Skocz do zawartości

All-time fantasy draft - P_MvsWowo


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wowo Gameplan: Jeden z cięższych pojedynków, gdzie z grzeczności nie wypada mi nie zajeździć S5.

Defensywa:
Matchups:
KAJ-Hakeem
Kemp-Webber
Battier- Curry
Cooper- Allen
Penny- Iguadola

Kiedy piłka idzie do KAJ-a na low post ISO, pomagam on the Catch. Jeśli na strong side Penny wrzuca entry passy to pomagam Iguadolą ze strong side i rotuje aby zostawić miejsce dla Battier/Cooper/Kemp na 3pt albo mid range. Najważniejsze to zmusić Kareema do oddania piłki. Liczę, że Iguadola w miarę zdąży wrócić do Pennego na tyle aby nie dać się minąć (o co łatwo w takich przypadkach) a ewentualnie kontestować pull up. Jeśli entry passa wrzuca Cooper to pomagam również ze strong side Allenem. Webber uważa aby Kemp się nie urwał.

Wiem, że poprzez moje matchupy tworzy sięmismatch Battier-Curry ale to dużo mniejsza przewaga dla PM niż Penny-Curry. Poza tym Battier to głównie gość mający rzucać open 3pt shots i tutaj mogę z tym żyć, natomiast Penny by zrobił za dużą różnicę.

Podejrzewam, że PM będzie chciał wykorzystać Pennego na post up i tutaj z Iguadolą daje mu grać 1on1 na post up bez podwajania.

PM napisał, że będzie grał sporo high post dla Kareema i Pennego. W obu przypadkach nie podwajam a reszta zawodników przede wszystkim zwraca uwagę na backdoor cuty Coopera i Kempa. Jeśli Penny będzie grał z high post off dribble to zostawiam na nim Iguadolę a w przypadku minięcia idzie pomoc od Hakeema. Jeśli to Kareem będzie z high post próbował grać ISO i wejdzie w kozioł- momentalnie idzie pomoc od najbliższego zawodnika, przy czym zwłaszcza weak side defenders schodzą blisko pomalowanego aby pilnować cutów.

Kolejną mocną bronią PM-a będzie pick and roll Penny-KAJ/Kemp. Przy pickach z Jabbarem idzie momentalnie pomoc z weak side (nigdy od Webbera) i jeśli KAJ dostanie podanie będzie zmuszony oddać do strzelców. Nie pomagam od Webbera bo to daje możliwość ataku pomalowanego przez Shawna a passing skills zarówno Pennego jak i KAJ-a spowoduje bądź easy points bądź wymuszenie faulu przez Kempa. W przypadku picków z Kempem pomoc idzie również z weak side. Przy każdym picku, którego gra Penny, przechodzę górą i pomagam z weak side. Odbiorę tym samym możliwość pul lup/ wjazdu pod kosz.

Pick and pop Penny-Kemp. Obrońca idzie górą po czym jeśli Kemp dostanie piłkę Webber zostawia mu miejsce na oddanie rzutu. Zwłaszcza jeśli jest to >16 feet Webber prowokuje Kempa to oddania jumpera (don’t care, że Kemp miał 7/11 w dwóch meczach).

Iso dla Kempa na Webberze- podejrzewam, że rzadko ale będzie chciał wykorzystać ten matchup w ataku. Jeśli Kemp dostanie piłkę na low post ISO pomagam on the Catch ze strong side. Kemp to generator TO i powinien kilka razy podjąć złe decyzje dając moim zawodnikom możliwość na zabranie piłki.

Generalnie jeśli chodzi o S5 PM vs. Moje. Staram się maksymalnie ograniczyć wkład w ofensywę KAJ-a i Pennego. Dlatego rzucam na tego drugiego Iguadolę i podwajam on the Catch. Jeśli Cooper będzie grał picki z wysokimi to Allen przechodzi zawsze dołem na zasłonie.

Kolejna ważna sprawa w obronie- gang rebounding. PM ma dobrze zbierających sk****synów, nie wiem czy będzie atakował deskę ale ponieważ nie zależy mi na transition O, rzucam wszystkie siły na tablice dbając o boxout przede wszystkim Kempa. Kosztem kontr ograniczym 2nd Chance points dla ekipy PM.

Nie Czaje się na steale, deflections. Maksymalne zorganizowanie i pilnowanie taktyki.

Jeśli chodzi o jego ławkę. Wszystko zależy od matchupów ale w miarę powinni trafić na siebie Johnson-Ainge i Wallace-King. Wówczas gram 1on1 bez pomagania bo zarówno Johnson jak i G-force to zajebiści obrońcy i powinni ograniczyć ofensywne umiejętności tej dwójki. Ale generalnie o ławce za chwilę. Tam wrócę też do obrony przez mój bench.



Ofensywa:

HCO przede wszystkim. Skupiam się jak najlepszej egzekucji.

Kilka pierwszych posiadań idzie do Hakeema na low post. Olajuwon zaczyna na prawym Blocku, dostaje zasłonę od Webbera i schodzi na lewy. Oczywiście nie zawsze działa ale może się zdarzyć, że KAJ zaśpi/spóźni się/zostanie na zasłonie co da Hakeemowi easy points. Entry passy wrzuca Curry. Webber jest na prawym Blocku, Iguadola na weak side w rogu. W przypadku kiedy będzie szło podwojenie ze strong side, prawdopodobnie Curry a jak nie on to Allen będą mieli czas na oddanie rzutu. Nie ma możliwości aby rotacja zdążyła przy ich release. Jeśli będzie chciał podwajać od Iguadoli to będzie po pierwsze za późno i na tym skończę. Nawet Cooper nie ma szans zdążyć z do podwojenia Hekeema z prawego rogu. Jeśli nie będzie podwajał Olajuwona to lepiej dla mnie bo Dream nastuka punkty a jeszcze może wymusi foul trouble.

Kolejną armatą będzie pick and pop Curry-Webber. Podejrzewam, że przy takich shooterach jak Allen czy Curry PM nie będzie ryryzkował przechodzenia dołem na zasłonach. Po picku Webber dostaje piłkę i gra high-low z moim centrem. Najczęściej ta wersja zasłony będzie grana top of the key z Allenem czekającym z lewej strony za linią trójki i Iguadolą z prawej. Hakeem zaczyna na lewym Blocku, po dostaniu piłki przez Webbera na high post wpycha dupsko w pomalowane. Nie wiem jaki pomysł na obronę tego zagrania, nie będę więc przewidywał i odpowiem w rebutalu.

Next: high-low motion offense (tak chyba nazywają to znawcy). Tutaj przewiduje największe problemy dla PM-a poza low post ISO dla Hekeema. Nie znalazłem na necie już na szybko nic ale coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=-gY4MzwXeH4 Nie słuchajcie co mówi głos. Curry zaczyna play podaniem do Iguadoli i zbiega do rogu, Webber wychodzi na górę po gałe a Hakeema znowu próbuje zająć pozycję. Jeśli nie ma passing lane, próbuje dograć z weak side od Allena z alternatywą w postaci Currego na wprost kosza po dwóch zasłonach.

Ogólne Corner offense

. Niektóre wariacje wykorzystujące przede wszystkim Webbera na high post. Podanie do niego od Iguadoli, zasłona od Iguadoli Dla currego z prawej strony, Webber do Stefana stawiając zasłone, na weak side Hakeem stawiający zasłonę dla Allena. Otwiera mi to możliwości dla Currego na 3/wjazd oraz Allen na 3. Poza tym przede wszystkim Webber na high post. Allen zaczynający z lewej strony dostający zasłone na lewym bloku od Hakeema i dalej od Iguadoli po prawej stronie, Curry wówczas na weak side z lewej strony.

Iguadola żyje głównie z cutów i kontr, jednak w przypadku gdyby krył go Ainge- daje mu zagrać post ISO na lewej stronie.

Mam nadzieję, że opisałem założenia w miarę dokładnie. Pierwszą opcją jest Olajuwon, Webbera w tym matchupie wykorzystuje jako przede wszystkim rozgrywającego z góry. Kemp to dobry obrońca 1on1 i poza kilkoma akcjami w meczu nie planuje większej roli dla Webbera. Drugą opcją po Hakeemie są shooterzy po zasłonach.

Nie atakuje deski. Wracam jak najszybciej do obrony.



Rotacja + ławka + „inne”:
Hakeem : 42 Webber: 2 Smith: 4
Webber: 40 Smith: 4 Wallace: 4
Iguadola: 40 Wallace: 8
Allen: 40 Johnson: 8
Curry:40 Johnson: 8
Kluczowa sprawa przy rotacji ma miejsce w określonych momentach (cała seria więc w różnych momentach). Na 4 minuty (załóżmy końcówkę 3 kwarty) wychodzę lineupem: Smith-Wallace-Iguadola-Johnson-Curry. Trapuje wtedy wszystko co się da, half Court traps, jeśli dojdzie już do podanie entry passa do KAJ-a/Kempa momentalnie idzie pomoc ze strong side, rotacja. To zestawienie ma mi zapewnić 4 minuty totalnego chaosu na boisku. Maksymalne podkręcenie tempa, deflections, playing passing, switchowanie na wszystkim, coast to coast. W ataku wszyscy biegają. W przypadku gdy dojdzie do HCO po mojej stronie Johnson rozgrywa z góry a Smith i Wallace stawiają zasłony dla Currego. To jedynie 4 minuty ale mają za zadanie wprowadzić chaos w szeregach rywala.

Kończę 4 kwartą (ostatnie 10 minut) zawsze moim S5 (poza przypadkami fouled out) grając to co zakładano.

Smith na PF skupia się przede wszystkim na stawianiu zasłon, nie gram na niego żadnych setów. Johnson zastępuje Stefana i Allena ale nie doprowadzam do sytuacji aby na boisku nie było żadnego z nich.

W obronie na pickach nie switc***e normalnie poza 4 minutami czystego szaleństwa.

W crunch time pierwszą opcją jest Hakeem (liderował w zespole nazywanym „clutch city”) oraz Allen+Curry.

Tak jak pisałem ograniczam transition w większości czasu do minimum, natomiast jeśli jest kontra wyprowadza Curry a kończą Iguadola/Webber bądź Smith/Wallace.

Pisałem na szybko bo weekend zaczął się wcześniej a skończył późno ale mam nadzieję, że choć chaotycznie to czytelnie  W rebutalu może uda mi się bardziej rozwinąć.
 

