Skocz do zawartości

NFL


macias

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak Brady! Ten człowiek sportowo osiągnął chyba już wszystko... Coś pięknego i niesamowitego jak jeden zawodnik ma wpływ na całokształt w tak drużynowym sporcie jak futbol amerykański! Należą się mega brawa a wisienką na torcie będzie wprowadzenie po raz pierwszy w historii NFL drużyny która zagra w finale na swoim stadionie - myśle, że kiedy stadion w Tampie został wybrany kilka lat temu na organizatora SB LV to nikt się chyba nie spodziewał, że właśnie Bucs tam zagrają!

Nie zmienia to jednak faktu, że mają twardy orzech do zgryzienia w postaci mega silnych Chiefs. Myśle, że zagranie genialnego meczu może nie wystarczyć i w tym wypadku będzie trzeba liczyć na dużo więcej błędów ze strony Mahomesa niż mu się to standardowo zdarza.

Jeżeli chodzi o drugi mecz to jest ktoś w stanie się wypowiedzieć? Oglądał ktoś? Bills stawili opór czy raczej Chiefs mieli cały mecz pod kontrolą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 00:19, Wujek Wójcik napisał:

Jak to co Han Solo i Lando czyli Jake Allen i Stepon Diggs:D  go Bills!

Się nie wydarzyli tzn Diggsa z tego co widziałem to obrona Chiefs zgasiła a trio Kelce-mahomes-Hill rozjechała Bills.

Realnie Mahomes w 5 z ostatnich 6 meczów PO miał serię 21-0 . Jeden jedyny raz kiedy się to nie zdarzyło to go znieśli z boiska na początku drugiej połowy. Nie wiem czy ktoś fizycznie jest w stanie zatrzymać ich ofensywe. Brady w Super Bowl to fajna sprawa. Ale Mahomes już z nim wygrał w tym roku. Był od niego lepszy i to w Tampa . Brady to GOAT ale Mahomes wygląda jakby to on miał być GOATEM za 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Się nie wydarzyli tzn Diggsa z tego co widziałem to obrona Chiefs zgasiła a trio Kelce-mahomes-Hill rozjechała Bills.

Realnie Mahomes w 5 z ostatnich 6 meczów PO miał serię 21-0 . Jeden jedyny raz kiedy się to nie zdarzyło to go znieśli z boiska na początku drugiej połowy. Nie wiem czy ktoś fizycznie jest w stanie zatrzymać ich ofensywe. Brady w Super Bowl to fajna sprawa. Ale Mahomes już z nim wygrał w tym roku. Był od niego lepszy i to w Tampa . Brady to GOAT ale Mahomes wygląda jakby to on miał być GOATEM za 10 lat

True dat. Porównując Tampe i Kansas z wczoraj to Kansas ich rozjedzie, nawet wizualnie jest szybsza. No nic trzymam kciuki za Tampe, chociaz super fanem nie jestem, a z Kansas bardzo kibicuje Kelcemu ale jakos kogut na sterydach z chrypką mnie irytuje mimo wszystko, dzieciak jest fenomenalny. A Diggs i Allen...jeszcze wrócą. W imperium kontratakuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Raven2156 napisał:

Jeżeli chodzi o drugi mecz to jest ktoś w stanie się wypowiedzieć? Oglądał ktoś? Bills stawili opór czy raczej Chiefs mieli cały mecz pod kontrolą?

Chiefs mieli pod kontrolą. Ładnie cisnęli Allena zmuszając go do biegania do linii autowej i oddawania rozpaczliwych podań. Jak to samo zrobią z Bradym to będzie interesujaco, generalnie to liczę na mega ciekawe i elektryzujące spotkanie i mam nadzieję, że się nie rozczaruję, ale zwycięzcy nie podejmę się typować choć kibicować będę bardziej Kansas.

Marketingowo też im się im trafić lepiej chyba nie mogło (z całym szacunkiem dla Rodgersa), mamy Starość v Młodość, Old School v New School, Legenda v Aspirujący do tego miana.

Ciekawe jaki komplet strojów wybierze Tampa. Brady w białych jest 4-1 za to w kolorze 2-2. Buccaneers natomiast swój jeden jedyny i do tego wygrany występ w Super Bowl rozegrali w czerwonych strojach. Chiefs z kolei w czerwonych są 2-0 a w białych 0-1.

