Skocz do zawartości

Euro i co dalej?


Pepis21

Dupa, cycki.  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy to najgorsze Euro w historii?

  2. 2. Czy UEFA powinna wrócić do szesnastu drużyn?



Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, airmax napisał(a):

Osobiście to byłbym nawet za powiększeniem turnieju do 32 drużyn jeśli oznaczałoby to mocne skrócenie kwalifikacji, oraz likwidację awansów do fazy pucharowej z 3 miejsca w grupie

wg mnie glownym problemem tego turnieju bylo to ze Niemcy maja wyjebane

takie turnieje powinny dostawac kraje ktore sie chca pokazac swiatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Euro 2020 uchodzi za jedno z najlepszych w historii, a Euro 2024 za jedno z najgorszych, to moim zdaniem źródłem problemu nie jest liczba drużyn, które na Euro występują. W tym roku problemem była przede wszystkim gra faworytów, bo na mecze Anglików, Portugalczyków, Francuzów, Belgów czy Włochów nie dało się po prostu patrzeć. Czy wobec tego uczynienie tego turnieju bardziej elitarnym (a co za tym idzie promującym najmocniejszych) gwarantuje wzrost jakości piłkarskiej? Moim zdaniem nie i prędzej poszedłbym w stronę tego o czym pisał @airmax, czyli ukrócenia pewnej patologii związanej ze ścieżką kwalifikacyjną i tymi absurdalnymi awansami z 3 miejsc, nawet kosztem zwiększenia liczby uczestników.

W mojej ocenie słaba jakość piłkarska tegorocznego Euro mogłaby stać się impulsem do dyskusji o tym czy piłka nożna jako sport idzie obecnie w dobrą stronę, bo mam wrażenie, że nie idzie i kompletnie nie dziwi mnie to, że już kilka lat temu Perez bił w tej kwestii na alarm. Choć osobiście niekoniecznie zgadzam się z kierunkiem proponowanych przez niego zmian, to sam po sobie widzę, że piłka nożna jara mnie o wiele mniej niż kilka czy kilkanaście lat temu. Oczywiście z wiekiem ciężej jest utrzymać ten sam poziom ekscytacji, szczególnie gdy wielu idoli z dzieciństwa od dawna jest już na emeryturze, ale nadal - mam wrażenie, że cała ta aura związana z wielkimi wydarzeniami w piłce się po prostu zatraciła. Nawet teraz mamy tego doskonały przykład, bo wystarczy porównać atmosferę towarzyszącą przyjściu do Realu Kaki czy Ronaldo z tym, co dzieje się obecnie wokół Mbappe, który jest przecież gwiazdą z absolutnego topu i najgorętszym nazwiskiem dostępnym w ostatnim czasie na rynku.

Ogólnie im jestem starszy, tym bardziej odnoszę wrażenie, że za cenę podnoszenia poziomu sportowego w większości dyscyplin, pozbawiliśmy się wybitnych indywidualności, które mnie jako dzieciaka pchały do tego, żeby zainteresować się mocniej danym sportem i przekładały się na sympatie lub antypatie klubowe. Niby zawodnicy co i rusz śrubują stare rekordy, ale to wszystko pozbawione jest magii i otoczki, której to wcześniej towarzyszyło. Może to z uwagi na wpływ mediów społecznościowych, może z uwagi na powszechny dostęp do wszystkich transmisji, a może to kwestia wieku, ale po prostu mi to wszystko w ostatnim czasie spowszedniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Bo środki techniczne w tv są coraz bardziej doskonalsze stąd moje pytanie. 
 

wielokrotnie na zbliżeniach w potężnej rozdzielczości widać na powtórkach jak minimalny kontakt nóg jest aktorsko rozgrywany z obowiązkowym grymasem bólu i aktorskim kładzeniem się, masowaniem, umieraniem. 
 

czy jestem przewrażliwiony czy to robi się niesmaczne gdy przy kontakcie ochraniacz na ochraniacz gracz ataku kula się z bolu? 

Wiem że aktorów było wielu ale raczej byli to dominatorzy piłki z takim konceptem a teraz każdy to robi. 
 

tylko po co jak są kamery? 

Mnie to dołuje i chętnie zapytam o wasze odczucia. 

Niektóre kontakty serio były minimalne i nie zasługiwały na taki akcent dodatkowy. No chyba że się nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ignazz napisał(a):

tylko po co jak są kamery? 

Bo sędzia nie ma kamery w oku, a większość fauli nie jest varowanych, a kibiców i to, co sobie o ich aktorstwie myślą mają w poważaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2024 o 18:32, P_M napisał(a):

Bo sędzia nie ma kamery w oku, a większość fauli nie jest varowanych, a kibiców i to, co sobie o ich aktorstwie myślą mają w poważaniu :)

VAR działa przez cały czas. Jeżeli sędzia nie widzi dobrze sytuacji, ale dostaje info do słuchawki, że był oczywisty faul to go gwiżdże bez sprawdzania powtórki (oczywiście nie mówię o faulach w polu karnym). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

VAR działa przez cały czas. Jeżeli sędzia nie widzi dobrze sytuacji, ale dostaje info do słuchawki, że był oczywisty faul to go gwiżdże bez sprawdzania powtórki (oczywiście nie mówię o faulach w polu karnym). 

 

co? 

VAR naprawia błędy sędziego (clear and obvious co do zasady) ale nie sędziuje do spółki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

VAR działa przez cały czas. Jeżeli sędzia nie widzi dobrze sytuacji, ale dostaje info do słuchawki, że był oczywisty faul to go gwiżdże bez sprawdzania powtórki (oczywiście nie mówię o faulach w polu karnym). 

Chyba właśnie nie działa. Jeżeli sędzia nie widzi ewidentnego faulu to VAR nic nie może zrobić. Tylko rzuty karne mogą zostać podyktowane, lub ewentualne faule na czerwoną kartkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, The Game 85 napisał(a):

Chyba właśnie nie działa. Jeżeli sędzia nie widzi ewidentnego faulu to VAR nic nie może zrobić. Tylko rzuty karne mogą zostać podyktowane, lub ewentualne faule na czerwoną kartkę.

Jeszcze trzeba dodać jakieś zdarzenie przed strzeleniem gola typu ręka/faul/cokolwiek innego niezgodnego z przepisami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, The Game 85 napisał(a):

Chyba właśnie nie działa. Jeżeli sędzia nie widzi ewidentnego faulu to VAR nic nie może zrobić. Tylko rzuty karne mogą zostać podyktowane, lub ewentualne faule na czerwoną kartkę.

Sorry, myślałem, że przy faulach na żółtą kartkę też może interweniować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.