Skocz do zawartości

Pau Gasol - TOP5 PF in NBA History


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

z cyklu Pau Gasol...

Pau Gasola (co bede z uporem maniaka powtarzał) dzieli posiadanie jaj od bycia top3 ? PFem w historii. Napewno top 5.

prime Duncan się chowa :mrgreen:

 

 

Barkley, Malone, Duncan, KG - faktycznie, wszyscy czterej są lepsi od Gasola. Dirk w żadnym wypadku nie jest lepszy od Gasola. Masz jakieś inne propozycje ? Mam nadzieje, że to nie jest ciag dalszy kampanii pt. "Lakers wcale nie mają zajebistego zespołu, Cavs mają lepszy, deprecjonujmy Gasola". Nie ma jaj, jest soft - ale skill-wise geniusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barkley, Malone, Rodman, Garnett, Cowens (gral na centrze, ale dla mnie to prototypowy PF), Dirk, Pettit byliby u mnie wyzej na all-time list, sa wyraznie lepsi IMO.

 

Gasol bylby 3rd/4th tier PF... McAdoo, McHale, Kemp, Lucas, Willis Reed (dzisiaj PF) mniej wiecej na tym samym poziomie.

 

ja uwazam Gasola za centra overall, ale teraz jest zmuszany by grac na PF przez obecnosc Bynuma. wsrod centrow jest poza TOP10... Dream, KAJ, Shaq, Russ, Wilt, Moses, Lanier, Ewing, DRob, Duncan, Zo, Dwight, Gilmore... Gasol bylby na poziomie Thurmonda, Waltona, Mutombo.

 

tak wiec obojetnie czy PF czy C, to Gasol nie jest TOP5.

 

jest TOP5 dekady conajwyzej.

jako center lepsi Dwight, Shaq, Duncan

jako PF Garnett, Dirk

 

Gasol jest dla mnie TOP4 center dekady i TOP3 PF. TOP5 PF ever ? give me a break.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz, ja nie widzę powodu żeby polemizować samemu ze sobą skoro nie mam pojęcia których PFów można uznać za na tyle dobrych by pojawili się w w ogóle w tej dyskusji. Skoro uważam, że Gasol jest w top5, to mam wymienić wszystkich innych łącznie z Malikiem Rosem i każdego po kolei uzasadniać ? Z racji tego że gówno wiem o najwcześniejszych dziejach ligi, niech będzie że rozmowa będzie dotyczyła ostatnich 30 lat ? A ja wycofam sie z "ever". Chociaż ciekaw jestem jak to mogło być i z chęcia poczytam jeżeli Lorak ma coś do dodania.

 

Co do Dirka, to za jego wadę (co jest niby zaletą, ale w tym przypadku imo nie do końca) uważam jego styl gry, w sensie jest PFem, ale częściej grywał (nie wiem jak w tym sezonie, bo nie oglądałem chyba żadnego meczu Mavs) daleko od kosza, niby robi mismatche , daje spacing itd, ale wyniku brak. Jeżeli zespół zbudowany wokół niego nie zdobędzie tytułu, nie przekonam sie do niego. Ja wiem że było i jest blisko, ale to samo jest z Iversonem czy Barkleyem i nikt ich nie stawia na tej najwyższej półce, dlatego że brak tego symbolicznego pierścionka. To jest w ogóle coś jak z Iversonem., gracz diablenie utalentowany, potrafiący dominować w ofensywie ale poprzez swoją nieszablonowość sprawia że ich zespoły są budowane inaczej ... ciężko mi wyjaśnić o co mi chodzi, liczę na Waszą domyślność ja tymczasem może wpadne jak to dobrze opisać. Gasol, grający bliżej kosza, kręcący obrońcami ze świetnymi warunkami fizycznymi pasuje do każdego zespołu, jest bliżej bycia klasycznym PFem i nie trzeba go dopasowywać, wpasować. No i tak, moja teza brzmi "Gasol z jajami jest top5" więc mówmy o Gasolu z jajami. Gasol z jajami mógłby być nie tylko wykurwistą 2 czy 3 opcją, mógłby być pierwszą. Czego by mu więc brakowało ? Defensywnie jest naprawdę dobry, zwłaszcza w team defesne. Warunki ma. Talent ofensywny ogromny , brakuje psychiki.

