Skocz do zawartości

NFL


macias

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego atletyzmu graczy nfl to bez przesady, bo nawet w superbowl biegali goście, którzy wyglądali mniej więcej tak:

Jakos mnie zawsze dziwi taka opinia dla sportu z tak ogromna roznorodnoscia pozycji/roli.

Ci goscie odbieraja sobie dekady z dlugosci zycia dla dobra druzyny by byc wyzywanym od grubasow, fajna robota.

 

Wyglad tych najwiekszych zawodnikow na boisku nie wynika z tego, ze sa leniwi czy sie lubia obzerac tylko bo ich do tego zmusza rola przez prawa fizyki - ile potrzeba sily zeby w sekunde przestawic goscia wazacego 100 kg, a ile dla 150kg i ktora strone tego rownania latwiej osiagnac?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy było, ale ja uważam, że zasada 3 kroków byłaby okej. Bo jeśli jesteś w stanie zrobić ruch z piłką to oznacza, że masz kontrolę, a jak Ci wypadnie z rąk to fumble i tyle. 

no ale czasami jest także, robią pad albo własciwie nie zdązą się ruszyć

wtedy zasada 3 kroków nie ma prawa bytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo w rugby nie ma taktyki, jak na wfie dostają piłkę i rubta co chceta. To podanie do przodu, też przecież znaczacznie utrudnia rozgrywkę. LOL

Inne różnice to fakt, że tym nasterydowanym klocką w NFL trzeba przed każdą akcja wszystko przypominać droga radiowa, bo są za głupi żeby samodzielnie podjąć decyzję na boisku, przez co mecz trwa 3 godziny, gdzie faktycznej gry jest z 30 minut.

ja pierdolę, wypełzło ignoranctwo z nor i jak zwykle myśli, że cokolwiek wie.

 

Tomek9248 za te swoje głupie pi****lenie o "uproszczonym rugby" powinieneś teraz płacić za odjanuszowienie tematu z tych karaluchów, tasujących się pod efektywny czas gry jakby jego ilość była jedynym czynnikiem oceny sportu, zapominając choćby o różnicach w intensywności gry między sportami  :rugby: 

 

Widzę, że nie zauważyłbyś sarkazmu nawet jakby wyskoczył zza drzewa i kopnął Cię w dupę.

 

Ale sarkazm musi mieć jakiś poziom koleżko, nie możesz wysrać byle gówna i się cieszyć o jaki to ja sarkastyczny nie jestem

Edytowane przez Bogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to skomplikowane.

 

Na boisku może przebywać maksymalnie 5 reciverów i nie ważne, czy to jest 5 WR, czy TE, albo RB, a nawet FB. Max to 5 w dowolnej konfiguracji. Może być ich mniej oczywiście. Zasada dla maxa jest taka QB + 5 nie łapiących + 5 reciverów. Zawsze na boisku za to musi być 5 osób, które łapać nie mogą.

 

Ogólnie zasada panuje taka, że to atak dyktuje obronę. Przed snapem (wzowienie akcji spod dupy) ustawiana jest zagrywka. QB dostaje informacje przez radio co grają i wbiega tam np. QB OL i 5 WR.

 

Wówczas kapitan obrony dostaje przez radio informacje jaka formacja wyjdzie na to ustawienie w ataku i wówczas na boisko wbiega formacja, która ma to wybronić. No i tutaj mogą wyjść jak chcą, bo nie ma ograniczeń. Mogą wyjść 11 cornerbackami nawet :grin:

 

Zmian jest nieograniczona ilość. Eagles np. przed każdym snapem rotowali linią defensywną.

 

Wyjątkiem jest no huddle - to co napisał Chomik. To jest trochę tak, że jak gonisz atak to zamiast czasu na ustawiania i zmienianie formacji, grasz tym co masz i szybko wznawiasz akcje, aby obrona nie miała czasu na reakcję.

 

@Chomik

 

Wracasz do fantasy?

 

Musi być QB, mówisz?

To jak nazywamy ball carriera w zagrywce wildcat, której nie tak dawno dość czesto używali Dolphins?

Też QB???

 

Wiem - musimy odczekać pół dnia żebyś doczytał...

 

P.S. Ciekaw jestem tego Twojego Maddena - no ale w 08 to się grało w...2008.

