Skocz do zawartości

E-NBA TOP 25 2000-2024 Komentarze


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, RappaR napisał(a):

Uważasz, że bloki są ważniejsze od asyst?

uważam ze wiekszość boxscora jest sama w sobie mało ważna. Szczególnie bez kontekstu używana żeby coś udowodnić . Uważasz Westbrook'a (lata 16-19) czy Hardena za wybitnych zawodników? 

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gregorius napisał(a):

uważam ze wiekszość boxscora jest sama w sobie mało ważna. Szczególnie bez kontekstu używana żeby coś udowodnić . Uważasz Westbrook'a (lata 16-19) czy Hardena za wybitnych zawodników? 

Hardena jak najbardziej za wybitnego zawodnika, jeden z najlepszych graczy ofensywnych w historii.

Uważam, że ważniejsze od mistrzostwa, są okoliczności mistrzostwa, dlatego stawiam takie jedno mistrzostwo Jokica wyżej od 7 Horry'ego. Jak się ze mną zgadzasz w tym, to już nie liczy się w żaden sposób liczba pierścieni, chyba że jesteś hipokrytą i będziesz dawał absurdalne, niepoparte niczym dodatkowe warunki, byleby tylko uzasadnić swoją wersją.

A w przypadku Shaqa, Shaq zdobył pierścień mając zdecydowanie lepszy zespół od rywali, w jednych z najsłabszych czasów(dlatego zaproponowałem zabawę top100 drużyn XXI wieku, ciekawi mnie szczerze ile osób uzna przeciwników Shaqa za zespoły wybitne w skali ALL-Time). 

Pierścień Kawhiego wygląda wspaniale i faktycznie ogromne osiągnięcie, ale jedyny powód, że się połamało dwóch zawodników Warriors w finałach. Połamaliby się w 17', Lebron zrobiłby b2b.

Połamaliby się Shaq i Kobe w 02', Kidd by zdobył mistrzostwo.

Czy uważasz, że Kidd byłby lepszym zawodnikiem, gdyby lecąc do Nowego Yorku samolot Lakers się rozbił i wygrałby finał w ten sposób?

Kidd>>Garnett bo ma pierścien i FMVP? 

 

Jakoś nikt nie chce dyskutować tutaj o Billupsie, czemu? Ma pierścień jako pierwsza opcja, czemu nikt nie daje go na równi z Dirkiem, Wadem i Giannisem? Ma dokładnie takie same osiągnięcia w PO, czemu nagle się to pomija?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, RappaR napisał(a):

A w przypadku Shaqa, Shaq zdobył pierścień mając zdecydowanie lepszy zespół od rywali, w jednych z najsłabszych czasów(dlatego zaproponowałem zabawę top100 drużyn XXI wieku, ciekawi mnie szczerze ile osób uzna przeciwników Shaqa za zespoły wybitne w skali ALL-Time). 

A w przypadku rywali Shaqa masz na myśli finał czy w ogóle drogę do tytułu?

Zresztą jak się ma ten sam argument do Joka w odniesieniu do jego jedynego mistrzostwa jak na drodze do niego pokonał bodajże 8, 4 i 7 drużynę zachodu a następnie 8 ze wschodu i najwięcej zwycięstw jakie odniosła którakolwiek to bodajże 45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Van napisał(a):

A w przypadku rywali Shaqa masz na myśli finał czy w ogóle drogę do tytułu?

Zresztą jak się ma ten sam argument do Joka w odniesieniu do jego jedynego mistrzostwa jak na drodze do niego pokonał bodajże 8, 4 i 7 drużynę zachodu a następnie 8 ze wschodu i najwięcej zwycięstw jakie odniosła którakolwiek to bodajże 45?

Dlatego mówię, ciekawie byłoby zrobić takie zestawienie i naprawdę mnie interesuje jak wysoko wybrana w alltime zostanie drużyna z big 3 w składzie:

Tim Ducan nr1

Derek Anderson 15/4/4 nr2(notabene kontuzjowany z Lakers)

35-letni Robinson po kontuzjach 14/9 nr3

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gregorius napisał(a):

Jak zdążyłem zauważyć w kryteriach jest pełna skala szarości od dwóch skrajności:
Lorak : liczy sie tylko jeden sezon (czekam jak ktoś pójdzie dalej i powie ze liczy się tylko 1 mecz bo  w sumie dlaczego nie) do Killy i społka. Składamy do siebie każdy sezon (wtedy ciekawi mnie tak wysoka pozycja Jokica który ma mega mocne 4 sezony ale dalej to trochę słabo do graczy z 10+ mocnymi sezonami).

najlepiej by było takie dyskusje zaczynać od meta rozmowy na temat kryteriów.

