Skocz do zawartości

Papierosy


wowo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do osób palących. Czy próbował ktoś z was kiedyś własnoręcznie skręcac lub nabijac ? Jeśli tak to byłbym wdzięczny jak by mi ktoś napisał czy to się opłaca i czy lepiej samemu skrecac czy kupic zawijarke/nabijarke ?

 

Ze względu na rosnące ceny paliw musiałem zrezygnowac z czegos i wybrałem samochód. Nie zmienia to faktu, że na szlugach spróbuje oszczędzic a jak nie wyjdzie to sie z kobity na lalke przerzuce bo już nie wyrabiam finansowo :D

 

Naprwdę będę wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie palę, ale się orientuję.

Najbardziej opłacalne cenowo są oczywiście fajki robione samemu. Sprzęt nie jest drogi - 15 do 30 zł i całkiem trwały.

Cena za paczkę wychodzi ok. 4-5zł. Minusem oczywiście jest sama robota, choć może stać się plusem i pomóc w ograniczeniu palenia - denerwujące i czasochłonne jest babranie się w tytoniu.

Możesz też poszukać fajek z przemytu po ok. 6-7zł.

 

Powiem Ci jednak w tajemnicy...tylko ciii...rzuć to gówno. Jak można się tak truć i wkładać to świństwo do papy:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tyton Casablanka.

 

Ubijarkę mamy (mowie o mieskzaniu koleszkow na stancji) taka z Lidla.

 

Tyton kosztuje okolo 13-14 zl, i starcza na 40-45 petów. Gilzy to koszt 4 zl za 200 sztuk + groszowe sprawy za filterki, oplaca sie, minusy to oczywiscie fakt, ze bedac na dworze/ melanzu/ klubie etc jak Ci sie skoncza pety nie skrecisz na biegu tylko wydasz 10, 30 zl by kupic nowa paczke ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyton kosztuje okolo 13-14 zl, i starcza na 40-45 petów. Gilzy to koszt 4 zl za 200 sztuk + groszowe sprawy za filterki, oplaca sie, minusy to oczywiscie fakt, ze bedac na dworze/ melanzu/ klubie etc jak Ci sie skoncza pety nie skrecisz na biegu tylko wydasz 10, 30 zl by kupic nowa paczke ;]

jak to może być minusem jeżeli porównujesz do palenia właśnie papierosów kupnych? :) No chyba że spędzasz cały czas na dworze/ melanzu/ klubie etc

 

I nie na dworze tylko na polu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzuć się na tabakę :)

 

Nie trujesz się

Nie śmierdzisz

Dużo przyjemniejsze od papierosów

Wiele "smaków/aromatów/zapachów"

O wiele tańsze, starcza na dłużej, i jest eksluzywniejsze ;-)

Polecam Poschle

Racja.

Do tego dodałbym, że zajebiście pomaga na katar.

 

Na imprezie tabaka + alkohol daje ostro w czachę ;]

 

Poschl wiadomo. Chociaż na przykład ten c***owy: http://mrsnuff.com/store/poschl-snuffy-weiss-p-776.html. No ale w końcu co to za tabaka bez tabaki.

 

Szczególnie poleciłbym medyka, po nim to można mózg poczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wygladala tak. 15 papierosow dziennie lub 3 skrety. Na caly dzien mi wystarczaly. Po czesci dlatego ze krecilem dlugie, po czesci dlatego ze mialem sredniej-mocy tyton (czyli w rzeczywistosci dosc mocny). Oszczednosc ogromna, ale nie polecam. Lepiej palic fajki, jeszcze lepiej jak pisal SHAQU rzucić to w cholere, a najlepiej palic co innego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako że od kilku lat siedzę sobie na takiej jednej paskudnej wyspie, ćmię tylko tytoń - skręcam sobie - papierosy tu drogie, choć w ojczyźnie też już niezbyt tanie. Jak ktoś chce nadal palić to taką opcję zdecydowanie najbardziej polecam, a próbowałem wszystkich...

 

Tytoń, powiedzmy Golden Virginia można już w tej chwili kupić w Polsce po około 25 zeta za 50 gram, a mi 50 gram starcza na jakieś 2 tygodnie, a wcale mało nie palę. Dodatkowy koszt to bibułki i filterki, ale to sprawy groszowe.

Tytoń taki do skręcania nie jest tak bardzo wysuszony, nie kopci się jak zwykłe szlugi i człowiek nie przesiąka tak bardzo swoim nałogiem - mowa o "walorach" zapachowych.

 

Dodatkowy i chyba największy plus w porównaniu do zwykłych fajek to brak porannego kaszlu i ogólnego kapcia w gębie - aż się boję pomyśleć co za syf dodają do tego syfu... :mrgreen:

 

Na początku trudno się przestawić, ale po miesiącu zwykły papieros po prostu mi nie smakował...

 

Skręcanie ręczne to do tej pory niemały dla mnie problem, tak też lata temu zaopatrzyłem się w maszynkę do skręcania, która do dziś dnia mi służy. Generalnie sam proces skręcania może zniechęcić, bo raz będzie za mocno, raz za słabo, a raz wogóle - przynajmniej ja z moimi miernymi zdolnościami manualnymi tak właśnie miałem...

 

Polecam.

 

Idę zajarać.

 

Pozdrawiam.

 

Edit: PH#1 dobrze prawi - na polu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no luz, zgoda. na początku jak się zacząłem tym jarać to rzeczywiście o smak raczej nie chodziło ;]

teraz już się to zmieniło

a co do medyka to on akurat jest taki, że jest strasznie mocny i nawet jej niewielką ilość można poczuć bardziej niż niż długą na cały stół krechę red bulla na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] - aż się boję pomyśleć co za syf dodają do tego syfu... :mrgreen: [...]

Hehe, dobre :)

 

Ale jak to powiedzieli w "Dexterze"... Jest 2010 rok, kto jeszcze pali papierosy?

Dajcie spokój, że skręcacie :lol: Przecież jak pamiętam z dzieciństwa, to tylko totalne menele, tudzież dziady, się w to bawiły. Brudne łapska, szorstkie ryje i uwalone swetry :) Jeszcze do tego osmalona, szklana lufka, motorower i już była pełna "arystokracja" pod spożywczakiem. Choć kto tam wie. Teraz wiele starych zwyczajów wraca i jest modnych, bo w nowym, odświeżonym stylu :wink:

 

Sorry za taką wstawkę, żartuję sobie. Jak lubicie palić to wasza sprawa, bez moralizatorstwa.

Choć polecam rzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry elwariato, usunąłem niechcący twojego posta o zaletach e-papierosa :?

Były dwa takie same, zdublowane, kliknąłem, żeby usunąć jeden, a niestety (wtf?) zniknęły oba.

 

Dodam tylko, że chodziło o to, że e-papieros to fajna sprawa do palenia w domu i że po większym wydatku na początku później koszty są minimalne. Poza domem jeszcze trochę wstyd się z tym pokazać, wg ela :wink: To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.