Edytowane przez Baptizia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wildcat formation describes a formation for the offense in football in which the ball is snapped not to the quarterback but directly to a player of another position lined up at the quarterback position. (In most systems, this is a running back, but some playbooks have the wide receiverfullback, or tight end taking the snap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wildcat formation describes a formation for the offense in football in which the ball is snapped not to the quarterback but directly to a player of another position lined up at the quarterback position. (In most systems, this is a running back, but some playbooks have the wide receiverfullback, or tight end taking the snap.

 

Potwierdziłeś to, co napisałem.

Dziena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojebie mnie. Przyszedł, dojebal się, przetasował i zasnął w pokoju.

 

Nadal obowiązkiem jest wystawienie kogoś na qb slocie. Tej Twój RB pełni formalnie role QB. Bo jest na jego slocie. Ja pi****le.

 

To tak jak z OLmanami, możesz mieć WR na snapie, a resztę rozstawiona gdzie chcesz i to nie koniecznie OLmanow. Poki 5 zawodników nie robi za reciverow jest okej.

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie ma czegoś takiego jak "QB slot", lol. Nadużywasz zapożyczonych słów, których znaczenia nie znasz. 

Nauczyłes się dwóch slów na krzyż - slot i slant i w kółko powtarzasz jedno.

Weź się przejdź na jakiś trening, teraz prawie wszędzie gra się gdzieś w FA.

Jak się douczysz to przyjdź i dopiero edukuj innych bo na razie jesteś zwykłym laikiem.

 

Do tego pozujesz na znawcę tematu, do czego Ci bardzo daleko. 

 

SLOT:

"The area in an offensive formation between the offensive line and the player closest to the sideline. This area is usually occupied by a wide receiver, running back, or tight end. The slot is often used to create formations that have multiple receivers on the same side of the field. "

Edytowane przez Baptizia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo tak do tych, którzy chcą poznać zasady, terminologię itd to proszę cytować Baptize. Ja jako laik bez doświadczenia wyniesionego z treningów footballu niestety będę Was wprowadzać w błąd. Mam nadzieje, ze szanowny kolega nie okaże się psem ogrodnika i podzieli się z Wami w przystępny i prosty sposób swoją wiedza dotycząca tego sportu.

Musiał szybkie postępy zrobić bo 6 stron temu nie ogarniał co to jest Hail Mary pass  :rugby:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Josh McDaniels wyc***ał Coltsów niczym DeAndre Mavsów parę lat temu. Szczeniackie wręcz to było, biorąc pod uwagę że ludzie mający stanowić jego sztab podpisali już umowy a o jego zmianie zdania dowiedzieli się z mediów. c*** z nim w sumie

Garropolo podpisał z San Francisco rekordowy kontrakt $137.5M/5 lat. Niby mało pograł ale odmienił na tyle oblicze 49ers, że nie dziwie się takiemu kontraktowi, muszą jednak wzmocnić O-Line. Ciekawe czy Cousins i Rodgers już niedługo nie dostaną jeszcze lepszej kasy. Kolejka po Kirka spora - Browns, Cardinals, Vikings, Jaguars, Jets, Bills, Dolphins itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mayfield z 1. do Browns, Darnold z 3. do Jets, Allen z 7. do Bills i 10. Rosen do Cardinals. Jak dla mnie najlepiej wyszli na tym Cardinals, dość dobrze Jets a Browns i Bills mogli wybrać lepiej. Niemniej każdy z nich może być bardzo dobrym quarterbackiem.

O graczach z innych pozycji wiem niewiele, zaskoczył mnie running back idący z 2. pickiem do Giants, czytałem wczoraj AMA z Joe Thomasem i Andrew Hawkinsem i oni widzieli Chubbsa w Browns a Cleveland wybrało jednak cornerbacka Warda, co z tego co widzę jest sporym zaskoczeniem.

Ogólnie Cleveland wybierało w 1 rundzie draftu trochę jak Cavaliers w 2013, gdzie z jedynką niespodziewianie poszedł Antony Bennett. Oby z lepszym skutkiem. Ja cieszę się przede wszystkim, że Arizona, jedna z moich ulubionych drużyn wreszcie wygląda solidnie na pozycji QB, z Bradfordem, Rosenem i Glennonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.