, że Ty znasz pisarzy do tego stopnia, że jednym tchem recytujesz imiona, nazwiska, datę i miejsce urodzenia, tytuły książek z krótkim streszczeniem i na koniec dodajesz poglądy polityczne każdego z pisarzy? :) Szacun

No, skoro zamiast bronić swoich tez, przypuszczasz atak, to tylko pokazje ,że Wasza teza korwniniści nie ma sensu

Ale tak poza Chińczykami,  tym Szwedem oraz Włochem Fo przeczytałem po minimum 2 książki każdego z Noblistów z ostatniego 25lecia ( no dobra Jelinkowej przeczytałem jedną i więcej nie dałem rady- kompletnie nie moja bajka) a Pamuka , Oe Kenzaburo , Vargasa LLosy, Grassa i Aleksiejewicz to wszystko co wyszło po polsku

Modiano jeśli piszę o temacyce judaistycznej to piszę to kompletnie z innej koncepcji niż Kertesz . Vargas Llosa i Coetzee to konserwatysci którzy w swoich książkach poruszające skrajnie inne problemy społeczne a np taka Llesing to skrajna lewica. Pamuk jest to po prost demokrata , który chce być dość daleko od skrajnych poglądów religijnych .. To raczej wielki fan swojego miasta Stambułu a w Turcji jest gnębiony przez wojsko bo ośmielił się napisać o masakrze Ormian

Oczywiście można w ciągu ostatnich 30 lat odszukać laureatów o lewicowych poglądach ale i centrowych jak i konserwatywnych. Stworzenie teorii ,że wszyscy są z jednej manki nie ma żadnego uzasadnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ely3 napisał:

Rozumiem ,że bez problemu udowodnicie swoją teorię jakoby każdy Nobel jest wynikiem odpowiednich poglądów . Bo zakładam ,że nie ośmieszacie się jako dyskutanci opierając swoją teorię na casusie 1 czy 2 osób . To że się nie znacie na literaturze to widać ale takie bzdury jak wypisujecie to jeszcze trzeba udowodnić .

No, nawet zakładając, że ta teza z dupy (tu się zgadzam) jest prawidłowa - to biorąc pod uwagę, że większość pisarzy 'Zachodnich' to pewnie podobny profil poglądów (no, nie mam statystyk, ale tak myślę, że w tej grupie jest nadreprezentacja względem ogółu społeczeństwa lewicowo-liberalnych poglądów - a w przekroju całego społeczeństwa tego typu poglądy to jego znaczna jego część w Europie) - to i tak zajebiście świadczy o Tokarczuk, że w tym gronie tak mocno się wyróżnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

No, skoro zamiast bronić swoich tez, przypuszczasz atak, to tylko pokazje ,że Wasza teza korwniniści nie ma sensu

Ale tak poza Chińczykami,  tym Szwedem oraz Włochem Fo przeczytałem po minimum 2 książki każdego z Noblistów z ostatniego 25lecia ( no dobra Jelinkowej przeczytałem jedną i więcej nie dałem rady- kompletnie nie moja bajka) a Pamuka , Oe Kenzaburo , Vargasa LLosy, Grassa i Aleksiejewicz to wszystko co wyszło po polsku

Modiano jeśli piszę o temacyce judaistycznej to piszę to kompletnie z innej koncepcji niż Kertesz . Vargas Llosa i Coetzee to konserwatysci którzy w swoich książkach poruszające skrajnie inne problemy społeczne a np taka Llesing to skrajna lewica. Pamuk jest to po prost demokrata , który chce być dość daleko od skrajnych poglądów religijnych .. To raczej wielki fan swojego miasta Stambułu a w Turcji jest gnębiony przez wojsko bo ośmielił się napisać o masakrze Ormian

Oczywiście można w ciągu ostatnich 30 lat odszukać laureatów o lewicowych poglądach ale i centrowych jak i konserwatywnych. Stworzenie teorii ,że wszyscy są z jednej manki nie ma żadnego uzasadnienia

Serio przyznałeś się, że nie czytasz noblistów w oryginale?!?

Wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sebastian napisał:

 

A tak zupełnie serio, gdyby utożsamiać głosowanie na jakąś partię  z popieraniem każdej bzdury jaką wypowie jakikolwiek przedstawiciel tej partii, to trzeba by nas wszystkich uznać za idiotów. Przypominam Ci Fluber, że  wedle powyższego, Ty wierzysz, że w Smoleńsku był zamach, sztuczna mgła i takie tam :)

Ja w ciągu ostatnich kilku dni przytaczam tylko wypowiedzi Janusza Korwin-MIkkego ( najwięcej głosów z list Konfederacji) i Grzegorza Brauna ( 3 miejsce jeśli chodzi o głosy na listach Konfederacji). To są w Konfederacji ludzie z absolutnie najwyższym poparciem wyborców tej formacji politycznej.

