Skocz do zawartości

[FBX] FBX#3 - Sezon 2024/25


Tocheck

Rekomendowane odpowiedzi

@evitacre, rozumiem, że masz już przygotowany elaborat jak to oddanie synonimów przeciętności w postaci Tobajasa i DARa za hot młodego Keyonte i możliwego top15-20 Hardena jest dla Ciebie słabym detalem, albo maksymalnie równym 😉

Dla mnie krótko dwaj lepsi gracze za dwóch słabszych graczy to jest jednak powód dla veta.

Były właściciel tej drużyny pewnie stwierdza pod nosem WTF.

 

Ja wiem, że zawsze się czepiam, ale .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tecu napisał(a):

Ja wiem, że zawsze się czepiam, ale .....

tyle w temacie. Po Twoich wymianach w fbx2 oraz twierdzeniach ze moje picki to zawsze 19-20 nie mam sił na to.

taki ciekawy efekt motyla - mogłeś klepnąć deal o którym rozmawialiśmy i nic z tego nie miałoby miejsca. Nie miałbym Valanciunasa, nie mógłbym go wymienić na PG którego chciała w wymianie druga strona, nie zaakceptowałbym wymiany którą mi zaproponowano. Jak Robie LBJ/Val piszesz ze bez sensu i nie rozumiesz wymiany. Jak robię deal w którym wg Ciebie zyskuje to veto. Zawsze będzie up and down. Mam pytać Ciebie przed dealami czy wg twojego barometru jest neutralna albo ja przegrywam żebyśmy mogli ja na forum ogłosić ?

Dlaczego nie krytykujesz wymiany Donowan Mitchel za Giddeya + Watsona ??? Donowan jest prime do minusowe produkcji względem salary (Atkinson gra szeroką rotacją, Donovan rozgrywa po 66 meczy), Giddey prime do najbardziej plusowego gracza w sezonie i rozgrywa po 75 meczy, na dokładkę poszedł watson który może być jednym z beneficjentów KCP w Orlando.

31 minut temu, evitacre napisał(a):
34 minuty temu, Tecu napisał(a):

Były właściciel tej drużyny pewnie stwierdza pod nosem WTF.

mógł jej nie oddawać ?

34 minuty temu, Tecu napisał(a):

rozumiem, że masz już przygotowany elaborat

To chyba świadczy o Tobie, nie o mnie. Ja proponuje wymiany w których uważam że zyskuje, akceptuje te gdzie uważam ze zyskuje. Zysk jest mierzony w rożny sposób, np ryzykiem kontuzji, nie tylko fpp gain/loss. Nie rozbijam wymian na takie gdzie przygotowuje elaboraty dla Ciebie, i takie gdzie nie przygotowuje tych elaboratów***.

A jeszcze za BMem Ci coś zapodam: diff to mój gain jesli dobrze patrzę 300, przy czym Harden oznaczony jako High injury risk.Reszta graczy medium. No qrwa faktycznie przepaść.

                           
  3585.81  +0.00 $23 51.47 $24 48.77 $21 50.15 $23 48.52 $22 -2.41 7,3347E+18 Tobias Harris DET SF/PF  
  3487.96  +0.00 $22 47.67 $21 47.89 $21 47.78 $21 49.85 $23 0.06 7,33373E+19 D'Angelo Russell    
                           
  4404.87  +0.00 $33 65.71 $36 65.78 $36 65.74 $36 58.56 $31 0.01 6,83466E+18 James Harden LAC PG/SG   
  2985.55  +8.42 $17 40.36 $15 39.29 $13 39.81 $14 30.28 $6 0.94 7,33377E+19 Keyonte George UTA PG/SG   

 

-----

*** aczkolwiek średnio mi to wyszło w tym przypadku :)

                     

 

 
Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, uważam deal Mitchell za Giddeya i Watsona za w miarę równy i dlatego nie muszę zająknąć się o tym.

Tak, uważam, że deal Harden i Keyonte za Harrisa i DARa za mocno nierówny, dlatego piszę o tym. Osobiście uważam, że zdecydowanie najlepszym graczem tego dealu jest Harden a najbardziej perspektywicznym i możliwe, że nawet w tym sezonie lepszym i od Harrisa i od DARa jest Keyonte.

Takie jest moje zdanie a BM nie mam wykupionego i tam nie zaglądam.

By było uczciwie, tylko nadmienię, że ja za samego Hardena oferowałem minimum OG i Eason, oczywiście do negocjacji.

