Skocz do zawartości

E-NBA TOP 25 2000-2024 Komentarze


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, MarcusCamby napisał(a):

Dyskusja by po prostu więcej zyskała, gdybyśmy porównywali kto był lepszy w okresie mniej więcej 2005-2010 

Czyli prime Wade

05 - jako 23 latek odpada w finalach konferencji z Pistons, pierwszy sezon z Shaqiem, raczej nikt nie ma prawa sie czepiac, super PO, superstar in da making, mlody Wade kot.

06 - mistrz, okolicznosci gwizdkow pomine, ale mistrz, superstar in da making. Oba te sezony to absolutny top.

07 - jako 4 seed posiadajac HCA dostal sweepa od Luola Denga i Bena Gordona, ktorzy zagrali od niego lepsze serie, 23 ppg na 48 TS% raczej szalu nie robi, DELIKATNIE MOWIAC. Gosc ma 25 lat, jest po mistrzostwie i no wyszla kupa. Zaczynaja sie kontuzje i imprezy w Miami.

08 - W RS spada z 27 ppg w dwa poprzednie sezony na 24.5, coraz wiecej poglosek o imprezowym stylu zycia, coraz bardziej spuchnieta morda, coraz wiecej kontuzji, Heat z mistrzostwa z 06 juz nie ma, Heat maja najgorszy bilans w lidze, a Wade zostal posadzony na ostatnie 21 meczow.

09 - Wade majacy sporo odpoczynku jedzie na kadre,  gdzie zainspirowany Bryantem I jego work ethic(jego slowa, nie moje) notuje kozacki sezon, jest zdrowy, ale przegrywa w G7 w 1 rundzie z Hawks Joe Johnsona, Josha Smitha I Mike Bibbiego jako 5 seed.

10 - Kolejny zdrowy sezon Wade'a I przedostatni z polki superstar. One man army przegrywa 4:1 z Celtics.

Czyli: Wade ma 2 zajebiste PO runy(05,06), dwa slabe sezony(07, 08) I dwa fajne RS I PO, gdzie zabraklo juz personelu.

Bieeeeeeda w c***.

To jest praktycznie cala jego kariera. Kobe rozpierdalal I w 2000 I w 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Reikai napisał(a):

09 - Wade majacy sporo odpoczynku jedzie na kadre,  gdzie zainspirowany Bryantem I jego work ethic(jego slowa, nie moje) notuje kozacki sezon, jest zdrowy, ale przegrywa w G7 w 1 rundzie z Hawks Joe Johnsona, Josha Smitha I Mike Bibbiego jako 5 seed.

10 - Kolejny zdrowy sezon Wade'a I przedostatni z polki superstar. One man army przegrywa 4:1 z Celtics.

Czyli: Wade ma 2 zajebiste PO runy(05,06), dwa slabe sezony(07, 08) I dwa fajne RS I PO, gdzie zabraklo juz personelu.

Znaczy fakt, że odpadał z dużo lepszymi teamami mając za drugie opcje połamanego Jermaina O'Neala i zależnie od sezonu Michaela Beasleya lub Quentina Richardsona w jakikolwiek umniejsza, że to były to też absolutnie kozackie Playoffs przeciwko topowym defensywom ligi? :)

Tak czy siak ogromny szacunek za pracę, ale niestety kolejny raz umniejszamy graczom za czynniki inne niż ich sama gra. Jak chcecie liczyć algorytm sukcesów jako pierwsze opcje to wtedy myślę nie jest potrzebne nasze głosowanie, bo wystarczy liczyć ilość sezonów jako pierwsze opcje i co osiągnęli, a czy obok biegał Pau Gasol czy Udonis Haslem uznać za nieistotne. Pytanie czy o to chodziło Ci w zabawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał(a):

Znaczy fakt, że odpadał z dużo lepszymi teamami mając za drugie opcje połamanego Jermaina O'Neala i zależnie od sezonu Michaela Beasleya lub Quentina Richardsona w jakikolwiek umniejsza, że to były to też absolutnie kozackie Playoffs przeciwko topowym defensywom ligi? :)

 

https://www.basketball-reference.com/teams/ATL/2009.html

WTF?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał(a):

Znaczy fakt, że odpadał z dużo lepszymi teamami mając za drugie opcje połamanego Jermaina O'Neala i zależnie od sezonu Michaela Beasleya lub Quentina Richardsona w jakikolwiek umniejsza, że to były to też absolutnie kozackie Playoffs przeciwko topowym defensywom ligi? :)

Tak czy siak ogromny szacunek za pracę, ale niestety kolejny raz umniejszamy graczom za czynniki inne niż ich sama gra. Jak chcecie liczyć algorytm sukcesów jako pierwsze opcje to wtedy myślę nie jest potrzebne nasze głosowanie, bo wystarczy liczyć ilość sezonów jako pierwsze opcje i co osiągnęli, a czy obok biegał Pau Gasol czy Udonis Haslem uznać za nieistotne. Pytanie czy o to chodziło Ci w zabawie :)

Wade mial 2 kozackie sezony, potem byl 2 lata polamany i imprezowal, tez nie moje slowa a cytaty, nastepnie po 08 kadrze przepracowal solidnie lata, ktore zaowocowaly dwoma kozackimi sezonami, ale wtedy braklo juz personelu.