 


 

Gdy przychodzi Ci się zmierzyć z nr 1 draftu, to wiesz, że lekko nie będzie, bo mogłeś trafić albo na Hakeema, albo na MJ’a. Skądinąd złożyło się dość szczęśliwie dla mnie, że wowo wybrał Hakeema. Oznacza to starcie tytanów tj. Kareema Abdula-Jabbara i rzeczonego Hakeema Olajuwona. Kareem nigdy nie miał problemów ze zdobywaniem punktów na The Dreamie. Będąc emerytem w 1986 roku potrafił rzucić mu 46 punktów (21/30 FG), zebrać 11 piłek i rozdać 4 asysty, czy też miesiąc później zrobić 43/7 na skuteczność 16/24 z gry). W tym starciu Kareem trafia na starszego, już nie tak atletycznego Hakeema, któremu nawet w swoim ostatnim starciu przeciwko Houston w 1989 roku (z prime Hakeemem) trafił 8/15 z gry robiąc 21/13 w 33 minuty. Innymi słowy nie boję się defensywy Hakeema. To nie jest Shaq, z którym Kareem musiałby się siłować i mógłby mieć kłopoty w zajęciu pozycji. Kareem w tym pojedynku jest tylko o rok starszy od Hakeema, więc odnosząc się do historii mogę przypuszczać, że będzie robił na Dreamie punkty co najmniej tak dobrze jak miało to miejsce w przyszłości, gdy miał już około 40 lat. Co mnie cieszy to fakt, że Hakeem jest jedynym rim protectorem, dla tego gram Kareemem dość daleko od kosza z lewej strony, żeby wyciągnąć spod obręczy dreama i robić miejsce dla Penny’ego i Kempa. Gram wysokiego pick-and-rolla, uwalniam Penny’ego spod opieki Andre Iguodali, który skądinąd wydaje mi się, że jest za wolny do krycia szybkiego Hardawaya, zwłaszcza, że to nie jest już ten młody zwinny Andre z sezonów 07-08, który ganiał za każdym przez 82 spotkania przez 3 sezony z rzędu. W latach wybranych przez Wowo grał 67 i 62 mecze. Dzięki wysokiej zasłonie Kempa na linii rzutów za 3, wysoko podejść musi także Webber, co otwiera mi drogę do kosza. Szukam mismatchy, dużo ruchu bez piłki wśród moich zawodników nie licząc Kareema, z racji błędów team D jakie popełniają Curry i Allen mam duże szanse, że dojdzie do switchy i będę szukał grania Penny’ego na Currym, a że do takich mismatchy dojdzie to jestem przekonany, bo Penny z pewnością urwie się nie raz Iguodali, czy to na zasłonie Kempa, czy też na zasłonie Coopera, lub Battiera. Jeśli Wowo zdecyduje się na strefę 3-2, a jej najwyżej wysuniętym elementem ma być Iguodala, tym lepiej dla mnie, ponieważ z pomocy będą musieli dochodzić Curry, lub Allen, którzy w tym elemencie są bardzo słabi, a zostawiać przy tym będą szeroko ustawionych przy rogach Battiera i Coopera, którzy bez wahania trafią trójkę. Będę starał się oczywiście wymusić foul trouble Hakeema, przy wysokich pick-and-rollach Penny&Kemp istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten drugi wyprzedzi Webbera i Hakeem będzie próbując go zatrzymać łapał faule. Takie zagranie umożliwia mi także uwolnienie Kareema, a Kemp to bardzo dobry podający, więc z funkcjonowaniem ataku nie ma u mnie problemów, zwłaszcza że bez piłki grają Cooper i Battier, którzy będą dużo biegać ten pierwszy po baseline do backdoor cutów na „coop-a-loop” i na trójkę, a Battier jako kolejny groźny shooter z dystansu będzie robił spacing utrudniając ustawienie się obrony. To co będzie szczególnie ważne w mojej ofensywie to grać maksymalnie szeroko. Po pierwsze ma to za zadanie rozciągnąć strefę, po drugie chcę aby Hakeem miał maksymalnie wydłużoną drogę w help D, co ma wiązać się z jego spóźnieniami do obrony (to już 32letni Hakeem), a tym samym wymuszeniem fauli zwłaszcza na Kempie, który będzie rolował w stronę kosza. Penny ze swoimi świetnymi passing skills z łatwością go znajdzie i umożliwi mocne skończenie akcji, zakończone typowym and1. Na strefę bardzo dobrym rozwiązaniem jest postawienie najlepszego playmakera na high-post http://www.breakthroughbasketball.com/offense/graphics/3zone1.gif mowa oczywiście o Pennym, gdzie z racji wiodącej roli Hakeem w D na środku, Penny ,będzie mógł omijać przy pomocy swej szybkości dreama, punktować, podawać i stwarzać mnóstwo zagrożenia dla obrony wowo. Jeśli chodzi o ławkę to właściwie nic nie zmieniam, w porównaniu z opisem podwójna zmiana to wymiana Penny’ego + kogoś z dwójki Cooper Battier, w zależności od tego czy na boisku zostaje Ray Ray czy Curry, jak zostaje Curry to schodzi Battier, jak Ray Ray to Cooper. Gerald i Josh może i są dobrymi obrońcami, ale przeciwko Bernardowi Kingowi to za mało zwłaszcza, kiedy na boisku nie będzie Hakeema. Ainge daje mi odpowiedni playmaking skill, żeby dograć piłkę na low-post do Benka, a ten robi to, co potrafi najlepiej czyli scoring. Camby z kolei daje półdyszkę i niezłą jak na wysokiego szybkość (patrz 2:53 http://www.youtube.com/watch?v=0cO69gSXWL4, jak ładnie wziął KG na pompkę)
W obronie gram klasyczną Man-2-man defense. Plastrem na Curry’ego będzie Cooper, który będzie koszmarem dla Stephena, gdyż takiego obrońcy w całej swojej karierze nie miał,( z przewagą szybkości wingspanu i warunków fizycznych). Skądinąd przeciwko San Antonio Spurs w II rundzie Playoffs Curry w sześciomeczowej przegranej serii tylko raz trafiał ze skutecznością powyżej 50 FG% (W całej serii marne 40% z fatalnymi występami w G5 i G6. Przy mojej o wiele lepszej obronie indywidualnej jak i drużynowej te wskaźniki mogą spaść jeszcze bardziej (Jeśli ktoś nie wierzy, że Cooper powstrzyma szybkiego Curry’ego niech zobaczy jak prezentował się młody Michael Jordan przeciwko Cooperowi http://www.basketball-reference.com/play-index/h2h_finder.cgi?request=1&p1=coopemi01&p2=jordami01 MJ tylko 3krotnie przekraczał 50% z gry w starciu z Coopem, z czego raz w swoim debiutanckim sezonie, a 2 razy, gdy mierzył się już z past-prime Cooperem, w latach 85-89 Coop ograniczał MJ’a do 44,7%, więc skoro radził sobie tak dobrze z MJ’em, który groził wjazdami i był o wiele trudniejszym zawodnikiem do bronienia aniżeli Curry, to tym bardziej poradzi sobie z Stephanem nad którym będzie miał przewagę wzrostu i wingspanu. Co dla mnie ważne to fakt, że Curry nie wymusza fauli swoimi wjazdami, gdyż jest raczej typowym shooterem i wykorzystuje zasłony, przez które najlepiej przeciska się szczupły Cooper, podobnie ma to miejsce z Allenem, który będzie miał na sobie Shane’a Battiera, z którym to miał w przeszłości ogromne problemy, w latach 04-06, Allen trafiał przeciwko Battierowi 45% rzutów (patrz http://www.basketball-reference.com/play-index/h2h_finder.cgi?request=1&p1=battish01&p2=allenra02). Dlatego też będę starał się wymuszać jak najwięcej rzutów z dystansu, gdyż po pierwsze mam sumarycznie lepiej zbierających podkoszowych. Kareem na desce to ten sam poziom co Hakeem, z kolei Kemp jest o wiele lepszym zbierającym, notabene najlepszym na boisku 20TRB%. Po drugie oznacza to, że mniej rzutów oddaje Hakeem, co jest plusem samym w sobie. Jednakże podwajać będę od Iguodali, który jest najgorszym strzelcem w ekipie wowo, a robić będzie to szybki Penny, który jest dobry w podwojeniach, co mogliśmy oglądać Orlando, gdzie fantastycznie kradł piłkę na podwojeniach chociażby Davidowi Robinsonowi. Każde rzuty obwodowych biorę z pocałowaniem ręki, im więcej gra będzie się utrzymywać na obwodzie tym lepiej. Zapewne wowo będzie chciał grać dużo high-and-low, ale przy tak dobrych obrońcach jak Kareem i Kemp sądzę, że będzie miał niezwykle utrudnione zadanie, gdyż moi gracze zapewniają mi świetną team defense, więc każde podanie narażone jest wysokim ryzykiem strat, a w związku z tym, iż wowo planuje grać HCO w wolnym tempie, oznacza to, że tych podań będzie więcej, co jest tylko korzyścią dla mnie. Sonics korzystali z trapów zmuszając Hakeema do wychodzenia bardzo wysoko po piłkę, więc także duetem battier Cooper, będę chętnie korzystał z agresywnego pressingu i trapów, żeby utrudnić życie zawodnikom, którzy do elite passerów nie należą. Kareem dzięki przewadze warunków fizycznych (wzrost +wingspan), będzie skutecznie utrudniał życie Hakeemowi (nie patrzcie na serię z 1986, gdzie Kareem to staruszek i notabene krył wtedy Sampsona, gdyż Dream grał na PF). Kareem wielokrotnie był uznawany nagrodami swoją defensywę, więc Kapitan swoje zrobi, ale z pomocą jak już mówiłem będzie przychodził Penny, raz żeby ograniczyć rzuty Hakeema, dwa żeby wymusić rzuty z dystansu i półdystansu. Kolejną zagrywką będzie give’n’go Kareem z kimś z duetu Cooper&Penny, po entry passie któregoś z nich, będą mogli szybko przy baseline wejść pod kosz. Mogę także wykorzystywać przewagi fizyczne Coopera i Battiera postupując niższych i słabszych fizycznie Curry’ego i Allena.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując


Moje przewagi:


brak wystarczająco szybkiego obrońcy na Penny’ego


Dziury obronne w postaci Ray’a i Curry’ego, które umożliwiają atakowanie pomalowanego tym samy wymuszanie fauli Hakeema i CWebba z naciskiem na tego pierwszego


Gra Read & React możliwa dzięki  bardzo dobrych passing skills i high iq wszystkich moich graczy, którzy będą wykorzystywać błędy obronne duetu obrońców wowo


Brak kogoś u wowa, kto będzie potrafił wjechać pod kosz


Kareem jest lepszym volume scorerem (skyhook) i kreatorem/podającym od Hakeema.


O wiele lepsza całościowo obrona.