a TMac '03 to nie był nawet najlepszym zawodnikiem w tamtym sezonie. tutaj https://forums.realgm.com/boards/viewtopic.php?f=64&t=1009171&start=280 jeszcze do top 3 się załapał, ale myślę, że można spokojnie argumentować, iż jego max to 5 miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, RappaR napisał(a):

Dlatego mówię, ciekawie byłoby zrobić takie zestawienie i naprawdę mnie interesuje jak wysoko wybrana w alltime zostanie drużyna z big 3 w składzie:

Tim Ducan nr1

Derek Anderson 15/4/4 nr2(notabene kontuzjowany z Lakers)

35-letni Robinson po kontuzjach 14/9 nr3

Ja wiem, że dzisiaj to efektownie wygląda jak pokaże się, że druga i trzecia opcja robi jakieś marne 15 czy 14 punktów, ale dobrze wiesz, że tutaj nie chodziło w Spurs o PPG poszczególnych graczy i Lakers nie pokonali ich tylko w tym jednym sezonie i nie tylko ich. 

Tak swoją drogą zacząłem szukać i nie widzę Czy Jok kiedyś pokonał w PO zespół, który wygrał w regular te 50 meczów czy zawsze z takimi odpadał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lorak napisał(a):

najlepiej by było takie dyskusje zaczynać od meta rozmowy na temat kryteriów.

Całkowicie się z tym zgadzam. Ale obiektywne kryteria maja to do siebie że nasi ulubieńcy mogą wyjść w nich gorzej ;) .

Inna sprawa że nie nazywając tego ranking GOAT z chęcią zrobiłbym ranking najlepszych sezonów graczy. np. Top20. Ciekawy jestem ile sezonów MJ,LBJ i Joka się załapie i w jakiej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Van napisał(a):

Ja wiem, że dzisiaj to efektownie wygląda jak pokaże się, że druga i trzecia opcja robi jakieś marne 15 czy 14 punktów, ale dobrze wiesz, że tutaj nie chodziło w Spurs o PPG poszczególnych graczy i Lakers nie pokonali ich tylko w tym jednym sezonie i nie tylko ich. 

Tak swoją drogą zacząłem szukać i nie widzę Czy Jok kiedyś pokonał w PO zespół, który wygrał w regular te 50 meczów czy zawsze z takimi odpadał? 

Ale ja Ci pokazuję jaka słaba liga była.

W 01 najlepszy przeciwnik Spurs to był Duncan z 35-letnim Robinsonem po kontuzjach bez kolan i tutaj faktycznie z PLK.

Drugim najlepszym duo z jakim się mierzyli Lakers był Iverson+Mutombo

 

W tym sezonie by wygrać misia musiałeś pokonać Bostoński superteam, a duo Lebron+Davis to coś ~średniego. 

 

Ci przeciwnicy w 01 byli SŁABI, chyba że serio chcesz mi twierdzić, że 35-letni Robinson, Anderson, Antonio Daniels i Danny Ferry to ten dream team z alltime supportem? Ta ostatnia trójka ŁĄCZNIE nie ma ANI JEDNEGO ALL. Nawet rookie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

W tym sezonie by wygrać misia musiałeś pokonać Bostoński superteam, a duo Lebron+Davis to coś ~średniego. 

Tylko że Jok nie przegrał z Bostonem tylko z Minnesota. A w 2001 roku trzeba było poza SAS pokonać Portland , Sacramento i Philadelphie wcześniej. Tam też wg Ciebie nie było mocnych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał(a):

Tylko że Jok nie przegrał z Bostonem tylko z Minnesota. A w 2001 roku trzeba było poza SAS pokonać Portland , Sacramento i Philadelphie wcześniej. Tam też wg Ciebie nie było mocnych graczy.

Spurs miało najlepszy SRS w lidze i najlepszy bilans, coś co jest dla Vana BARDZO ISTOTNE, wszak inaczej by o tym nie pisał tak intensywnie:

Godzinę temu, Van napisał(a):

Tak swoją drogą zacząłem szukać i nie widzę Czy Jok kiedyś pokonał w PO zespół, który wygrał w regular te 50 meczów czy zawsze z takimi odpadał? 

 

1 godzinę temu, Van napisał(a):

Zresztą jak się ma ten sam argument do Joka w odniesieniu do jego jedynego mistrzostwa jak na drodze do niego pokonał bodajże 8, 4 i 7 drużynę zachodu a następnie 8 ze wschodu i najwięcej zwycięstw jakie odniosła którakolwiek to bodajże 45?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Spurs miało najlepszy SRS w lidze i najlepszy bilans, coś co jest dla Vana BARDZO ISTOTNE, wszak inaczej by o tym nie pisał tak intensywnie:

Def Rtg: 98.0 (1st of 29) .  O ile Robinson w ataku już dużo nie dawał to w obronie był rewelacyjny. Zresztą ich wyniki pokazują że jako kolektyw nie byli tak słabi jak Tobie się wydaje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RappaR napisał(a):

Ale ja Ci pokazuję jaka słaba liga była.

