Skocz do zawartości

Eurobasket 2013


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie widzę w tym pocieszenia tylko to, że ich kosztem awansowały takie ekipy jak: Finlandia, Belgia, Ukraina....

mocnej kadrowo Turcji zabrakło PG na poziomie stąd wynik jak Polaków......

 

- - - Updated - - -

 

a tak sobie zerknąłem na poczynania Tonego Parkera który miał długi sezon w NBA

 

 

  • » Ranks #3 in Points Per Game (18.8)
  • » Ranks #2 in Field Goal Percentage (57.9%)
  • » Ranks #1 in 2 Pts Field Goal Percentage(69.2%)
  • » Ranks #5 in Field Goals Made (6.6)
  • » Ranks #6 in 2 Pts Field Goals Made (5.4)
  • » Ranks #8 in Free Throws Made (4.4)
  • » Ranks #20 in Field Goals Attempted (11.4)
  • » Ranks #7 in Assists (4.8)
  • » Ranks #6 in Free Throws Attempted (6.0)

 

 

nice!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie patrzę na staty i widzę że nie warto podawać kolegom :unconscious:

 

z top 5 asystujących ( aż się zdziwiłem, że Koszarek jest #3)

 

[TABLE=class: record generic, width: 100%]

[TR]

[TD=class: bold, bgcolor: #FBF9F9, align: right]1.[/TD]

[TD=class: bold pad, bgcolor: #FBF9F9]Schaffartzik, H.[/TD]

[TD=class: bold pad, bgcolor: #FBF9F9, align: center]6.8[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: bold, bgcolor: #FBF9F9, align: right]2.[/TD]

[TD=class: bold pad, bgcolor: #FBF9F9]Tsintsadze, G.[/TD]

[TD=class: bold pad, bgcolor: #FBF9F9, align: center]5.8[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: bold, bgcolor: #FBF9F9, align: right]3.[/TD]

[TD=class: bold pad, bgcolor: #FBF9F9]Koszarek, L.[/TD]

[TD=class: bold pad, bgcolor: #FBF9F9, align: center]5.6[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: bold, bgcolor: #FBF9F9, align: right]4.[/TD]

[TD=class: bold pad, bgcolor: #FBF9F9]Kalnietis, M.[/TD]

[TD=class: bold pad, bgcolor: #FBF9F9, align: center]5.4[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: bold, bgcolor: #FBF9F9, align: right]5.[/TD]

[TD=class: bold pad, bgcolor: #FBF9F9]Zisis, N.[/TD]

[TD=class: bold pad, bgcolor: #FBF9F9, align: center]5.2[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

 

4 jest już spakowanych...... tylko #4 Litwin się ostał.

 

nie lepiej jest ze strzelcami......

 

[TABLE=class: record generic, width: 100%]

[TR]

[TD=class: bold pad, width: 2%, bgcolor: #FBF9F9]1.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 30%, bgcolor: #FBF9F9]Taylor, J.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 20%, bgcolor: #FBF9F9]SWE[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]5[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]106[/TD]

[TD=class: bold pad center-40, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]21.2[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: bold pad, width: 2%, bgcolor: #FBF9F9]2.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 30%, bgcolor: #FBF9F9]Teletovic, M.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 20%, bgcolor: #FBF9F9]BIH[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]5[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]105[/TD]

[TD=class: bold pad center-40, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]21.0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: bold pad, width: 2%, bgcolor: #FBF9F9]3.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 30%, bgcolor: #FBF9F9]Parker, T.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 20%, bgcolor: #FBF9F9]FRA[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]5[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]94[/TD]

[TD=class: bold pad center-40, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]18.8[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: bold pad, width: 2%, bgcolor: #FBF9F9]4.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 30%, bgcolor: #FBF9F9]Djedovic, N.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 20%, bgcolor: #FBF9F9]BIH[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]5[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]89[/TD]

[TD=class: bold pad center-40, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]17.8[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: bold pad, width: 2%, bgcolor: #FBF9F9]5.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 30%, bgcolor: #FBF9F9]McCalebb, B.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 20%, bgcolor: #FBF9F9]MKD[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]5[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]88[/TD]