Lepsza ławka rezerwowych


Lepszy leadership w osobach Kareema, Penny’ego i Kempa, gdzie u wowo jest właściwie tylko Hakeem, który nie mięknie w PO, czego nie można powiedzieć o CWebbie (który w PO mocno obniżał loty), czy Currym (który w porównaniu z TS 59% z RS zaliczał także mocny spadek patrz seria z SAS)


Mam skuteczniejszych graczy w Playoffs


 


Wierzę, że to też napisane przed wysłaniem i ogólnie ma przyszłość co do rebutali itd


maciek.rudol@gmail.com <--- wysyłać na ten mail


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, wowo naprawdę niecelowo jak coś http://speedy.sh/k8Tn3/gameplan.docx

możesz sobie zobaczyć datę zapisu tj 31 styczeń, więc z mojej strony to po prostu niedopatrzenie za które przepraszam. Dzisiaj dopiero wróciłem z weekendu w górach (wyjeżdząłem w piątek rano), a gameplan wrzucałem na szybko Rapparowi na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

raper nie może otrzymywać więc wrzucam a raper wrzuci rebutal PM-a.

 

Wowo rebutal:

 

Okej. 

 

Skupię się w rebutalu na tym co PM moim zdaniem zjebał lub gdzie popełnił błędy w swoim gameplanie. Co do samego gameplanu był w wielu miejscach bardzo ogólny, więc ciężko mi odnieść się do stwierdzeń typu: utrudnione zadanie przy graniu high-low bo mam dobrych obrońców czy trapuje jak Sonics bo dla mnie to nic nie mówiące pobożne życzenia.

 

Jedziemy:

 

KAJ to poziom Hakeema na zbiórce a Kemp lepszy. Generalnie nie jest to dla mnie najważniejsze w tej serii ale PM popełnia błąd posługując się jedynie TRB. W przypadku Kempa jego Oreb zawyżało mu jego TRB. Oczywiście i tak był świetnym zbierającym i nie będę się rozwodził czy trochę lepszym czy gorszym od Hakeema. KAJ to podobna sprawa z tym, że tutaj nie Oreb a czasy w których grał spodowały, że ma wysoki wskaźnik TRB (którego sam wielkim fanem nie jestem). Tyle o tej pi****le.

 

Andre Iguadola jest za wolny dla Pennego. Nawet nie wiem jak na to odpowiedzieć bo Drapm nie pokaże jak zajebistym obrońcą jest Andre. Pozostaje mi liczyć na zdrowy rozsądek bo Iguadola, którego wybrałem choć rozegrał po 60+ spotkań w każdym sezonie był ścisłą czołówką all-time w obronie na obwodzie. Jeśli on ma być za wolny dla Pennego a broni spokojnie pozycje 1-3 to chyba tylko Payton mógłby bronić gwiazdę Orlando.

 

Cooper będzie koszmarem dla Currego, poparte argumentem z młodym MJ-em. Zgadzam się, że Cooper to świetny obrońca ale MJ wtedy bazował na wjazdach przede wszystkim i nigdy nie był graczem pokroju Currego, który oddaje rzut w ułamku sekundy z każdego miejsca za 3pt line. Jeśli ktoś ma mieć tutaj problemy to Cooper przeciskający się po zasłonach, pomagający przy Hakeemie i zmuszony do bycie non stop maksymalnie skoncentrowanym na obronie Stefana. Curry to w ogóle niedoceniany chyba gość na forum bo PM zjechał go za PO przeciwko Spurs, gdzie był koniem pociągowym, liderem i grał przeciwko jednej z najlepiej zorganizowanych drużyn a pominął wygodnie serię przeciwko Nuggets  i zajebisty w niej performence SC. Zresztą w zeszłych PO miał 23.4 ppg na  TS 56%, 8ast/g i 39% zza łuku przy ponad 8 (sic!) próbach. Jako lider. Poza tym PM napisał, że Curry nigdy nie miał na sobie takiego obrońcy jak Cooper co jest kłamstwem (Iguadola, Westbrook jako pierwsi z brzegu). Problem z Currym jest taki, że trzeba mieć świetną p&r defense oraz liczyć, że nie będzie mu wpadało (co się oczywiście zdarza) ale to nie jest tak, że Cooper go zamknie w obronie. Z drugiej strony można odbić piłeczkę i zapytać ilu takich strzelców przykrył Cooper w karierze ? Każdy zna odpowiedź.

 

Napisałem jak bronię picki Penny-Kemp i Penny-KAJ, więc nie wiem czy jest sens się powtarzać.

PM napisał, że dojdzie do mismatchy bo Penny nie raz urwie się po zasłonie Kempa czy Coopera. Nie wiem tylko cholera gdzie będzie stawiał te zasłony, jak będzie wyglądało ustawienie w ataku przy tych zagrywkach itd. Itd. Osobiście uważam, że z zasłonami Coopera Iguadola nie będzie mieć problemu ale nie do końca rozumiem tą część z Kempem. W sensie urwie się po pick and rollu czy będzie biegał po zasłonach na dole na przykład? Niestety nie wiem więc po raz kolejny przemilczę. Oczywiście do takich mismatchy może dojść i wówczas jeśli Penny będzie chciał wykorzystać Currego/Allena na low post to podwajam ze strong side. Nie wiem czy będzie chciał wtedy grać Pennym na low post, high post czy co.

 

Drużyna PM ma grać dużo ruchu bez piłki itd. Znowu ogólnik, gdzie nie wiem co to do końca oznacza.

Na pewno będzie chciał „wykorzystać mismatche” w postaci Battier-Curry. Nie wiem jak ale podejrzewam, że przede wszystkim low post iso. W takim wypadku nie podwajam i daje Battierowi grać na Currym. Nie jest to idealne rozwiązanie ale biorę Battiera rozstrzygającego serię z pocałowaniem ręki nad parę KAJ-Penny, która przy podwojeniu będzie miała za dużo miejsca (choć teoretycznie nie wiem ja kto ma wyglądać).

 

Hakeem 31 i 32 letni to poziom DPOTY (zresztą je dostał w tym okresie) w obronie, więc nie wiem co to za stwierdzenie, że nie będzie zdążał.

 

Największy imo błąd w ataku PM-a to postawienie na KAJ-a na high post i poleganie w znacznej mierze na cutach/3pt shots Battier/Cooper. Jak masz takich ludzi jak Penny-Kemp-KAJ to jedziesz Jabbarem na low post i pick and rolle all day all night nie przejmując się czy w rogu stoi Rajon Rondo czy Ray Allen. Wiem, że picki też PM chce grać ale dla mnie mało informacji ile, która to opcja (bo z gameplanu wynika, że high post/ dużo ruchu bez piłki itd.)

 

Jestem zmęczony, więc przejdę do obrony PM-a.

 

Po pierwsze sam sobie zaprzecza bo z jednej strony  stwierdza, że woli ograniczyć touches Hakeema na rzecz shooterów na obwodzie a z drugiej strony chce podwajać z rogu na weak side. Nie napisał, więc zakładam, że będzie podwojenie szło on the dribble, więc możemy przyjąć, że podwojenia nie ma. Większość z nas oglądała tych wielkich podkoszowych live bądź z rynku wtórnego. Są zawodnicy, których nie trzeba podwajać ostatecznie (TD, KG), tacy których nie ma sensu podwajać (Dirk) i tacy których musisz k**** podwajać on the catch albo zrobią ci z dupy jesień średniowiecza (Shaq/Hakeem). Nie będę robił gifów i rozbierał wszystkich meczy na czynniki pierwsze ale podwaja się przede wszystkim ze strong side bo pomoc z weak side (poza przypadkami wyjścia obrońcy z weak side zza kosza przy backdoor cut atakującego) jest nieskuteczna i przede wszystkim za wolna na dominujących podkoszowych. W idealnym świecie można to sobie wyobrazić ale nie wiem czy pamiętam jeden mecz, gdzie regularnie podwajano by Hakeeema czy Shaqa z rogu na weak side i aby zakończyła się ta operacja sukcesem. Tutaj PM popełnił olbrzymi błąd i czy ktoś kupuje moją koncepcję czy nie to tutaj jest największa dziura w gameplanie PM i Olajuwon będzie jeździł z KAJ-em jak Vesely z parą Gortat/Lampe. Nie chodzi nawet o to, że Kareem jest złym obrońcą (wręcz przeciwnie) ale nie upilnuje Hakeema to raz a dwa FT czeka.  Poza tym PM znowu powołał się na podwojenia Pennego, które wykonał ze strong side na Robinsonie a nie z rogu słabej strony.

 

PM poza tym jest kolejną osobą popełniającą błąd co do tempa. Rockets Hakeema mieli w tych latach 15 i 10 pace w lidze. Kings mieli w latach 01/02 pierwszy pace w lidze. Rockets Adelmana grający mnóstwo corner offense mieli 6 pace w lidze w 2010. Granie dobrej egzekucji nie równa się z wykorzystaniem pełnych 24s. Wiąże się z oddawniem dobrych rzutów a dobre rzuty po podwojeniach Hakeema (jakich podwojeniach ?) oraz po zasłonach Curry i Allen będą mieli. Nie jest to najpoważniejszy błąd ale dodając te jedyne 4 minuty podkręconego tempa to myślę, że mój zespół w tej lidze miałby pace prędzej w pierwszej szóstce niż w ostatniej. Podań nie będzie więcej bo nie będzie musiało być ich dużo aby dojść do pozycji rzutowej.

 

Drugi największy błąd PM-a to nie opisanie obrony high-low, które jest koszmarnie trudnym zagraniem do obrony. Przy szeroko stojących strzelcach kluczową sprawę wydawał mi się sposób obrony tego zagrania, zwłaszcza, że u mnie będzie to grała para Hakeem-Webber, więc chyba najlepsza z możliwych (no może Webber-Shaq byłoby bardziej epickie). Nie była to tajemnica bo napisałem to w opisie drużyny, że to będzie podstawa i różne tego wariacje. Każde zejśce momentalnie do podwojenia Hakeema musi iść i tutaj ja schodziłbym od Allena przy mojej wersji high-low motion O i od Currego przy pick and pop followed by pick and pop. Prawdopodobnie PM jeśli się tym zajął w rebutalu (a nie stwierdził, że będzie to problem dla mnie grać high-low) znowu popełni błąd i będzie chciał schodzić od Iguadoli. Zejście przy tej zagrywce od mojego najlepszego slashera i najbardziej atletycznego zawodnika na boisku w dowolnych lineupach będzie fatalne w skutkach dla obrony bo wjazd Iguadoli nie jest łatwy do zatrzymania (~70% at rim z tych dwóch sezonów) a niepotrzebnie spowoduje ryzyko FT dla Penny-KAJ. Drugą opcjąobrony jest zacieśnianie pomalowanego przez skrzydłowych i umożliwienie tym samym oddania raczej uncontested jumpera dla kogoś z dwójki Allen-Curry.