Ja nie głosowałem na Macierewicza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

No nie wiem, może dlatego że takimi obietnicami i stopniem ich pokrycia zrobił swoich wyborców w c***a? :) Zresztą podobnie jak Broszka

Yyyy, no ale przecież on swoje zrobił, złożył projekt ustawy podnoszący kwotę wolną podatku do 8 tysięcy zaraz po tym jak wygrał wybory, dokładnie tak jak obiecał. Tylko, że PIS to udupił, więc jak ktoś tutaj zrobił wyborców w c***a to PIS, a nie Duda. A PIS przez długi czas miał zamiar puścić to podniesienie kwoty wolnej od podatku ( właśnie dla pobudzenia popytu wewnętrzengo), ale ostatecznie postanowili to zrobić tylko i wyłącznie przez 500+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Yyyy, no ale przecież on swoje zrobił, złożył projekt ustawy podnoszący kwotę wolną podatku do 8 tysięcy zaraz po tym jak wygrał wybory, dokładnie tak jak obiecał. Tylko, że PIS to udupił, więc jak ktoś tutaj zrobił wyborców w c***a to PIS, a nie Duda. A PIS przez długi czas miał zamiar puścić to podniesienie kwoty wolnej od podatku ( właśnie dla pobudzenia popytu wewnętrzengo), ale ostatecznie postanowili to zrobić tylko i wyłącznie przez 500+

No to jak PiS to udupił to Pan Prezydent powinien honorowo udupić PiS, skoro to oni mu pisali tekst na kampanię wyborczą, a potem się na ten tekst wypięli :) Komu poseł Tarczyński nastrzela za to honorowo po pysku? :) 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

No to jak PiS to udupił to Pan Prezydent powinien honorowo udupić PiS, skoro to oni mu pisali tekst na kampanię wyborczą, a potem się na ten tekst wypięli :) Komu poseł Tarczyński nastrzela za to honorowo po pysku? :) 

Nie wiem kto, ale chodzi o to, że Duda nie kłamał w tej sprawie, zrobił to co obiecał, tylko został po prostu oszukany przez PIS. Nie miał zamiaru oszukiwać wyborców składając obietnice, bo miał info, że zostanie zrealizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Nie wiem kto, ale chodzi o to, że Duda nie kłamał w tej sprawie, zrobił to co obiecał, tylko został po prostu oszukany przez PIS. Nie miał zamiaru oszukiwać wyborców składając obietnice, bo miał info, że zostanie zrealizowana.

Cieszę się, że przyznajesz że PiS oszukało pierwszą osobę w państwie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Nie wiem kto, ale chodzi o to, że Duda nie kłamał w tej sprawie, zrobił to co obiecał, tylko został po prostu oszukany przez PIS. Nie miał zamiaru oszukiwać wyborców składając obietnice, bo miał info, że zostanie zrealizowana.

 

Fluber co Ty tutaj ludziom wciskasz. Duda robi to co PiS każe :) Jakąś ustawkę urządzili a Ty próbujesz wcisnać, że Dudę oszukali. Oczywiście, że oszukali, tylko nie Dudę a nas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

Ja w ciągu ostatnich kilku dni przytaczam tylko wypowiedzi Janusza Korwin-MIkkego ( najwięcej głosów z list Konfederacji) i Grzegorza Brauna ( 3 miejsce jeśli chodzi o głosy na listach Konfederacji). To są w Konfederacji ludzie z absolutnie najwyższym poparciem wyborców tej formacji politycznej.

Ja nie głosowałem na Macierewicza:)

W takim razie @Sebastian przytacza tylko wypowiedzi posła z jedenastym wynikiem wśród posłów PiS, to nie jest człowiek z czołowym poparciem w partii? :) 

2 minuty temu, fluber napisał:

No bo tak właśnie było:)

Chociaż w sumie nie wiem dlaczego, bo jeszcze w expose Beata Szydło mówiła, że taki projekt przegłosują:)

Ja Ci powiem dlaczego. Jeżeli polityk mówi, że zrobi to znaczy że mówi, a nie że zrobi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał:

 

Fluber co Ty tutaj ludziom wciskasz. Duda robi to co PiS każe :) Jakąś ustawkę urządzili a Ty próbujesz wcisnać, że Dudę oszukali. Oczywiście, że oszukali, tylko nie Dudę a nas :)

No szczerze wątpię, bo:

1. Duda obiecał podniesienie do 8000

2. Szydło w expose powiedziała, że zaraz podniosą do 8000

3. Duda złożył ustawę o podniesienie do 8000

4. ustawa nie przechodzi

Po co Szydło miałaby w expose odnosić się do tych 8000, jeżeli PIS nie miał zamiaru tego wprowadzać? Przecież i tak było już po kampanii. 3 lata do kolejnych wyborów. Nawet Ty i Cardi tak zainteresowani kwestiami podatków nie pamiętacie już jak było.

7 minut temu, Cardi napisał:

W takim razie @Sebastian przytacza tylko wypowiedzi posła z jedenastym wynikiem wśród posłów PiS, to nie jest człowiek z czołowym poparciem w partii? :) 

No jedenasty to nie to samo co miejsce na podium, zdecydowanie:) To tak jakby porównać Giannisa i Hardena do Kemby Walkera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.