Czyli peak Wade z 6 lat zmarnowal sobie 2 kontuzjami/stylem zycia, dwa mial kozackie, a dwa mial kozackie, ale nie mial zespolu.

Jezeli masz tak krotki peak, to musisz wykorzystac go na maxa, a nie przebimbac sobie dwa lata. Ja jestem zawiedziony jego kariera I nie chodzi mi o sukcesy druzynowe. Wiadomo, kontuzje nie wybieraja, ale juz melanze w Miami tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Reikai napisał(a):

05 - jako 23 latek odpada w finalach konferencji z Pistons, pierwszy sezon z Shaqiem, raczej nikt nie ma prawa sie czepiac, super PO, superstar in da making, mlody Wade kot.

Wade tam złapał kontuzję w G4 czy G5, Heat byliby chyba głównym faworytem do tytułu gdyby nie to. Tak że świetny run, ale gwiazdy powinny być mocno penalizowane za kontuzje w playoffach, więc z gwiazdką.

Np. Giannis ma kontuzje w 2024, 2023, 2020, mocno to mu obniża impact value, o klinicznych case studies jak CP3 nie wspominając. 

Ale z tym Wadem to śmiesznie, bo w 2011 roku na poważnie można było dyskutować Wade vs LeBron, a Durant nigdy nie doszedł do takiego statusu. Co nie znaczy, że Wade > KD, ale wiadomo, szacuneczek się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BMF napisał(a):

Wade tam złapał kontuzję w G4 czy G5, Heat byliby chyba głównym faworytem do tytułu gdyby nie to. Tak że świetny run, ale gwiazdy powinny być mocno penalizowane za kontuzje w playoffach, więc z gwiazdką.

Np. Giannis ma kontuzje w 2024, 2023, 2020, mocno to mu obniża impact value, o klinicznych case studies jak CP3 nie wspominając. 

Ale z tym Wadem to śmiesznie, bo w 2011 roku na poważnie można było dyskutować Wade vs LeBron, a Durant nigdy nie doszedł do takiego statusu. Co nie znaczy, że Wade > KD, ale wiadomo, szacuneczek się należy.

Nalezy, ale ciezko mi znalezc w czolowce kogos, kto tak krotko byl tak zajebisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie doczekac draymonda , juz gdzies tam w oddali zerka i  pewnie w koncu  wyskoczy zza krzaka ,  typ idelnie sie wpasowal w miejsce z perfekcyjnym timingiem .  najlepszy produkt systemu ever .  powininen byc w jakims oddzielnym  rankingu dla najlepszych rolesow  ale stety/niestety  pewnie zajmie komus miejsce w koncowce rankingu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Reikai napisał(a):

Prawda, ale on dostal plusa za to, ze te jego druzyny byly gorsze o tych najgorszych Wade'a, plus za dominacje w D.

No to Wade może mieć plus za dominację w O. W peaku. 
plus tez był jednym z lepszych guardow w obronie przez pare lat

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał(a):

Nalezy, ale ciezko mi znalezc w czolowce kogos, kto tak krotko byl tak zajebisty.

2004 - 2012 to krotko? na bball ref kazdy sezon top10 mvp oprocz jednego chyba

plus Wade zawsze byl 2-way, niektorzy tutaj brani do dyskusji nie byli

1 godzinę temu, RonnieArtestics napisał(a):

No to Wade może mieć plus za dominację w O. W peaku. 
plus tez był jednym z lepszych guardow w obronie przez pare lat

dokladnie

W dniu 30.07.2024 o 02:02, Kubbas napisał(a):

a no sorry rzeczywiscie widze ze napisalem tam dekada

okres 00-24

Ja jakbym mial sie tak grubiej zastanowic chcac byc fer to chyba tak

1. LeBron

2. Kobe

3. Duncan

4. Shaq

5. Curry

6. Wade

i tu bez zadnych wiekszych watpliwosci, accolades indywidualne i druzynowe nie pozwalaja na wieksze manewry raczej mi sie wydaje sprawiedliwa kolejnosc, mozna Kobego z Duncanem zamienic, moze Wadea z Currym z racji tego jak elitarnym obronca bywal Wade, a potem juz sam nie wiem na pewno to powinna byc ta szostka i zostaje nastepnych pieciu gdzie

juz sie robi watpliwie bo od 7 do 11 to kazdego moznaby kazdym wymienic i nikt nie bedzie w bledzie

7. Dirk

8. Jokic

9. Giannis

10. KG

11. Durant

a potem to juz sie zaczyna dziki zachod

CP3, Kawhi, Kidd, Pierce, Nash ,Harden itd itp z tych i z pozostalych ja osobiscie chyba najbardziej szanuje za body of work plus accolades Kidda i CP3

to wezmy sobie tutaj najbardziej w all time rankingach obecnie polaryzujacego czyli Jokica

Zrzut-ekranu-2024-07-31-223215

i co Wade ma 2004-2012 a Jokic? 2018-2024?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kubbas napisał(a):