[TD=class: bold pad center-40, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]17.6[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: bold pad, width: 2%, bgcolor: #FBF9F9]6.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 30%, bgcolor: #FBF9F9]Vesely, J.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 20%, bgcolor: #FBF9F9]CZE[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]5[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]85[/TD]

[TD=class: bold pad center-40, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]17.0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: bold pad, width: 2%, bgcolor: #FBF9F9]7.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 30%, bgcolor: #FBF9F9]Benzing, R.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 20%, bgcolor: #FBF9F9]GER[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]5[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]85[/TD]

[TD=class: bold pad center-40, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]17.0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: bold pad, width: 2%, bgcolor: #FBF9F9]8.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 30%, bgcolor: #FBF9F9]Bogdanovic, B.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 20%, bgcolor: #FBF9F9]CRO[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]5[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]85[/TD]

[TD=class: bold pad center-40, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]17.0[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: bold pad, width: 2%, bgcolor: #FBF9F9]9.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 30%, bgcolor: #FBF9F9]Rice, T.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 20%, bgcolor: #FBF9F9]MNE[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]5[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]84[/TD]

[TD=class: bold pad center-40, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]16.8[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: bold pad, width: 2%, bgcolor: #FBF9F9]10.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 30%, bgcolor: #FBF9F9]Shved, A.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 20%, bgcolor: #FBF9F9]RUS[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]5[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]82[/TD]

[TD=class: bold pad center-40, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]16.4[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: bold pad, width: 2%, bgcolor: #FBF9F9]11.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 30%, bgcolor: #FBF9F9]Jerebko, J.[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 20%, bgcolor: #FBF9F9]SWE[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]5[/TD]

[TD=class: bold pad, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]80[/TD]

[TD=class: bold pad center-40, width: 10%, bgcolor: #FBF9F9]16.0[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

 

odpadli poza Parkerem i Bogdanovicem wszyscy...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał o porównywalnym poziomie między reprezentacjami piłki nożnej i koszykówki. Po pierwszej połowie meczu z San Marino tych pierwszych śmiem wątpić.

ale porownanie do p.noznej tez dobre.porownujac to tak jak w meczu towarzyskim bysmy mieli wygrac z brazylia czy niemcami 2 golami pamietacie cos takiego??? tez by nas zlekcewazyli a i tak byloby 0:6 tak samo jak pare lat temu z Hiszpania. daltego porownajac te 2 kadry to juz wole ta koszykarska i widze w niej wieksze mozliwosci i bardziej mi szkoda jej niz kopaczy /QUOTE]

 

no o tym mowilem jako pierwsi stracilismy bramke w tych eliminacjach z san amrino ktorzy w bramkach sa 1:43 chyba ze dla cb wygrywanie z nimi 3:1 po 1 polwie to sukces.koszykarze to bohaterzy do kopaczy. mowielm od poczatku ze ci sa duzo bardziej tragiczni niz koszykarze. p

 

czas podsumować grę Polaków.

 

Z drugiej strony pokonanie Słowenii która nie przesadzajmy z tą grą o pietruszkę bo mówimy o gospodarzu, wysyła sygnał ze ostrą pracą i większym doświadczeniem ta ekipa może powalczyć. Jeżeli nie mamy ani klasowego rozgrywającego ani jakiś nadzwyczajnych warunków fizycznych to trzeba gryźć parkiet i nadrabiać walecznością pojawiając się na turnieju w szczytowej formie i kondycji. Nie masz talentu jak Rubio? Nie szkodzi ćwicz podwójnie i zajedź przeciwnika agresją i fizycznością.

Niemcy & Izrael, Czarnogóra, Gruzja, Turcja i Rosja. Szczególnie te dwie ostatnie druzyna pokazują że pieniądze i silna ale z zaciągu liga to nie wszystko. dla mnie szok.

