Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Reikai napisał:

Knives out 2 wychodzi w piątek na netflixie.Kto nie widział 1 części ma czas nadrobić bo imo jeden z lepszych filmów ostatnich lat.

Druga część będzie z Craiggiem i Nortonem, takze szykuje się rozpierdol.

Knives out jeden z lepszych filmow... hmm bylem bliski wylaczenia w polowie ale zmeczylem. Wielkie rozczarowanie po obsadzie, umowmy sie u mnie w filmie nie musi sie wiele dziac, nie musza byc wybuchy, lubie kino dialogu bez super tempa, ale no nie. Ten film byl slaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kubbas napisał:

Elvis

tragiczny film, cala historia pedzi jakby mieli zamiar zrobic to w 40 minut, po poltorej godziny wiemy o Elvisie tyle co o brzeczku, ze umie dobrze tanczyc i kocha swoja mame

dramat

zupełnie się nie zgadzam, bardzo mi się podobał. O Elvisie dowiedziałem się wystarczająco, o wszystkim, co działo się wkoło niego - zayebiście dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2022 o 16:35, RappaR napisał:

Ze wszystkich strong women ostatnich lat, żadna się nie zbliżyła do Sary Conor.

Feminizm naprawdę potrafi wszystko spi*****ić

To wynika z tego, że dziś one wszystkie muszą wyglądać jak milion dolarów nawet gdy wokół lata milion kul, walą się domy i płonie wszystko. I na środku one - Gal Gadot i Scarlett Johansson - nawet jeśli gdzieś tam pojawi się rysa to na oczach  i ustach nienaganna kreska :)

Ale realia są takie że firmy o superbohaterach rozwaliły kinematografię kompletnie. Wszyscy w to idą, choćby nie wiem jak głupie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 13:45, rw30 napisał:

zupełnie się nie zgadzam, bardzo mi się podobał. O Elvisie dowiedziałem się wystarczająco, o wszystkim, co działo się wkoło niego - zayebiście dużo.

jestem zdziwiony, przeciez tam nie bylo nic wartosciowego przez pierwsze 1.5 godziny, a film wygladal jak zlepek trailerow lecacych z predkoscia swiatla

podrzuce tu komentarz z filmwebu pod ktorym sie podpisuje
 

Cytat

Kiedyś ludzie oglądali filmy po 3h, nawet więcej, potem okazało się, że wraz z rozwojem social mediów spada możliwość skupienia się nowego pokolenia. Szybka rozrywka, non stop odświeżanie tablic, postów, wszystko zaczęło galopować. Już nawet spada oglądalność kanałów, które miały filmiki po 10-15 minut, to już za długo, popularność zyskały "rolki" te krótkie filmiki na instagramie, facebooku, youtubie, tiktoku. Praktycznie znikoma treść, ale ważne, że krótkie, tutaj piesek, tam kotek, taniec, śmieszne zdarzenie, fajne auto, ładna dziewczyna, ktoś skacze na linie...

I właśnie taki jest ten film. Na samym początku myślałem, że to taki początek, montaż w stylu hmm Snatch, ale mijało 10-15-20-30-40 minut i ten montaż doprowadził mnie niemal do choroby morskiej. Przepraszam, ale czy kogoś tam nie porąbało? Zresztą w ogóle ten film nie nabiera głębi, jest jakimś zlepkiem krótkich scen, zerowym oddaniem emocji, to bezustanne rolki, krótkie filmiki i szczerze... rzygać mi się chce od tego filmu. Obejrzałem godzinę, nie obchodzi mnie co było dalej, nie obchodzi mnie gra aktorska, muzyka, kostiumy, dialogi...

Przykre to, bo widzę, że chyba tylko ja mam z tym kłopot, może jestem już za stary. Pamiętam dawne filmy, gdzie bohater patrzył na innego i rozmyślał nad tym co powie, kamera nie musiała skakać 5 lat wstecz, 5 lat wprzód, koncert, scena łóżkowa, ćpanie, koncert, przeszłość, impreza, szybka jazda autem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubbas nie będe Cię przekonywał, mogło Ci sie nie podobać, bo ani ze mnie kinoman ani znawca, ale że podajesz negatywną recenzję filmu zaczynającą się od słów

Kiedyś ludzie oglądali filmy po 3h, nawet więcej

....a ten akurat film miał 2:40h,  i nie miał na celu opowiedzenia jakiejś jednej historii tylko w tych 2:40h miało być opowiedziane 20+ lat życia wielkiej gwiazdy, to mi się trochę kupy nie trzyma jak miałoby to być zrobione za pomocą scen

gdzie bohater patrzył na innego i rozmyślał nad tym co powie, kamera nie musiała skakać 5 lat wstecz, 5 lat wprzód, koncert, scena łóżkowa, ćpanie, koncert, przeszłość, impreza, szybka jazda autem.

