Skocz do zawartości

Atletyzm (ang. athleticism) w NBA


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

 

KObe,KG,olajuwon - atletyzm

Kobe nigdy nie byl specjalnie atletyczny

KG - atletyczny?? raczej wyzylowany czarnuch chudy jak patyk cala kariere

Olajuwon?? jw

Ałć.

 

nie chodzilo bynajmniej o umniejszanie ich osiagnieć bo szczegolnie olajuwona uwielbialem. ale niech nikt mi nie mowi ze byli atletami pelna geba (atletyzm to nie tylko motoryka ale i budowa ciala).....malone i robinson byli atletami, ale na pewno nie ci co wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się specjalnie rozwijać wątku pt "czy Hakeem, Kobe albo KG byli atletyczni, czy nie byli, a może byli tylko trochę atletyczni", bo nie wiem o czym mielibyśmy tu dyskutować. Jedna krótka prośba.

 

Napisz proszę jakim sposobem Karl Malone miałby być bardziej atletyczny od Garnetta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atleta

1. «człowiek o mocnej budowie ciała i wielkiej sile fizycznej»

 

Juz wiesz?? czy mam rozwinąć?

 

ja sie ponadto zapytalem w czym sie pograzam, bo takiego elementu nie znalazlem u siebie. bylo to nawiazanie do jednej z wypowiedzi i do niej sie ustosunkowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że inaczej rozumiemy to pojęcie. Atletyczność to połączenie siły, zwinności, skoczności i wytrzymałości, w skróce ogólna sprawność fizyczna.

Pierwsza z brzegu definicja z angielskiego słownika:

 

of or pertaining to athletes; involving the use of physical skills or capabilities, as strength, agility, or stamina

 

Nie brnij w to dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no toc w jednym z postow napisalem ze atletyzm to nie tylko motoryka....dlatego tez napisalem ze lebron jest najwiekszym atleta z nich wszystkich. a garnett fakt skoczny, dlugie ramiona zwinny ale z ta sila bym nie przesadzal. i dlatego tez uwazam ze atleta wiekszym byl malone od garnetta, bo motorycznie mu nie ustepowal (lecz mial jak napisales mniejszy zasieg ramion).:) a brniesz w to ty, bowiem stwierdzenie ze garnett jest wiekszym atleta od malone'a jest troche niedorzeczne to tak jakby w tej samej kategorii porownac robinsona z olajuwonem. sam napisales strenght, capability and stamina.....wiec to strenght jest tu bardzo waznym aspektem jesli nie najwazniejszym, bo definicja samego slowa atleta bazuje na sile, a pozniej sze jego ewolucje i modyfikacje sa jedynie nalecialosciami. jesli uzywasz slowa atleta i stsoujesz jezyk polski to uwzgledniaj rowniez znaczenia slow, a nie jego modyfikacje powstale na przestrzeni lat, lub stworzone przez komentatorow w tv jak niegdyjsze stwierdzenie michalowicza ze kobe ma smierdzaca reke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Athlete w stanach, to ktoś, kto uprawia sport.

 

Na przykład NCAA - National Collegiate Athletics Association to nie zrzeszeniu ludzi silnych, tylko sportowców.

 

Atletyzm (athleticism) oznacza zdolność do uprawiania swojego sportu (athleticism=ability), bardziej atletyczny jest ten, kto ma lepsze warunki do uprawiania koszykówki, a nie ten, kto ma więcej w bicepsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kwestia, czy piszac tu stosujemy sie do slownika jezyka polskiego czy angielskiego...skoro czytam ATLETA (pisane po polsku) rozumiem to tak jakie znaczenie ma to wyrazenie w ojczystym jezyku....dobra nie ma co sie nad tym rozwodzic juz. opinie sa jak baby. nie wszystkim dogodzisz. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kwestia, czy piszac tu stosujemy sie do slownika jezyka polskiego czy angielskiego...skoro czytam ATLETA (pisane po polsku) rozumiem to tak jakie znaczenie ma to wyrazenie w ojczystym jezyku....dobra nie ma co sie nad tym rozwodzic juz. opinie sa jak baby. nie wszystkim dogodzisz. pzdr

Kwestia jest taka w jakich okolicznościach pada to słowo, a akurat na tym forum dotyczącym NBA, każdy mówiąc o kimś, że jest "atletyczny" ma na myśli dokładnie to samo i nie jest to rzeźba jak w zawodach Mr Olimpia. Zarejestrowałeś się dzisiaj, więc mogłeś nie wiedzieć, wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses Malone na poczatku kariery Akeema i Shaq na koncu kariery Hakeema mowili o nim, ze byl to najsilniejszy wysoki z jakim mieli do czynienia. Olajuwon miazdzyl Robinsona sila i byl spokojnie porownywalny z Mailmanem.

 

Kobe rowniez jest jednym z najsilniejszych guardow ligi i chyba jest to oczywiste dla kazdego kto ogladal go wiecej niz dwa razy na post-upie. ja widzialem jak robil dziwke z JRicha ktory jest juz jednym z bardziej przypakowanych SG. widzialem rowniez jak nie mial zadnych problemow z przesuwaniem SFow jak Battier czy Pierce.

 

jesli sila jest twoim wyznacznikiem atletyzmu i jedni z najsilniejszych graczy ever na swoich pozycjach sa dla ciebie "niespecjalnie atletyczni", to chyba masz cos ejo-ejo z glowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lajuwon miazdzyl Robinsona sila i byl spokojnie porownywalny z Mailmanem.

Nikt nigdy nie był porównywalny z Mailmane, nawet Zo :evil:

 

Napisz proszę jakim sposobem Karl Malone miałby być bardziej atletyczny od Garnetta.

A no taki że był choćby szybszy. czyli wychodzi że i Harp( bo silny) i KG(bo zwinny itd) to wyjebiści atleci na swój sposób, a najlepsza jest opcja wypośrodkowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.