Skocz do zawartości

Keep it rollin' Mavs


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczyna to pachnieć drugim seedem na zachodzie - 8 winów z rzędu i przyjemny dalszy terminarz, bo teraz Mavs czekają Sacto i Wolves @ home, wyjazd do Bulls i kolejno Nets, Knicks i Bulls znów @ home. Co tam potem, przyjeżdża cienki jak barszcz Boston, Hornets na wyjeździe, Clipps u siebie. Potem trochę schodów, ale generalnie Dallas do końca sezonu nie gra z żadnym contenderem na wyjeździe, plus ma garstke meczy wyjazdowych z po teams.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem zakladac watek o mavs ale ten temat chyba mozna traktowac jako zbiorczy dot. mavericks.

mavs maja swietny terminarz i pytanie w tej chwili nie brzmi: czy mavs zajma 2 seed, tylko czy mavs powalcza z lakers o 1 seed. przyjzyjmy sie:

 

mavs 21 spotkan do konca sezonu z czego tylko 9 na wyjazdach. krotkie wyjazdy max 3 spotkania. 2 razy ptb-kalifornia, raz min-chi. tyle. z rywali z wyzszej polki maja bos, orl i den, wszystkie u siebie. a na wyjezdzie maja 20-12 czyli jeden z 3 dodatnich bilansow wyjazdowych wsrod ekip zachodu.

 

nuggets 11/22 graja na wyjazdach. w tym 4-meczowy trip na srodkowy zachod(min,noh,mem,hou), oraz 5 meczowy trip na wschod (ny,bos,tor,orl+dal) az 16/22 z zespolami +50%W. z topowych ekip maja la,bos,orl, i dal, wiekszosc poza la na wyjezdzie. nuggets tylko 14 razy w 30 wyjazdach byli gora.

 

jazz maja jeszcze gorzej 15/23 zagraja na wyjazdach. w tym 2 tripy na wschod i jeden na zachod. z topowych ekip maja tylko boston u siebie i lakers na wyjezdzie ale jazz wygrali tylko polowe wyjazdow 14/28 i ciezko widze ich szanse na 2 seed.

 

reasumujac. mavs bankowo utrzymaja 2 seed. czy uda im sie zaatakowac lakers?

 

lakers maja najtrudniejszy terminarz. juz sporo odrobili z tego co mieli na poczatku sezonu (20/23 u siebie)

ale wciaz maja ciezki scheldue:

zaraz trip na floryde (miami,orl,cha) gdzie ciezko bedzie wywiezc chocby 1-2.

pozniej latwiejszy trip zachodni (phx,gs,sac)

nastepnie trip srodkowo zachodni(sa,okc,hou,noh+atl) na koniec jeszcze wyjazd do denver.

14/22 na wyjazdach, 12/22 to ekipy +50%W

 

poki co to tylko i az 5 porazek mniej od dallas, ale patrzac na to jak dallas wszystkich kosi i jaki ma terminarz, to spokojnie moga zaatakowac jeziorowcow. w playoffs szanse nuggets bez hca w serii z mavs tez slabo wygladaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jednak ten Haywood bardzo dużo daje. Rzekłbym, że jest nawet diffrence makerem. Nie wiem jak zmieniła się statystycznie obrona Dallas, ale gołym okiem widac, że świetny w D center to skarb. Do tego Butler, który nieraz błyśnie. Ładnie.

 

Liczą na niespodziaknę na zachodzie w finale konferencji. Z udziałem Dallas :)

 

A jeszcze odnośnie seedów. Nic nie mam do Utah, ale byłbym mega szczęśliwy gdyby spadli na szósty seed, 4 miejsce zajęli Sunsi a 5 Spurs. A wszystko przez ostatni mecz tych drużyn i powrót wspomnień. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jednak ten Haywood bardzo dużo daje. Rzekłbym, że jest nawet diffrence makerem. Nie wiem jak zmieniła się statystycznie obrona Dallas

W sezonie Dallas średnio zdobywa 100.8 pts / traci 98.6 + 2,2

 

Od czasu trejdu wygląda to odpowiednio: 98,3 / 93.0 + 5.3; tracą o 5.6 punktów mniej napewno jest to zasługa Haywooda i ciągle dobrej gry w obronie Mariona. Nawet Stevenson zrobił dobrą robotą przeciwko Kobemu gdy nie bylo Butlera, ale póki co to jednomeczowy epizod.