 

ponawiam pytanie do vazqueza i innych jedziecie tak z polska kadra a co powiecie na temat turcji i rosji ktorzy odapdli kompromitujac sie bardziej niz my szczegolnie turcy ktorzy mieli mega potencjal pod koszem, byli typowani do medali a odpadli po rosji sie mozna bylo tego spodziewac bo przyejchali mega oslabieni. dla was oni tez nie maja potencjalu tlyko dlatego ze im turneij nie wyszedl i aha czyli my tez nie mamy potencjalu tylko daltego ze odpadlismy???? oczywiscie wy wolicie sie znecac nad Polakami bo macie mentalnosc anty juz przed turnijeme z waszych wypowiedzi bylo widac ze Polakom nie dajecie wiekszych szans. potraficie tylko cisnac nasza kadre bez wyciagania wiekszych wnioskow.racja mowiecie o szkoleniu ale wedlug was w tejc hwili nie mamy utalentowanych graczy czy co gortat i lampe do wywalenia? i powinnsmy w tej chwili grac w s5 karnowski i ponitka? poki co nasi gracze jeszcez cos umieja ale gdzies dopeiro za 5 lat to ebdzie tragedia wiec wychodzi ze przezszkolenie bedzie coraz gorzej. jeszcze gorzej niz w innych dysplinach i dpoero wtedy koszykowka w pl zaginie na amen. a wiadomo ze odpadlismy bo mamy mentalonosc i psychike na pozimoie 10 latkow a potencjal tak jak mowielm calkiem spory i nie odpadlismy przez mniejsze umiejetnosci(tak jak turcy czy ruscy) tylko przez zle przygotowanie psychiczne. (lub slabsza forme na turnieju.) gortat juz widzial u nas najlepsze duo na EB a Dirk mowil ze najlepszym obronca na swiecie na C jest gortat. gdyby byli dobrzy motywatorzy w kadrze i sporwadzili nas przed tuniejem na ziemie i trener Bajermen nie powiedzial naszym przed meczami ze sa najlepsi i na luzie wygraja z Czechami i Gruzja to kto wie czy bysmy dalej nie przeszli

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do meczu z Hiszpanią i tej pierwszej połowy to jednak chciałbym nadmienić że nasi klepacze mieli naście godzin odpoczynku po meczu z Chorwatami, nie zamierzam ich specjalnie usprawiedliwiać ale tez bezmyślnie ich jechać nie wypada. A co do mentalności to @Steve niezbyt się zgodzę bo przeważnie u nas to wygląda że gracze sa "ściągnięci na ziemię" aż za bardzo, oni są właściwie ściągnięci pod ziemie i już nastarcie zanim zaczną grac sa przegrani. Chwalenie graczy to żaden tam eksperyment ani błąd Bauermana tylko znana sprawa, tak się buduje atmosferę plus gracz chwalony jest w stanie więcej zrobić na boisku dla swojego trenera, przynajmniej z założenia.

 

Co do podsumowań to imo na plus zasługuje zdecydowanie Zamojski, chyba jako jedyny ani razu nie dał ciała przez cały turniej, przynajmniej na tyle co dostawał szans. Ignerski też ok gdyby nie ta trójka z chorwatami nie czepiał bym się. Gratki dla Szubiego, fakt ze miał trochę tych strat i ogólnie cięzko o nim myśleć jako o starterze porządnej repry ale z ławki energizer jest git. I to właściwie tyle, co do młodych to Ponitka miał przebłyski dobrej gry młody jest chłopak mam nadzieję ze talentu nie zmarnuje, Karnowski mnie specjalnie nie przekonuje taki biały klocek ale niestety nie w stylu hardy mf co to się będzie "bił" w pomalowanym tylko bardziej taki miałki misio, no ale też go nie skreślam bo młody jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bauermanna nalezy mieć całą litanię pytań o taktykę i przygotowanie fizyczne zespołu, ale czepianie się go za to, że budował w naszych pewność siebie, to gruba przesada. OK, w jednym się zgodzę - powinien szepnąć Gortatowi, aby nie opowiadał już tych głupot o medalach i ogólnie zamknął dziób.

 

Moim zdaniem, problemem większości polskich drużyn jest nastwaienie psychiczne, koncentracja. Koszykarze wychodzą na megawazny mecz z Gruzją - nogi (a w zasadzie ręce) się trzęsą i sru, już na dzień dobry dostają w ryj. Piłkarzyki i Ukraina - to samo (popatrzcie na mowę ciała Fornalika - jak dziecko w, które boi się, że w szkole starsi koledzy zabiorą mu drugie śniadanie). Legia i Steua - again. Zbiorowy syndrom Andrzeja Gołoty.

