Skocz do zawartości

Książki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Druga to "Kłamstwa Locke'a Lamory" - ma kilka wpadek scenariuszowych, ale czyta się doskonale.

 

Dawno temu Ci mówiłem, Ojciec Łańcuch wygrał książkę. O k****, jest tego więcej... a myślałem, że czekam na 2 tom. Chomikuuuuuuuuuuj...

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Droga donikąd" prequel stalkerskiej serii Gołkowskiego, ja lubię te jego gawędy z zony ale nikomu poza fanami stalkerstwa bym nie polecił

 

No niestety ta książka ma początek typowy dla polskiego pisarstwa. Czy oni wszyscy nie mają dziewczyn bo prawie każdy pisze w ten sam sposób jakby swoje frustracje i pragnienia przelewał. Pierwsze 60-70 stron do wyrwania. Tragiczne wręcz. A potem zaczyna się lepiej - podoba mi się to że w końcu droga po Zonie to nie jest jak gra komputerowa

Podoba mi się manewr że tłumaczenia masz w stopce. Więc czujesz sie jak główny bohater czasem nic nie rozumiesz. NA pewno lepsze książki niż Noczkina który jest słabiutki

 

Ogólnie Rosjanie są coraz słabsi. Seria o Piterze choć zgadzam sie że w mrok lepsze to jednak tam z kolei ostatnie 100 stron to jakieś gówno. Gdyby natura była tak agresywna to by się sama zabiła w ciągu 2 miesięcy a tu dostaje amoku jak tylko widzi ludzi to kompletnie nielogiczne. Rosyjskie fantasy jest coraz gorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pamięć Wszystkich Słów potwierdza kunszt Wegnera jako najlepszego polskiego pisarza fantasy obecnie.

Zaś 3 lata czekania na kolejną część :/


Ale przynajmniej w końcu wyjaśniono o co w całym bałaganie chodzi w czwartej książce. W sumie w tym widać najwyraźniej wzorowanie się Ericksonem, chociaż i tak mu nie dorównał. Tam się dowiedzieliśmy po co wszyscy biegali dopiero po ładnych kilku tysiącach stron. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Freakonomia" i "Superfrekonomia"

 

głośne tytuły sprzed kilku lat, bardzo dobrze się czyta, nie tylko dla fanów cyferek

 

a, no i ogólnie niedawno przerobiłem całego Singera i muszę przyznać, że nie doceniałem niegdyś jego literatury. jak ktoś chce sięgnąć do klasyki to bez zastanowienia wskazuje na tego polskiego noblistę. przede wszystkim: "Sztukmistrz z Lublina", "Opowieść o królu pól" i "Szumowiny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusyjne, ale Singer uważał się za Polaka z tego co pamiętam

 

wiesz, Francuzi wmawiają światu, że Maria Skłodowska - Curie była Francuzką (na jej nagrobku w paryskim Panteonie nie ma nawet polskiego nazwiska!), a my nie przyznajemy się do takich osobistości jak chociażby Singer. no w końcu mamy tylu noblistów, że co za różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusyjne, ale Singer uważał się za Polaka z tego co pamiętam

 

wiesz, Francuzi wmawiają światu, że Maria Skłodowska - Curie była Francuzką (na jej nagrobku w paryskim Panteonie nie ma nawet polskiego nazwiska!), a my nie przyznajemy się do takich osobistości jak chociażby Singer. no w końcu mamy tylu noblistów, że co za różnica

Niektórzy Polacy mają wyraźny problem z traktowaniem polskich Żydów za Polaków, taki tam poglądowy syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusyjne, ale Singer uważał się za Polaka z tego co pamiętam

 

wiesz, Francuzi wmawiają światu, że Maria Skłodowska - Curie była Francuzką (na jej nagrobku w paryskim Panteonie nie ma nawet polskiego nazwiska!), a my nie przyznajemy się do takich osobistości jak chociażby Singer. no w końcu mamy tylu noblistów, że co za różnica

Wcale nie dyskusyjnego

 

Singer zawsze rozmawiał po polsku - mówił że ma 3 ojczyzny z czego w sercu tą pierwszą ukochaną Polskę

 

Rozmawiałem kiedyś z jego synem jak był  bo ja kocham twórczość Singera i on mówił że ojciec kochał Polskę

 

I szczerze wolę kogoś takiego jako Polaka niż kogoś kto własny kraj nazywa komunistycznym kurwidołkiem i uważa że może decydować kto jest Polakiem a kto nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy Polacy mają wyraźny problem z traktowaniem polskich Żydów za Polaków, taki tam poglądowy syf.

Z drugiej strony wielu polskich Żydów za Polaków się uważało. Weźmy chociażby takiego Begina, on nawet w Armii Andersa był, ale jednak czy to Polak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to pytanie może się tu znaleźć,czyta ktoś komiksy? Osobiście jestem w trakcie ,,Strażników'' Alana Moore i Dave'a Gibbonsa i gorąco polecam,arcydzieło.

 

Ja lubię komiksy ale kompletnie nie cierpie wszelkich serii o superbohaterach bo one moim zdaniem są po prostu słabe

 

Ja polecam serię Blacksad - o kocie detektywie - świetna kreska super fabuła rewela choć nie jest to komiks dla rasistów i innych z odchyłami

 

I serię Usagi Yojimbo o średniowiecznej Japonii - tu właściwie wszystko jest rewelacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usagi tak

 

oraz Dylan wrócił, ale kolejny tom dopiero w 2016 w planach

 

A które opowiadanie jest Twoim ulubionym - moim chyba pojedynek przy światyni oraz jak Usagi spaceruje z mnichem i ten mu opowiada jak jego syn skoczył w przepaść i mówi że jego serca samuraja pękało z dumy a serce ojca pękało z żalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet wikipedia, która Jezusa uznałaby za Polaka, żeby było poprawnie politycznie podaje, że Żyd

 

Skoro się urodził z matki Żydówki bo nie wiem czy wiesz ale Królowa Polski Matka Boska była Żydówką a każde dziecko urodzone przez kobietę Żydówkę jest Żydem

 

Nie przeraża to Ciebie - modlisz się do Żydów ???? Tak to się ustawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc o co ci chodzi? rodzice singera byli Żydami

Jest jeden mały problem. Rodzice Singera jak i sam Singer z pewnością byli ydami. To jest sprawą bezdyskusyjną. Szkopuł w tym, że nie wiadomo czy to żydzi czy Żydzi, bo to dwie różne grupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.