Skocz do zawartości

[E-NBA] DYSKUSJA


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie wykluczam wybrania Mariona. Ale to jest albo 7 runda albo w ogóle. Bez przesady, że taki z niego all-timer.

 

Żeby być przydatnym w moim składzie musiałby biegać z 4 super shooterami(co akurat da się załatwić :])

bastek jest imho bardzo cennym uzytkownikiem na tym forum

 

natomiast jego propaganda spejsingu zrobila widze niektorym wode z mozgu

 

co do 'taki z niego all-timer' to w waszym drafcie widze takie kwiatki jak np.

larry johnson 95-96

peja stojakovic

tay prince ????

 

ja wiem ze dobiera sie pod wzgledem fitu w danej ekipie, ale te nazwiska ktore rzucilem to stoja duzo nizej od mariona [wiec te nazwiska to tak luzno rzucone, nie zeby 'marion w ich miejsce pasowalby lepiej']

hmm jak tak patrze na sklady to temu koledze co wybral prince'a marion pasowalby ZDECYDOWANIE bardziej

 

a bad boys rozumiem ze sie pomylil przy wyborze lat dla LJa ;)

To może kolega się wypowie. Kolega potrzebował kogoś bardzo mobilnego, kto będzie potrafił bronić superstrzelca drużyny przeciwnej na pozycji SG/SF a od biedy w smallbalu pogra również na pozycji pF. Szczególnie do zadań obronnych Prince jest zdecydowanie bardziej użyteczny. Bo raczej nie wyobrażam sobie Mariona biegającego za Jordanem a Tay'a już tak. Marion zapewnia napewno lepszą zbiórkę, ale to dlatego, że w PHX grał dużo jako PF, a zgadzam się z przedmówcami, że każdy lepszy PF z allstar składów lekko go rozkłada na tej pozycji. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wykluczam wybrania Mariona. Ale to jest albo 7 runda albo w ogóle. Bez przesady, że taki z niego all-timer.

 

Żeby być przydatnym w moim składzie musiałby biegać z 4 super shooterami(co akurat da się załatwić :])

bastek jest imho bardzo cennym uzytkownikiem na tym forum

 

natomiast jego propaganda spejsingu zrobila widze niektorym wode z mozgu

 

co do 'taki z niego all-timer' to w waszym drafcie widze takie kwiatki jak np.

larry johnson 95-96

peja stojakovic

tay prince ????

 

ja wiem ze dobiera sie pod wzgledem fitu w danej ekipie, ale te nazwiska ktore rzucilem to stoja duzo nizej od mariona [wiec te nazwiska to tak luzno rzucone, nie zeby 'marion w ich miejsce pasowalby lepiej']

hmm jak tak patrze na sklady to temu koledze co wybral prince'a marion pasowalby ZDECYDOWANIE bardziej

 

a bad boys rozumiem ze sie pomylil przy wyborze lat dla LJa ;)

To może kolega się wypowie. Kolega potrzebował kogoś bardzo mobilnego, kto będzie potrafił bronić superstrzelca drużyny przeciwnej na pozycji SG/SF a od biedy w smallbalu pogra również na pozycji pF. Szczególnie do zadań obronnych Prince jest zdecydowanie bardziej użyteczny. Bo raczej nie wyobrażam sobie Mariona biegającego za Jordanem a Tay'a już tak. Marion zapewnia napewno lepszą zbiórkę, ale to dlatego, że w PHX grał dużo jako PF, a zgadzam się z przedmówcami, że każdy lepszy PF z allstar składów lekko go rozkłada na tej pozycji. Pozdrawiam.

Prince, poza Kobem w jump shooting mode finals 04, nikogo szczegolnego nie powstrzymal

 

w latach w ktorych ty go wybrales to:

w 05 zostal zniszczony w finalach przez Ginobiliego, bedac wczesniej niszczonym przez kontuzjowanego WAde'a

w 06 zostal zniszczony, zjedzony i wysrany przez WAde, a wczesniej Bron w ECSF

 

na Jordana ? Jordan w waszej grze bedzie wystepowal prawdopodobnie w wersji z pierwszego 3peatu, czyli raczej w wersji penetrujacej - czyli zdecydowanie bardziej nadawlby sie tu Marion

poza tym w Twoim skladzie nie ma zadnego sensownego obroncy na niskich, a Marion glownie niskich bronil [nawet T Parkera], wiec swietnie by sie nadawal, w przeciwienstwie do malo mobilnego Prince'a, ktory, jak juz napisalem, nawet graczom z pozycji SG dawal sie penetrowac jak pierwsza lepsza dziwfffka

 

nie wspomne o waszym argumencie 'na PF nie mialby tu szans' bo absolutnie go nie widze na PF, tylko mike d'antoni go widzial i konczylo sie to corocznym wpi****lem od Timmiego i innych jemu podobnych klasycznych PFow [marion 'sensownie' z pfow byl w stanie pokryc tylko nowitzkiego, z tym ze 1. ze nowitzki nie jest klasycznym pfem a 2 ze - strzelam z pamieci - i tak go za bardzo nie ograniczyl]

 

co do ilosci zbiorek, to nawet w sezonach gdy gral na SF [np 00-01, 01-02] robil okolo 10rpg, wiec nie tylko gdy gral jako pseudo PF u mike'a-[no]D

 

co jeszcze ? no jeszcze dodam tylko ze jak ktos pisze, ze w ataku marion bazuje tylko na dobitkach i kontrach to ja nie mam pytan - zlookajcie sobie chocby mecze z dallas z obecnego sezonu, gdzie Marion, mimo ze dawno po swoim prime, ma mase swietnych zagran, w sensie przyspieszenia ruchu pilki, sciagniecia na siebie obroncow / odegrania itp

nie, nie uwazam ze jest szatanem HCO, ma nienajlpeszy ballhandling ale jest duzo lepszy niz sie tu na forum uwaza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT, wydaje mi się, że masz za dużo ludzie tworzacych instant ofense a za mało od defensywy. Szczególnie w s5.

