Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Za tydzień weryfikacja w bezpośrednim meczu. Lazio to leci chyba na oparach, tam ciagle jeden skład a ławka to dramat. Tu celem musi być LM i potem zakup ogarniętego bramkarza bo aktualnie to się tam odpieprza jakiś kryminał w bramce. Inter zdecydowanie ma szanse na mistrzostwo ale żeby to było nadal aktualne to musi pozostać na fotelu lidera po 1 marca bo będą niesieni wtedy ,,sukcesem” i mogą dojechać do tytułu :)))

 

Napoli odżyło po przyjściu GG ale tam powinien być chyba cel tez na pucharze Włoch bo stamtąd przepustka do pucharów chyba najłatwiejsza :)

To co się dzieje w SERIE A od 6 miejsca w dół to można tylko do Bundesligi porównać gdzie Lipsk strasznie sfrajerzyl w meczu z Bayernem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są teraz wytyczne dyktowania karnych za rękę w polu karnym, ale to, co wczoraj gwizdnął ten pajac, nie mieści się dla mnie w ramach rywalizacji sportowej. Cały mecz błędy na korzyść Juve, ale ten karny, to żart. Może ktoś, kto zna się lepiej na przepisach wyprowadzi mnie z błędu, ale gwizdanie takiego gówna to dla mnie spore przegięcie. Trudno się dziwić, że Calcio jest gdzie jest.

 

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pablo81 napisał:

Nie wiem jakie są teraz wytyczne dyktowania karnych za rękę w polu karnym, ale to, co wczoraj gwizdnął ten pajac, nie mieści się dla mnie w ramach rywalizacji sportowej. Cały mecz błędy na korzyść Juve, ale ten karny, to żart. Może ktoś, kto zna się lepiej na przepisach wyprowadzi mnie z błędu, ale gwizdanie takiego gówna to dla mnie spore przegięcie. Trudno się dziwić, że Calcio jest gdzie jest.

 

za juve wsadź Legia , za Calcio Ekstraklasa i też pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pablo81 napisał:

Nie wiem jakie są teraz wytyczne dyktowania karnych za rękę w polu karnym, ale to, co wczoraj gwizdnął ten pajac, nie mieści się dla mnie w ramach rywalizacji sportowej. Cały mecz błędy na korzyść Juve, ale ten karny, to żart. Może ktoś, kto zna się lepiej na przepisach wyprowadzi mnie z błędu, ale gwizdanie takiego gówna to dla mnie spore przegięcie. Trudno się dziwić, że Calcio jest gdzie jest.

 

Wytyczne fifa są teraz takie, że domyślnie każdy kontakt ręką znajdującą się poza obrębem ciała to karny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jake napisał:

Wytyczne fifa są teraz takie, że domyślnie każdy kontakt ręką znajdującą się poza obrębem ciała to karny.

Kiedyś obowiązywała taka interpretacja i bodajże na WC2002 przybrała tak karykaturalnych rozmiarów- napastnicy zamiast grać, celowo starali się nabijać "rękę" - że z niej stopniowo rezygnowano. Potem wprowadzono pojęcia intencjonalności zagrania i naturalnego/nienaturalnego ułożenia kończyny. Tak było mniej więcej 2-3 lata temu (miałem jeszcze C+ i w co drugiej Lidze+ mówił o tym p. Sławek). Ale ostatnio nie jestem na bieżąco, więc może faktycznie wrócono do starej interpretacji.

Godzinę temu, Koelner napisał:

za juve wsadź Legia , za Calcio Ekstraklasa i też pasuje

Jako kibol Kolejorza wiem coś o tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pablo81 napisał:

Potem wprowadzono pojęcia intencjonalności zagrania i naturalnego/nienaturalnego ułożenia kończyny.

I to właśnie było przyczyną kontrowersji na przestrzeni ostatnich lat, dlatego też wrócono do wytycznych "ręka w PK=gwizdek". Ma to zmusić zawodników do chowania rąk lub przyciskania ich do ciała. Taki przypadek widziałem co najmniej raz w Premier League - Mustafi dostał w schowaną rękę i nie było PK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jake napisał:

I to właśnie było przyczyną kontrowersji na przestrzeni ostatnich lat, dlatego też wrócono do wytycznych "ręka w PK=gwizdek". Ma to zmusić zawodników do chowania rąk lub przyciskania ich do ciała. Taki przypadek widziałem co najmniej raz w Premier League - Mustafi dostał w schowaną rękę i nie było PK.

Błagam, tutaj obrońca był tyłem i w ogóle nie widział lecącej piłki.  Nie odwracał się od strzału tylko zwyczajnie był tyłem. Wykonywał zupełnie naturalny ruch ręką O ile nie jest kosmitą i nie ma oka na tyle głowy to nie mógł widzieć co się dzieje. Śmiałem się jak to wczoraj zobaczyłem. Sędzia chciał pomóc i pomógł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.