 

Z analizy badboys2 imo wynika że Mavs powalczą z Jazz o 2 seed. Trzeba też uważnie obserwować Thunder bo chłopaki grają kapitalnie i mają tylko 2 porażki mniej od Dallas i 1 od Utah i Denver. Za jakiś czas poptrzę jak wygląda szansa na dogonienie Lakers przez Mavs, póki co +5 meczy na korzyść LA wydaje mi się bezpieczną przewagą.

 

Keep it rollin' Mavs? Z takim Terrym napewno, ale on ma dużą wadę. Jest strasznie streaky. Na zmianę hot/cold. Rok temu zawiódł z Denver bo akurat był w dołku. Ale w porównaniu z tamtą serią mamy Butlera, jako 2 opcję. Jest combo Haywood+Damp więc Nene nie będzie robił 25/15 na 80%. Bez hca Denver nie wygra z Mavs w 7 meczach.

 

Inna sprawa to rotacja i wiek w Mavs. Najstarsza drużyna ligii konsekwentnie grająca w ośmioosobowej rotacji, to nie wróży nic dobrego. Kidd i Dirk grają po 40 minut i więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojp forum zeszlo na psy

ten pierdoli o Suns i Nashu

drugi to samo, trzeci porownuje statystyki sprzed dziesieciu lat i dywaguje nad tym kto lepszy kto gorszy

inny jeszcze prowadzi dyskusje nad tym kto jak powiedzial i dlaczego powiedzial bo raz powiedzial A a myslal B a potem myslal B a powiedzial C

jak dla mnie to jest niesamowite ze jedynymi osobami na forum z ktorymi warto cokolwiek poruszyc to k**** kibice zoltej sraki i nie bedzie odzewu %TS, RTG% i pan na niemieckim forum napisal po japonsku tak a ja napisalem po angielsku tak na realgm

take that weak shit outta here

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 behind Lakers i w zanadrzu mega "trudne" mecze u siebie z Nets, Knicks, Bulls i Celtics i to wszystko w 10 dni, więc czas na odpoczynek dla Jeta i Haywooda jest - 1 seed anybody?

 

Mavs po trejdzie mają bilans 12-1, wygrali z Lakers, wygrali w Orlando, w Atlancie, w Charlotte, wygrywają/-li bez Carona, Terryego, Haywooda, czy Dampa, bez Kidda raz też wygrali. Potrafią wygrać defensywą, jak i ofensywą, whole package.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po treadach wyglądaja niesamowicie mocno... i zaczyna być realne to.... w co do niedawna wierzyli jedynie najbardziej zagorzali "kibole"... przy obecnej formie LAL, DAL moga pokusić się o najlepsz bilans na zachodzie.... a to mimo wszysko byłaby niespodzianka...... i biorąc pod uwagę formę LAL na wyjadach... duży handicap na potencjalny finał conf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wyglada, bo

1 wygrywają

2 wielu graczy rozgrywa naprawdę dobre mecze co może rokować dobre wsparcie dla Dirka w PO

3 grają ostatnio bez Jeta i obu wysokich

 

Ale dla mnie znaczenie będzie miał mecz z Nuggets, z którymi grają pod koniec m-ca.

 

Co do ostatniego meczu:

Ryan Hollins

trochę żałowałem jego odejścia, ale chłopak ma chyba jakiś uraz psychiczny po tym tradzie, bo to już drugi mecz obu tych drużyn w tym sezonie, w którym Ryan wdaje się w przepychanki i pyskówki z graczami Mavs i zostaje usuniety z boiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na papierze wygląda to tak:

-jest Dirk, wiadomo alfa i omega, gtg w Dallas, być może najlepszy ofensywnie pf ostatnich lat, mega clutch(ale to już byłoooooo)