 

PM ponadto napisał, że każdy rzut obwodowych bierze z pocałowaniem ręki. Oczywiście ja generalnie również z tym, że ja nie podwajam z weak side co temu zaprzecza to raz. Po dwa u mnie zza łuku napierdalają Ray Allen i Stephen Curry a u PM-a Battier i Cooper. Różnicy nie muszę komentować, powiem tylko, że ja w swoim gameplanie faktycznie na to pozwalam a PM swoimi założeniami raczej to utrudnia.

 

Dalej nie chce mi się już pisać ale jeszcze tą moją nieszczęsną ławkę opiszę bo na pewno została w rebutalu zaatakowana. Te 4 minuty opisałem i czy ktoś to kupuje czy nie to nie zależy już ode mnie. Sama ławka przez liczbę minut i rolę na boisku nie ma prawa zepsuć koncepcji.

 

A i Shawn Kemp będący maszyną TO nie jest wg. mnie świetnym czy bardzo dobrym podającym.

Tak podsumowjąc:

  • PM napisał bardzo ogólny gameplan
  • Brak zmaksymalizowania efektowności w ataku jego drużyny. Powinien grać milion wersji pick and roli a nie skupiać się na Currym i ewentualnym mismatchu bo mismatche role players nie wygrywają serii
  • Błędy w uzasadnianiu (Cooper koszmar dla Currego, Hakeem za stary, Iguadola za wolny). Wszystkie te stwierdzenia są w części prawdziwe i żeby byłą jasność: Cooper to dobry obrońca na Stefana ale żaden koszmar (a na pewno nie porównując do MJ-a); Hakeem w 94 dostał DPOTY i w 95 faktycznie obniżył loty w obronie ale jest duża różnica między tym a byciem za starym; Iguadola pisałem.
  • Fatalne decyzje w obronie, brak konsekwencji, brak podstawowych informacji (podwajanie on the catch/on dribble) itd. Opisane wyżej.
  • Zbyt wielki nacisk na swoich role players
  • Moim zdaniem błędne założenie, że Curry i Allen nie roztrzygną serii na moją korzyść.  

To oczywiście tylko niektóre kwestie dotyczące gameplanu PM-a. Nie ukrywam, że picie z robotą w tym okresie przeplata mi się bardzo i jestem zajechany, stąd też rebutal nie jest tak fajny jaki chciałem aby był. Moim zdaniem pojedynek byłby bardzo wyrównany, imo przez błędy PM-a wygrałbym ale najbardziej cieszę się, że oglądałem Pennego bo nie lubie typa, rzadko do niego akurat wracam ale był faktycznie przejebany. Fajny gameplan PM-a choć za ogólny i rebutal też będzie spoko więc mogę ewentualnie spaść na drugą stroną (zwłaszcza, że grających zostało nas sześciu?) :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się gruntownie przeanalizować gameplan wowo i to, co szczególnie rzuca się w oczy to kilka faktów.

Po pierwsze wowo zakłada:

 

 

Nie Czaje się na steale, deflections. Maksymalne zorganizowanie i pilnowanie taktyki.”

„Jeśli entry passa wrzuca Cooper to pomagam również ze strong side Allenem. Webber uważa aby Kemp się nie urwał.”

Mając w swoim składzie Curry’ego i Allena + przeciętnego w D Webbera, można pomarzyć o czymś takim. Równie dobrze LWS może napisać, że Iverson nie czai się na steale i pilnuje taktyki. Po pierwsze Curry i Allen to bardzo, bardzo słabi obrońcy i nie wiem jak oni mają trzymać w ryzach team D i co najważniejsze szybko rotować, kiedy to w tych elementach są po prostu słabi, o umiejętnych podwojeniach nie wspomnę, zwłaszcza z weak side, gdzie najczęściej będą bywać Cooper i Battier.

 

 

„Smith na PF skupia się przede wszystkim na stawianiu zasłon, nie gram na niego żadnych setów. Johnson zastępuje Stefana i Allena ale nie doprowadzam do sytuacji aby na boisku nie było żadnego z nich.„
Kolejny casus myślenia życzeniowego. Oczywiście, że ograniczenie gry z piłką Smitha byłoby pożądane, ale skoro wowo wspomina o Bad decision making Kempa, który notabene u mnie robi głównie za screenera, rolującego i cutującego na kosz w celu wymuszania fauli, to jak mam brać poważnie taki przykład, kiedy do inteligentnej gry próbujemy zmusić gracza o ewidentnie bardzo niskim bb IQ?

Jakby tego było mało to zarówno Penny’ego jak i KAJ’a wowo chce bronić 1on1 na high-poscie, co jest dla mnie wręcz wymarzoną sytuacją, gdyż zarówno jeden jak i drugi nie będzie miał problemu z punktowaniem/kreowaniem i będą mogli bez problemu dostać entry passa, będąc odwróconymi tyłem do kosza.

Pozwolę sobie przytoczyć garść statystyk w starciu KAJ vs Dream to ten pierwszy był o wiele lepszym graczem w korespondencyjnych pojedynkach. Spotkania z liczbą punktów +30 – 7:4 dla Jabbara przy czym KAJ trafiał w nich średnio 62,3% rzutów. Hakeem te 4 udane spotkania zaliczył: w 1988 roku (40letni Kareem)  (jego najlepszy wystep przeciw Jabbarowi), 1986, trafiając tylko 45,5% rzutów z gry) i notując 8 zbiórek w 38 minut, oraz w 85 (14/19 z gry ale HOU i tak przegrało) i 89 (50% z gry 30/11, gdzie KAJ także zrobił 21/13 w 89 jako totalny emeryt staruszek.)

Jeśli chodzi o skuteczność to pokażę dlaczego Captain poradzi sobie z kryciem 1on1 Hakeema, a dlaczego w drugą stronę to nie zadziała. Otóż KAJ zaliczył tylko 3 występy poniżej 50FG% przeciwko Dreamowi w 87 i 88 roku. Dream miał takich występów aż 10, z czego Hakeem wygrywa w klasyfikacji występów z FG% gorszym niż 42% 7:1. Podoba sytuacja jest w ataku, gdzie pod względem FG% KAJ dystansuje Hakeema mimo, ze już jest mocno past-prime i powinien dawno zawiesić buty na kołku. Zastanawia mnie także, dlaczego wowo chce grać Dreamem z prawego Blocku, żeby schodził na lewy i stamtąd kończył akcje , ponieważ Dream jest skuteczniejszy z prawej strony (patrz http://stats.nba.com/playerShotchart.html?PlayerID=165&Season=1996-97&zoneOverlays=true&zoneDetails=true&viewShots=true&SeasonType=Regular%20Season) i to o 1,5%

W przypadku Penny’ego pozostaje mi po prostu wrzucić filmiki: http://www.youtube.com/watch?v=wsbWXxr0ge8

http://www.youtube.com/watch?v=nyuBf-EZ6c0

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na momenty gdy kryje go Pippen i kompletnie sobie z Hardawayem nie radzi, a zwłaszcza z szybkością Penny’ego przy jego spin moves, z całym szacunkiem dla obrony Iggy’ego, ale gdzie mu do Pająka?

To co mnie zadziwia najbardziej to fakt, jak wowo kompletnie zignorował moich obrońców zwłaszcza  Coopera na Currym, który będzie wręcz przyklejony do swojego rywala. W ten sposób bardzo utrudniam możliwość rzucania entry passów do Hakeema na low post i ogólnie swobodnej gry Stefka. Duet Cooper Kemp to najlepsza możliwa kombinacja do obrony zagrań pick and roll/pop, obaj są właściwie najszybszymi graczami na swoich pozycjach, idealni do rotowania i nadążania nad szybkimi rywalami. Wymarzoną dla mnie sytuacją jest high-low motion offense, którą planuje grać wowo, gdyż mogę szybko trapować na początkowym etapie akcji pomagając Pennym od Iguodali ze strong side, także im więcej high-low motion offense w schemacie jakim opisał wowo tym lepiej dla mnie, zwłaszcza z pressingiem Coopera.

Kolejną sprawą jest HCO, które wowo teoretycznie chce grać w wysokim pace, ale jednocześnie chce długo budować akcje w oparciu o low post Dreama - tymczasem Curry im akcja trwa dłużej tym ma gorsze wskaźniki skuteczności z gry.

http://www.82games.com/1213/12GSW1.HTM#pstats

http://bluemanhoop.com/2014/02/04/stephen-curry-is-not-as-clutch-as-you-think/

Pace GSW także potwierdza, że Curry lubi grę up-tempo i to za sprawą biegania i szybkiej gry jest skuteczny w początkowym etapie akcji. Warto zauważyć różnicę w skuteczności (z pierwszego linka), gdy rzut zostaje oddany gdy na zegarze pozostało mniej niż 9 sekund. Dlatego w crunch time, chce aby w ostatnich chwilach piłkę Hakeem oddawał do Stefana (więc nie waham się podwajać od Curry’ego Cooperem, który potrafi znakomiecie blokowac z Help D, a przy podwojeniu ze strongside zdąży dobiec z powrotem do Stephena). Mistrzowscy Rockets także grali tempem w okolicach średniej ligowej, także w mojej opinii taktyka wowo ma pewne błędy logiczne. Skądinąd gra hi-low przy wykorzystaniu Webbera także zajmuje sporo czasu. Kolejnym plusem jest zminimalizowanie roli Webbera. Nie granie żadnych pick and rolli duetem Curry/Webber to zbrodnia, zwłaszcza przy wąskiej 8 osobowej rotacji, a wowo także mógłby wymusić faule na podkoszowych tak jak ja będę to robił duetem Penny/Kemp. Jednakże skoro nie chce tego robić, a Webber ma tylko kreować z wysokości trumny przy moim lasie długich rąk, ewentualnie rzucić jumpera po pick-and-popie, tym lepiej dla mnie i będę wręcz prowokował Kempem takie zachowanie Webbera, bo Chris to znakomity finiszer i odbierając mu tę broń, wowo popełnia duży błąd, zwłaszcza w kontekście długoterminowym jakie są wymuszenia fauli, których mu będzie brakować, gdyż Hakeem nie potrafił wyfaulować z boiska Kareema, a w drugą stronę to się już działo (Hakeem 4krotnie spadał za 6 fauli i czterokrotnie miał 5 fauli w meczu, Kareem tylko dwukrotnie złapał 5 fauli), mimo że w ówczesnych Lakers nie było PF’a, który byłby  choć w 10% tak wymuszać faule jak robi to Kemp. Jest to kolejny argument, który utwierdza mnie w przekonaniu, iż Kareem poradzi sobie lepiej 1on1 z Dreamem, aniżeli będzie to się działo w drugą stronę. Więc największe zagrożenia, które w swojej opinii wymienił wowo, a mianowicie low-post ISO Dreama (patrz skuteczność z gry Dreama przeciwko Kareemowi) i high-low motion Offense wcale takowymi nie są.

