Skocz do zawartości

Loga, parkiety i inne rzeczy związane z NBA.


Pepis21

Rekomendowane odpowiedzi

Jak i calego Seattle, ktos cos wie czy sa jakies szanse kiedys? Czy tylko jak zostane miliarderem?

Z koszek fajnych to brakuje mi Rockets w wydaniu z lat 90, te ich obecne od czasow T Maca sa bezplciowe. Koszki Magic te ich swingmany w paski tez klasyka dla mnie.

Podobno są szanse w tym CBA na rozszerzenie ligi. W Seattle powstawała by hala gdyby nie decyzja Seattle Council która w wyniku 5-4 nie zgodziła się na usunięcie ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hali, czemu niby ma powstać nowa? W Seattle wciąż istnieje stara "KeyArena", która spokojnie wystarczy i na te standardy. Odbyła się tam w końcu jedna z rund NCAA w 2015 roku. Co prawda rozumiem, że mogą wyniknąć z tego jakieś komplikacje dzieląc ją z ligą NHL (choć w L.A. nie ma to większego znaczenia), bo tu wzrastają koszty.

 

Ale tu pojawia się również alternatywa. Dlaczego by nie korzystać z hali "Tacoma Dome" (zdjęcia poniżej)? Sonics rozgrywali tam swoje mecze w '94-'95. Hala leży jakieś 30 mil od Seattle w mieście Tacoma. Hala podczas meczu koszykarskiego pomieści 17,100 osób, jest dobrze przystosowana i leży stosunkowo blisko. To mogłoby zadziałać.

 

00505_925sJerg8LX_600x450.jpg

 

336980597_beb311e811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hali, czemu niby ma powstać nowa? W Seattle wciąż istnieje stara "KeyArena", która spokojnie wystarczy i na te standardy. Odbyła się tam w końcu jedna z rund NCAA w 2015 roku. Co prawda rozumiem, że mogą wyniknąć z tego jakieś komplikacje dzieląc ją z ligą NHL (choć w L.A. nie ma to większego znaczenia), bo tu wzrastają koszty.

 

Ale tu pojawia się również alternatywa. Dlaczego by nie korzystać z hali "Tacoma Dome" (zdjęcia poniżej)? Sonics rozgrywali tam swoje mecze w '94-'95. Hala leży jakieś 30 mil od Seattle w mieście Tacoma. Hala podczas meczu koszykarskiego pomieści 17,100 osób, jest dobrze przystosowana i leży stosunkowo blisko. To mogłoby zadziałać.

 

00505_925sJerg8LX_600x450.jpg

 

336980597_beb311e811.jpg

Problem jest w tym że Key Arena do grania w kosza i kibicowania jest dobra ale do zarabiania pieniędzy jest koszmarna. Nie ma w niej restauracji, fast-foodów czy sklepów jak w innych arenach które są standardem w NBA. To był jeden z powodów przez które nie ma Sonics w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 a nie 30 mil z centrum, nie mówiąc o przeciwległych końcach. kto normalny by tam chciał jeździć 2x w tygodniu?

 

50 minut spokojnej jazdy. Odległość podobna jak z centrum L.A. do na przykład Aneheim, gdzie Lakers rozegrali mecz Pre-Season z Kings i rozegrają z Suns. Wiadomo zawsze lepiej podjeżdżać pod hale prosto z domu, ale na realia Stanów Zjednoczonych, gdzie ludzie do pracy często gęsto pokonują taką lub większą odległość każdego dnia rano to nie jest to takie niemożliwe do zrealizowania. Inna mentalność.

 

Poza tym mówię, że to jest "Plan B", który mógłby wypalić jeżeli Sonics tak bardzo chcą wrócić do ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w HQ Seattle. Jakie opcje są rozważane i ile ich jest. Ale sama budowa hali nie dość, że jest bardzo kosztowna, to trochę to trwa zanim takowa powstanie. Więc po prostu z ciekawości postanowiłem sprawdzić, czy są inne wyjścia i jak się okazuje Seattle nie jest przyciśnięte do rogu - mają kilka opcji. Naprawdę jestem ciekaw jak to chcą rozwiązać w związku z tymi wszystkimi problemami związanymi z budową hali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w HQ Seattle. Jakie opcje są rozważane i ile ich jest. Ale sama budowa hali nie dość, że jest bardzo kosztowna, to trochę to trwa zanim takowa powstanie. Więc po prostu z ciekawości postanowiłem sprawdzić, czy są inne wyjścia i jak się okazuje Seattle nie jest przyciśnięte do rogu - mają kilka opcji. Naprawdę jestem ciekaw jak to chcą rozwiązać w związku z tymi wszystkimi problemami związanymi z budową hali.

mógłbym się zgodzić że mogłaby być to zastępcza opcja podczas budowy własciwej hali ale nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbym się zgodzić że mogłaby być to zastępcza opcja podczas budowy własciwej hali ale nic więcej

 

No tak, prędzej, czy później własna hala powstać musi. Ale w międzyczasie przez te kilka sezonów konto Sonics zasili spora sumka za bilety itd. Na pewno ułatwi to sprawę, a wszystko potoczy się dużo szybciej.

