Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Juventus dający ciała w CL i odwalający manianę w meczach z najsłabszymi w grupie to nic nowego. Pamiętam męczarnie w fazie grupowej z Bate Borysow, Nordsjellandami czy właśnie Kopenhagami itp. więc dzisiejszy wynik jakoś mnie mocno nie dziwi. Piszemy o klubie gdzie na dzień dzisiejszy w takiej sytuacji ratować wynik wchodzi Arkadiusz Milik, c'mon. Od zakonczenia ery Marchisio-Vidal-Pogba ten klub nie mia do dziś przyzwoitego środka pola i ciągle robi jakiś bieda transfery odrzutów z innych topowych klubów licząc na mega fart i sukces tanim kosztem a tak się poprostu nie da. Do tego żaden znaczący trener nie chce się pchać w to bagno i wcale się nie dziwię. Może jakiś Zidane albo Deschamps zechce tu kiedyś przyjść z sentymentu, nudy i braku ciekawszych ofert i coś zmieni ale do tego czasu pewnie będą woleli jakiegoś Włocha z Serie A. Nie wiem jak tam sytuacja w zarządzie ale jak już przestałem śledzić ten cyrk to zaczynało się robić coraz więcej syfu i patrząc na wyniki i działania w ostatnich latach podejrzewam, że może być tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, the_secret napisał:

Widzieliście co ten bandyta udający bramkarza Szachtaru zrobił? I jeszcze żałośni komentatorzy z polsatu nie zwracający w ogole uwagi na krwawiącego Rudigera, a przejęci sprawcą tej sytuacji. Arogancja ukraińców przekroczyła granice

Ukraińiec by przecież czegoś takiego nie zrobiłjuanlaugh.gif

 

Edytowane przez Vice-kontorezerwowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, the_secret napisał:

Widzieliście co ten bandyta udający bramkarza Szachtaru zrobił? I jeszcze żałośni komentatorzy z polsatu nie zwracający w ogole uwagi na krwawiącego Rudigera, a przejęci sprawcą tej sytuacji. Arogancja ukraińców przekroczyła granice

Jak on śmiał mieć twardszą głowę od Niemca? Chyba ci się tematy pomyliły - chamskie podjazdy polityczne to w "Polityka w Polsce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, the_secret napisał:

Widzieliście co ten bandyta udający bramkarza Szachtaru zrobił? I jeszcze żałośni komentatorzy z polsatu nie zwracający w ogole uwagi na krwawiącego Rudigera, a przejęci sprawcą tej sytuacji. Arogancja ukraińców przekroczyła granice

jakub czarodziej czy to ty? :P 

 

Edytowane przez airmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2022 o 22:24, steve napisał:

pierwsze Euro jakie pamiętam to bylo 00 w Holandii i Belgii, gdzie było 16 drużyn i to jest chyba najlepsze Euro jakie widziałem

U mnie też na pierwszym miejscu przed 2004 i 2012.

W dniu 11.10.2022 o 01:32, Kepler napisał:

Ja dalej uważam go za najlepszy

U mnie na trzecim za 2014 i 2006.

W dniu 10.10.2022 o 20:24, eF. napisał:

Oto najlepsi piłkarze w historii według magazynu "FourFourTwo":

2. Diego Maradona

Diego na drugim to jakiś aberracja ale śmierć mu dała boosta tak jak Kobemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pepis21 napisał:

Diego na drugim to jakiś aberracja ale śmierć mu dała boosta tak jak Kobemu.

Jak dla mnie aberracją jest brak Lewego, Del Piero czy Ramosa w tym gównianym rankingu kosztem np. Jose Andrade grającym w latach 20-tych, ale dobra. Natomiast Diego to easy TOP 5 w historii futbolu, on w prime był wybitny i tu chyba nie ma o co się spierać? Overrated to może być Pele, który miał dream team w reprezentacji i strzelał ogórasom w lidze brazylijskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Pepis21 napisał:

Top 5 ale nie Top 2 poza tym zapominamy iż gość leciał na koksie przed dłuższą część kariery.

Kokaina raczej nie jest wskazana dla sportowców :D 

Zamieniłbym Diego z CR7 i TOP3 byłoby chyba optymalne. Longevity, peak i prime to Messi, CR7... i długo nikt.

13 minut temu, Cardi napisał:

Tak jak Ronaldinho. #26 tego rankingu.

Mega grajek, fakt, ale on dosyć szybko się skończył (30 lat), potem już odcinał kupony w Brazylii. To ciężki przypadek, bo skill na TOP3, ale longevity słabe, acz na pewno powinien być w TOP20, może nawet w TOP15. Tak czy inaczej, Ronaldinho to był geniusz i zawsze szacun dla niego. BTW mnie bardziej w tym rankingu rozbawił Modrić na #79 i Kaka na #98. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eF. napisał:

Mega grajek, fakt, ale on dosyć szybko się skończył (30 lat), potem już odcinał kupony w Brazylii. To ciężki przypadek, bo skill na TOP3, ale longevity słabe, acz na pewno powinien być w TOP20, może nawet w TOP15.