Widzę, że Cooperowi muszę poświęcić więcej czasu, gdyż wowo nie docenia jego obrony, szybkości i tego jakim zawodnikiem był Coop.

http://www.youtube.com/watch?v=nIiSCwfxR0c

http://www.youtube.com/watch?v=v7K-oa2bDFY

Ostatnia akcja z pierwszego filmiku to absolutny majstersztyk Coopa. W transition w miejsce Johnsona wstawcie Penny’ego i podejrzewam, że u mnie może to wyglądać jeszcze efektowniej, gdyż Penny miał swój unikatowy styl. Cooper zrobi wszystko, prędzej zginie na boisku niż pozwoli Curry’emu zagrać dobre spotkanie. Pozwolę sobie także zacytować Larry’ego Birda:

 

„Micheal Cooper was the best defender I ever played against. It wasn't close for second place."

(Curry co prawda jest bardzo dobrym shooterem, ale nigdy nie udowodnił tego na poziomie Playoffs, z resztą patrz seria ze Spurs, co się wtedy działo z jego skutecznością. Jednak do Larry’ego mu daleko)  Dodam też, że liczenie na to, że Cooper nie urwie się obronie (a na to liczy wowo, gdzie Coopera będzie krył … Ray Allen!) to mrzonka, którą można włożyć między bajki.

Oczywiście muszę wspomnieć o rotacji, wowo próbuje sprzedać nam tezę, iż pogra Hakeemem 42 minuty, co przy wspomnianych wcześniej problemach z Kareemem i dodatkowo katowaniem pick and rolli z Pennym i Kempem jest wręcz niemożliwe.

Wowo napisał także, że próbuje ograniczać wkład w ofensywę KAJ’a i Penny’ego tymczasem będzie krył ich na high-poscie 1na1, sprzeczność maluje się sama.

 

 

PM napisał, że będzie grał sporo high post dla Kareema i Pennego. W obu przypadkach nie podwajam a reszta zawodników przede wszystkim zwraca uwagę na backdoor cuty Coopera i Kempa. Jeśli Penny będzie grał z high post off dribble to zostawiam na nim Iguadolę a w przypadku minięcia idzie pomoc od Hakeema. Jeśli to Kareem będzie z high post próbował grać ISO i wejdzie w kozioł- momentalnie idzie pomoc od najbliższego zawodnika, przy czym zwłaszcza weak side defenders schodzą blisko pomalowanego aby pilnować cutów.

W tworzeniu akcji Penny’emu pomagać będzie stawiający zasłony Kemp, aby off drible mógł wejść pod kosz, pomoc Hakeema oznacza podanie do Kareema i easy points, więc z takiego obrotu sprawy jestem zadowolony.

Wowo wspomniał o ważnej rzeczy mianowicie o walce na tablicach, gdzie moja drużyna overall wychodzi mocno in plus. Z racji, że wowo nie chce grać transition ofense i woli budować skrupulatnie akcje przez HCO, to oczywistym jest to, że staram się to wykorzystać, a że w S5 mam bardzo dobrych zbieraczy w ataku (Penny prawie 2 zbiórki w ataku na mecz, Cooper także latał nad obręczami i potrafił zebrać w ataku per 36 w karierze 1,1 zbiórki w ataku, Battier także potrafił zbierać po 2 piłki w ataku na mecz) no i oczywiście Kemp i Kareem. Pierwszy nie miał nigdy obok siebie tak zbierającego C, a drugi nie miał takiego fenomenalnego boxoutora i zbieracza jak Kemp, myślę że ich współpraca na tym polu powinna stać na absolutnie najwyższym poziomie. O ile do pary Iggy-Hakeem nie można mieć zarzutów (choć ten drugi w wybranych przez wowo lata, to nie tam Dream z przełomu lat 80-tych i 90-tych, co pokazałem na podstawie zestawienia danych w opisie mojego składu)
 

Pick and Popa Webber-Curry bronię w następujący sposób: Pushing out:

http://www.hoopsplaybook.ca/defences/fig/defending_on-ball_screens1.png

 

 

The on-ball defender (xdribbler) tries to force the dribbler out and away from the screen, with no defensive rotation. If the dribbler makes a dribble back and tries to use the screen again, the screen defender (xscreener) can jump out to help then quickly recover.

Jeśli Cooper jednak będzie minięty to pomagam w ten sposób Kempem tzw. Show (hard hedge) and recover

http://www.hoopsplaybook.ca/defences/fig/defending_on-ball_screens3.png

Uważam to za najtrudniejsze do obrony zagranie z playbooka wowo, gdyż najskuteczniejsze zagranie Curry’ego to szybki pull-up z każdego miejsca na boisku po screenie. Na szczęście mam Coopera i Kempa, więc liczę na ich defense, a zwłaszcza Michaela, chcę, aby piłka powędrowała do Webbera i kończyło się rzutem z >16ft.

Ostatnim wariantem, który opisał wowo jest corner Offense. Będę bronił tak aby zmuszać do Curry’ego do wjazdu, gdyż jest to najmniej skuteczne zagranie spośród możliwych. (patrz http://stats.nba.com/playerShotchart.html?PlayerID=201939&Season=2012-13&SeasonType=Regular%20Season ) Jak widzimy Curry wokół czerwonej plamy ma najgorszy odsetek skuteczności tj średni 41-42%, a jest to dla mnie najlepsze rozwiązanie. Oczywiście Kemp będzie prowokował C-Webba do rzutu półdystansu próbując łatać ewentualne błędy Battiera i Coopera, którzy mimo wszystko powinni sobie poradzić i nie sądze, aby pojedyncze zasłony były w stanie ich wykluczyć. W dodatku w przypadku gdy Iguodala i Curry jako ballhandler są razem na jednej stronie, to pomagam Pennym, żeby trapować i zabić rytm tego typu ofensywy. Priorytetem jest jednak odcięcie od podań Hakeema, więc Kemp może także pomóc od Webbera, żeby go dodatkowo sprowokowac do rzutu z >16ft, a Battier trzyma się Allena jak cień i odcina od podań na weakside. Chcę aby akcje głównie kończyli Iggy, Webber, Curry, Allen, Hakeem w tejże właśnie kolejności.

Moja wstępna rotacja z tematu w którym prezentowałem skład przedstawiała się w taki sposób -zaprezentowany poniżej, postaram się ją odnieść do planowanej rotacji wowo

38-40 Jabbar (Myślę, że Kareem nie powinien mieć problemów z faulami więc 40-42 minuty bez problemu pogra)

36-38 Penny (Myślę, że także mogę, a wręcz muszę wydłużyć do 38-40 ze względu na długie minuty s5 wowo)

36-40 Kemp (Co prawda Kemp jest faul prone, ale jak wspomniałem brak low-post ISO, powinno ograniczyć jego problemy z faulami w ataku, które potrafił popełniać, z racji że wowo nie korzysta z Webbera w efektywny sposób i nie gra 1na1 z Kempem, to Shawn także nie powinien mieć problemu z rozegraniem 40 minut, co przecież robił w PO)

20 Camby (Rola Marcusa będzie nieco ograniczona do resztek minut po Kempie i Kareemie)

20-25Ainge (zmniejszenie minut na PG za sprawą dłuższej aktywności Penny’ego sprowadza jego pobyt na boisku do 15-20 minut)

30-35Battier 30-35 Cooper 15-25 King W przypadku tych trzech zawodników rotacja będzie zależeć ile minut wytrzymają obwodowi rywala, jeśli po 40 to minuty Coopera i Battiera będą zwiększone do wymiarów minut Curry’ego i Allena, nie chcę, aby King był zmuszony ganiać za Allenem, bo nie jest w stanie tego robić, o ile jakiegoś postępowicza jest w stanie z niezłym skutekiem pobronić o tyle quick releasowy Allen, uwalniający się po zasłonach mógłby mi wyrządzić zbyt dużo szkód.

W przypadku Kinga muszę dodać, że jestem wniebowzięty, iż wowo planuje go kryć GERALDEM WALLECEM 1na1… nie wiem czy wowo kiedykolwiek widział Kinga, ale to jest człowiek-armia, którego próbowano powstrzymywać potrojeniami, a on i tak robił swoje na fantastycznych %-tach, więc Gerald Wallace jest dla niego żadnym obrońcą. Nawet owe 10 minut wystarczą, aby Bernard zrobił swoje i wykreował x-punktową przewagę.

Na lineup Smith-Wallace-Iguadola-Johnson-Curry odpowiadam Ainge-Cooper-King-Kemp-Camby i chętnie zabawię się w twoją grę i pogramy szybką, hardcore’ową koszykówkę z monster intensity po obu stronach parkietu. Kemp i Camby pod koszem to idealne rozwiązanie ze względu na ich umiejętnośc shotblockingu z pomocy. Chyba zarówno pod względem ofensywnym (mam dwóch legit 3 pt shooterów, dwóch inside scorerów) jak i defensywnym (dwóch dobrych obrońców na obwodzie i dwóch pod koszem) wypadam lepiej w takim zestawieniu. King nie boi się trapów a pozostała czwórka to czołówka pod względem defensywnym na swoich pozycjach. Na dodatek, jako że Johnson weźmie Ainge’a, to Curry będzie musiał ganiać za Cooperem, więc kolejny mismatch. Camby’ego nikt pod koszem z jego ławki nie przestawi, a sam będzie mógł pokazywać to, za co otrzymał DPOY.

Na koniec tylko opowiem coś więcej o swoim ataku, o ile w gameplanie fajnie brzmi hasło pomoc z weakside, o tyle w przypadku drużyny wowo, jest to pomoc w wykonaniu Curry’ego bądź Allena, którzy muszą odpuszczać bardzo dobrych shooterów, którzy jeśli będą on fire będą otrzymywać więcej piłek, jeśli nie to nie. Jednak co ważniejsze moi liderzy z podwojeniami sobie znakomicie radzą zarówno KAJ jak i Penny, już nie wspomnę o tym, że i tak będą głównie kryci 1on1. Za obronę  Stephena Curry’ego niech przemówi porównanie on/off court. Jego i Tima Duncana

http://www.82games.com/0607/06SAS13D.HTM

http://www.82games.com/0506/05SAS13D.HTM

http://www.82games.com/1213/12GSW1.HTM#onoff

Wejście Curry’ego na boisku jest równoznaczne z utratą impactu w D prime Duncana.

W przypadku Allena sprawa wygląda podobnie choć nie tak tragicznie

http://www.82games.com/0506/05SEA7D.HTM

http://www.82games.com/0506/05SAS13D.HTM

u Webbera także kiepsko

http://www.basketball-reference.com/players/w/webbech01/on-off/2002/

W playoffs gdy Webbera nie było na boisku rywale trafiali o 3,5% gorzej!

