Skocz do zawartości

Regulamin Lig Roto


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

A moze cos zerznac z wojska? Tzn I Korpus, II Dywizja [wschod/zachod], III Brygada [wojewodztwa], IV Pulk [miasta] itp itd?

Koncepcja marcosa ladnie pasuje do NBA i moze przyszlego roku, ale srednio do aktualnej sytuacji ;-)

Oj chyba wczorajsze obchody rocznicowe rzuciły się Wam na umysły ;-)

Mimo ze jestem zwolennikiem porzadku iście wojskowego, to nie szedłbym z tą analogią aż tak daleko, żeby wprowadzać to do fb.

No chyba, ze polegalibysmy na terminologii rzymskiej wprowadzając odpowiednio: kohorty, manipuły, centurie i legiony. :-)

I legion, IV centuria wschonia, XII manipuł ciężkozbrojny, XXXVIII kohorta jazdy. Jak dla mnie gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ! Ave Leszczur !

 

oj chyba wczorajsze obchody rocznicowe rzuciły się wam na umysły ;-)

mimo ze jestem zwolennikiem porzadku iście wojskowego, to nie szedłbym z tą analogią aż tak daleko, żeby wprowadzać to do fb.

No chyba, ze polegalibysmy na terminologii rzymskiej wprowadzając odpowiednio: Kohorty, manipuły, centurie i legiony. :-)

i legion, iv centuria wschonia, xii manipuł ciężkozbrojny, xxxviii kohorta jazdy. Jak dla mnie gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tą terminologią to 1 liga powinna być legionem, 2 liga kohortą, 3 liga manipułem, a 4 liga centurią. Jakaś hierarchia musi obowiązywać ;)

 

To może jeszcze podział GM-ów na triarów, principów i hastatów? A komisarz będzie priorem ;)

 

A może cos innego jeszcze?

 

Żeby zwiększyć wartość 3 lig, może coś po piłkarsku: Premier League, Serie A, Primera Division, Ligue 1, Bundesliga?

 

A jak będzie 8 lig dojdzie np. Liga Sagres, Jupiler League, Eredivisie.

 

Czwarty poziom to coś w rodzaju Erste Ligi, Prva HNL, Jelen Superliga, T-Mobile Ekstraklasa?

 

Druga liga to liga europejska, pierwsza - Champions League. Ta ostatnia brzmi najlepiej ;)

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to wolałbym uniknąć wojskowej terminologii tutaj. Nazwy amerykańskie są już lepsze, niemniej tu już zbyt naśladujemy nba czy inne nhl. Piłkarskie jak dla mnie mają ciekawe nazwy, poza tym, kto w fifie nie naparzał realami, barcelonami, manchesterami. No ale wiadomo, to już kwestia gustu, nie wszyscy są fanami kopanej, nawet tej na Poziomie przez duże P.

 

Ale nazwanie ligi na yahoo 2 kohortą to już coś ekstremalnego. A mistrz legionu może śmiało pojechać już nie powiem gdzie, brrr....

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to wolałbym uniknąć wojskowej terminologii tutaj.

No co Ty? Przecież to daje nam nieograniczone mozliwosci rankowania samych managerów! Na przykład starszy szeregowy miałby na pagonach jedną ławkę. Sierżant - jedną obręcz. Starszy chorąży sztabowy - cztery piłki i zarys trumny. A pułkownik - dwie ławki i trzy piłki.

 

Problem mam tylko z generałem broni, bo to wygląda jak graficzny obraz pick and rolla ale z trzema piłkami ;-)

 

Ale nazwanie ligi na yahoo 2 kohortą to już coś ekstremalnego. A mistrz legionu może śmiało pojechać już nie powiem gdzie, brrr....

Panowie - upraszczajmy tam gdzie się da. Trzecie ligi niech maja przydzielone kolejne liery alfabetu. Preferowałbym łaciński, ale może być od biedy grecki, byle nie arabski, hebrajski czy cyrylica!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale A, B i C nie sugeruja rownoleglosci, a liniowosc...

I co z tego???? Grunt, ze my wiemy, ze sa to ligi rownoległe!

