Skocz do zawartości

[06/07] FBL 4


Stromile

Rekomendowane odpowiedzi

1.jesli dzisiaj mecze gra 5 druzyn i ja mam zawodnikow z tych wlasnie pieciu druzyn, to wystawiac ich do s5? to ma jakies znaczenie w punktach?

2. Co ile sumuje sie punkty zdobyte w FBL?

1. Jeżeli są to wartościowi zawodnicy wstaw ich do składu. Możesz zagrać 82 mecze czyli 82 razy wystawić jakiegoś zawodnika na danej pozycji. Dlatego jeżeli masz np. dobrego rozgrywającego wstaw go do składu i zostaw nie ruszaj go, jeżeli będzie u niego z zdrowiek OK to rozegra całe 82 mecze jak jego drużyna.

 

A jeżeli dziś wstawisz kogoś kto gra na pg, i jutro na pg to masz rozegrane już dwa mecze z 82 i pozosaje ci do rozegrania 80 meczy na danej pozycji.

 

Zrozumiałeś?

 

2. Punkty zdobyte przez wystawionych zawodników ( 5 w składzie i 3 utl - oczywiście jeżeli w danym dniu odbywają się ich mecze) sumują się kazdego dnia. Więc codziennie punktujesz i spadasz, awansujesz w tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mich@lik:

A jeżeli dziś wstawisz kogoś kto gra na pg, i jutro na pg to masz rozegrane już dwa mecze z 82 i pozosaje ci do rozegrania 80 meczy na danej pozycji.

 

Zrozumiałeś?

nie do końca. a moze i zruzumialem, tylko inaczej to interpretuje. jesli dzisiaj z mojej druzyny gra 2 zawodnikow (dajmy na to Bryant i Marion - bo dzisiaj LAL - PHX) a na PG wystawie Bibby'ego (ktory dzisiaj nie gra meczu) to rozumiem, ze Bryant i Mariony zdobywaja punkty w FBL. Co wtedy dzieje sie z Bibbym? Zdobywa 0 punktow w tym meczu, czy po prostu musze czekac jak bedzie gralo Sacramento? Czy jest tak np:

1. Bibby - Sacramento gra np dzisiaj

2. Iguodala Sixers gra dnia 2

3. Marion Suns gra dnia 3

4. Gasol Memphis gra dnia 4

5. Camby Denver gra dnia 5

 

Czyli: otrzymuje punkty za Bibby'ego (ktory zaluzmy nie ma kontuzji i gra w tym meczu)

a za Iguodale, Mariona, Gasola, Cambyego otrzymuje 0 pkt i juz rozegrali 1 mecz?

 

Sorry Mich@lik za te pytania, ale mam nadzieje, ze mnie zrozumiesz ;) po prostu jestem nowy i nie wiem za duzo o sposobie dzialania FBL. Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

 

EDIT: czy jesli wystawie taki sklad jak jest powyzej, a do tego wystawie na UTIL 3 graczy, to oni tez punktuja, bez wzgledu na to, ze są na UTIL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze masz 8 miejsc(PG,SG,SF,PF,C i 3Xutil) na kazdym miejscu mozesz dac gracza i moze on na tym miejscu zagrac 82 mecze.. jesli jest kontuzjowany i cały czas miejsce zajmuje to poprostu nigdy nie zagra tych 82 meczów i jest strata punktów. dlatego sa rezerwowi którymi że tak powiem łatamy braki meczów w grze naszych podstawowych. jezeli dasz bibbyiego teraz do s5 to oczywiscie nie bedzie ujemnych punktów ale oczywiscie bibby juz nie zagra wszystkich meczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wtedy dzieje sie z Bibbym? Zdobywa 0 punktow w tym meczu, czy po prostu musze czekac jak bedzie gralo Sacramento? Czy jest tak np:

Tak zdobywa 0 FP ale nie tracisz meczu na PG. MOze ja powiem jasniej niz Michalik. Na kazdej pozucji(utill) tez masz do rozegrania 82 mecze czyli caly regular. Mozesz to zagrac podstawowym zawodnikiem lub wystawic rezerwowego. Jak wystawisz goscia z bencha to masz na danej pozycji-tj PG- juz tylko 81 meczy a wiec TWoj zawodnik podsatowy traci 1 mecz do zagrania w ktorym beda mu zaliczane punkty.Dlatego jak masz slabego zmiennika to polecam tego nie ruszac :wink: Nie wiem czy jasno tlumacze ale mam nadzieje ze pomoglem.

 

Moj skladzik i prosze o opinie osoby i z naszej i z wyzszych lig

PG-Knight

SG-Hughes

SF-Jefferson

PF-Garnett

C-Miller

+Radman,Curry,M.Williams,R.Evans,N.Robinson,Oberto,Garbajosa i Jaric.