 

3 dziury w obronie w all-time drafcie? Nie widzę tego.

Spokojnie, na ławie jest teraz Dennis i McHale. Pewno tam trafi jeszcze ktoś z dwójki Roy/Ellis, a obrońce jeszcze można wybrać w 8 rundzie. No i pytanie jak wy będziecie mnie bronić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedną rzecz. Jak przedstawimy własne gameplany, a potem adjustments, to głosujący będą typować na podstawie własnej opinii, czy na podstawie tego co my przygotujemy?

 

Pytam, bo widzę, że dyskutujący są zaangażowani, a boje się, że potem będą problemy w stylu "No jak mogłem przegrać, przecież miałem gracza X, a on by wyeliminował gracza Y w tym pojedynku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są składy all time mało kto ma c***owy atak więc można zadać Ci to samo pytanie jak Ty masz zamiar bronić ?

Wiele będzie zależeć od przeciwnika, jakie ma słabe punkty, jakich graczy, jakie predyspozycje. Pomysły na obronę mam, będzie dobrze (niestety nie bardzo dobrze, ale sprzątnięto mi kilka typów, jak każdemu zresztą) jeśli uda mi się wybrać gracza w 8 rundzie. Mam też dwa typy rezerwowe. I każdy nie gorzej broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te adjustments to dobry pomysł. Nam draft kiepsko idzie, a druga grupa już rezygnuje z pisania gameplanow pod konkretny mecz i rebuttali bo zapału jednak brakuje.

Wydaje mi się, że dobrym pomysłem jest napisanie jednego obszernego gameplanu i koniec. Zrobić grupy albo losowanie drabinki i przeprowadzać same głosowania, bez dodatkowej poezji. Możemy ewentualnie ocenić nasze składy (kilka aspektów, skala ocen 1-10) i dodać jako ciekawostkę przy gameplanie.

Oceniamy oczywiście przed żeby gameplan mógł zmienić postrzeganie danej drużyny przez innych. Można też power ranking ujawnić na koniec (to chyba nawet lepszy pomysł) i zobaczyć jak gameplany wpłynęły na końcową pozycję w porównaniu do pierwotnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty chcesz do Amare ? To był core tych PHX co wygrywali blisko 60 meczy w sezonie. Słaby w obronie, ale w ataku to zwierzę. W tamtych latach potrafił robić na Spurs 40 pkt w meczu.

 

Rozważany był Marion a Amare wyśmiewany ?

 

Chciałem Oakleya, ale poszedł wcześniej. Żadnych Sikmów i jakiś ludzi o których istnieniu nie miałem pojęcia miesiąc temu brać nie chciałem.

 

Poza tym Luki sam masz wtopę - Joe Johnson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jednak za tym, żeby pisac przed każdym meczem gameplan. Write up początkowo załatwia pewne sprawy ale jednak np. ja tworze zespół bez utartej s5. Zależy od przeciwnika czy wyjdę Ripem czy Arenasem. Jak ktoś będzie miał kiepską obronę to bardziej mi się przyda świr, który skarci, niż gosc robiący burdel na zasłonach i świetnie broniący. Raczej tą defenswyną ekipę to zamierzam wykorzystywac tylko w przypadku nagromadzenia ofensywnego talentu i zmuszenia Wada/Kobe/MJ to biegania po zasłonach za Ricem i Rip-em.

 

Zresztą chyba to normalne, że inaczej ustawisz s5 i zespół i inaczej rozplanujesz mecz na Lukiego, który będzie stał 4 na obwodzie i jednym w pomalowanym a inaczej na Dete albo bb2. Nie musimy pisac wypracowań na 4 strony A4. Write-up przedstaiwnie ogólnie jak to wygląda i przybliżenie zawdoników i roli jaką mają spełniac a szczegóły w gameplanie.

 

Takie jest moje zdanie. Takie jest ono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie będziesz miał ciężko bo nie masz takiego rozgrywającego, z którym Amare mógłby być wykorzystany jako rzeźnik. Przy podwojeniach trafi piłki, olewa deskę i obronę, podawać też za bardzo nie potrafi. Zostaje własciwie jumperkowanie i od czasu do czasu jakiś atak na kosz.

 

Ogólnie jak dla mnie Amare to jest gość, przez którego więcej tracisz niż zyskujesz a biorąc pod uwagę że niektórzy będą grać na dwie wierze elite defendarami to Amare w takich starciach nie ma racji bytu.

 

A ciekaw jestem jakie zastrzeżenia masz do Mariona, ktory daje elite D + elite RBS jak na SF, do tego nie psuje spacingu bo mimo koślawego rzutu rzucać potrafi i nikt nie zostawi mu 3 metrów miejsca, gra dobrze tyłem do kosza, jest świetnym finisherem, one man fast break etc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.