Skocz do zawartości

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024


Vice-rezerwa-rezerwy2

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, RappaR napisał(a):

Jak liczyć co oglądałem, to Uzbecy wygrywaj mając 5xzloto, Francja druga z medalem Rinera i siatkarzy 

Co innego oglądałeś. Ja widziałem praktycznie całe pływanie, całą lekką i dodając inne sporty to koło 30 złotych dla Ameryki widziałem, a Chińczyków to zapewne koło 5. 

Nawet dziś Amerykanie zdobyli 5 złotych i wszystkie widziałem, natomiast Chińczycy 6 i żadnego nie widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, The Game 85 napisał(a):

Co innego oglądałeś. Ja widziałem praktycznie całe pływanie, całą lekką i dodając inne sporty to koło 30 złotych dla Ameryki widziałem, a Chińczyków to zapewne koło 5. 

Nawet dziś Amerykanie zdobyli 5 złotych i wszystkie widziałem, natomiast Chińczycy 6 i żadnego nie widziałem. 

Ja ogólnie mało sportu oglądam. 
Boks męski, cztery finały damskiego, walki Julii, judo w dużych kategoriach, w siatce finały naszych i kosza półfinały .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pablo81 napisał(a):

No i przegrał.

Ogólnie medalowo najgorsze IO od czasu Melbourne w 1956 roku a prawdę mówiąc ciężko o jakieś pozytywne perspektywy za cztery lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, The Game 85 napisał(a):

wole rywalizację do końca, tak jak jest w biegach gdzie mierzą tysięczne sekundy w przeciwieństwie do pływania.

jakiego rodzaju to rywalizacja do końca? kto zmierzy lepiej czas? dobiegają i jest wynik. powinni zrobić dogrywkę kto szybciej przebiegnie np 70, 50 i 30m

7 godzin temu, Szabla napisał(a):

Postanowili zmierzyć się o to, który z nich jest lepszy i zasługuje na złoto. 

 

czy wiadomo ze postanowili czy tylko Amerykanin włączył hero mode i powiedział że "co ja nie wygram"? 

 

7 godzin temu, Szabla napisał(a):

Idąc Twoim i Steve'a tokiem rozumowania. Jest finał MŚ w piłce nożnej. Brazylia Włochy. 5 serii rzutów karnych nie wyłania zwycięzcy. Jak to mało, niech będzie, że 11 serii nie wyłoniło zwycięzcy i przed seria gdzie mieli ponownie zawodnicy strzelać karne dogadali się i przestały drużyny strzelać domagając się zakończenia meczu i ogłoszenia obu drużyn mistrzami świata.  

idąc Twoim to w boksie też powinni dodatkowe rundy robić a za chwilę po prostu sobie po razie dawać jak już padną ale dalej będą chcieli żeby ktoś był gorszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szabla napisał(a):

Postanowili zmierzyć się o to, który z nich jest lepszy i zasługuje na złoto. 

Idąc Twoim i Steve'a tokiem rozumowania. Jest finał MŚ w piłce nożnej. Brazylia Włochy. 5 serii rzutów karnych nie wyłania zwycięzcy. Jak to mało, niech będzie, że 11 serii nie wyłoniło zwycięzcy i przed seria gdzie mieli ponownie zawodnicy strzelać karne dogadali się i przestały drużyny strzelać domagając się zakończenia meczu i ogłoszenia obu drużyn mistrzami świata.  

Zero ducha sportu. 

Frajerstwem jest sportowa rywalizacja? Niektórzy też tak nazwą, jak nie ukradniesz czegoś gdy nikt nie widzi i nie ma żadnego ryzyka. Tylko frajer nie wykorzystałby okazji. 

Konkurs w którym 12 zawodników oddaje kilkanaście skoków na wielu różnych wysokościach i uzyskuje ten sam rezultat który wg przepisów tej dyscypliny sportu daje im obu prawo do złotego medalu porownujesz do ustawienia wyniki meczu przez 2 drużyny piłkarskie? 

Wasza wizja sportu, w której za wszelką cenę trzeba być najlepszym i to jeszcze jedynym najlepszym, bo nikt nie może być równie dobry jak ja jest mocno wypaczona. Nie o to chodzi w sporcie.

Tak naprawdę wszyscy zawodnicy powinni otrzymywać medale za to, że się zakwalifikowali. Z czegoś dobrego jak sport zrobiliśmy chory wyścig który niszczy zdrowie i psychikę. Ktoś jest 5 na świecie i robi się z niego przegrywa jak z fajdka. Polecam uzdrowić spojrzenie na rywalizację sportową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Me Myself and I napisał(a):

jakiego rodzaju to rywalizacja do końca? kto zmierzy lepiej czas? dobiegają i jest wynik. powinni zrobić dogrywkę kto szybciej przebiegnie np 70, 50 i 30m

czy wiadomo ze postanowili czy tylko Amerykanin włączył hero mode i powiedział że "co ja nie wygram"? 