Takich  dziur fizycznie nie jest w stanie pokryć sam Hakeem

Na koniec wraz z poniższą grafiką opiszę szczegółowiej podstawowy atak w HCO

http://www.coachesclipboard.net/images/HalfCourtTerms.gif

Plan zakłada, iż jeden z moich kreatorów tj Penny/KAJ, znajdują się na high-poscie, albo na lewym elbow, albo na prawym elbow. W tym wypadku częściej będzie to Penny. Jeśli Penny znajduje się na lewym elbow to KAJ jest po prawej stronie na short corner, czyli gdzieś 4-6 metr, żeby odciągnąć Hakeema od zabezpieczania środka. Jeśli Penny gra na prawym elbow to KAJ jest na lewym shortcorner. Generalnie w przypadku kreowania z high-post, Kareem i Penny nigdy nie maja grać razem na strong side, żeby utrudnić pomoc rywalom. Zasłonami pracują Battier i Kemp, ma to działać podobnie do ofensywy corner Offense, którą zaprezentował wowo. Cooper biega, ścina uwalnia się sieje zamęt w szeragach wowo i szuka okazji do coop-a-loop. Klasyczne entry passy dogrywa z reguły Coop, ewentualnie Penny, aby potem momentalnie zbiec na weakside. KAJ na shortcorner (1on1) otrzymuje zasłonę od Kempa z jednej strony, a z drugiej strony Coop próbuje wyprzedzać swojego obrońcy na give’n’go. KAJ jest decision makerem w takim wypadku i decyduje czy korzysta ze screena i sam kończy, bądź odgrywa na weakside, czy podaje wcześniej Coopowi, który mija Hakeema i jest sam na sam z koszem, gdyż Webber jest przy zasłonie Kempa.

Być może jest to powtórzenie tego, co napisałem w gameplanie, ale jak to mówią „Geniusz/Siła tkwi w prostocie”, a mając tak high IQ players jako coach mam ułatwione zadanie, jednak gdybym miał wybrać idealnego coacha, który odzwierciedlałby to, co chcę grać, to byłby to Pat Riley, który mógłby wcielić Defensywę rodem z 90’s Knicks i Ofensywę z 80’s Lakers.

Na koniec jeszcze podsumuję główne rzeczy w rebutalu:

Spore prawdopodobieństwo foul trouble Hakeema na podstawie danych z lat wcześniejszych, a co za tym idzie brak rim protektora i jakiegokolwiek obroncy na Jabbara.

Trzy dziury w obronie tj Allen, Webber i Curry, którzy mają grać po 40 minut

Curry jako jedyny porządny ballhandler, który będzie miał wyjątkowo utrudnione zadanie przez  Coopera, a ma być głównym kreatorem ofensywy, a przy high-low motion Offense podwajany.

Wowo ma kłopot w wykreowaniu przewagi/mismatchu, gdyż mam znakomitą team defense bez dziur, a skuteczne rozgrywanie z high-post Webberem będzie trudne przy Kempie i Jabbarze

Przewaga szybkości Penny’ego nad Iggym, KAJ nie miał kłopotów z punktowaniem na Hakeemie pomimo emerytalnego wieku, więc jak mógłby mieć w swoim prime?

Słabo dopasowana ławka, która nawet w swoim chaos-mode zaprezentuje się gorzej od mojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Panowie! Najbardziej zdyscyplinowana para za co należy się szacunek.

 

Najpierw przejdę do składu.

 

Hakeem vs KAJ

Webber vs Kemp

Iguadola vs Battier

Allen vs Cooper

Curry vs Penny

 

nic nie pomyliłem prawda? :smile:

 

Jako kibic Sacramento Kings biorę w obronę Chrisa Webbera. Żałuję, że wowo mało go eksponuje ale dla mnie przeciwko Kempowi ma przewagę +/-, znaczy się o ile obrona Webbera na poziomie all-time nie jest aż taką dziurą jak atak Kempa. Webber przegrywał w obronie z wieloma zawodnikami ale Kings i tak byli zbilansowaną drużyną w ataku i w obronie. Taktyka Adelaman powodowała, że praktycznie atak się opierał na Webber/Divac/Brad Miller i to był czołowy atak mimo wąskiej rotacji i braku ławki. Ja Webbera bym bardziej eksponował w ataku aby męczył wysokich. Ludzie bardziej pamiętaj to co chcą ale Webber z przed kontuzji kolana to full-service. jumper ale także bliska gra kosza, jak ktoś tutaj pisze o skyhooku KAJ to Webber miał podobny. Wystarczy obejrzeć serię z Lakers gdzie brał często tyłem do kosza Horryego i ładował nad nim te swoje szybkie haczki (bejbi hook to nie nazwę). Więc Webber swoje na Kempie powinien rzucić. I szkoda, że Wowo eksponuje tutaj granie na high post Webbera a nie bliżej kosza gdzie przy Hakeemie mógłby to grać. i właśnie nie wiem czy trochę nie za bardzo pamiętamy webbera po kontuzji ponieważ z drapm wygląda, że to webbera miał 2.4 a divac 1.1 a kontuzję złapał później. wadą Webbera jest oczywiście to, że w PO obniżał loty a Kemp stawał się lepszy. i bądź tu mądry :smile:

 

http://www.basketball-reference.com/play-index/h2h_finder.cgi?request=1&p1=kempsh01&p2=webbech01

 

ciężko to użyć ponieważ młody Webber i tak dawał radę Kempowi, który był bardzo dobrym obrońcą a później niestety Kemp zajął się robieniem dzieci i jedzeniem hamburgerów w Cleveland i Portland.

 

Hakeem vs KAJ.

tutaj jest mi ciężko wskazać przewagę, PM idealnie wypunktował tutaj Hakeema i widać przewagę KAJ. Więc mimo zajebistości Hakeema,ma Pennyego, który idealnie pasuje do KAJ i w dodatku PM dał Pennyego z lat gdy był drugą opcją co ma dla mnie duży plus, że PM nie pojechał po statsach tylko pod budowę zespołu.

 

 

obwód ocenię razem. ponieważ poszliście nieco inną stroną. wowo poszedł w stronę ataku i brakuje aby PG/SG był trochę lepszy w defensywie. PM lepsza ma obronę. szczególnie Cooper fajnie uzupełnia się z Hardawayem .

 

trochę mi u wowo nie pasuje taktyka. ponieważ granie adelman ofens nie otwiera aż tyle open shotów od shooterów więc Alleni Curry nie będą za często eksponowani jak spot up shooterzy. dużo lepiej by to wyglądało jakbyś grał atak jak houston 95' czy orlando howarda lub lakers shaqa. dlatego wspomniałem o tym, że lepiej byłoby grać na low post na webbera który tam lubił grac jak był jeszcze przed kontuzją. ten jego jumperek z high post to był czasami koszmar dla kibiców Kings a ja coś o tym wiem. :smile:

pm za to dziwi mnie, że wypisał ładnie zalety kaj a z jego gameplanu wynika, że chce wyciągać kaj aby robić miejsca dla Kempa i Pennyego? właśnie w Twoim gameplanie brakuje mi przejrzystości.

 

 

 

PM poszedł nieco w podobnym stylu jak ja czyli brał lidera to budował wokół niego podobne środowisko. trochę Battier mi nie pasuje ponieważ to nie James Worthy ,no może Dennis Scott. ogólnie Orlando z Hardawayem albo Lakers z KAJ mieli na tyle świetny atak, że mogli być przeciętni w obronie. dlatego oprócz Penny'ego brakuje mi na SG/SF jakiegoś ofensywnego playera.

 

wowo za to zbudował zespół po swojemu mając świetny duet pod koszowy dla siebie w postaci webbera/hakeema. dodał shooterów oraz top defendera tylko właśnie ma problem w obronie z allenem oraz currym ale bym tego aż nie eksponował. jedyny ofensywny top player na obwodzie u pm to penny a on ma andre, więc tak naprawdę szkoda że battier lub cooper to nie lepsi ofensywnie playerzy bo tak to mógłby ich wyeksponować przy allenie czy currym.

 

nie mam pojęcia na kogo będę głosował. więc zadam pytanie ponieważ ciężko mi jest w Waszych gameplanahc i reboultach wyczytać priorytetów.

 

Jaka jest hierarchia u Was gry w ataku? po punktcie od 1 do 3 mi wystarczy.

 

Obrona jest w miarę czytelna tylko nie wiem co u Was jest najważniejsze.

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koelner:

 

Webber jest przede wszystkim na high post aby otwierać możliwości dla 3pt shots oraz aby maksymalnie uruchamiać Hakeema, dlatego nie zdecydowałem się grać nim częściej na low post. Wiesz, że sam jestem fanem tamtych Kings, broniłem obrony Webbera jak i ataku ale po prostu w tym matchupie wolałem aby przede wszystkim skupił się na byciu all around w czym był przejebany. Oczywiste jest, że jakieś touches dostać musi, choćby po scrumble play bo nawet najlepszy gameplan nie odda zmienności pojedynku.

 

Przewaga KAJ-a nad Hakeemem ? Przecież ich starcia są nie miarodajne przez różnice lat oraz to, że wzieliśmy ich z innych okresów. Jak Hakeem z lat 80 może być brany pod uwagę skoro 93-95 to inna liga ? KAJ jedyną przewagę jaką ma to być może scoring ale tutaj się kończy. W obronie jest spora różnica i przewagi KAJ-a overall nie widzę. Zwłaszcza jak popatrzymy gdzie PM chce go wykorzystywać, jak i jak ja go bronię i jak Olajuwona broni PM. 

 

A i nie napisałem, że gram Adelman offesne tylko twór, który najbardziej go przypomina. Zresztą po przeczytaniu gameplanu powinieneś wiedzieć, że większy nacisk kładę na Olajuwona plus shooterzy zza zasłon na 3pt a nie cutujący. Sam Hakeem na low post otwiera open looki dla 3pt shooters a dodając przejebane high-low (nie będę już odpowiadał na obronę PM-a, załuje, że nie napisał tego w gameplanie) i corner O, zagrywki, które podałem Allen i Curry będą mieli mnóstwo rzutów.

 

w sensie w moim brakuje przejrzystości czy w PM ? Bo nie ogarniam :D

 

Co do twojej prośby (rozumiem chodzi o atak?) :

 

1. Hakeem na low post iso (jak w gameplanie)

 

2. Pick and pop followed by high-low, high-low motion, wszelkie wersje opisane w gameplanach.

 

3. Wersje corner O opisane w gameplanie.

 

@PM: nikt nie wie jak grać w takie gry :D To jest najlepsze a przynajmniej my napisaliśmy coś z sensem, więc luźno. 