Przechodzisz do innego dealu, ale pomijasz to, że @buła to "stary" wyjadacz a @24kobe8 jest u nas od niedawna. Dla mnie ma to znaczenie.

Co do dealu James - Leonard to wyraziłem swoje zdziwienie, że zamiast młodych wolałeś dziadka Jamesa. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nikt nikomu nie zabrania negocjacji i dogadywania się z innymi managos. Tu się strony dogadalyi potwierdziły a nie jest to trade typu Wemby za Mike Conley tylko w miarę wyrównana wymiana. Tym samym ją akceptuję i jedziemy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzięcia w Milwaukee 

Porzingis 55,65

Rozier 51,65

Capela 47,35

Holiday 44,85

Washington 37,50

Hardaway Jr. 30,75

Day'Ron Sharpe 28,05

Ziaire Williams 21,70

Chętnych zapraszam również z pickami 2025 ;)

Edytowane przez Kuba Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nieświadomie stałem się autorem grubej afery. 

Widocznie trzeba zapłacić frycowe, niestety z mojej strony nastąpiło niedoszacowanie George co wydaje się po komentarzach ewidentne. Niestety nie oglądałem Jazz a w fantasy to mój debiut. Co do Hardena, tutaj od początku nie byłem fanem jego zdrowia. Co by nie mówić Harris i Dlo ostatnio byli zdrowi. 

Patrząc na komentarze moze warto zrobić jakieś wsparcie dla nowych osób i konsultację wymian by unikać kontrowersji. Jeśli jednak nie ma takiej woli, aby dać wsparcie to chyba nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, RonnieArtestics napisał(a):

Ja również wetuje deal z keyonte. 

Możesz się odnieść do produkcji i zdrowia czy po prostu odczytałeś sms'a od Tecu  ?

 

15 godzin temu, buła napisał(a):

@24kobe8 Tobajasz Harris + Dangelo Russel

@evitacre Harden + K George

 

To jest przypał, nawet jak na moje standardy, a wiecie że lubię dojebać czasem

I na right now i long term pakiet jh i kg wydaje się dużo lepszy.

robimy jakiś zakład że giddey za sezon na totalu uzbiera więcej fpp niż donovan ?

14 godzin temu, 24kobe8 napisał(a):

Widzę, że nieświadomie stałem się autorem grubej afery. 

Widocznie trzeba zapłacić frycowe, niestety z mojej strony nastąpiło niedoszacowanie George co wydaje się po komentarzach ewidentne. Niestety nie oglądałem Jazz a w fantasy to mój debiut. Co do Hardena, tutaj od początku nie byłem fanem jego zdrowia. Co by nie mówić Harris i Dlo ostatnio byli zdrowi. 

Patrząc na komentarze moze warto zrobić jakieś wsparcie dla nowych osób i konsultację wymian by unikać kontrowersji. Jeśli jednak nie ma takiej woli, aby dać wsparcie to chyba nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

Wg mnie oddałeś Keyonte za szybko i raczej za tanio. Fakt. Uważam że wygrałem tę wymianę, na zasadzie ze dostałem kogoś najbardziej perspektywicznego.Fakt. Uważam też że na takich błędach nauczysz się najwięcej.Fakt.

Jest kilka osób które zawsze się spinają ale jakoś merytorycznie nie kontynuują dyskusji i nie odnoszą się do tego co piszesz. To też fakt.

Jest wg mnie różnica w wykorzystaniu braku doświadczenia nowego gracza przy deal'u a dogadaniu się z ziomkiem z innej ligi który przez cały sezon nie wykonuje żadnego ruchu  i oddaje Ci dwóch zajebiście produkujących, zajebiście tanich graczy w kluczowym momencie sezonu. To jest moja opinia, nie fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, evitacre napisał(a):

Możesz się odnieść do produkcji i zdrowia czy po prostu odczytałeś sms'a od Tecu  ?

A Do czego się tu odnosić? Dziwnym trafem Zawsze Ty znajdziesz sobie głupka/rookie i jeszcze się oburzasz ze komuś się deal nie podoba. Na trzy bezstronne osoby które się wypowiedziały na ten  temat trzy powiedziały że ten deal się nadaje do weta. Każdy wie że ten deal jest nierówny. I co, twoja gadka to mamy go pokornie puścić bo inne nierówne deale tez przeszły, nic więcej twoje argumenty nie przedstawiają. Ja uważam ze mozna by było wyciagnac wreszcie wnioski z poprzednich dram i ukrócić w końcu taki proceder. 
 