A tak w ogóle skoro w ogóle nie podoba się komuś kombinacja koncert, scena łóżkowa, ćpanie, koncert, przeszłość, impreza, szybka jazda autem to może niech nie ogląda biopiców gwiazd muzyki, bo szczerze to prawie  zawsze, z małymi wyjątkami,  tam będzie coś podobnego.

W ogóle to jeszcze, poza scenami z życia tego managera (Hanks) nie kojarzę, żeby tam były jakieś skoki w czasie, same historie Elvisa wydaje  mi się, że opowiedziane są liniowo (poza tym że pierwsza scena jest z końcówki), ale może czegoś nie pamiętam.

 

No i narzekanie na 

 Zresztą w ogóle ten film nie nabiera głębi, jest jakimś zlepkiem krótkich scen, zerowym oddaniem emocji

to w ogóle dla mnie niezrozumiałe, emocje samego zagubionego w rozmowach z managerem Elvisa, czy jego żony, która wiedziała o zdradach ale się z tym godziła, ale nie mogła się pogodzić z nadmiarem narkotyków (świetne sceny jak od niego odchodziła czy ta na lotnisku w samochodzie) były wg. mnie świetnie przedstawione, ale to znowu kwestia subiektywna i jeśli ktoś tego nie oddczuł tak jak ja, to ok, choć trochę się dziwię.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 22:52, Sebastian napisał:

To wynika z tego, że dziś one wszystkie muszą wyglądać jak milion dolarów nawet gdy wokół lata milion kul, walą się domy i płonie wszystko. I na środku one - Gal Gadot i Scarlett Johansson - nawet jeśli gdzieś tam pojawi się rysa to na oczach  i ustach nienaganna kreska :)

Ale realia są takie że firmy o superbohaterach rozwaliły kinematografię kompletnie. Wszyscy w to idą, choćby nie wiem jak głupie było. 

Co zrobiły? :D Każdy chodzi na co chce a najwięcej ludzi ogląda filmy stworzone właśnie dla jak największego grona osób i nawet w tej grupie większość widzów nie zagłębia się w temat tylko chce dobrze bawić a filmów w różnych gatunkach powstaje tyle że nie ma kiedy wszystkich obejrzeć (tych ambitnych też) Star Wars to też film o superbohaterach, czy kiedy wychodziła oryginalna trylogia to przyczyniła się do rozwoju kina czy przeciwnie? Gatunek filmu to rzecz wtórna ważne jest czy ktoś ma ciekawą historię do opowiedzenia i czy widz w nią uwierzy.Dlatego są wybitne filmy superhero i dziadowskie tak jak i thrillery czy każdy inny gatunek.

Nawiązując do tematu silnych kobiet w kinie to Emily Blunt mi zaimponowała i wreszcie jako kobieta powiedziała to co pewnie wiele osób myśli na ten temat ale nie powie w Hollywood a tym bardziej biały mężczyzna.

Cytat

“It’s the worst thing ever when you open a script and read the words ‘strong female lead,’” Blunt said. “That makes me roll my eyes. I’m already out. I’m bored. Those roles are written as incredibly stoic, you spend the whole time acting tough and saying tough things.”

Blunt joins a growing list of female actors who have spoken out against the “strong female lead” label. “She-Hulk: Attorney at Law” actor Tatiana Maslany told The Guardian in August that it’s “frustrating” for roles to be reduced to that one “strong” trait.

“It’s reductive,” Maslany added. “It’s just as much a shaving off of all the nuances, and just as much of a trope. It’s a box that nobody fits into. Even the phrase is frustrating. It’s as if we’re supposed to be grateful that we get to be that.”

https://variety.com/2022/tv/news/emily-blunt-rails-slams-strong-female-lead-label-worst-thing-ever-1235432354/

 

Jeśli chodzi o strong woman, postać kobiecą która stoi na własnych nogach, nie jest wydmuszką, ma charakter to jednak postawiłbym na Ellen Ripley (w pierwszym Obcym) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sewer napisał:

Co zrobiły? :D Każdy chodzi na co chce a najwięcej ludzi ogląda filmy stworzone właśnie dla jak największego grona osób i nawet w tej grupie większość widzów nie zagłębia się w temat tylko chce dobrze bawić a filmów w różnych gatunkach powstaje tyle że nie ma kiedy wszystkich obejrzeć (tych ambitnych też) Star Wars to też film o superbohaterach, czy kiedy wychodziła oryginalna trylogia to przyczyniła się do rozwoju kina czy przeciwnie? Gatunek filmu to rzecz wtórna ważne jest czy ktoś ma ciekawą historię do opowiedzenia i czy widz w nią uwierzy.Dlatego są wybitne filmy superhero i dziadowskie tak jak i thrillery czy każdy inny gatunek.