Nie wiem czy to dobre jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca. a moze i zruzumialem, tylko inaczej to interpretuje. jesli dzisiaj z mojej druzyny gra 2 zawodnikow (dajmy na to Bryant i Marion - bo dzisiaj LAL - PHX) a na PG wystawie Bibby'ego (ktory dzisiaj nie gra meczu) to rozumiem, ze Bryant i Mariony zdobywaja punkty w FBL. Co wtedy dzieje sie z Bibbym?

Przekleje ci z FAQu, prosto i zwięźle napisane przez Szaka:

 

Każda z wymienionych pozycji w P.13 (pierwszy post). ma swój limit liczby występów = 82. To znaczy, że można rozegrać na każdej z pozycji maksymalnie 82 spotkania. Nie więcej. Jeśli limit na jakieś pozycji zostanie wyczerpany, punkty zdobyte na tej pozycji w meczu nr 83 i każdym następnym nie będą już dodawane do konta GM'a.

 

PG - 82

SG - 82

SF - 82

PF - 82

C - 82

Util - 82

Util - 82

Util - 82

 

Co to oznacza - weźmy dla przykładu dajmy na to Tima Duncana(PF). Zakładając, że będzie zdrowy przez cały sezon to, jest jasne iż obsadzicie go na PF przez cały sezon i rozegra tam 82 spotkania.

Ale pamiętajmy, że Tim nie będzie grał codziennie(gdyby grał codziennie zamiast 82 meczy w sezonie miałby ich ok. 250). Komuś więc może przyjść do głowy(a uwierzcie mi - w zeszłym sezonie sporo osób zrobiło ten błąd), że w dzień kiedy Tim nie będzie grał wstawi kogoś innego na PF, dla przykładu Waltera McCarty'ego - wedle myśli "co mi zaszkodzi Walter zdobędzie mi parę dodatkowych punktów gdy Tim nie gra". Nic bardziej mylnego - szkodzi i to jeszcze jak. Każdy rozegrany mecz na PF przez McCarty'ego to jeden mecz mniej dla Tim'a Duncan'a. Czyli jeśli McCarty rozegra na PF 20 spotkań to oznacza, że Duncan już będzie miał do rozegrania tylko 62 spotkania(po tych 62 meczach, w których będzie zdobywał punkty, jego osiągnięcia w meczu nr 63 i każdym następnym nie będą dodawane do puli punktów jego właściciela). Jaka jest różnica punktowa w tych 20 spotkaniach które rozegrał McCarty i w tych 20 które mógłby rozegrać Duncan nie muszę chyba mówić.

 

Jaki z tego morał - jeśli na jakieś pozycji macie zawodnika dużo lepszego niż jego zmiennik nie ruszajcie go w ogóle tego lepszego z jego pozycji, chyba, że dozna kontuzji lub bardzo znacząco spadnie jego forma.

 

Nie można też przegiąć w drugą stronę - jeśli Duncan z powodu kontuzji opuści 5 spotkań z powodu kontuzji to wiadomo, że rozegra w sezonie max 77 spotkań. Wtedy możecie śmiało wpuścić na jakieś 5 spotkań McCarty'ego. Bo jeśli nie zrobicie tego będziecie mieli nie wykorzystane 5 spotkań i trochę punktów stracicie.

 

Meczy za Bibiego nie tracisz, bo on nie wychodzi na parkiet. Gdyby zagrał 2 sekundy staracisz jeden mecz na pozycji na której jest wystawiony i dostaniesz punkty które zdobędize nawet przez te dwie sekundy..

 

 

Zdobywa 0 punktow w tym meczu, czy po prostu musze czekac jak bedzie gralo Sacramento? Czy jest tak np:

Jeżeli drużyna nie gra nie tracisz ilości meczów od zawodnika drużyny w tym wypadku Sacramento.

 

1. Bibby - Sacramento gra np dzisiaj

2. Iguodala Sixers gra dnia 2

3. Marion Suns gra dnia 3

4. Gasol Memphis gra dnia 4

5. Camby Denver gra dnia 5

 

Czyli: otrzymuje punkty za Bibby'ego (ktory zaluzmy nie ma kontuzji i gra w tym meczu)

a za Iguodale, Mariona, Gasola, Cambyego otrzymuje 0 pkt i juz rozegrali 1 mecz?

Punkty za Igudole dostaniesz drugiego dnia kiedy gra jego druzyna i wtedy starcisz jeden mecz na jego pozycji (na tej na której go wystawisz), za Mariona 3 dnia etc.