Może się to wydać śmieszne, ale wbrew pozorom to jest bardzo ważny wybór, który stoi przed Bucs. Białe stroje w ostatnich 16 latach mają bilans 13-3 a ogólnie 34-20 czyli teoretycznie zwiększają prawdopodobieństwo wygranej.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo wolę rugby od futbolu bo nie podobają mi sie tak do końca te podania do przodu. Za bardzo ułatwiają grę. Więc QB nie są na mojej liście ulubionych graczy. Za to Hill

Matko jedyno on mi przypomina Habane .Ta sama zwinność prędkość. Absolutnie fenomenalny gość. Nie wiem kto po stronie Bucs jest w stanie zatrzymać Hilla. Realnie tego nie widzę. Facet jest fenomenalny . Wiem ,ze MVP i tak pójdzie do Mahomesa w przypadku wygranej ale dla mnie Hill jest równie ważny dla tej ekipy a może i ważniejszy..On wygląda jak Bolt vs Dom Starców taka jest czasem różnica prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2021 o 09:27, Raven2156 napisał:

 

Jeżeli chodzi o drugi mecz to jest ktoś w stanie się wypowiedzieć? Oglądał ktoś? Bills stawili opór czy raczej Chiefs mieli cały mecz pod kontrolą?

Gdyby nie głupie fumble po wykopie na początku meczu przez Chiefs to mecz skończyłby się w pierwszej ćwiartce. 

No i świetny pass rush Chiefs, OL bizonów nie wiedzieli co się dzieje. 

 

W finale liczę na Kansas mimo, że Mahomeboya nie trawie, ale może jakimś cudem Kelce albo Hill dostaną MVP. Nie wiem co by musiało się stać, pewnie jak któryś QB rzuci 3 TDs to dostanie MVP. Tym bardziej jeśli będzie to Brady, któremu wybacza się nawet 3 INT w meczu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Go Bucks, nie jestem jakimś wielkim fanem ale może sam MJ wróciłby do kosza gdyby Tomek zdobył 7 tytuł. Wszyscy zawsze wieszają na nim psy, a gość i tak potrafi znaleźć sposób na wygranie meczu. Tampie brakuje jednak takiego Juliusa Edelmana, albo kogos kto bedzie w stanie powstrzymać takiego Hilla. Ktoś wie czy idiota Brown będzie grał? Czy jednak za kratki za gwałt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co misie kolorowe, za niecałe dwa dni finał. Na stadionie o ile dobrze słyszałem ma być 20 tys ludzi, całkiem nieźle jak na ostatnie standardy, ubogo jak na możliwości stadionu.

Kto wygrywa? Różnica wieku Brady vs Mahomes 18 lat, pierwszy może mieć 7 tytuł i być drugim po Manningu gościem z tytułami w różnych zespołach, a pierwszym, który go wygrywa przed "własną" publiką na domowym stadionie. Mahomes z kolei może być najmłodszym QB który ten tytuł ogarnie rok po roku. Wszystko mi mówi, że to Patrick i Chiefs wygrają, stawiam jednak na Tomka, za to jak ludzie wieszają na nim psy, a on i tak znajdzie droge;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2021 o 23:20, Wujek Wójcik napisał:

Wszyscy zawsze wieszają na nim psy, a gość i tak potrafi znaleźć sposób na wygranie meczu.

To nie on znajduje sposoby na wygrywanie meczów, tylko zazwyczaj jego trenerzy lub defensywa. Nie chcę się zbytnio nad tym rozwodzić, ale historycznie drużyny Brady'ego pod względem points per drive czy starting field position biją na głowę te Rodgersa czy Manninga. Oczywiście, zaraz ktoś powie, że takie coś należy wykorzystywać i słusznie, ale nawet pod względem ofensywnym Brady ma śmieszne statystyki - przykładowo biorąc pod uwagę tylko mecze playoffowe nie ma go nawet w TOP10 pod względem procent trafionych rzutów, już nie wspominając choćby o ANY/A.

W dniu 28.01.2021 o 23:20, Wujek Wójcik napisał:

Tampie brakuje jednak takiego Juliusa Edelmana

Wut? Tampa ma chyba największy talent w całej lidze, jeśli chodzi o receiverów. W poprzednich latach Winston robił z nimi co sezon grubo powyżej 5000 yardów (przy okazji zdobyli w tym czasie mniej TD niż z Bradym, który rzucił 4776 XD). Teraz jeszcze doszedł im Brown, który z formy strasznie nie wypadł i mają świetną rotację. Godwin będzie rozchwytywany podczas free agency i dostanie gdzieś gruby kontrakt.