 

 

Bast: nie naoglądałem się Pettita, więc nie wiem. Rodman ? Najlepszy moim zdaniem role player w historii, ale ofensywnie daleko, bardzo daleko mu do Gasola.

 

McAdoo, McHale, Kemp, Lucas, Willis Reed (dzisiaj PF) mniej wiecej na tym samym poziomie.

Przeczytaj pogrubienie w moim poście. Tak, to sa wszystko świetni zawodnicy, najwyżej postawiłbym z nich McHale'a. Przy czym Gasol z inną psychiką byłby imo gorszą defensywnie wersją TD. Ale lepszym passerem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieszablonowosc Nowitzkiego nie powoduje ze trzeba go obudowywac specjalnymi graczami. trzbea mu dac tylko centra broniacego, grajacego blisko kosza i najlepiej zbierajacego bardzo dobrze... ale tego potrzebujesz ze wzgledu na to czy masz Nowitzkiego w skladzie czy nie. Nowitzki wlasnie lepiej pasuje niz Gasol do wielu skladow, bo przez swoj range znacznie polepsza spacing i np. z Bynumem duzo lepiej by mu sie gralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieszablonowosc Nowitzkiego nie powoduje ze trzeba go obudowywac specjalnymi graczami. trzbea mu dac tylko centra broniacego, grajacego blisko kosza i najlepiej zbierajacego bardzo dobrze... ale tego potrzebujesz ze wzgledu na to czy masz Nowitzkiego w skladzie czy nie. Nowitzki wlasnie lepiej pasuje niz Gasol do wielu skladow, bo przez swoj range znacznie polepsza spacing i np. z Bynumem duzo lepiej by mu sie gralo.

Tak, z Bynumem lepiej by mu się grało ale tylko dlatego że potrafi grać 1v1. Więc zaprzeczasz temu co sam napisałeś ,bo Bynum nie jest wybitnym obrońcą, ani wybitnie zbierającym ale za to o wiele mniej drewnianym centrem niż Ci z którymi Nowitzki męczy się od wielu wielu lat. Nie po to masz spacing żeby pod koszem grał Dampier czy np. Gortat (z całym szacunkiem do Marcina) i marnował possesions. Miejsce które daje Dirk, nie jest wykorzystywane przez wyżej wspomnianych. Zobacz do jakiego dochodzimy wniosku, Nowitzki potrzebuje zawodnika Bynum-like żeby mu się lepiej grało. Kim jest Bynum ? Top centrem w lidze. Yao kontuzjowany, Oden również, są Howard, Shaq Kaman, czy dwaj ostatni faktycznie są teraz lepsi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy moim zdaniem role player w historii

E tam. Rodman był najjaśniejszą gwiazdą.:)

 

 

Ale zastanawiałeś się dlaczego Gasol jest "cipą" (uwielbiam te określenia)?

To jest facet z jajami , z reprezentacją kraju osiągał naprawdę wiele,w wieku 21 lat zdobył mistrzostwo Hiszpanii ,w NBA mimo samodzielny lider wychowany w Europie gdzie koszykówka totalnie się różni potrafił wejść do pierwszej rundy PO. Wielu było koszykarzy utalentowanych ,którzy po zakończeniu kariery jako liderzy dotarli tylko do pierwszej rundy(nawet wymieniony przez niego Abdur-Rahim był raz w PO i jako zmiennik).Jego budowa fizjologiczna nie pozwala na smarowanie się pod koszem z KG czy Perkinsem a niestety w batalii PO gdzie zmęczenie w większym stopniu wpływa na koncentrację i na technikę przede wszystkim może dostać zadyszki. Nie wytrzymuje tępa. Dlatego taki białas jak Nowitzki nie smaruje się pod deską z czołgami tylko ogrywa ich na obwodzie i jest skuteczny. Dirkowi dajesz dobrego broniącego centra ,zbierającego i wystarczy. Tak jak Diop. Dostaje trochę więcej od role-playerów niż Terry(w pamiętnym sezonie dawał większe wsparcie) i wszystko jest w porządku.