 

skoro pomysl marcosa ma takie poparcie i nie ma akceptowalnych alternatyw to moze rzeczywiscie wprowadzmy go od razu zmyslajac dywizje?

Przeciez to jest to samo! Ot etykietka inna, ale na dobra sprawe kolejne ligi trzecie mozna nazwac dowolnie: Buraki, Pacany, Łosie, Matołki, Bolki, Lolki i Małgosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam. Chociaz generalnie wole Małgosie ;-)

Parę absurdalniejszych nazw też by się znalazło, ale chyba nie o to chodzi.

Wg mnie strony świata - po polsku - sprawdzą się jednak najlepiej, szczególnie, że można mieć 16 nazw, a w razie czego można używać powszechnie zrozumiałych skrótów, i unikamy problemu z sugerowaniem nierównoległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14.

...

Najłatwiej to osiągnąć poprzez wykluczenie dużej grupy niechcianych zawodników [opcja "exclude" niech ma choćby ponad sto nazwisk!], ale można też poprzez manipulowanie pensji - im bardziej chcesz danego gracza tym bardziej podnieś jego domyślna pensje na Yahoo, a im bardziej chcesz kogoś unikać tym bardziej obniż jego pensje.

Taki sposób wciąż nie będzie idealny, ale będzie lepszy niż automat bo przynajmniej stworzy podstawę składu, która chciałeś mieć oraz będzie jak najbardziej zbliżony do efektów kupowania na żywo.

 

na pewno będę brał udział w draficie ale nasunęło mi się takie pytanie po przeczytaniu 14 punktu regulaminu:

Gdzie można zrobić swoje ustawienia przed draftem. tzn wytypować sobie listę graczy których chcę odrzucić ewentualnie wytypować listę takich na których chcę postawić? czy można to już teraz gdzieś sobie ustawić?

czy dopiero jak ligi zostaną założone i przed draftem będzie jakiś czas na zrobienie takich ustawień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno będę brał udział w draficie ale nasunęło mi się takie pytanie po przeczytaniu 14 punktu regulaminu:

Gdzie można zrobić swoje ustawienia przed draftem. tzn wytypować sobie listę graczy których chcę odrzucić ewentualnie wytypować listę takich na których chcę postawić? czy można to już teraz gdzieś sobie ustawić?

czy dopiero jak ligi zostaną założone i przed draftem będzie jakiś czas na zrobienie takich ustawień?

Jak będzie założona liga, to będzie w niej zakładka Draft Central i opcja Pre-Draft Player Values i tam to ustawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, ze pomysl marcosa przechodzi na nastepny sezon [o ile ktos wymysli nazewnictwo dla IV - moze nazwy stanow + jakies slowo oznaczajace turniej?] to na czym stanelo z nazwami na ten sezon?

Mamy opcje z wojewodztwami, alfabetem i wojskowy [nowo i starozytny].

Oj, bo jakas ankietke walne na ten temat! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, ze pomysl marcosa przechodzi na nastepny sezon [o ile ktos wymysli nazewnictwo dla IV - moze nazwy stanow + jakies slowo oznaczajace turniej?] to na czym stanelo z nazwami na ten sezon?

Mamy opcje z wojewodztwami, alfabetem i wojskowy [nowo i starozytny].

Oj, bo jakas ankietke walne na ten temat! ;-)

 

Ja bym podzielił geograficznie, fajnie by było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podzielił geograficznie, fajnie by było ;)

Mozna to podłączyć pod literki (wszystko ponizej to faktyczne nazwy miast)

A jak Andrychów

B jak Babimost

C jak Człopa

D jak Dynów

E jak Ełk lub Elbląg (dziadowski wybór)

F jak Frampol

G jak Golina

itd.

 

Jest element edukacyjny, jest element komiczny, nie ma ryzyka, ze ktos zarzuci brak równoległości (miasta mozna nawet dobrac wielkoscią mieszkańców). A jak dobrze poszukamy to i militaryści będą mieli coś dla siebie bo pod każdym z tych miast na pewno była jakaś bitwa z Turkami, czy zagubioną kohortą XII Legionu rzymskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.