 

Nie jestem fanem robienia z reprezentacji kółka wzajemnej adoracji, klepania się po pupciach itd. To sa dorośli faceci, na codzień kapitalnie opłacani za swoją robotę, więc nalezy od nich wymagać, aby nie pękali i wykazywali wolę walki. Jesli nie, to niech oszczędzą sobie i innym nerwów i idą precz. Coraz częściej myślę, że przy mentalności polskich zawodników (nie chcę mówić, że Polaków w ogóle, ale niestety coś w tym może być) najlepszym rozwiązaniem jest lekki zamordyzm. Coś jak Wenta w ręcznej czy Urlep w koszu. Sierżant, trochę pokrzyczy ale też nie panikuje i w sumie to swój chłop. Ale nie ma tolerancji dla gwiazdorzenia ani pękania przed meczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie do vazqueza i innych jedziecie tak z polska kadra a co powiecie na temat turcji i rosji ktorzy odapdli kompromitujac sie bardziej niz my

Nie wiem czy ja też wg Ciebie jadę tak po kadrze. Poprostu opisywałem co nie funkcjonuje bez czego nie ma mowy o poważnym graniu w koszykówkę, a co dopiero o medalach :P Ale już odpowiadałem.... czy my naprawdę mamy gorszych graczy od Finów, Belgów i Ukraińców... oni grają dalej, a "frajerzy" wracają do domu :P

Ja przed turniejem mówiłem, że wyjście z grupy jest bardzo realne, a potem to zobaczymy.... jak już wiemy nie zobaczymy.

Gdybyśmy uważali, że mamy szrot, który nie jest w stanie grać na porządnym poziomie to chyba byśmy nie pisali, że kadra zawaliła i bilans 1-4, podreperowany w ostatnim nic nieznaczącym meczu, jest bilansem bardzo słabym.

Co do samej koszykówki w Polsce i szkolenia.... mogę napisać jak to było w moim mieście, gdzie trener gdyby nie był w-fistą w szkole nie miałby pensji od klubu - tak tak, w tamtych czasach v-ce mistrza/mistrza Polski -, raz chyba nawet rodzice musieli składać się na autokar, żeby pojechać na mecz. Hala - pomimo dwóch - była do dyspozycji tylko w 3 dni. W pozostałe dwa dni musieliśmy się zrzucać na wynajem w pobliskiej szkole... Pół sezonu graliśmy w strojach mających już ok. 4-5 lat, piłki rozdane zostały 6 osobom...

Wymieniam to na szybko, a jeszcze trochę rzeczy by się znalazło. Waszym zdaniem tak powinny wyglądać grupy młodzieżowe czołowej koszykarskiej drużyny?

Nie mam pojęcia jak jest teraz, może już nie jest aż tak źle (w co szczerze wątpie).

W sumie to ich gadanie o tym jacy nie jesteśmy zajebiście sprawiło, że Polsat wjebał się w 5-letnią umowę xD Czyli od czasu do czasu nie trzeba będzie szukać stream'u żeby coś obejrzeć. A czy dużo by to zmieniło w meczu z Gruzinami/Czechami.... tamci wyszli, żeby wygrać, my po kilku minutach myśleliśmy raczej o tym, żeby przetrwać... chociaż nie wiem czy nie popełniam grzechu generalizacji. Mimo wszystko nieco się dziwię, że nikt nie jebnął w tę łysą pałę Lampe, żeby nie napierdalał tych cegieł, skoro mu nie siedzi. Zabrakło w dużynie kolesia, który poprostu komuś by jebnął plaska.....

powinien szepnąć Gortatowi, aby nie opowiadał już tych głupot o medalach i ogólnie zamknął dziób.