Nawiązując do tematu silnych kobiet w kinie to Emily Blunt mi zaimponowała i wreszcie jako kobieta powiedziała to co pewnie wiele osób myśli na ten temat ale nie powie w Hollywood a tym bardziej biały mężczyzna.

https://variety.com/2022/tv/news/emily-blunt-rails-slams-strong-female-lead-label-worst-thing-ever-1235432354/

 

Jeśli chodzi o strong woman, postać kobiecą która stoi na własnych nogach, nie jest wydmuszką, ma charakter to jednak postawiłbym na Ellen Ripley (w pierwszym Obcym) 

Ale ja nie jestem większością. Miliardy much wpierdalają gówno i życzę im smacznego, ale to nie znaczy, że ja mam gówno lubić. Star Wars to nie jest film o superbohaterach - musisz obejrzeć to się przekonasz. I przyczyniła się do rozwinięcia efektów specjalnych ale jednak nie stawiała na nie w 100% a dzisiejsze filmy o bohaterach w zasadzie robią tylko to. na ekranie pojawiają się gadające o wszystkim i o niczym postaci w kostiumach lub bez i przesuwamy się od jednej bijatyki do drugiej coraz to bardziej kuriozalnej. Skoro nawet mój 17 letni syn mówi, że to już jest taka kiła, że się nie da oglądać to chyba jednak mam trochę racji. 

i są fajne firmy hero - o Batmanie (gdzie nie było żadnego innego SH i też nie wszystkie) i Strażnicy. I tyle w zasadzie, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Sebastian napisał:

Ale ja nie jestem większością. Miliardy much wpierdalają gówno i życzę im smacznego, ale to nie znaczy, że ja mam gówno lubić. Star Wars to nie jest film o superbohaterach - musisz obejrzeć to się przekonasz. I przyczyniła się do rozwinięcia efektów specjalnych ale jednak nie stawiała na nie w 100% a dzisiejsze filmy o bohaterach w zasadzie robią tylko to. na ekranie pojawiają się gadające o wszystkim i o niczym postaci w kostiumach lub bez i przesuwamy się od jednej bijatyki do drugiej coraz to bardziej kuriozalnej. Skoro nawet mój 17 letni syn mówi, że to już jest taka kiła, że się nie da oglądać to chyba jednak mam trochę racji. 

i są fajne firmy hero - o Batmanie (gdzie nie było żadnego innego SH i też nie wszystkie) i Strażnicy. I tyle w zasadzie, 

 

Stary, jestem fanem SW odkąd opuściłem wody płodowe ;) SW to oczywiście film przygodowy SF ale w swoim core ma postacie superhero.W takim razie Ty musisz obejrzeć dobry film superbohaterski bo takie też są a jeśli uważasz że nie ma to może po prostu nie łapiesz tej konwencji? W filmach superhero są postacie superhero, co w tym dziwnego? Czytałem Watchmen które jest arcydziełem komiksu i film szczerze mówiąc jest po prostu kiepski MOIM ZDANIEM ale masz prawo uważać go za dobry tylko to dowodzi tego że raczej się nie dogadamy, każdy ma inny gust :) 

btw. Skoro nie lubisz gówna to czemu aż tak cie to angażuje, niech każdy ogląda co chce i ocenia jak chce :) 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Sebastian napisał:

Ale ja nie jestem większością. Miliardy much wpierdalają gówno i życzę im smacznego, ale to nie znaczy, że ja mam gówno lubić. Star Wars to nie jest film o superbohaterach - musisz obejrzeć to się przekonasz. I przyczyniła się do rozwinięcia efektów specjalnych ale jednak nie stawiała na nie w 100% a dzisiejsze filmy o bohaterach w zasadzie robią tylko to. na ekranie pojawiają się gadające o wszystkim i o niczym postaci w kostiumach lub bez i przesuwamy się od jednej bijatyki do drugiej coraz to bardziej kuriozalnej. Skoro nawet mój 17 letni syn mówi, że to już jest taka kiła, że się nie da oglądać to chyba jednak mam trochę racji. 

o k****

dawno tak nie zasmialem na forum

Sebstein w elitarystycznej formie. 10/10!