W 01 najlepszy przeciwnik Spurs to był Duncan z 35-letnim Robinsonem po kontuzjach bez kolan i tutaj faktycznie z PLK.

Drugim najlepszym duo z jakim się mierzyli Lakers był Iverson+Mutombo

 

W tym sezonie by wygrać misia musiałeś pokonać Bostoński superteam, a duo Lebron+Davis to coś ~średniego. 

 

Ci przeciwnicy w 01 byli SŁABI, chyba że serio chcesz mi twierdzić, że 35-letni Robinson, Anderson, Antonio Daniels i Danny Ferry to ten dream team z alltime supportem? Ta ostatnia trójka ŁĄCZNIE nie ma ANI JEDNEGO ALL. Nawet rookie. 

Tylko Lakers nie wygrali tytułu tylko w 2001 roku. Raz piszesz o okolicznościach i wybierasz sobie jednych Spurs a z drugiej odnośnie Jokica piszesz o tym jak to liczą się okoliczności po czym piszesz nie o sezonie kiedy Jok wygrał tytuł ale sezonie kiedy odpadl w drugiej rundzie....Zdecyduj się bo za grosz konsekwencji w tym co piszesz nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał(a):

Def Rtg: 98.0 (1st of 29) .  O ile Robinson w ataku już dużo nie dawał to w obronie był rewelacyjny. Zresztą ich wyniki pokazują że jako kolektyw nie byli tak słabi jak Tobie się wydaje.  

 Def Rtg: 94.1 (1st of 29) 

Sezon po odejściu D-Roba.

Ich wyniki pokazują, że na tle ligi byli silni. Co pokazuje słabość ligi, że 34-letni Danny Ferry gra jako SF w 58-win teamie jako starter w RS i PO robiąc 5/3/1

Liga wtedy była uboga w talent, dlatego 35-letni D-Rob stanowił połowę drugiego najlepszego duo ligi i trafił w tym sezonie do WCF tyle samo razy, co łącznie w całej karierze w swoim zdrowym peaku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał(a):

 Def Rtg: 94.1 (1st of 29) 

Sezon po odejściu D-Roba.

Ich wyniki pokazują, że na tle ligi byli silni. Co pokazuje słabość ligi, że 34-letni Danny Ferry gra jako SF w 58-win teamie jako starter w RS i PO robiąc 5/3/1

Liga wtedy była uboga w talent, dlatego 35-letni D-Rob stanowił połowę drugiego najlepszego duo ligi i trafił w tym sezonie do WCF tyle samo razy, co łącznie w całej karierze w swoim zdrowym peaku. 

No to odnieś ten ubogi talent do Portland i Sacramento.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Van napisał(a):

Tylko Lakers nie wygrali tytułu tylko w 2001 roku. Raz piszesz o okolicznościach i wybierasz sobie jednych Spurs a z drugiej odnośnie Jokica piszesz o tym jak to liczą się okoliczności po czym piszesz nie o sezonie kiedy Jok wygrał tytuł ale sezonie kiedy odpadl w drugiej rundzie....Zdecyduj się bo za grosz konsekwencji w tym co piszesz nie ma. 

Na razie skupiam się na mechanizmach. 
Shaq w 01 miał zdecydowanie najlepsze wsparcie w słabym roku, nawet w tej serii ze Spurs różnicę zrobił nie on, a to że obok grał Kobe zamiast Antonio Danielsa.

Dlatego nie wiem czemu mam gloryfikować go za to mistrzostwo? Bo miał dobry zespół w słabym roku? To nie jest jego zasługa.

I bądźmy szczerzy - liga ~99-04 to bardzo słaby okres i obecnie pula talentu, poziom zawodników, liczba dobrych zespołów jest nieporównywalnie większa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

Ale zdajesz sobie sprawę ze Duncan akurat wygrał w trzech różnych dekadach ? :) 

No i co z tego? stosuje logikę RappaRa i czy Kily i obniżam rangę niektórych tytułów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał(a):

No to odnieś ten ubogi talent do Portland i Sacramento.  

Zrób taki eksperyment - zmień, że to od 01 i daj znać jak wysoko byś wybrał w tym wieku sezon Sheeda i Pippena 01'

Która runda?

4 minuty temu, Van napisał(a):

No i co z tego? stosuje logikę RappaRa i czy Kily i obniżam rangę niektórych tytułów. 

Uważasz, że poziom ligi w 01' jest wyższy czy niższy, niż w 05'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.