-w końcu jest druga opcja w ataku. A nawet dwie. Dlaczego? Bo jest Butler, jest i Terry. W końcu Terry nie będzie zawodził tak widocznie bo będzie odciążony(zawodzić mam na mysli, że nie jest ciągły- potrafi cholernie ceglić a potrafi trafić 3x3 w trzech akcjach)

- jest solidny ofensywnie i bardzo dobry defensor na skrzydle- Marion

- jest też jak nie dawno usłyszałem "odradzający się"(oby) Kidd- obrona + rozgrywanie + trójki

- no i jest w końcu ten najważniejszy- diffrence maker- Brendan Haywood w CY- top defensywa w pomalowanym i deska po obydwu stronach, to czego potrzebował Nowik a Dampier nie potrafił zagwarantować

 

Zakładając, że w POs s5 będzie wyglądać tak: Kidd-Terry-Butler-Nowik-Haywood to na rezerwie zostaje jeszcze co najmniej 4 graczy bardzo watrościowych: Barea, Dampier, Marion i Beabois(!!!).

 

Oczywiście skład jest tak glęboki, że w zależności od matchupu można grać różne minuty różnymi graczami.

 

Geez jak ja się nie moge doczekac Playoffów. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz. Chętnie bym znowu zobaczył Dallas vs San Antonio bo na PHX vs SAS nie ma co liczyć. Mavericks grają teraz bardzo dobrze. Ale że nie niszczą każdego +20 tylko wygrywają max 10pts, to Hollinger umieszcza ich na 13 miejscu. Co za kpina, kij w rankingi bo one nie grają ale jego formuła na ten ranking, jest iście haterowska.

 

Grają fajnie i nie było spotkania w tym sezonie żeby cały roster był zdrowy, to mi się bardzo podoba. Terry po przerwie będzie szukał rytmu, Dampier też będzie potrzebował czasu na wdrożenie się. Barea ma coś z kostką. Dziwna sprawa z Haywoodem, nie oglądałem meczu z Minnesotą, ale pograł ok 1 minuty :idea: Coś nie tak.

 

Stevenson, Haywood i Butler + Terry i Marion dają tej drużynie zajebisty toughness.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unlucky 13. meczu samego nie oglądałem ale przegrana z NYK 34 pktami u siebie - zaskakujące.

 

http://espn.go.com/nba/boxscore?gameId=300313006

z game flow wynika że wszystko zaczęło się psuć w 3 kwarcie (33-18)

 

Haywood 11 minut 3 pkt. Butler w 30 min. 7 pkt. Dirk najlepiej - 20/12 barea i beaubois całkiem dobrze (14,13)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za żenada, Mavs jak zwykle, 13 in a row, championship caliber team, 1 seed w zasięgu, hottest team in da league, najlepszy kalendarz, sto dni odpoczynku, przyjeżdżają komedianci z Big Apple i pogrom, ale nie w tę stronę co trzeba :roll:

 

Carlise też swoje dorzucił, bo zrobił Averyego z Warriors - przyjeżdża ekipa, która ze swoich wszystkich słabości stara sie zrobić jakiś pożytek (brak pod koszowca, brak obrony itp), grając up tempo z Lee i Gallo na c/pf, a Carlise zamiast napierać na kosz i zniszczyć Knicksów w pomalowanych jak ostatnio Bucks i Bogut, to gra Haywoodem 11 minut, ze względu na match upy.

 

k****, poszedłbym o zakład, że gdyby Warriors weszli do po, trafili na Dallas, z Tolliverem i Reggie Williamsem w s5 i z jakimś Krzyśkiem Hunterem na ławce, w I rundzie zrobiliby Mavsom z dupy jesień, a Monta z Currym średnio w serii rzucają po 40ppg, oczywiscie każdy z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co za żenada, Mavs jak zwykle, 13 in a row, championship caliber team, 1 seed w zasięgu, hottest team in da league, najlepszy kalendarz, sto dni odpoczynku, przyjeżdżają komedianci z Big Apple i pogrom, ale nie w tę stronę co trzeba :roll:

.

przecież to oczywiste

 

dali wygrać aby Jazz nie mieli wysokiego picka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.