 

 

 

Pau gra teraz w NBA i dla osób ,którzy interesują się NBA od niedawna te terminy top ever itp itd są nadużywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy moim zdaniem role player w historii

E tam. Rodman był najjaśniejszą gwiazdą.:)

 

 

Ale zastanawiałeś się dlaczego Gasol jest "cipą" (uwielbiam te określenia)?

To jest facet z jajami , z reprezentacją kraju osiągał naprawdę wiele,w wieku 21 lat zdobył mistrzostwo Hiszpanii ,w NBA mimo samodzielny lider wychowany w Europie gdzie koszykówka totalnie się różni potrafił wejść do pierwszej rundy PO. Wielu było koszykarzy utalentowanych ,którzy po zakończeniu kariery jako liderzy dotarli tylko do pierwszej rundy(nawet wymieniony przez niego Abdur-Rahim był raz w PO i jako zmiennik).Jego budowa fizjologiczna nie pozwala na smarowanie się pod koszem z KG czy Perkinsem a niestety w batalii PO gdzie zmęczenie w większym stopniu wpływa na koncentrację i na technikę przede wszystkim może dostać zadyszki. Nie wytrzymuje tępa. Dlatego taki białas jak Nowitzki nie smaruje się pod deską z czołgami tylko ogrywa ich na obwodzie i jest skuteczny. Dirkowi dajesz dobrego broniącego centra ,zbierającego i wystarczy. Tak jak Diop. Dostaje trochę więcej od role-playerów niż Terry(w pamiętnym sezonie dawał większe wsparcie) i wszystko jest w porządku.

 

 

 

Pau gra teraz w NBA i dla osób ,którzy interesują się NBA od niedawna te terminy top ever itp itd są nadużywane.

Dla mnie ta "cipowatość" Pau objawia się w tym, że rzuca mniej FTA niż by mógł gdyby grał agresywniej, ale przede wszystkim to że spala się psychicznie i niekiedy po prostu znika, czy gra tak jak w pierwszym meczu z Cavs w tym roku. Kurde, najważniejszy mecz RS, christmas game. Czy w finałach 08 gdzie po prostu momentami sprawiał wrażenie nieobecnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieszablonowosc Nowitzkiego nie powoduje ze trzeba go obudowywac specjalnymi graczami. trzbea mu dac tylko centra broniacego, grajacego blisko kosza i najlepiej zbierajacego bardzo dobrze... ale tego potrzebujesz ze wzgledu na to czy masz Nowitzkiego w skladzie czy nie. Nowitzki wlasnie lepiej pasuje niz Gasol do wielu skladow, bo przez swoj range znacznie polepsza spacing i np. z Bynumem duzo lepiej by mu sie gralo.

Tak, z Bynumem lepiej by mu się grało ale tylko dlatego że potrafi grać 1v1. Więc zaprzeczasz temu co sam napisałeś ,bo Bynum nie jest wybitnym obrońcą, ani wybitnie zbierającym ale za to o wiele mniej drewnianym centrem niż Ci z którymi Nowitzki męczy się od wielu wielu lat. Nie po to masz spacing żeby pod koszem grał Dampier czy np. Gortat (z całym szacunkiem do Marcina) i marnował possesions. Miejsce które daje Dirk, nie jest wykorzystywane przez wyżej wspomnianych. Zobacz do jakiego dochodzimy wniosku, Nowitzki potrzebuje zawodnika Bynum-like żeby mu się lepiej grało. Kim jest Bynum ? Top centrem w lidze. Yao kontuzjowany, Oden również, są Howard, Shaq Kaman, czy dwaj ostatni faktycznie są teraz lepsi ?