 

idąc Twoim to w boksie też powinni dodatkowe rundy robić a za chwilę po prostu sobie po razie dawać jak już padną ale dalej będą chcieli żeby ktoś był gorszy 

W obecnych czasach przy takiej technice to i zapewne milionowe setne sekundy są w stanie zmierzyć. Tym bardziej dziwię się pływaniu bo akurat tam jest dużo łatwiej niż w lekkiej.

Akurat podałeś przykład boksu, gdzie na Igrzyskach sędzia musi wybrać zwycięzcę. Bo jeśli uznał remis to ten remis musi być ze wskazaniem. Więc tu zawsze jest rozstrzygnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szabla napisał(a):

Postanowili zmierzyć się o to, który z nich jest lepszy i zasługuje na złoto. 

Idąc Twoim i Steve'a tokiem rozumowania. Jest finał MŚ w piłce nożnej. Brazylia Włochy. 5 serii rzutów karnych nie wyłania zwycięzcy. Jak to mało, niech będzie, że 11 serii nie wyłoniło zwycięzcy i przed seria gdzie mieli ponownie zawodnicy strzelać karne dogadali się i przestały drużyny strzelać domagając się zakończenia meczu i ogłoszenia obu drużyn mistrzami świata.  

Ale to nie zawodnicy ustalają reguly gry, wiec o co chodzi? Jeśli można tak wygrać to tak robisz. Jak się nie podoba to powinni zmienić regulamin. Jestem ciekawy jak był final MS Francja Argentyna czy jak przed karnymi, by dwóm drużynom zaproponowali złoto (bo wtedy akurat obie zaslugiwaly) czy by się nie zgodzili? I by się nie musieli niczego domagać od sedziego tylko by tak zrobili zgodnie z regulami gry. Wygrali, by nie oszustwem, a zgodnie z regulaminem, dla jednego będzie to fair play, dla drugiego nie. Rozumiem jak ktoś wygrywa łamiąc przepisy to jest be (pewnie dla niektorych tu reka Boga Maradony czyli oszukanie sedziego jest bardziej w porzadku), ale nie rozumiem czepiania sie jak ktos wygral zgodnie z regulaminem. Jest glupi to się go zmienia, a nie ma pretensje do zawodnikow, ze wykorzystuja karty, ktore dostali przy rozdaniu. Jak to szło dont blame the player blame the game. Jak taki Sterling pada i jest karny to jeszcze nie widziałem, żeby się przyznał kiedykolwiek, że nie ma karnego, a to jest oszustwo przecież. Już też nie udawajcie takich swietych i krystalicznych bo jest to infantylne i obłudne.

Ten konkurs to była groteska w momencie, gdy zaczęli skakać 2.34, gdy mieli już zaliczone 2.36. Blokowali biegaczy. Już jak porównując to do pilki to tak jakby strzelali karne na pusta bramkę i kto pierwszy nie strzeli ten przegrywa. No jest to jakiś sposób na wyłonienie zwycięzcy, ale czy sportowy?

Rozumiem, że jak w boksie ogłoszą remis to mają się napierdalać do śmierci?

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym, żeby wywalić piłkę nożną z igrzysk? Jest tyle innych piłkarskich rozgrywek więc wygrana na IO to jakiś tier na równi z wygraną w pucharze Węgier. U23 sztuczny twór, który tylko jest na IO. W pozostałych drużynowych sportach złoto igrzysk jest najbardziej prestiżowe, o wiele bardziej niż mistrzostwa świata i kraje najbardziej się na to spinają. Do tego rozgrywki rozgrywane z wiadomej przyczyny w różnych miastach więc klimatu igrzysk się nie czuje. Zamiast tego o wiele fajniejsza dla oka byłaby jakaś halówka. Infrastruktury dużej nie trzeba a na pewno mecze byłyby szybsze i bardziej widowiskowe. Z drugiej strony mamy rozgrywki kobiet gdzie tam grają najsilniejsze reprezentacje więc one byłyby poszkodowane. Pamiętam jak dziwiłem się, że Brazylijczycy podczas Rio 2016 nie przepchnęli beach soccera jako jedną z dydcyplin. Rozgrywki na Copacabanie świetnie by wjechały w tamtym czasie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, P_M napisał(a):

Chyba za mało emotikonek dałem, weźcie swoje szaliczki i zróbcie sobie wiatraczki dla schłodzenia i ... wychillowania ;) ;) ;) ;)

No, szczególnie jak już kilka razy poprzednio kręciłeś nosem na kopaną i wieszczyłeś jej rychły koniec :) ;)

Fajna volta fluber xD xD xD

(Są emoty, więc wiadomo, że żartuję - nie bierz tego do siebie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Me Myself and I napisał(a):

jakiego rodzaju to rywalizacja do końca? kto zmierzy lepiej czas? dobiegają i jest wynik. powinni zrobić dogrywkę kto szybciej przebiegnie np 70, 50 i 30m

czy wiadomo ze postanowili czy tylko Amerykanin włączył hero mode i powiedział że "co ja nie wygram"? 