Może jakby trener coś rozumiał po polsku to by tak zrobił... może sam Bauermann nie sądził, że w takie bagno się wpierdolił. Można przypuszczać, że nie dokońca zadowolony jest z postawy swoich zawodników zwłaszcza, że nie chce od razu wypowiedzieć się czy chce zostać. Może to zasłona dymna, żeby nie było, że go PZKosz wywala, albo ma już nagrane inne drużyny.... się okaże

 

PS: Nie to, żebym uważał jak "leśne dziadki", że trener tylko z Polski, żeby rozumiał bajerę Gortata :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bauermanna nalezy mieć całą litanię pytań o taktykę i przygotowanie fizyczne zespołu, ale czepianie się go za to, że budował w naszych pewność siebie, to gruba przesada. OK, w jednym się zgodzę - powinien szepnąć Gortatowi, aby nie opowiadał już tych głupot o medalach i ogólnie zamknął dziób.

 

Moim zdaniem, problemem większości polskich drużyn jest nastwaienie psychiczne, koncentracja. Koszykarze wychodzą na megawazny mecz z Gruzją - nogi (a w zasadzie ręce) się trzęsą i sru, już na dzień dobry dostają w ryj. Piłkarzyki i Ukraina - to samo (popatrzcie na mowę ciała Fornalika - jak dziecko w, które boi się, że w szkole starsi koledzy zabiorą mu drugie śniadanie). Legia i Steua - again. Zbiorowy syndrom Andrzeja Gołoty.

 

Nie jestem fanem robienia z reprezentacji kółka wzajemnej adoracji, klepania się po pupciach itd. To sa dorośli faceci, na codzień kapitalnie opłacani za swoją robotę, więc nalezy od nich wymagać, aby nie pękali i wykazywali wolę walki. Jesli nie, to niech oszczędzą sobie i innym nerwów i idą precz. Coraz częściej myślę, że przy mentalności polskich zawodników (nie chcę mówić, że Polaków w ogóle, ale niestety coś w tym może być) najlepszym rozwiązaniem jest lekki zamordyzm. Coś jak Wenta w ręcznej czy Urlep w koszu. Sierżant, trochę pokrzyczy ale też nie panikuje i w sumie to swój chłop. Ale nie ma tolerancji dla gwiazdorzenia ani pękania przed meczem.

chyba za duza pewnosc siebie skoro mowi ze gortat jest najlepszym w d centrem na swiecie to chyba przesada?? potem gortat gadal ze bedzie wymiatal uwierzyl w to ze na stojaka bedzie wystkich ogrywac a zbiorki beda same do rak wpadac. resta graczy tez uwierzyla w swoje mozliwosci za bardzo i mysleli ze bez zaangazowania i walki wyjda z grupy bo sa najlepsi. trzeba bylo ich zmobilizowac a nie mowic ze sa najlepsi i na pewno wygraja, to sie przelozylo na graczy przede wszystkim na gortata i wyszla kiszka. polskich sportowcow druzynowych nie mozna wychwalac pod niebiosa bo wtedy osiadaja na laurach tylko trzeba kazac(chyba nawet drzec) im zapierdalac na 110% wtedy sa efekty. urlep bylby dobrym trenerem na to euro wg mnie

 

ja bym porownal ten turniej do mś w p.noznej w 2002, jechalismy po mistrzostwo swiata majac wymiatacza olisadebe(tu gortat i lampe) a skonczylo sie na 2 szybkich wpierdolach(tu 4)a dopiero ostatni mecz o pietruszke bardzo dobry, na luzie wygrany z dobrymi stanami(słowenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jak Wenta w ręcznej czy Urlep w koszu. Sierżant, trochę pokrzyczy ale też nie panikuje i w sumie to swój chłop. Ale nie ma tolerancji dla gwiazdorzenia ani pękania przed meczem.

Pipan jest znany z liberalnych podejść do zawodników i ich potrafił zmobilizować. najsłabszym składem mistrzostw potrafił pokonać wtedy mocną Turcję i tylko Deng nam pokrzyżował plany wyjścia z grupy. chyba chłopacy się spalili i tyle. nie wytrzymali tego napompowanego balonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pipan jest znany z liberalnych podejść do zawodników i ich potrafił zmobilizować. najsłabszym składem mistrzostw potrafił pokonać wtedy mocną Turcję i tylko Deng nam pokrzyżował plany wyjścia z grupy. chyba chłopacy się spalili i tyle. nie wytrzymali tego napompowanego balonu.

