Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, eF. napisał:

Nie żartujmy nawet z tymi nazwiskami w TOP5. Po pierwsze, Buffon >>> Casillas, a nie ma szans na TOP 10, po drugie, Ramos to easy TOP 30, ale w piątce to by go wystawił tylko sajko Realu (Maldini > Ramos), a Roberto Carlos... nawet nie wiem co napisać, bo to świetny piłkarz był, ale Maradona >>>>>>>> Roberto Carlos. C'mon.

Jest spora tendencja do wybielania starych graczy, a trywializowania osiągnięć tych współczesnych. Roberto Carlos zmienił podejście do nowoczesnego obrońcy, spokojnie przez 8-10 lat najlepszy LB na świecie. Ashley Cole mógł mu trampki nosić.

7 minut temu, MarcusCamby napisał:

k****. Tu poważnie ktoś wstawia Casillasa over Maradonę?

Tego samego Casillasa, który prime miał jak Real nic nie znaczył i mógł się wykazywać jak Boruc z Niemcami w 2006, a kiedy Real wszedł na światowy TOP był regularnie najsłabszym ogniwem zespołu?

Jeszcze wymienianie mu klubowych sukcesów, kiedy albo grał z ławki, albo odstawiał regularnego Kariusa w poważnych meczach.

Po latach to trzeba przyznać racje fanom Barcelony, że Cassilas nie był lepszym bramkarzem od Victora Valdesa.

La Liga

00/01 34 mecze, raz zmieniony. 37 wpuszczonych, 12 czystych kont Mistrzostwo.

02/03 38 meczów do deski. 42 wpuszczone, 10 czystych kont Mistrzostwo

06/07 38 meczów do deski. 40 wpuszczonych, 11 czystych kont Mistrzostwo

07/08 36 meczów do deski. 32 wpuszczone, 14 czystych kont Mistrzostwo

11/12 37 meczów do deski. 31 wpuszczonych, 14 czystych kont Mistrzostwo

LM

99/00 12 meczów do deski. 19 wpuszczonych, 4 czyste konta Puchar.

01/02 9 meczów, raz z ławki. 6 wpuszczonych, 5 czystych kont Puchar.

13/14 13 meczów, raz zmieniony. 9 wpuszczonych, 6 czystych kont Puchar.

 

Maradona zrobił jeden turniej i ze 4 sezony w Napoli, no dorzućmy jeszcze 2 lata w Barcy, kopania w Argentinos Juniors nie liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, fluber napisał:

Nawet jakby traktować poważnie to raczej Buffon, Casillas, Kahn i Neuer to ten sam tier a to tylko ostatnie 25 lat. Brakuje tu jakiegoś dominatora przez dekadę

Casilas to nie jest ten sam tier imo. Strasznie szybko i brzydko się zestarzał, on w wieku 33 lat już był jedynie przeciętnym bramkarzem. Tu Buffon i Neuer są wyżej. Kahn to nie pamiętam za bardzo tbh.

No i @MarcusCamby ma rację, że Ramos overrated. Oglądałem większość meczy Realu gdy on grał i nie było sezonu żeby nie zawalił  meczu  swoim brakiem koncentracji w obronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna się spolaryzowała. W latach 90 sama Serie A była mocniejsza niż często obecnie poziom Ligi Mistrzów na poziomie fazy grupowej.

Taki Batistuta tu niewymieniony w ogóle to był absolutny światowy TOP, ale ty powiesz, że to c***ograjec, bo Mandzukic więcej osiągnął dobijając nogę w Bayernie Monachium.

Mierzenie wartości gracza na poziomie sukcesów i twierdzenie, że teraz każdy gracz który grał w three peat Real Madryt to all-time TOP to tak jakby w NBA robić Derek Fishera czy Mario Chalmersa lepszymi rozgrywającymi od Chrisa Paula czy Steve Nasha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

 

Taki Batistuta tu niewymieniony w ogóle to był absolutny światowy TOP, ale ty powiesz, że to c***ograjec, bo Lewandowski więcej osiągnął dobijając nogę w Bayernie Monachium.

.

Poprawione*

Mandzu dobijał do pustej bramki w zdecydowanie gorszym okresie dla Bayernu juupa heyjnkesa więc proszę mu oddać należny szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Piłka nożna się spolaryzowała.

Tu bym polemizował, dla młodego pokolenia nie jest tak ciekawa, o czym świadczą próby popchnięcia super ligi(super pomysł swoją drogą) na wzór nfl, i nba. Derby zagłębia rury mają mniejszą oglądalność w Niemczech niż prime time NFL, tutaj nie chce mi się szukać tych danych więc musicie mi zaufać na słowo 💗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kołczu33 napisał:

Tu bym polemizował, dla młodego pokolenia nie jest tak ciekawa, o czym świadczą próby popchnięcia super ligi(super pomysł swoją drogą) na wzór nfl, i nba. Derby zagłębia rury mają mniejszą oglądalność w Niemczech niż prime time NFL, tutaj nie chce mi się szukać tych danych więc musicie mi zaufać na słowo 💗

Ja jestem odwrotnej myśli. Superliga jeszcze bardziej pogłębi i tak ogromną różnicę miedzy zespołami.

To jest przykre, że Glasgow Rangers przegrywa na własnych śmieciach z Liverpoolem 1-7 grając na szpicy Antonio Colakiem, który nie był gwiazdą nawet Lechii Gdańsk. 20 lat temu taki mecz to byłyby wielkie derby Wielkiej Brytanii, bo poziom byłby po prostu zbliżony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarcusCamby napisał:

Piłka nożna się spolaryzowała. W latach 90 sama Serie A była mocniejsza niż często obecnie poziom Ligi Mistrzów na poziomie fazy grupowej.

Dlatego Wyniki Maradony w europejskich pucharach to:

83/84 ćwierćfinał - 2-3 z Manchesterem United w PZP

86/87 wyjazd w pierwszej rundzie z Tuluzą po karnych z Pucharu UEFA

87/88 wyjazd w pierwszym dwumeczu z Realem

88/89 Puchar UEFA

89/90 3-8 z Werderem Brema w trzeciej rundzie (1/16)

90/91 5-0 w dwumeczu z Újpesti Dózsa i wyjazd w drugiej rundzie ze Spartakiem Moskwa po 2x 0-0 i karnych.

 

Nie wiem po co wspominasz o latach 90, skoro Maradona zagrał w nich jeden sezon. Pewnie w tym samym celu co o Casillasie z ławki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.