ja nigdzie nie powiedzialem ze Bynum jest takim typem centra ktory powinien grac z Dirkiem. Nowitzki potrzebuje goscia od brudnej roboty, nie scorera. ja mowilem ze Nowitzki bylby lepszym uzupelnieniem do Bynuma niz Gasol ze wzgledu na swoj range (Gasol nie radzi sobie obok Bynuma dobrze).

 

Dampier/Gortat nie marnuja spacingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieszablonowosc Nowitzkiego nie powoduje ze trzeba go obudowywac specjalnymi graczami. trzbea mu dac tylko centra broniacego, grajacego blisko kosza i najlepiej zbierajacego bardzo dobrze... ale tego potrzebujesz ze wzgledu na to czy masz Nowitzkiego w skladzie czy nie. Nowitzki wlasnie lepiej pasuje niz Gasol do wielu skladow, bo przez swoj range znacznie polepsza spacing i np. z Bynumem duzo lepiej by mu sie gralo.

Tak, z Bynumem lepiej by mu się grało ale tylko dlatego że potrafi grać 1v1. Więc zaprzeczasz temu co sam napisałeś ,bo Bynum nie jest wybitnym obrońcą, ani wybitnie zbierającym ale za to o wiele mniej drewnianym centrem niż Ci z którymi Nowitzki męczy się od wielu wielu lat. Nie po to masz spacing żeby pod koszem grał Dampier czy np. Gortat (z całym szacunkiem do Marcina) i marnował possesions. Miejsce które daje Dirk, nie jest wykorzystywane przez wyżej wspomnianych. Zobacz do jakiego dochodzimy wniosku, Nowitzki potrzebuje zawodnika Bynum-like żeby mu się lepiej grało. Kim jest Bynum ? Top centrem w lidze. Yao kontuzjowany, Oden również, są Howard, Shaq Kaman, czy dwaj ostatni faktycznie są teraz lepsi ?

ja nigdzie nie powiedzialem ze Bynum jest takim typem centra ktory powinien grac z Dirkiem. Nowitzki potrzebuje goscia od brudnej roboty, nie scorera. ja mowilem ze Nowitzki bylby lepszym uzupelnieniem do Bynuma niz Gasol ze wzgledu na swoj range (Gasol nie radzi sobie obok Bynuma dobrze).

 

Dampier/Gortat nie marnuja spacingu.

No i Nowitzki zawsze takich centrów od brudnej roboty miał, a przynajmniej ma, od kiedy Mavs liczą się w lidze. Co z tego ? Jeżeli brak tytułu mimo finałów jest zarzutem wobec Iversona i Chucka, dlaczego nie jest zarzutem wobec Dirka ? Dirk miał do ogrania w finale słabszy zespół niż tamci, a sam miał rewelacyjny support. Czy on sam w sobie zawiódł ? Nie uważam tak już, uważam że problemem jest dopasowanie zespołu do jego nieszablonowości. I taki ofensywny center, grający 1on1 (no i koniecznie dobry obrońca przez przeciętność Dirka w tym aspekcie) robiłby wielką różnicę, ale w ten sposób dochodze do wniosku, że Dirk potrzebuje obok siebie wysokiego, który by spełnić te wymagania musiałby być jednym z top ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Nowitzki zawsze takich centrów od brudnej roboty miał, a przynajmniej ma, od kiedy Mavs liczą się w lidze. Co z tego ? Jeżeli brak tytułu mimo finałów jest zarzutem wobec Iversona i Chucka, dlaczego nie jest zarzutem wobec Dirka ? Dirk miał do ogrania w finale słabszy zespół niż tamci, a sam miał rewelacyjny support. Czy on sam w sobie zawiódł ? Nie uważam tak już, uważam że problemem jest dopasowanie zespołu do jego nieszablonowości. I taki ofensywny center, grający 1on1 (no i koniecznie dobry obrońca przez przeciętność Dirka w tym aspekcie) robiłby wielką różnicę, ale w ten sposób dochodze do wniosku, że Dirk potrzebuje obok siebie wysokiego, który by spełnić te wymagania musiałby być jednym z top ligi.