Godzinę temu, evitacre napisał(a):

Jest wg mnie różnica w wykorzystaniu braku doświadczenia nowego gracza przy deal'u a dogadaniu się z ziomkiem z innej ligi który przez cały sezon nie wykonuje żadnego ruchu  i oddaje Ci dwóch zajebiście produkujących, zajebiście tanich graczy w kluczowym momencie sezonu. To jest moja opinia, nie fakt.

Jak już puszczasz takie strzały to miej odwagę powiedzieć wprost o co ci chodzi, bo ja nie wiem i nie chce się domyślać. 

 

Godzinę temu, evitacre napisał(a):

Wg mnie oddałeś Keyonte za szybko i raczej za tanio. Fakt. Uważam że wygrałem tę wymianę, na zasadzie ze dostałem kogoś najbardziej perspektywicznego.Fakt. Uważam też że na takich błędach nauczysz się najwięcej.Fakt.

 

Opinia nie fakt : jesteś trochę bezczelny mówiąc No sorry wyruchalem gościa ale przynajmniej się czegos nauczy xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał(a):

I co, twoja gadka to mamy go pokornie puścić bo inne nierówne deale tez przeszły, nic więcej twoje argumenty nie przedstawiają. Ja uważam ze można by było wyciągnąć wreszcie wnioski z poprzednich dram i ukrócić w końcu taki proceder. 

 Droższy gracz w innej wymianie zrobi za sezon mniej FPP niż Tańszy gracz w tej wymianie. Skoro tamten deal przechodzi i nie ma veta to chciałbym po prostu wiedzieć dlaczego tamten jest ok a mój nie, skoro na cyfrach tamten deal jest mega nierówny.

Oburzony jestem hipokryzją, nie tym że ludzie uważają że mój deal jest nierówny, bo jak pewnie wiesz uważam że Tecu robi mega nierówne deale i wtedy problemu nie widzi ani on, ani Ty. 

Wg mnie to jest raczej dziwne gdybym chciał tylko robić wymiany które przegrywam.  Zapodaj mechanizm do określania jaki jest równy deal, wielu próbowało i chyba nic nie wymyśliliśmy sensownego.  

Z takich fun faktów: wyobraź sobie że ogłaszam deal który zrobiłem z Tecu jak mu Jokicia sprzedawałem, jaka byłaby reakcje Ronnie ?

Ja widzę że robię nierówne wymiany (w obie strony), sęk w tym że wg ciebie i Tecu TYLKO JA je robię.

Tecu np uważa (z tego co zrozumiałem) ze mój deal za LBJ jest dziwny i by go nie zrobił, z tego wynika chyba wprost że jednak "dziwnym trafem zawsze ja sobie znajduje itd" nie zadziałało w tym przypadku, nie zgodzisz się ? 

5 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Ja uważam ze mozna by było wyciagnac wreszcie wnioski z poprzednich dram i ukrócić w końcu taki proceder.

ja też.

5 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

A Do czego się tu odnosić? Dziwnym trafem Zawsze Ty znajdziesz sobie głupka/rookie i jeszcze się oburzasz ze komuś się deal nie podoba.

Masz powyżej. Tecu też. Tryku wg mnie też.

6 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Jak już puszczasz takie strzały to miej odwagę powiedzieć wprost o co ci chodzi, bo ja nie wiem i nie chce się domyślać. 

Oczywiście że mam odwagę: Tecu. Wydawało mi się ze skoro on pisze o veto i dla mnie to jest śmieszne patrząc na historię jego wymian to łatwo się domyślić. My bad. 

masz odwagę skomentować swoje komentarze nt wysokości moich picków, rzekomo 19-20 zawsze ? bo mam ptakie uczucie że zawsze oczekujesz weryfikacji jakiegoś stanowiska ale jak Ci się pokaże że nie masz racji to jakoś refleksji już nie uświadczę :)

8 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Opinia nie fakt : jesteś trochę bezczelny mówiąc No sorry wyruchalem gościa ale przynajmniej się czegos nauczy xD 

Szanuję że masz swoje zdanie. Wg mnie dogadanie się z ziomkiem z innej ligi który przez cały sezon nie wykonuje żadnego ruchu  i oddaje Ci dwóch zajebiście produkujących, zajebiście tanich graczy w kluczowym momencie sezonu i stwierdzenie że generalnie ten deal to jest ok jest trochę bezczelny. Dla Ciebie ten deal był ok,  więc jak widzisz każdy z nas ma swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, evitacre napisał(a):

Jest kilka osób które zawsze się spinają ale jakoś merytorycznie nie kontynuują dyskusji i nie odnoszą się do tego co piszesz. To też fakt.