 

A i ten nieszczęsny Smith grający ~10 minut w meczu oddający złe decyzje. Zobaczcie per36 ile oddaje rzutów overall, skąd, podzielcie na 3 i jak przez jego czas na boisku odda 1 rzut z long mid range to luz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Hakeem na low post iso (jak w gameplanie)

 

2. Pick and pop followed by high-low, high-low motion, wszelkie wersje opisane w gameplanach.

 

3. Wersje corner O opisane w gameplanie.

 

i wszystko jasne. :)

 

 

A i nie napisałem, że gram Adelman offesne tylko twór, który najbardziej go przypomina. Zresztą po przeczytaniu gameplanu powinieneś wiedzieć, że większy nacisk kładę na Olajuwona plus shooterzy zza zasłon na 3pt a nie cutujący. Sam Hakeem na low post otwiera open looki dla 3pt shooters a dodając przejebane high-low (nie będę już odpowiadał na obronę PM-a, załuje, że nie napisał tego w gameplanie) i corner O, zagrywki, które podałem Allen i Curry będą mieli mnóstwo rzutów.

 

 źle przeczytałem albo nie wychwyciłem tego. sam w ostatniej grze trochę się rozmazywałem, że jak czytam teraz mój stary gameplan czy reboult to był mało przejrzysty. dlatego te wypunktowanie dużo bardziej pomaga :)

 

 

Webber jest przede wszystkim na high post aby otwierać możliwości dla 3pt shots oraz aby maksymalnie uruchamiać Hakeema, dlatego nie zdecydowałem się grać nim częściej na low post. Wiesz, że sam jestem fanem tamtych Kings, broniłem obrony Webbera jak i ataku ale po prostu w tym matchupie wolałem aby przede wszystkim skupił się na byciu all around w czym był przejebany. Oczywiste jest, że jakieś touches dostać musi, choćby po scrumble play bo nawet najlepszy gameplan nie odda zmienności pojedynku.

 

być może patrzę na to trochę mało obiektywnie ponieważ lubię Webbera i chciałbym żeby był madafakarem w ataku ale to że postawiłeś na hakeema stało mi się jasne. dużo bardziej by mi pasowałoby jakbyś wymyślił wymienne granie hakeemem oraz webberem w ten sposób. ponieważ mimo wszystko mogą grać wymiennie i jeden i drugi mają passing skill świetny ,obaj mogą grać low post i i obaj mają mid-range. ale oczywiście kupuje to co napisałeś.

 

 

Przewaga KAJ-a nad Hakeemem ? Przecież ich starcia są nie miarodajne przez różnice lat oraz to, że wzieliśmy ich z innych okresów. Jak Hakeem z lat 80 może być brany pod uwagę skoro 93-95 to inna liga ? KAJ jedyną przewagę jaką ma to być może scoring ale tutaj się kończy. W obronie jest spora różnica i przewagi KAJ-a overall nie widzę. Zwłaszcza jak popatrzymy gdzie PM chce go wykorzystywać, jak i jak ja go bronię i jak Olajuwona broni PM.

 

mi nie pasuje to oddalenie kareema kosztem pennyego czy kempa. nie wiem czy po prostu to wychwyciłem czy po prostu pm miał co innego na myśli. dlatego czekam aż są się ustosunkuje do tego ponieważ to jest dość ciekawy pomysł.

 

szkoda, że trafiliście na siebie tak prędko :) żal przeciwko komuś. głosować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koelner wychodzę z założenia, że piłkę na początku w łapach ma Penny i przeprowadza ją przez połowę. Pozycja centra charakteryzuje się tym, że ktoś mu te piłkę musi dograć.

 

1a)Powiedzmy że Penny&Kemp grając pick&rolla top of the key, Penny przechodzi na prawy elbow i zależnie od tego czy obrona sie zgubi i co zrobi, to podejmuje odpowiednie decyzje, a ma do wyboru albo samodzielne konczenie albo oddanie do Kareema, albo rozrzut do Coopera/Battiera. Jako, że Webber będzie wysoko, a Kareem ma siedzeić na short corner, czyli jakieś 3-4m od kosza, ale na baseline, to zakładam, że Hakeemowi, będzie ciężko dojść.Wowo 93-95 to owszem poziom DPOY, ale to już nie ten atletyzm. Wiem, ze statystykami obrony ująć się nie da, ale wszystkie drtg dwsy, blk%, trb% itp Hakeem ma najlepsze w latach 88-91.

 

 

1b)

Kareem&Kemp z high post(right/left elbow) ma działać na tej zasadzie, że Kemp stawiający zasłonę ma pomóc Kareemowi przejśc na swoją klepkę na lowpost/shortcorner skąd pada skyhook, bądź odegranie na give'n'go lub trójkę. Po prostu nie chcę odwalać typowych iso na low post bez ruchu, bo to ułatwia obronę. Jednocześnie wychodzenie Kareemem wyżej w ataku wyciąga mi ponownie Hakeema, a moim priorytetem z racji tego, że Dream jest jedynym rim protectorem u wowo, to zmuszenie go do biegania i grania jak najdalej od kosza. Dodatkowo powoduje to większą możliwość wymuszania fauli, gdyż centrowi, który może koczować w polu 3 sekund łatwiej pomagać w D i nie popełniać przy tym błędów. Dlatego też Kareema chce wykorzystywać "szeroko i wysoko", co będzie także kluczem w stworzeniu przewagi na off zbiórce, gdzie bez Hakeema szaleć może Kemp.

 

2) Też coś a'la corner ofense, czy tam motion ofense, oparta na ruchu, cutach, slashowaniu i stawianiu zasłon. Read & react i liczenie na błędy obrony, a z racji Webba, Curry'ego i Allena, mam prawo na to liczyć.Mam bardzo high iq players, więc powinno to zadziałać.

 

Hakeem vs KAJ.

tutaj jest mi ciężko wskazać przewagę, PM idealnie wypunktował tutaj Hakeema i widać przewagę KAJ. Więc mimo zajebistości Hakeema,ma Pennyego, który idealnie pasuje do KAJ i w dodatku PM dał Pennyego z lat gdy był drugą opcją co ma dla mnie duży plus, że PM nie pojechał po statsach tylko pod budowę zespołu.

 

PM poszedł nieco w podobnym stylu jak ja czyli brał lidera to budował wokół niego podobne środowisko. trochę Battier mi nie pasuje ponieważ to nie James Worthy ,no może Dennis Scott. ogólnie Orlando z Hardawayem albo Lakers z KAJ mieli na tyle świetny atak, że mogli być przeciętni w obronie. dlatego oprócz Penny'ego brakuje mi na SG/SF jakiegoś ofensywnego playera.

 

mi nie pasuje to oddalenie kareema kosztem pennyego czy kempa. nie wiem czy po prostu to wychwyciłem czy po prostu pm miał co innego na myśli. dlatego czekam aż są się ustosunkuje do tego ponieważ to jest dość ciekawy pomysł.

 

szkoda, że trafiliście na siebie tak prędko :smile: żal przeciwko komuś. głosować. :smile:

 

Ad 1. Dzięki :-)

 

Ad 2. Battier to glue guy, który tak naprawdę potrafi prawie wszystko, co prawda po przemyśleniu może Luol Deng byłby tu lepszy, ale cóż, potrzebowałem kogoś na LBJ'ów i Durantów, nie potrzebującym piłki z dobrym 3pt. W shotime Lakers zawsze znajdywali się bardzo dobrzy SF, którzy często grali pod i na kosz. Z kolei tamten skład cierpiał na brak rzetelnego PF'a. Postawiłem na nieco nowocześniejszą wersję gry z lepszym spacingiem i obroną (Battier) i mocniejszą zbiórką i obroną (Kemp), w mojej opinii to lepsze rozwiązanie niż 80's Lakers. Dodatkowo odnośnie braku ofensywy, cóż piłka jest jedna, a ja w odwodzie mam jeszcze Kinga. Mógłbym zaryzykować graniem Penny-Coop-King-Kemp-Kareem i gdybym był trenerem w serii playoffs do 4 zwycięstw to poświęciłbym 1 mecz żeby sprawdzić, jakby to funkcjonowało po obu stronach parkietu, zwłaszcza po bronionej. Z racji, że nie wiem jakby to zadziałało i nie potrafię sobie tego wyobrazić, to nie będę sprzedawał tez bez pokrycia, bo zarówno spacing będzie gorszy (choć Bernard miał absolutnie deadly midrange) i przede wszystkim obrona, a to nią zdobywa się mistrzostwa.

 

Ad. 3 To nie jest oddalenie kosztem Kempa i Penny'ego tylko po to, żeby utrudnić Hakeemowi dochodzenie do obrony, przy tych P&R Kareem bierze czynny udział i w każdej chwili może dostać piłkę od Penny'ego.

 

Ad. 4 Fakt, trafiliśmy na siebie zdecydowanie zbyt szybko, to mógł być równie dobrze finał.

 

Nie wiem, czy odpowiedziałem dobrze na wszystko, czy nie, w razie czego dopytywać!

@wowo w moim brakowało przejrzystości ;-) Ogólnie to tough matchup i bardzo dobrze rozpisałeś sporo elementów, ja sam nie mam takiej wiedzy taktycznej, aby dobrze rozpisywać wszystkie akcje niestety, choć próbowałem się doszkalać. Generalnie na samego pick&rolla mógłbym równie dobrze powiedzieć, że to akcja drive&kick, itp. ale chyba to w tym punkcie 1a) dość dobrze opisałem. Jeszcze co do obrony Kareema, bo tez nie doceniasz tego aspektu zwłaszcza jego man2man defense, co przecież potwierdzają staty, które wrzuciłem, w których Kareem bdb bronił Hakeema, nawet wchodzącego/będącego w prime (statystycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria najtrudniejsza do oceny. I w takich przypadkach decydują minimalne różnice. Właściwie jeszcze kilkanaście minut temu głos mój miał zostać oddany na PM ale zmieniłem zdanie i typuje 4:3 dla Wowo

 

o takim głosie zadecydowały właściwie minimalne  czynniki :

 

KAJ który o ile do sezonu 75-76 był wybitnym zbierającym to od kolejnego pogarszał się z sezonu na sezon. w latach wybranych przez PM dalej jest świetnym środkowym ale jeżeli gdziekolwiek widziałbym przewagę Wowo to właśnie na zbiórce (ale minimalna).

 

HO jest lepszym obrońca niż KAJ szczególnie w help defence.

 

Nie przekonuje mnie obwód PM w ataku ale tutaj też sumując obronę i atak różnice są o włos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria najtrudniejsza do oceny. I w takich przypadkach decydują minimalne różnice. Właściwie jeszcze kilkanaście minut temu głos mój miał zostać oddany na PM ale zmieniłem zdanie i typuje 4:3 dla Wowo

 

o takim głosie zadecydowały właściwie minimalne  czynniki :

 

KAJ który o ile do sezonu 75-76 był wybitnym zbierającym to od kolejnego pogarszał się z sezonu na sezon. w latach wybranych przez PM dalej jest świetnym środkowym ale jeżeli gdziekolwiek widziałbym przewagę Wowo to właśnie na zbiórce (ale minimalna).