To chyba wtedy Gortat gadał, że zobaczymy jakie jest nasze miejsce w szeregu :P?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pipan jest znany z liberalnych podejść do zawodników i ich potrafił zmobilizować. najsłabszym składem mistrzostw potrafił pokonać wtedy mocną Turcję i tylko Deng nam pokrzyżował plany wyjścia z grupy. chyba chłopacy się spalili i tyle. nie wytrzymali tego napompowanego balonu.

Zgoda. Tamta kadra była bardzo specyficzna, chłopaki pojechały w składzie moco ligowym i grali bez presji. Coś jak wcześniej Urlep na Eurobaskecie z Frasunem, Iwo i resztą. Pojechać, w miare możliwości nie skompromitować się i do domu. Szkoda meczu z Brytolami, ale to był już mecz o realną stawkę i widać było lekkie nerwy. Nie jestem ekspertem od Euro-kosza, ale czy Pipan nie ma czasem opinii trenera, który nie potrafi postawić przysłowiowej kropki nad i?

 

Nie mówię, że trenerem wszystkich zespołów mają być ludzie o mentalności obozowych kapo. Engel to też typ "dobrego wujka", a na mundial awansował, potem nawet był z Wisłą o krok od LM. Jednak model "sierżanta" chyba ma u nas większą rację bytu (Wenta, Lozano, Urlep chyba też, choć nie chcę go mitologizować).

 

@Steve

Może Dirk uznał, że tego właśnie potrzebują? Nie przeczę, wyszło śmiesznie. Tak jakby ktoś zapomniał, że oprócz chwalenia potrzeba też zaszczepić w drużynie wolę walki. Ocenianie ludzi po wyglądzie jest słabe, ale jak tak patrzę na Lampe czy Koszarka, to nie widzę wojowników.

 

@Arctus

Faktycznie, "Złotousty" Marcin powiedział coś takiego. Z jego kłapania jęzorem można zrbić niezłą listę hitów.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kazać im zap...dać" :] Litości, to nie drużyna licealna czy uniwersytecka. To zawodowi gracze. Jak oni sami nie poczuwają się do tego, zeby "zap...ać", to ich żaden trener nie zmusi. Zmusić może ambicja własna albo presja grupy.

 

Ambicję Polacy powinni posiadać, w końcu żaden z tej grupy nie osiągnął niczego na szczeblu międzynarodowym. Powinno im zależeć. Ewentualnie, ambicję mieli, ale poczucie słabości było większe. Zobaczyli rywali, którzy wyszli po swoje, emanując pewnością siebie i poczuciem wyższości i zaczeli się miotać.

 

"żeby zaczynali od razu od mocnego uderzenia" - najlepiej jeszcze,zeby mocne uderzenie mieli też na koniec, bo 2 mecze przegrali wysoko, a w 2 następnych nie umieli skończyć.

 

Ktoś powiedział, ze "mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna". Polska drużyna albo nie umiała zacząć, wskutek czego nie doczekała się szansy, by po męsku skończyć, a jak już miała szansę skończyć po męsku, to zachowywała się tak, że lepiej by było, gdyby w ogole nie zaczynała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrodę za najlepszy tekst turnieju zdobywa....

Uwaga, uwaga... Koszałek-opałek!!!!!!

cytat przed meczem ze Słowenią: "musimy dać z siebie wszystko, będziemy walczyć, zagramy dla orzełka!!" - nie ma to jak motywacja na mecz o pietruszkę... Dlaczego nigdy nie podchodzą z takim nastawieniem już do meczu otwarcia?!?!?! dziwna ta mentalność polskich kadrowiczów (nie tylko koszykarzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrodę za najlepszy tekst turnieju zdobywa....