W dniu 28.01.2021 o 23:20, Wujek Wójcik napisał:

albo kogos kto bedzie w stanie powstrzymać takiego Hilla

Przecież Bucs mają jedno z najlepszych secondary w całej lidze, jak nie oni mają go powstrzymać, to kto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sprawdziłem to Piotr Bera i Jakub Kazula. Trochę jestem zaskoczony tym,  już przygotowywałem się na kolejną noc z Pro7 z komentarzem, którego rozumiem piąte przez pięćdziesiąte (acz fajne studio mają a przynajmniej atmosfera taka sympatyczna szczególnie jak Coach Esume komentuje) a tu boom, fajny ruch ze strony TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rek'Sai napisał:

To nie on znajduje sposoby na wygrywanie meczów, tylko zazwyczaj jego trenerzy lub defensywa. Nie chcę się zbytnio nad tym rozwodzić, ale historycznie drużyny Brady'ego pod względem points per drive czy starting field position biją na głowę te Rodgersa czy Manninga. Oczywiście, zaraz ktoś powie, że takie coś należy wykorzystywać i słusznie, ale nawet pod względem ofensywnym Brady ma śmieszne statystyki - przykładowo biorąc pod uwagę tylko mecze playoffowe nie ma go nawet w TOP10 pod względem procent trafionych rzutów, już nie wspominając choćby o ANY/A.

Uderz w stół...taaa przeciw Atlancie w finale jego pass do Edelmana to też przypadkiem, nie sorry to była wyćwiczona akcja czyli ktoś to wymyślił za niego i pewnie ręke do rzutu też ktoś mu musiał pożyczyć przed jego oddaniem... dlatego właśnie chciałbym, żeby taki cieńki bolek mógł zdobyć 7 tytuł po 6 poprzednich które za niego zdobyli jego koledzy, to mi przypomina mnie i moją pracę w korpo, moje szefostwo woli mnie nie chwalić bo po co to i tak ich zasługa, że tu jestem , ludzie z zewnątrz twierdzą, że nic nie robie, a mój zespół nie raz wali w c*uj ale co bym zrobił gdyby nie oni... taaaaa

A co do TVP to w przerwie będzie występ gwiazdy czy Apel jasnogórski? albo pieśni patriotyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się świetny Super Bowl!

Przyznam szczerze, że nigdy nie byłem fanem Brady’ego chyba z racji na to, że nie przepadam za Patriots. Nie zmienia to jednak faktu, że sportowo ten człowiek osiągnął praktycznie wszystko i bardzo go szanuje. Byłoby pięknie by dziś dokonał czegoś niemożliwego i zwyciężył.

Wiadomo faworytem są Chiefs i jeśli Mahomes nie popełni zbyt wielu błędów powinni przyklepać tytuł B2B.

Osobiście będę trzymał kciuki za Bucs.

2 minuty temu, Wujek Wójcik napisał:

A co do TVP to w przerwie będzie występ gwiazdy czy Apel jasnogórski? albo pieśni patriotyczne?

Zawsze występ puszczali. ;) Ciekawe jak w tym roku. Trzymam za to kciuki :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ej, ej, zdobycie mistrzostwa przez Bucs to nie jest coś niemożliwego. Samemu nie za bardzo rozumiem kursów bukmacherów, ale wiadomo, to Vegas i nie takie cuda przepowiadali, aczkolwiek dla mnie wszystko rozegra się w tym, czy ofensywna linia Chiefs uchroni Mahomesa przed presją ze strony obrony Bucs. A przez niemal cały sezon OL Kansas borykało się z urazami. Ale i tak najboleśniejszy cios przyszedł ostatnio, bo Fisherowi poszedł achilles...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda dobrze im to wyszło i nawet z Zielonym było połączenie. Aleo czym innym jeszcze.To, że u nas w garniakach siedzą w studio to przyzwyczajony ale przełączyłem na pro7 i tak też wszyscy w garniakach, gdzie nornalnie casualowo na luzaku poubierani.

Gronk zmartwychwstały zdobył touchdown no no no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.