gdybysmy porownywali go z innym zawodnikiem ktory zdobyl tytul jako najlepszy gracz swojego zespolu to moglibysmy takiego argumentu uzyc, ale poniewaz Gasol dostal 3 sweepy w PO, to raczej to zignoruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Nowitzki zawsze takich centrów od brudnej roboty miał, a przynajmniej ma, od kiedy Mavs liczą się w lidze. Co z tego ? Jeżeli brak tytułu mimo finałów jest zarzutem wobec Iversona i Chucka, dlaczego nie jest zarzutem wobec Dirka ? Dirk miał do ogrania w finale słabszy zespół niż tamci, a sam miał rewelacyjny support. Czy on sam w sobie zawiódł ? Nie uważam tak już, uważam że problemem jest dopasowanie zespołu do jego nieszablonowości. I taki ofensywny center, grający 1on1 (no i koniecznie dobry obrońca przez przeciętność Dirka w tym aspekcie) robiłby wielką różnicę, ale w ten sposób dochodze do wniosku, że Dirk potrzebuje obok siebie wysokiego, który by spełnić te wymagania musiałby być jednym z top ligi.

gdybysmy porownywali go z innym zawodnikiem ktory zdobyl tytul jako najlepszy gracz swojego zespolu to moglibysmy takiego argumentu uzyc, ale poniewaz Gasol dostal 3 sweepy w PO, to raczej to zignoruje.

A uważasz, że ich sytuacje były analogiczne, lub chociaż podobne ? Dobrze wiesz z jakim zespołem Gasol występował w PO, więc faktycznie zignorujmy ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta "cipowatość" Pau objawia się w tym, że rzuca mniej FTA niż by mógł gdyby grał agresywniej, ale przede wszystkim to że spala się psychicznie i niekiedy po prostu znika, czy gra tak jak w pierwszym meczu z Cavs w tym roku. Kurde, najważniejszy mecz RS, christmas game. Czy w finałach 08 gdzie po prostu momentami sprawiał wrażenie nieobecnego.

i uważasz ,że o tą cipowatość jest od top5 pf in history? to trochę naciągane. to tak jakbym zarzucał duncanowi ,że nie nadaje się na top5 pf in history bo nie potrafił jako lider obronić tytułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że po ubiegłorocznych play-off nadal będzie się nazywać Gasola cipą. Cóż, myliłem się :]

 

 

Do top 5 bym go nie zaliczył, choćby McHale był imo od niego lepszy. Co do Dirka, to pytanie, czy w ogóle można go tu zaliczać, bo poza warunkami to w sumie z pozycją silnego skrzydłowego nie ma za wiele wspólnego, gra bardziej jako obwodowy, w przeciwieństwie do większości wysokich, to on jest closerem, więc wysoko prowadzi zespoły jako lider i teraz mamy taką dziwną sytuację, że Gasol jest lepszym obrońcą, zbierającym, podającym i low post scorerem, a mimo to uważa się go za gorszą czwórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uważasz, że ich sytuacje były analogiczne, lub chociaż podobne ? Dobrze wiesz z jakim zespołem Gasol występował w PO, więc faktycznie zignorujmy ten wątek.

Gasol mial bardzo dobre zespoly. brakowalo tam drugiej gwiazdy, ale bylo pelno dobrych, produktywnych graczy, great depth no i coach ofc. mial lepsze zespoly niz na 3 sweepy. gdyby przegrywal po zacietych bojach grajac bardzo dobre serie to co innego... ale tak nie bylo.