Uwaga, uwaga... Koszałek-opałek!!!!!!

cytat przed meczem ze Słowenią: "musimy dać z siebie wszystko, będziemy walczyć, zagramy dla orzełka!!" - nie ma to jak motywacja na mecz o pietruszkę... Dlaczego nigdy nie podchodzą z takim nastawieniem już do meczu otwarcia?!?!?! dziwna ta mentalność polskich kadrowiczów (nie tylko koszykarzy)

ja bym jeszcze dodal odpowiedz Koszarka na pytanie Romanskiego:czemu Gortat nie rozmawia z dziennikarzami i ich omija odpowiedizal:nie wiem moze ich nie slyszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna ta mentalność polskich kadrowiczów (nie tylko koszykarzy)

jaka mentalność ? najbardziej mnie ******* pisanie takich głupot. Gortat także przed Eurobasketem szczycił się, że Bauermann zmienił ich tą polską mentalność. a co mają powiedzieć Turcy których jest dużo więcej a dostają w każdym sporcie w baty? jeśli w każdym sporcie mamy taką mentalność to znaczy, że sami jako kibic także ją mamy. przecież to właśnie przedstawiciele sportów w jakiś sposób nas reprezentują i przekazują dalej pewne cechy obecne w społeczeństwie. tutaj nie ma żadnej mentalności tylko brak kasy. nasze reprezentacje są w dupie ponieważ Polacy nie kochają sportu. świadczy o tym otwarcie pierwszego lepszego tygodnika z programem telewizyjnym i przejrzeniem kanałów. wypisz sobie co leci codziennie o godzinie 20-tej w polskiej telewizji i będziesz wiedział czym się Polacy interesują i jaką mają mentalność. w takiej Serbii na każdym kanale sport i w dodatku kanały bukmacherskie. bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka mentalność ? najbardziej mnie ******* pisanie takich głupot. w takiej Serbii na każdym kanale sport i w dodatku kanały bukmacherskie. bajka.

może dla Ciebie bajka ale obiektywnie patrząc 95 % społeczeństwa wyłączyłoby tv po 5 minutach mając taki dobór kanałów. Chyba wiesz, że to co interesuje Ciebie nie musi interesować innych? Kasa kasą ale jaj też nie mają. I możesz pisać, że to nie tak, że to wszystko kwestia warunków sportowym ale w tym momencie sam to sobie wmawiasz... popatrz na taką Litwę chociażby, warunki i kasę mają pewnie gorszą niż Polacy a od lat miażdżą. Po prostu tam jest to sport narodowy a u nas to pożal się boże piłka kopana a i tak ofermy nic nie grają. Czemu? bo naszych sportowców łączy jedno - brak jaj i mentalność frajera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, ze zwalanie wszystkiego na mentalność to fałszowanie obrazu. Ok, jest coś takiego, że dla większości polskich sportowców (ich trenerów, działaczy) szczytem kariery jest zakwalifikowanie się na imprezę docelową (to starcza na stypendia i rozliczenie się z ministerstwem), ale prawda jest też taka, że Polska prawie nigdy nie była sportową potęgą. I my, mieszkańcy tego pięknego państwa, tak naprawdę to zbyt wielkich inklinacji do uprawiania sportu nie posiadaliśmy i nie posiadamy.

 

Wyjątki były dwa. Po pierwsze, te wszytskie polskie szkoły z lat 50/60, kiedy można było względnie tanim kosztem (mniejsza rywalizacja) zrobić wynik w jakimś sporcie - choć nawet tu warto zauważyć, że sukcesy opierały się często na jednym facecie i po jego odejściu system szedł w piz... I potem w latch 70., kiedy PRL mógł sie uważać za pomniejszą potęgę sportową, ale można założyc, że wtedy sport był najlepiej finansowany w naszej historii. I całkiem możliwe, że i dopingowany.

 

Ups, oddaliłem się od tematu. Chodzi o to, ze my lubimy sobie wmawiać, że polskim sportowcom najbardziej przeszkadza mentalność, brak wiary w siebie, rezygnacja z pracy nad warstwą psychologiczną. Tak jakby nie chcieliśmy przyjąć do wiadomości, ze inni zwyczajnie są lepsi. Lepiej wyszkoleni, mają lepszą bazę, więcej trenerów i wychowanków, kasę albo system. A u nas? Jeśli start się nie udał, to przez psychikę. Albo nie trafiono z formą na zawody. Ale jakby trafiono, to byłby rekord swiata.

 

---

Obejrzałem sobie końcówkę GRE i ESP i raczej cieżko wskazywać Hiszpanów jako faworytów. Roztrwonili 10 punktów przewagi. Grecja mnie nieustannie zadziwia. Nie potrafię ich rozpoznać z gęby, ciężko się ich często ogląda, a wyniki robią.