 

a zeby nie offtopowac w pelni - tradycyjnie polecam klasyka kinematografii Gulczas a jak myslisz - taki jestem wyjatkowy ❤️

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knives out 2 - słabizna. Historia przedstawiona w sposób całkowicie nieciekawy i nie ma podjazdu do jedynki. Nie polecam. Norton i Craig ciągną jak mogą ten film ale niestety z gówna bata nie ukrecisz.

Z ostatnich filmów które widziałem to mogę polecić Bullet Train z Pittem w roli głównej. Jak na kino akcji nawet przez moment się nie nudziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MA23 napisał:

Z ostatnich filmów które widziałem to mogę polecić Bullet Train z Pittem w roli głównej. Jak na kino akcji nawet przez moment się nie nudziłem.

To fascynujące jak Pitt potrafi ciągnąć film. 

Ogólnie aktorzy jak Stallone i Scharzeneggerczy po trochu Pitt i Eastwood są niedocenieni, kiedy właśnie ciężko zagrać to co oni grają.
Pittowi udało się wyjść dzięki grze w kilku "poważnych hitach" i byciu "mniejszym i naturalniejszym", ale ogółem to są wszyscy ten sam typ aktora.

Aktora - bo faktycznie potrafią naprawdę dobrze zagrać szeroki zakres ról, to co w tych filmach akcji mało kto potrafi powtórzyć. Dlatego mimo wszystko filmy Stathama, Hemsowrtha czy  Dwayna Johnsona zapominami, a oni lśnią po latach

W tym roku obejrzałem po raz pierwszy Rambo i serio - niech mi nikt nie pierdoli, że Stallone nie jest genialnym aktorem, który po prostu ma niesamowitą formę, nigdy w drugą stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2022 o 19:03, RappaR napisał:

To fascynujące jak Pitt potrafi ciągnąć film. 

Ogólnie aktorzy jak Stallone i Scharzeneggerczy po trochu Pitt i Eastwood są niedocenieni, kiedy właśnie ciężko zagrać to co oni grają.
Pittowi udało się wyjść dzięki grze w kilku "poważnych hitach" i byciu "mniejszym i naturalniejszym", ale ogółem to są wszyscy ten sam typ aktora.

Aktora - bo faktycznie potrafią naprawdę dobrze zagrać szeroki zakres ról, to co w tych filmach akcji mało kto potrafi powtórzyć. Dlatego mimo wszystko filmy Stathama, Hemsowrtha czy  Dwayna Johnsona zapominami, a oni lśnią po latach

W tym roku obejrzałem po raz pierwszy Rambo i serio - niech mi nikt nie pierdoli, że Stallone nie jest genialnym aktorem, który po prostu ma niesamowitą formę, nigdy w drugą stronę. 

Rappar proszę nie stawiaj Hemswortha i Stathama(mimo wszystko) obok Dwyana Johnsona, pomijam czy jest fajnym kolesiem czy nie to aktorem jest no bardzo przeciętnym i w filmach jest po prostu sobą co w pewnej konwencji - najczęściej komediowej się sprawdza.

Ogólnie ostatnio sobie tak myślałem nad top aktorami na ten moment i myślę że spokojnie mógłbym te top10 wymienić i właśnie w większości przypadkach nie chodzi tylko o sam warsztat aktorski jako taki ale charyzmę.To coś, ten czynnik gdzie widzisz aktora na ekranie i przyciąga uwagę i wzrok, wszechstronność.

Wiem że jakiś czas temu rozmawialiśmy na podobny temat ale jakby ktoś miał ochotę skonfrontować moją listę aktualnie topowych aktorów ze swoją to chętnie :)

Imo najlepsi aktorzy na ten moment, kolejność dowolna:

Mahershala Ali

Brad Pitt

Mads Mikkelsen

Leonardo DiCaprio 

Christoph Waltz

Adam Driver 

Jake Gyllenhaal

Stellan Skarsgard

Christian Bale

Joaquin Phoenix

 

Wiem że można byłoby wcisnąć tutaj dużo więcej nazwisk ale po analizie obejrzanych filmów a trochę tego rocznie wciągam, tego jak oddziałują na mnie role grane przez właśnie tych aktorów niezależnie czy film jest dobry czy nie to sama ich obecność podnosi poziom widowiska ZNACZNIE W KAŻDYM PRZYPADKU.

Jeszcze mógłbym wspomnieć o aktorach którzy podkładają głos pod filmy/animacje do których mam mega szacunek i po prostu uwielbiam ich głos bo przez sam głos też można stworzyć pełnoprawną postać co jest cholernie trudne.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.