 

HO jest lepszym obrońca niż KAJ szczególnie w help defence.

 

Nie przekonuje mnie obwód PM w ataku ale tutaj też sumując obronę i atak różnice są o włos.

 

HO jako lepszy overall obrońca niż KAJ zgoda

Wowo bedący bardziej pro-offense, a ja pro-defense zgoda

wowo mający przewagę na zbiórce !? skądś Ty to wytrzasnął? Kareem zbierał wówczas w PO lepiej niż Dream, mając obok siebie elite pod tym względem obwodowych, zwłaszcza Magic. Warto jeszcze dodać, że Kareem w RS grał na półgwizdka a swoje prawdziwe oblicze pokazywał w PO patrz finały 80 gdzie grał na poziomie 33 punkty 14 zbiórek i 5 bloków. Na dodatek Kareem zawsze grając dalej  od kosza (dzięki skyhookowi, którego w takim stopniu nikt do tej pory nie wykorzystywał) nie miał takiego parcia na off rebs.

Webber to jakies 14 TRB% przy 20 TRB% Kempa!

 

Na dodatek ja mam bardzo dobrze zbierających niskich, którzy pod tym wzgledem miażdża vis-a-vis wowo.

Jeśli przegrałem, więc przez zbiórkę to trochę mi przykro ;-)

 

Co do mojego słabego ofensywnie obwodu to z ławki wchodzą Danny Ainge i Bernard King, a u wowo Johnson i Wallace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAJ vs HO na zbiórce (patrzyłem tylko na zbiórki defensywne)  i są porównywalni w PO przez RS minimalna dla mnie przewaga HO. Aczkolwiek tak jak pisałem wasza seria jest tak wyrównana że ileś razy nawet pisząc uzasadnienie zmieniałem głos. Kemp wiem że miał przewagę w DRB% ale Kemp nie miał tez takiej konkurencji do zbiórek jak Webber. w zespołach Kempa drugim zbierającym był Detlef Schrempf ,a Webber grał np z Divacem.

 

Ale nie przegrałeś przez zbiórkę bo tutaj róznica dla mnie była ale jak pisałem minimalna. Włosem który przeważył była obrona HO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakeem za to dopiero miał konkurencję na zbiórce w b2b Rockets...

To że w sezonie 95/96 w playoffs gdzie spotkali się Sonics i mistrzowscy Rockets, a zbiórkę w 3 z 4 spotkaniach wygrali zdecydowanie Sonics, a w 1 był remis to widzę także argument na korzyść Kempa, że w pojedynkę rozwalił na desce wielkiego Dreama?

 

Co do obrony HO, to zrobiłem masymalnie wszystko, aby mu ją utrudnić i zminimalizować jej wpływ plus gram P&R Penny&Kemp zeby go wyfaulować, oprócz tego w starciach z KAJ'em Dream często wypadał za faule co też poruszyłem, więc szczerze wątpie, że Dream zagrałby więcej niż 30-35 minut w meczu, więc chyba trochę nie doczytales tego, co pisałem w rebutalu i gameplanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakeem za to dopiero miał konkurencję na zbiórce w b2b Rockets...

To że w sezonie 95/96 w playoffs gdzie spotkali się Sonics i mistrzowscy Rockets, a zbiórkę w 3 z 4 spotkaniach wygrali zdecydowanie Sonics, a w 1 był remis to widzę także argument na korzyść Kempa, że w pojedynkę rozwalił na desce wielkiego Dreama?

 

Co do obrony HO, to zrobiłem masymalnie wszystko, aby mu ją utrudnić i zminimalizować jej wpływ plus gram P&R Penny&Kemp zeby go wyfaulować, oprócz tego w starciach z KAJ'em Dream często wypadał za faule co też poruszyłem, więc szczerze wątpie, że Dream zagrałby więcej niż 30-35 minut w meczu, więc chyba trochę nie doczytales tego, co pisałem w rebutalu i gameplanie.

 

Otis Thorpe był lepszym zawodnikiem na zbiórce niż jakikolwiek zawodnik z którym grał Kemp.

 

Co do obrony Ho zrobiłeś dużo i temu nie przecze. I tak przeczytałem to co napisałeś ale sorry nie kupuje tego z wy faulowaniem po pickach Penny&Kemp.

 

Jedynie do czego faktycznie mógłbyś mieć pretensje to nie uwzględnienie przeze mnie bezpośrednich starć miedzy HO i KAJ ale niestety nie miałem czasu wyszukać i tych meczy ogladnąc (wiecej niż jednego). Wiec jak napisałem o włos ale jednak dalej zdania nie zmieniam co do wyniku choć cały czas szukając możliwe że przewaga Wowo jest jeszcze mniejsza niż myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pm nie spinaj się i nie przesadzaj z tymi 30 minutami, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak ja bronie twoje picki i ile ich chciałeś grać. 

 

zrobiłeś bardzo mało aby wyfaulować HO. Gdybym chciał wyfaulować Hakeema nie schodziłbym KAJ-em na high post to raz. Dwa moje 5 kluczowych zagrywek to by było pick and roll na zmianę KAJ-Kemp. Ewentualnie zaczynanie Aingiem obok Pennego etc. etc. 

 

W tej kwestii to chyba ja zrobiłem więcej aby ochronić Olajuwona przed FT: podwajanie on the catch, zawężanie obrony, pomoc przy pickach, Iguadola na Pennym (patrz gameplan+re).

 

Uwzględnienie bezpośrednich starć zawodników z innych okresów jest bezcelowe raczej.

 

@PM: popełniasz cały czas błąd z tą zbiórką. TRB jest w tym wypadku gówno warte. Inne okresy, inni rywale, inna gra. TRB może dać jakiś zarys ale jest głupie przy porównywaniu zawodników z wielu powodów, których nie uwzględnia. 

 

Sama seria może iść w dwie strony, więc chillout. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pm nie spinaj się i nie przesadzaj z tymi 30 minutami, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak ja bronie twoje picki i ile ich chciałeś grać. 

 

zrobiłeś bardzo mało aby wyfaulować HO. Gdybym chciał wyfaulować Hakeema nie schodziłbym KAJ-em na high post to raz. Dwa moje 5 kluczowych zagrywek to by było pick and roll na zmianę KAJ-Kemp. Ewentualnie zaczynanie Aingiem obok Pennego etc. etc. 

 

W tej kwestii to chyba ja zrobiłem więcej aby ochronić Olajuwona przed FT: podwajanie on the catch, zawężanie obrony, pomoc przy pickach, Iguadola na Pennym (patrz gameplan+re).

 

Uwzględnienie bezpośrednich starć zawodników z innych okresów jest bezcelowe raczej.

 

@PM: popełniasz cały czas błąd z tą zbiórką. TRB jest w tym wypadku gówno warte. Inne okresy, inni rywale, inna gra. TRB może dać jakiś zarys ale jest głupie przy porównywaniu zawodników z wielu powodów, których nie uwzględnia. 

 

Sama seria może iść w dwie strony, więc chillout. 

Nie spinam się :-)

 

Podwajasz w końcu czy nie, bo KAJ'a na high post podobno nie podwajasz...

 

Zaczynanie Aingem z Pennym mocno pogorszyłoby defensywę.

 

KAJ nie jest jakoś wybitnie predysponowany do grania P&R zwłaszcza jeśli miałby go kryć Dream, więcej korzyści daje zmuszenie go do udzielania pomocy, co trójka Penny-Kemp-KAJ skrzętnie wykorzysta.

 

Chodzi Ci o uwzględnienie przywołanego przeze mnie Kempa vs Dream? Miało to miejsce zaraz po zdobyciu drugiego mistrzostwa, czyli sezon po wybranych przez Ciebie latach, gdzie statystycznie prezentował się niemalże identycznie jak w latach mistrzowskich. W mojej opinii to było fair porówanie.

 

Twoje opisanie obrony P&R zaczelo sie i skonczylo na pomocy z weakside :-) Czego za bardzo nie widzę, ale ok, tego jak je bronisz raczej nie opisałeś.

 

TRB% jest raczej dość uniwersalnym wskaźnikiem i nie wiem co Ci w nim nie pasuje, to że są inni rywale, czy inna epoka raczej ma marginalny wpływ (nie licząc jakiś przypadków stylu Wilta Chamberlaina, gdzie jego przewaga atletyzmu i warunków fizyczna byłą tak ogromna, ze zbierał wszystko i wszędzie). Pula piłek do zgarnięcia po rzutach jest taka sama dla wszystkich, więc do mierzenie umiejętności "zbierania" TRB% jest jednym z lepszych narzędzi.

 

Ponownie, żadnej spiny, na wyniku mi nie zależy, bo przegrany i tak przechodzi na drugą stronę, więc luz ;-) Jedyne na czym mi zależy to uściślenie pewnych faktów i poszerzenie wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa pytania, od odpowiedzi na nie zależy mój głos:

 

- wowo

Kiedy piłka idzie do KAJ-a na low post ISO, pomagam on the Catch. Jeśli na strong side Penny wrzuca entry passy to pomagam Iguadolą ze strong side i rotuje aby zostawić miejsce dla Battier/Cooper/Kemp na 3pt albo mid range. Najważniejsze to zmusić Kareema do oddania piłki. Liczę, że Iguadola w miarę zdąży wrócić do Pennego na tyle aby nie dać się minąć (o co łatwo w takich przypadkach) a ewentualnie kontestować pull up. Jeśli entry passa wrzuca Cooper to pomagam również ze strong side Allenem. Webber uważa aby Kemp się nie urwał.

naprawdę zostawiasz miejsca dla Battiera czy Coopera na obwodzie przy rotowaniu?! podwajasz z mocnej strony Allenem zostawiając Coopa wolnego tak blisko?

 

- P_M

 

Co mnie cieszy to fakt, że Hakeem jest jedynym rim protectorem, dla tego gram Kareemem dość daleko od kosza z lewej strony, żeby wyciągnąć spod obręczy dreama i robić miejsce dla Penny’ego i Kempa.

rozwiń to "gram daleko od kosza Kareemem". dostaje on w ogóle jakieś piłki na low post? jeśli tak to ile? gra iso z tego high postu (jeśli tak to ile) czy tylko tam stoi i liczy na to, że Hakeem do niego podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak ale nie możemy już zmieniać tego co napisaliśmy w gameplanie i rebutalu bo to by było bezsensu. Masz gameplan + re i głosuj. Jak teraz ja mam zmienić obronę a PM atak to możemy do śmierci to ciągnąć :smile:

 

Więc tak naprawdę podwajam ze strong side (przy KAJ na low post) Tak jeśli mam wybór daje Cooperowi i Battierowi rzucać z dystansu bo to najmniejsze zło. Nie da się wszystkiego obronić.

Edytowane przez wowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.