 

Słowenia ładnie wyszarpała zwycięstwo Włochom. Ten drugi Dragić to ma jaja.

 

Na Datome liczą jakoś bardziej w Detroit? Ręka przy wzroście 203 pięknie ułożona, ale może się odbijać od przeciwników. Będę się przyglądać Gentile.

 

Co pewien czas się zastanawiam, dlaczego Francja nie rywalizuje o bycie najlepszym w Europie z Hiszpanią. Nazwiskami powinni. A potem oglądam kawałek meczu, fajnie ci wszyscy gwadelupscy Murzyni skaczą, ale sensu w tym nie ma zbyt wiele. Parker powinien mieć pomnik gdzieś w Paryżu - zawsze jest na kadrze, od 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dla Ciebie bajka ale obiektywnie patrząc 95 % społeczeństwa wyłączyłoby tv po 5 minutach mając taki dobór kanałów. Chyba wiesz, że to co interesuje Ciebie nie musi interesować innych? Kasa kasą ale jaj też nie mają. I możesz pisać, że to nie tak, że to wszystko kwestia warunków sportowym ale w tym momencie sam to sobie wmawiasz... popatrz na taką Litwę chociażby, warunki i kasę mają pewnie gorszą niż Polacy a od lat miażdżą. Po prostu tam jest to sport narodowy a u nas to pożal się boże piłka kopana a i tak ofermy nic nie grają. Czemu? bo naszych sportowców łączy jedno - brak jaj i mentalność frajera.

nie brak jaj i mentalność frajera. na wszystko składa się wiele czynników. u nas to jest kasa, brak zainteresowania polaków sportem, brak zainteresowania sportem młodzieży i tak można ciągnąć dalej. nie mam pojęcia co to dla Ciebie znaczy brak jaj czy mentalność frajera ale bardzo rzadko występujemy w roli faworyta (nawet meczu) więc nie wiem do czego się odnosisz. podałeś przykład wszystkich sportów a dziwnym trafem w piłkę ręczną i w siatkówkę dosyć długo trzymaliśmy się w topie. a Kubica nie ma jaj? Małysz nie miał jaj? Żyła nie ma jaj?

ja też jestem sfrustrowany, że odkąd żyję w naszym kraju w dyscyplinach którym się interesuje czyli piłka nożna i koszykówka osiągamy gówno ale akurat te dwa sporty są najbardziej prestiżowymi i naładowanymi na świecie. (chodzi mi o sporty drużynowe). i dziwnym przypadkiem nie osiągamy w nich sukcesów. od wielu lat moi koledzy, trenerzy młodzieżówek mają problemy z naborem! co na takich bałkanach czy litwie to nie problem ponieważ jest selekcja. a u nas się bierze co jest. nie stać wielu ośrodków na wynajęcie hal nie wspominając o treningu codziennie czy wyjazdach na obozy. często bogaci synkowie grają których stać na składki a wiele chłopaków gdzieś tam lata po osiedlach. w Polsce nie ma mentalności sportowca a później jak przychodzą jakieś mecze to mamy pretensje, że nie mamy jaj.

trzon kadry Polski to eksport Gortat-Niemcy, USA Lampe- Szwecja, Hiszpania Kelati-USA Ignerski-SMS, USA

nie mamy praktycznie żadnego wychowanka na Polskim gruncie.

w Piłce kopanej jest praktycznie to samo a przy pospolitym ruszeniu na mistrzostwa nagle żal i szukanie winnego.

 

Co pewien czas się zastanawiam, dlaczego Francja nie rywalizuje o bycie najlepszym w Europie z Hiszpanią. Nazwiskami powinni. A potem oglądam kawałek meczu, fajnie ci wszyscy gwadelupscy Murzyni skaczą, ale sensu w tym nie ma zbyt wiele. Parker powinien mieć pomnik gdzieś w Paryżu - zawsze jest na kadrze, od 10 lat.

w piłce nożnej Francuzi nie osiągają już od dekady sukcesów. Ci to mają mentalność frajera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.