Skocz do zawartości

FIBA EuroBasket 2015 - kwalifikacje


Jinks

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko istotniejsze jest IMO aby był dobry w D bo kolejnych punktów nam niepotrzebna tylko gościa który nie będzie generatorem strat, przeprowadzi galę przez połowę no i właśnie który pobroni wysokich "Jugoslowianskich" wysokich guardow. IMO nie ten typ

 

Potrzebujemy PG z dobrym ballhandlingiem i do bronienia niskich, dynamicznych rozgrywających rywali, bo zazwyczaj to tacy robią nam kuku. Z tymi punktami to też trochę duży optymizm, teraz gramy z Europą B i C, w meczach o stawkę może nie być tak wesoło, szczególnie bez Gortata. Ja bym nie pogardził ofensywnym PG, pierwszy raz od niepamiętnych czasów mielibyśmy niskiego potrafiącego samodzielnie wykreować sobie punkty (poza epizodem z Loganem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat, bo mamy reprezentacyjną ciekawostkę. Nowym rozgrywającym kadry ma być AJ Slaughter, od najbliższego sezonu zawodnik Panathinaikosu. Ofensywny combo, penetruje i ma dobrą trójkę, szybki. Sprawa jest dość kontrowersyjna, bo facet w życiu nie był w Polsce, ma zero związków z naszym krajem, PZKosz ma z nim podpisać umowę paszport za grę z reprze.

 

Co Wy na to, yay or nay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest dość kontrowersyjna, bo facet w życiu nie był w Polsce, ma zero związków z naszym krajem, PZKosz ma z nim podpisać umowę paszport za grę z reprze.

 

Co Wy na to, yay or nay?

Jak dla mnie yay. Facet ma w założeniu przysłużyć się Narodowi, grać ku chwale Rzeczpospolitej i poprzez wkład w dobre wyniki kadry popularyzować w kraju koszykówkę oraz dbałość o zdrowie i kulturę fizyczną dzięki czemu może za 15 lat doczekamy się Goranów Dragiciów wyhodowanych na własnej piersi. Ejdżej Slaughter dla nas to trochę jak Wernher von Braun dla Amerykanów - szkoda że nie ma takiego "swojego" ale plusy dodatnie przygarnięcia przeważają plusy ujemne. Nie czuje się by moje obywatelstwo miało stracić na tym na wartości a często słyszy się takie coś jako argument przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też nie mam nic przeciwko. Trzeba sprawę postawić jasno - nie mamy własnych PG, więc kupujemy sobie najemnika. Wolę spróbować takiej drogi, niż znowu oglądać Koszara przechodzącego przez połowę plecami do kosza i odpaść w fazie grupowej EuroBasketu. Jeśli uda się zrobić krok do przodu i wedrzeć do MŚ (skoro Finowie potrafili, to my tez możemy), to wszelkie minusy będą nieistotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest prosta, w kadrze powinni występować wyłącznie rodzimi gracze badź z jakimiś polskimi korzeniami(D. Dickau etc.). Wiele związków koszykarskich robi inaczej, ale nie oznacza to że my również musimy. Poniekąd ,,zatrudnimy'' gościa, aby de facto wygrać 2 mecze i wyjść z grupy na jakimś Eurobaskecie. Spoko, fajnie. Wolę obrać trudniejsza drogę i wyhodować sobie jakiegos PG spośród młodych typu: Kowalczyk, Grochowski, Grzeliński, Schenk , Dzierżak, Zywert ,Włodarczyk itd.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest prosta, w kadrze powinni występować wyłącznie rodzimi gracze badź z jakimiś polskimi korzeniami(D. Dickau etc.). Wiele związków koszykarskich robi inaczej, ale nie oznacza to że my również musimy. Poniekąd ,,zatrudnimy'' gościa, aby de facto wygrać 2 mecze i wyjść z grupy na jakimś Eurobaskecie. Spoko, fajnie. Wolę obrać trudniejsza drogę i wyhodować sobie jakiegos PG spośród młodych typu: Kowalczyk, Grochowski, Grzeliński, Schenk , Dzierżak, Zywert ,Włodarczyk itd.  

 

W jaki sposób chcesz ich hodować? Bo przepis o Polakach na boisku już mamy, był nawet ten kretynizm z drugą kwarta dla młodzieżowca. Kilku zawodnikom to pomogło, ale największe korzyści przyniosło przeciętniakom, którzy windowali swoje oczekiwania finansowe.

 

Branie najemnika nie wyklucza wychowywania własnego PG, daje nam pewien komfort do momentu, gdy nastąpi ten majestatyczny moment i piastowska ziemia obrodzi następnym Stevem Nashem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest prosta, w kadrze powinni występować wyłącznie rodzimi gracze badź z jakimiś polskimi korzeniami(D. Dickau etc.). Wiele związków koszykarskich robi inaczej, ale nie oznacza to że my również musimy. Poniekąd ,,zatrudnimy'' gościa, aby de facto wygrać 2 mecze i wyjść z grupy na jakimś Eurobaskecie. Spoko, fajnie. Wolę obrać trudniejsza drogę i wyhodować sobie jakiegos PG spośród młodych typu: Kowalczyk, Grochowski, Grzeliński, Schenk , Dzierżak, Zywert ,Włodarczyk itd.  

 

A co ma jedno z drugim wspólnego? Dwa tygodnie w roku na kadrze chcesz go hodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

oczywiście paczka z Torunia będzie w komplecie!

 

mamy w planie spotkanie z Marcinem jako kontynuacja wyjazdu do Waszyngtonu oraz rozmowę z naszym Toruńskim ziomkiem Przemkiem....

Mimo, że pewnie się ignazz się nie znamy to też jestem z Torunia i też na meczach planuję się pojawić. :-) Szkoda tylko, że nie znam możliwości spotkać się z Marcinem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem......

Wiekszy show zrovilismy w Philly jako jedyni w koszulkach wizz.

 

Tam był na lp 4 sekundowy kadr i Lopez klaszczacy przy FT Marcina.

 

Siedzieliśmy 4 rząd dokładnie za koszem.....

Ale to chyba chodzi o innych gości którzy w nagrodę pojechali rok temu.

 

My byliśmy w marcu.

 

Bydgoszcz 6 potwierdziło.

Tupalnik

 

Zapewniam ciebie że znasz możliwość ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.