2004 - 2012 to krotko? na bball ref kazdy sezon top10 mvp oprocz jednego chyba

To trochę jak ze szklanką wypełnioną do połowy wodą - jedni widzą do połowy pustą, inni do połowy pełną:)

W 2004 był debiutantem więc się nie liczył

7x w top 10 mvp wygląda nieźle, ale w top 3 mvp był tylko raz, zdecydowana większość to końcówka tej dziesiątki:)

Poza tym on w swoim prime zaledwie 3 razy przekroczył 70 spotkań w sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mameluk napisał(a):

To trochę jak ze szklanką wypełnioną do połowy wodą - jedni widzą do połowy pustą, inni do połowy pełną:)

W 2004 był debiutantem więc się nie liczył

7x w top 10 mvp wygląda nieźle, ale w top 3 mvp był tylko raz, zdecydowana większość to końcówka tej dziesiątki:)

Poza tym on w swoim prime zaledwie 3 razy przekroczył 70 spotkań w sezonie

no ciezko sie nie zgodzic

to co Reikai wyzej pisal tez mi troche zmienilo poglad na sytuacje

ALE

3 pierscienie to 3 pierscienie

a tak jak wyzej pisalem druzynowe accolades plus indywidualne

i chyba koniec koncow bym to utrzymal

1. LeBron

2. Kobe

3. Duncan

4. Shaq

5. Curry

6. Wade

7. Dirk

8. Jokic

9. Giannis

10. KG

11. Durant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to widzi ChatGPT?

Oczywiście, mogę pomóc w stworzeniu listy najlepszych koszykarzy NBA XXI wieku, ale nie mam bezpośredniego dostępu do aktualnych danych na stronie basketball-reference.com. Jednak mogę przedstawić ranking, opierając się na ogólnych osiągnięciach, osiągnięciach w play-offach, statystykach indywidualnych i wpływie na grę. Oto moja subiektywna lista dwudziestu najlepszych koszykarzy XXI wieku (do 2023 roku):

  1. LeBron James
  2. Kobe Bryant
  3. Kevin Durant
  4. Stephen Curry
  5. Tim Duncan
  6. Shaquille O'Neal
  7. Dirk Nowitzki
  8. Kevin Garnett
  9. Paul Pierce
  10. Dwyane Wade
  11. James Harden
  12. Giannis Antetokounmpo
  13. Chris Paul
  14. Russell Westbrook
  15. Kawhi Leonard
  16. Allen Iverson
  17. Reggie Miller
  18. Anthony Davis
  19. Steve Nash
  20. Nikola Jokić

Ranking ten najlepszych może się różnić w zależności od źródła i kryteriów oceny. Ci zawodnicy zdominowali ligę w różnorodny sposób, osiągając sukcesy zarówno na poziomie indywidualnym, jak i zespołowym.

Edytowane przez Życie_to_mem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Życie_to_mem napisał(a):

A jak to widzi ChatGPT?

Oczywiście, mogę pomóc w stworzeniu listy najlepszych koszykarzy NBA XXI wieku, ale nie mam bezpośredniego dostępu do aktualnych danych na stronie basketball-reference.com. Jednak mogę przedstawić ranking, opierając się na ogólnych osiągnięciach, osiągnięciach w play-offach, statystykach indywidualnych i wpływie na grę. Oto moja subiektywna lista dwudziestu najlepszych koszykarzy XXI wieku (do 2023 roku):

  1. LeBron James
  2. Kobe Bryant
  3. Kevin Durant
  4. Stephen Curry
  5. Tim Duncan
  6. Shaquille O'Neal
  7. Dirk Nowitzki
  8. Kevin Garnett
  9. Paul Pierce
  10. Dwyane Wade
  11. James Harden
  12. Giannis Antetokounmpo
  13. Chris Paul
  14. Russell Westbrook
  15. Kawhi Leonard
  16. Allen Iverson
  17. Reggie Miller
  18. Anthony Davis
  19. Steve Nash
  20. Nikola Jokić

Ranking ten najlepszych może się różnić w zależności od źródła i kryteriów oceny. Ci zawodnicy zdominowali ligę w różnorodny sposób, osiągając sukcesy zarówno na poziomie indywidualnym, jak i zespołowym.

Zdania są podzielone:

Certainly! Listing the top 20 NBA players of the 21st century involves considering their impact, statistics, achievements, and influence on the game. Here are 20 players who have made a significant impact in the NBA during this period:

  1. LeBron James
  2. Kobe Bryant
  3. Tim Duncan
  4. Shaquille O'Neal
  5. Kevin Durant
  6. Stephen Curry
  7. Dirk Nowitzki
  8. Dwyane Wade
  9. Kevin Garnett
  10. Chris Paul
  11. Steve Nash
  12. Giannis Antetokounmpo
  13. Kawhi Leonard
  14. James Harden
  15. Paul Pierce
  16. Allen Iverson
  17. Dwight Howard
  18. Russell Westbrook
  19. Anthony Davis
  20. Damian Lillard

These players are selected based on their performance, championships, MVP awards, and overall contributions to their teams and the league.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.