 

idąc Twoim to w boksie też powinni dodatkowe rundy robić a za chwilę po prostu sobie po razie dawać jak już padną ale dalej będą chcieli żeby ktoś był gorszy 

Jakie to ma znaczenie? Miał ambicje, zasady i szacunek do kibiców. 

Co do ew. dogrywki w boksie. Można oczywiście miałoby to sens. 

2 godziny temu, steve napisał(a):

Ale to nie zawodnicy ustalają reguly gry, wiec o co chodzi? Jeśli można tak wygrać to tak robisz. Jak się nie podoba to powinni zmienić regulamin. Jestem ciekawy jak był final MS Francja Argentyna czy jak przed karnymi, by dwóm drużynom zaproponowali złoto (bo wtedy akurat obie zaslugiwaly) czy by się nie zgodzili? I by się nie musieli niczego domagać od sedziego tylko by tak zrobili zgodnie z regulami gry. Wygrali, by nie oszustwem, a zgodnie z regulaminem, dla jednego będzie to fair play, dla drugiego nie. Rozumiem jak ktoś wygrywa łamiąc przepisy to jest be (pewnie dla niektorych tu reka Boga Maradony czyli oszukanie sedziego jest bardziej w porzadku), ale nie rozumiem czepiania sie jak ktos wygral zgodnie z regulaminem. Jest glupi to się go zmienia, a nie ma pretensje do zawodnikow, ze wykorzystuja karty, ktore dostali przy rozdaniu. Jak to szło dont blame the player blame the game. Jak taki Sterling pada i jest karny to jeszcze nie widziałem, żeby się przyznał kiedykolwiek, że nie ma karnego, a to jest oszustwo przecież. Już też nie udawajcie takich swietych i krystalicznych bo jest to infantylne i obłudne.

Ten konkurs to była groteska w momencie, gdy zaczęli skakać 2.34, gdy mieli już zaliczone 2.36. Blokowali biegaczy. Już jak porównując to do pilki to tak jakby strzelali karne na pusta bramkę i kto pierwszy nie strzeli ten przegrywa. No jest to jakiś sposób na wyłonienie zwycięzcy, ale czy sportowy?

Rozumiem, że jak w boksie ogłoszą remis to mają się napierdalać do śmierci?

1. Oczywiście, że nie zawodnicy. Tak głupio skonstruowany regulamin i go wykorzystali.

2. Kto udaje świętego? Dlaczego? Bo ma inne zdanie niż Ty nt. rywalizacji sportowej i szacunku do kibiców, a nie do kunktatorstwa i pojscia na latwiznę?

3. Blokowali biegaczy, ale... taki jest regulamin zawodów. Wiele konkurencji może nachodzić na siebie stąd nie zawsze jest punktualnie, jak w japońskich kolejach. 

4. Do śmierci? Po co? Są inne sposoby wyłonienia lepszego niż śmierć. 

 

5 godzin temu, fluber napisał(a):

Konkurs w którym 12 zawodników oddaje kilkanaście skoków na wielu różnych wysokościach i uzyskuje ten sam rezultat który wg przepisów tej dyscypliny sportu daje im obu prawo do złotego medalu porownujesz do ustawienia wyniki meczu przez 2 drużyny piłkarskie? 

Wasza wizja sportu, w której za wszelką cenę trzeba być najlepszym i to jeszcze jedynym najlepszym, bo nikt nie może być równie dobry jak ja jest mocno wypaczona. Nie o to chodzi w sporcie.

Tak naprawdę wszyscy zawodnicy powinni otrzymywać medale za to, że się zakwalifikowali. Z czegoś dobrego jak sport zrobiliśmy chory wyścig który niszczy zdrowie i psychikę. Ktoś jest 5 na świecie i robi się z niego przegrywa jak z fajdka. Polecam uzdrowić spojrzenie na rywalizację sportową.

1. W moim przykładzie z finalu w pilce nie było ustawienia, do momentu hipotetycznego dogadanie się przez obie ekipy o rezygnacji z dalszej konfrontacji, bo po co ryzykować i stracić złoty medal. To Włoch i Katarczyk ustawili sobie zawody i kolejność (oczywiście sama końcówkę, ale nie zmienia faktu że ustawili)

2. Za wszelką cenę? To jest wszelką cena? Za wszelką cenę, to łyżwiarka figurowa  Harding chciala być lepsza od konkurentki do reprezentacji USA i kazała połamać jej nogi

3. Po co robić zawody i rywalizować. Po co te łzy przegranej, niezdrowe emocje sportowców, kibiców. Dawać każdemu złoty medal. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

No, szczególnie jak już kilka razy poprzednio kręciłeś nosem na kopaną i wieszczyłeś jej rychły koniec :) ;)

Fajna volta fluber xD xD xD

To że PN jest nudna overall to inna sprawa niż luźno rzucony żart. Jakoś zbyt serio wszystko traktujesz plus próbujesz łączyć rzeczy, które nie są ze sobą związane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.