 

 

Sorry Mich@lik za te pytania, ale mam nadzieje, ze mnie zrozumiesz ;) po prostu jestem nowy i nie wiem za duzo o sposobie dzialania FBL. Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

Fajnie ze moge pomóc ;)

 

KarSp poszukalbym wzmocnienia na SG/SF (Jefferson to 80 fp/ mecz a to trochę malo jak liczysz na awans a podstawowy SG jak sam wiesz jest niepewny. A ten M. Williams to ten z Hawks u Ciebie? Bo jak tak to poczytaj o kontuzjach, jak ten z Bucks to OK :wink:

 

A innym na centra rezerowego polecam N.Collisona z SSS, jeden z trzech wysokich którzy zostali w Seattle a w pre widać bylo, ze 10/10 bez problemu w jego zasięgu :wink: A jak nie wypali, nie zwalać na mnie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto i mój skład:

1.Kobe Bryant

2.Jameer Nelson

3.Carmelo Anthony

4.Carlos Boozer

5.Andrew Bogut

6.Eddie Jones

7.Jamal Crawford

8.Earl Watson

9.Brendan Haywood

10.James jones

11.Marvin Ely

12.DeSagana Diop

13.Marcus Banks

 

Wybierałem z 4 numerem i wydaje mi się, że skład nie jest zły, ciężko było wybrać w końcowych rundach coś sensownego ze względu na tak dużą liczbę graczy. Skład jest dosyć wyrównany i szczerze mówiąc mam lekki problem kogo wstawić na util bo prawie wszyscy zawodnicy mogą zagrać dobre mecze. A sezon zaczyna się już dziś i 3 moich zawodników juz dziś może zdobyc pierwsze FP, więc mam dylemat i trochę mało czasu, ale na tym polega zabawa. :) :wink:

 

P.S. Do kiedy pauzuje Bogut, bo nie wiem czy go wystawiać :?: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani ten, a ni ten. :lol: To ten z Nets - Marcus Williams. ;) Jest tych Williamsów trochę. :P

Pamiętam kiedyś w NBA 98 miałem calą drużynę Willamsów z Walltem na czele :wink: Cała 15... Potem próbowalem Wallaców zrobić i Johnsonó/Johnsów ale nie udało się :wink:

 

 

Graboś Bogut pauzuje 6 do 8 weeks od 8 paźdzernika to sobie policz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarSp poszukalbym wzmocnienia na SG/SF (Jefferson to 80 fp/ mecz a to trochę malo jak liczysz na awans a podstawowy SG jak sam wiesz jest niepewny. A ten M. Williams to ten z Hawks u Ciebie? Bo jak tak to poczytaj o kontuzjach, jak ten z Bucks to OK Wink

Ok, cos sie pomysli aczkolwiek uwazam ze Jefferson jak na nasze warunki to swietna opcja, pamietaj ze gra nas 20 w lidze a nie 13 czy ilu tam jak u Ciebie.

Co do Larry'ego to zrobi FP bo mysle ze nie bedzie mial takiego pecha jak rok temu, pogrzeb, kontuzja wykluczajaca na dlugo z gry i ma juz sezon z Cavs co tez jest nie bez znaczenia.

PS. To jest Marcus Williams z Nets, zagrał swietny PreS i wbrew pozorom mimo obecnoci J.Kidda ma szanse dostac sporo minut. Ze jest dobry i umie dyrygowac bylo juz widac wiec nie widze innej opcji jak szansa dla tego pana :wink:

 

A innym na centra rezerowego polecam N.Collisona z SSS, jeden z trzech wysokich którzy zostali w Seattle a w pre widać bylo, ze 10/10 bez problemu w jego zasięgu Wink A jak nie wypali, nie zwalać na mnie Twisted Evil

Słuchaja Cie :wink: Collinsona nie ma juz na lisic Free Agents :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. To jest Marcus Williams z Nets, zagrał swietny PreS i wbrew pozorom mimo obecnoci J.Kidda ma szanse dostac sporo minut.

No w Nets jest taka krótka ława że pewnie dostanie sporo minut, bo nie ma kim grać a Kidd już powinien się zacząć oszczędzać, bo w PO może nie wylatać :wink:

 

Słuchaja Cie :wink: Collinsona nie ma juz na lisic Free Agents :)

Jak miło, też go mam w składzie i mam nadzieję, że nie da ciałka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobra rada to sie słucha :) a tak naprawde to miałem collisona na oku od dawna :) nawet lepiej w presezon grał od wilcoxa :) nie wiem co sie stało ze zapomniałem podczas draftu:) w każdym razie dzieki za przypomnienie ;)

 

edit:

mój ostatni wybór w drafcie zdobył dzis dla mnie 91 fan pts, wiedziałem że dużo bedzie zdobywał ale że aż tyle !!!?? are you kidding me ??:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój skład:

 

S. Cassell

(LAC - PG)

 

SG

A. Parker

(Tor - SG)

 

SF

S. Randolph

(Phi - SF,PF)

 

PF

C. Bosh

 

C

J. O'Neal

(Ind - PF,C)

 

Util

A. McKie

 

Util

D. West

 

Util

S. Claxton

 

BN

J. Terry

 

D. Fisher

 

BN

A. Croshere

 

BN

R. Araujo

 

BN

J. Powell

jak narazie nic niebende zmienał ale zobaczymy pózniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.