 

Gasol jest lepszym obrońcą, zbierającym, podającym i low post scorerem, a mimo to uważa się go za gorszą czwórkę.

ale Gasol na przestrzeni kariery nie byl zawsze takim dobrym obronca i zbierajacym (nie zeby teraz jakos dominowal...). nie wiem jak tam jego obrona, bo nie ogladalem, ale zbieral slabo. co do low post to Dirk po tej serii z GSW wyrobil sobie kilka bardzo dobrych post moves i wg mnie jest lepszym scorerem tam np. czesto wymusza FT w przeciwienstwie do pasywnego Gasola. poza tym Dirka i Gasola dzieli przepasc jesli chodzi o range, iso scoring i clutchness.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis przecież słynęło z dobrej obrony, kiedy na centrze grał tam Pau. Co do low postu, to niech najpierw Dirk wyrobi sobie jakiś go to move, jak ten jumphook po spinie do linii, perfekcyjnie opanowany przez Gasola.

 

 

poza tym Dirka i Gasola dzieli przepasc jesli chodzi o range, iso scoring i clutchness.

 

Ale czy to są elementy cec***ące silnego skrzydłowego? Weź pod uwagę, że closerem jest niemal zawsze obwodowy, Dirk jest hybrydą, wyjątkiem, co mu daje przewagę w tej kwestii praktycznie nad wszystkimi wysokimi, ale czy to go czyni lepszym pf'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cipowatość sprawia, że drużyna nie może na nim regularnie polegać, nie może być pierwszą opcją. No bo powiedz sam, czy potrzeba mu więcej by być full package ?

być czarnym? to oczywiście taki drobny żarcik. takim tokiem myślenia wyobraź sobie co brakuje Dirkowi żeby zdominować ligę?

jeden sezon był krok od mistrzostwa a idąc Twoim tokiem myślenia odnośnie dokładaniu czegoś do wartości to wyobraź sobie ,że Dirk dokłada do swojego wachlarzu zagrań warsztat manewrów podkoszowych. i co się dzieje? Dirk jest bestią nie do zatrzymania obojętnie w jakim miejscu na parkiecie jest z piłką.

Gasolowi mimo ,że ma świetne warunki i ma to wszystko o czym pisałeś to nie przesadzajmy. nie ma rewelacyjnego pół dystansu , nie ma manewrów chociażby jak Luis Scola (geniusz).

nawet przypuśćmy ,że Pau dostaje trochę jajek to widzisz go zamiast Nowitzkiego w Dallas jak dochodzi do finału czy wygrywa w siedmiu meczach ówczesnych Spurs? ja tego nie widzę.

sprawdza się świetnie jako druga opcja przy systemie Jacksona ,mając u boku najlepszego gracza ligi i niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis przecież słynęło z dobrej obrony, kiedy na centrze grał tam Pau.

byl tam rowniez Posey czy Battier, a Memphis nie zawsze mialo dobra obrone... o dziwo stala sie slaba po ich odejsciu.

 

Ale czy to są elementy cec***ące silnego skrzydłowego? Weź pod uwagę, że closerem jest niemal zawsze obwodowy, Dirk jest hybrydą, wyjątkiem, co mu daje przewagę w tej kwestii praktycznie nad wszystkimi wysokimi, ale czy to go czyni lepszym pf'em?

tak. jest lepszym graczem, wiec jest lepszym PFem. nie rozumiem do czego dazysz ? czy passing Lebrona jest mniej imponujacy dlatego ze zwykle nie cec***e SFow ? czy help defense i perimeter defense KG jest mniej wartosciowy bo nie cec***e PFow ? czy zbiorki Kidda daja mniej druzynie skoro PG nie musi zbierac ? czy cat quickness i spin moves Hakeema dominuja mniej dlatego ze cec***a guardow ?

 

you know what I'm sayin ? to ze Dirk jest unikatowy i jego cechy nie sa typowe dla PFow nie czyni ich mniej wartosciowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.