Mówiłeś o prime Maradonie jako top5 ever. Więc ja też o prime Ronaldinho.

image.png.a963cc68285e1aa52f713f73e0fb74d7.png

Argentyna 91 (34)

MŚ, 2x Serie A, Puchar Hiszpanii, Puchar Włoch, Puchar UEFA

image.png.0b00236907dc9f72399005d37623db29.png

Brazylia 97 (33)

MŚ, Copa America, 2x La Liga, 1x Serie A, Copa Libertadores, LM

 

Top2 i Top26 no ja pi****le.

12 minut temu, eF. napisał:

ale on dosyć szybko się skończył (30 lat)

Maradona rocznik 60, w 91 odszedł z Napoli 

Ronaldinho rocznik 80, w 11 odszedł z Milanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cardi

Jeśli zatrzymalibyśmy ich kariery na tym 31 roku życia, to wyszłoby tak: Maradona - 518 meczów, 275 goli vs Ronaldinho - 496 meczów, 203 gole. Ciekawe jest to, że w sumie nie wygrali w swoich karierach za dużo, bo Maradona zdobył 10 trofeów, a Ronaldinho 9. Wiadomo, że ma na to wpływ sporo czynników, ale jak na kilkanaście lat grania i bycia TOP'ami... dla porównania Messi zdobył 37 trofeów, a Cristiano 34. Przepaść. Tak czy inaczej, Ronaldinho powinien być zdecydowanie wyżej niż na 26 miejscu, wiadomo. 

A Diego nigdy nie powinien być przed CR7. 

1 godzinę temu, airmax napisał:

Ja nieśmiało powiem, że dla mnie gruby Ronaldo jest o kilka miejsc za wysoko.

Jego rysa to występy i gole w LM. Liczby dosyć przeciętne.

1 godzinę temu, Kepler napisał:

W sensie, że różnica w pozycjach między nimi powinna być jeszcze większa? Na upartego mogłoby tak być ale tak jak jest też jest OK.

Modrić mógłby być w TOP 50. Potężne longevity i 5x LM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eF. napisał:

Tak czy inaczej, Ronaldinho powinien być zdecydowanie wyżej niż na 26 miejscu, wiadomo. 

A Diego nigdy nie powinien być przed CR7. 

Tam gdzie Maradona, czyli poza top5.

1 godzinę temu, eF. napisał:

Modrić mógłby być w TOP 15. Potężne longevity i 5x LM. 

Poprawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eF. napisał:

Jego rysa to występy i gole w LM. Liczby dosyć przeciętne.

Brak LM i słabe liczby to jedno. Druga kwestia to tylko dwie wygrane ligi i tylko dwa tytułu ligowego króla strzelców.

Jeśli ktoś ma boosta o którym pisze @Pepis21 to właśnie Nazario i jego boostem są kontuzje, które oczywiście zabrały mu bardzo dużo, bo bez nich może powalczyłby nawet o TOP3 a tak to jest jednak traktowany ulgowo przez pryzmat tych kontuzji.

All time wyżej od niego tak na szybko z tego rankingu to mam na pewno Di Stefano, Maldiniego i Xaviego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, P_M napisał:

Zobaczyłem teraz tę listę top 100 z 442 zdecydowanie przeszacowani zostali starzy gracze. Brak Pirlo, Deschampsa, Rui Costy, Nesty, Cannavaro, Makelele, Vieiry, Piresa, Nedveda, Rivaldo i wielu wielu innych. To lista Fifa 100 jest o wiele bardziej adekwatna, tylko do dodania Messi i CR7 i git. 

W samym Realu Madryt z czasu 3peatu znajdę bardziej zasługujących graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cardi napisał:

Tam gdzie Maradona, czyli poza top5.

A kto powinien być w TOP5?

(Modrić kozak, ale nie na TOP15)

Godzinę temu, airmax napisał:

Brak LM i słabe liczby to jedno. Druga kwestia to tylko dwie wygrane ligi i tylko dwa tytułu ligowego króla strzelców.

Jeśli ktoś ma boosta o którym pisze @Pepis21 to właśnie Nazario i jego boostem są kontuzje, które oczywiście zabrały mu bardzo dużo, bo bez nich może powalczyłby nawet o TOP3 a tak to jest jednak traktowany ulgowo przez pryzmat tych kontuzji.

Coś w tym jest, choć jego indywidualne osiągnięcia są konkretne: drugi strzelec w historii MŚ (19m/15g), ponad 400 goli w karierze, wysokie ratio (0,68) i trzy złote piłki. A to wszystko mimo tych feralnych kontuzji, które niejednego mogłyby załamać, a taki Ronaldo nie grał prawie dwa lata i pyk, wrócił, został sobie mistrzem świata i królem strzelców. Gdyby nie kontuzje, to być może pisalibyśmy o nim per GOAT, ale już nie ma co gdybać. Dla mnie jego liczby w LM to jedyna duża rysa, bo ogólnie to był niesamowity gracz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.