 

Jestem prawie pewien, że tego typu opcje są rozważane w Seattle.

 

Podobne rozwiązanie jest u Warriors, z tym, że Oni przenoszą się do San Francisco. Grają, a arena "się buduję" - to może zbyt dużo powiedziane, bo nawet grunty dobrze nie stoją, ale planowane otwarcie już w 2019 roku. Fotki poniżej.

 

W takim więc wypadku niech Sonics lepiej się spieszą, chyba, że chcą trafić do ligi w drugiej połowie XXI wieku! :nevreness:

 

warriors-stadium-renderings-4.jpg

 

chase-center-meta-tag.jpg

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, prędzej, czy później własna hala powstać musi. Ale w międzyczasie przez te kilka sezonów konto Sonics zasili spora sumka za bilety itd. Na pewno ułatwi to sprawę, a wszystko potoczy się dużo szybciej.

 

Jestem prawie pewien, że tego typu opcje są rozważane w Seattle.

 

Fajne dywagacje prowadzisz, ale zapominasz o jednym to nie jest, tak, że Seattle chce drużynę to NBA da im drużynę, klub 30 właścicieli musi się zgodzić na rozszerzenie liczby drużyn. A nie do końca jestem przekonany, że jest to w ich interesie. Mniejsza kasa z umowy telewizyjnej. Więcej spotkań z słabymi drużynami (nowe drużyny będą słabe), a jest różnica gdy do miasta przyjeżdża Cavs czy Warriors, a Nets czy Philly jest spora.

Słabym drużynom też to nie na rękę bo większa konkurencja w top wyborów w drafcie.

 

Rozumiem, sentyment, ale to trochę za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ranking logtypow z poprzedniej strony to jakas masakra.

przemilcze to:)

 

jak juz jestesmy w temacie hal etc.

to lakers buduja nowy osrodek treningowy

http://www.silverscreenandroll.com/2016/8/31/12731672/la-lakers-new-training-facility-partnership-ucla-health-center

w nadchodzace lato ma byc gotowe i podobno ma wyznaczyc nowe standardy.

na filmikach i slajdach wyglada mega obiecujaco...

 

btw. atlanta zagra w tym sezonie w niebieskich strojach retro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa prosta Sacramento out wchodzi Seattle :nevreness: , jednak szczerze to za czasy Webbera w Kings i kilku innych grajkow no i za fanow nie powinno sie tak stac, nie zycze jakiejkolwiek druzynie likwidacji. Ktos cos pisal o kolizji w Seattle z druzyna NHL ale o ile kojarze Emerald city nie ma druzyny hokojowej w najwyzszej lidze.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieprzyli, gdy mieli szansę. 

 

Nie pamiętam już tak dokładnie było z przenosinami do Oklahomy ale raczej nie tak, że każdy z szarych, szeregowych kibiców SuperSonics coś spierdolił więc nie rozumiem twojego rozumowania. Oprócz perspektywy właścicieli zespołu i miejskich oficjeli są jeszcze zapaleńcy w Seattle i nie tylko tam.

 

Wolałbym 32 teamy w lidze żeby nikomu teamu nie odbierać. Talentu w lidze jest na tyle, tylko jest teraz bardzo nierówno porozmieszczany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko cyrkowcy z Harlem Globetrotters! :grin:

 

https://www.youtube.com/watch?v=JvTn9HLDx0k

 

A tak serio, to wiadomo, że zdania będą podzielone. Ogólnie raczej średnio podoba mi się pomysł dzielenia na 4 lub 8 dywizji z prostych względów, albo będzie łatwiej, albo trudniej wyjść do PO. Czy te zmiany są potrzebne lidze? Nie sądzę. Seattle chętnie bym zobaczył, ale na pewno nie kosztem innej drużyny, a moim skromnym zdaniem 30 zespołów w NBA to po prostu optymalna liczba. :smile:

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władze Seattle od lat robią wszystko żeby utrudnić powrót Sonics. Miała być nowa super hala dla NHL i NBA to znów nie zgodzili się na budowę parę miesięcy temu. Zastanawia mnie jak to jest, bo zwolenników powrotu SS nie brakuje, są bardzo zaangażowane lokalne ruchy. I w tym demokratycznym kraju, w bogatym mieście nie można przebić się z tak prostą sprawą jak budowa hali sportowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.