Może po prostu brak mi merytoryki?

Może po prostu nie chcę zaostrzać dyskusji?

Może po prostu nie praktykuję BMa i Ninjy tylko robię wszystko na czuja?

Może jeżeli robię coś na czuja to nie mam jak tego cyferkami przedstawić?

Może nigdy nie zakładam, że to jest spisek, układy, dogadywanie się a zwyczajnie ogranie żółtodzioba, który powinien być pod ochroną przez jakichś czas i może powinien mieć możliwość wycofania się z dealu jak/jeżeli zrozumie swój błąd?

Może nie jadę komuś ad persona?

Może nie wplątuję w omawianie jednego dealu argumentami o innych na zasadzie, proszę Pani a Marcinek w zeszłym roku zjadł dwa jabłka?

 

Ja się wycofuję z veta, mam to gdzieś, wiem doskonale, że Ty wiesz, że ograłeś żółtodzioba i zacierasz z tego powodu ręce, ale trudno. Nie chce mi się.

Miłego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tecu napisał(a):

Może po prostu brak mi merytoryki?

To po co zaczynasz te dyskusje ?

16 minut temu, Tecu napisał(a):

Może po prostu nie chcę zaostrzać dyskusji?

z tym mam problem

16 minut temu, Tecu napisał(a):

Może po prostu nie praktykuję BMa i Ninjy tylko robię wszystko na czuja?

oczywiście, ale są to dość popularne platformy opiniotwórcze więc ich całkowite ignorowanie w dyskusji nie wydaje mi się na miejscu. inaczej pozostaje "bo ja uważam" i "bo Ty uważasz"

16 minut temu, Tecu napisał(a):

Może jeżeli robię coś na czuja to nie mam jak tego cyferkami przedstawić?

znowu ok, ale to na jakiej podstawie stwierdzasz że coś jest nierówne / równe i kiedy masz veto a kiedy go nie masz ?

 

16 minut temu, Tecu napisał(a):

oże nigdy nie zakładam, że to jest spisek, układy, dogadywanie się a zwyczajnie ogranie żółtodzioba, który powinien być pod ochroną przez jakichś czas i może powinien mieć możliwość wycofania się z dealu jak/jeżeli zrozumie swój błąd?

a ja założyłem ? w całej dyskusji o dealu do którego się odniosłem miałeś w temacie czarno na białym napisanie z mojej strony że wygrałeś mocno wymianę i dobra Twoja. Problemem było dla mnie stwierdzenie że tamten deal jest równy bo wg miary fbxowej był mega nierówny.  Jednocześnie torpedujesz moje wymiany gdzie je argumentuje w jakiś tam sposób. Ty możesz wygrywać mocno wymiany i to jest fajne jak ja wygrywam to to jest niefajne. No weź.

16 minut temu, Tecu napisał(a):

Może nie jadę komuś ad persona?

Sory Tecu, ale jeśli rozmawiamy o równości nierówności wymian, to musimy siłą rzeczy odnieść się do wymian. A wymiany firmujemy naszymi Nickami forumowymi. Nie wiem jak mam o nich pisać nie podając usera. Jak masz pomysł to mi podpowiedz.

 

16 minut temu, Tecu napisał(a):

oże nie wplątuję w omawianie jednego dealu argumentami o innych na zasadzie, proszę Pani a Marcinek w zeszłym roku zjadł dwa jabłka?

te wymiany nie dzieją się w próżni, dzieją się w ligach fbx'owych no więc siłą rzeczy są pewnego rodzaju wyznacznikiem przy kolejnych wymianach które budzą kontrowersje. Jak inne nierówne wymiany przechodzą to dlaczego nie można użyć ich jako argumentu za swoja wymianą - serio nie rozumiem logiki w tym.

 

16 minut temu, Tecu napisał(a):

Miłego grania.

dzięki, wzajemnie.

16 minut temu, Tecu napisał(a):

wiem doskonale, że Ty wiesz, że ograłeś żółtodzioba i zacierasz z tego powodu ręce

odpowiem Towim ulubionym cytatem: fajnie że wiesz co ja wiem. wybacz ale nie wiesz, możesz zakładać, i sam zwracasz uwagę na tego typu sformułowania. I nie zacieram, wg tego samego źródła tj BM'a Val + TH dają wiecej fpp za sezon niz JH i KG.

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te kilka latach grania wypracowaliśmy tu model typu: jeżeli nie ma podejrzeń o machlojkę (tj. dodatkowe rozliczanie się pod stołem lub wspomaganie kumpla) puszczamy każdy deal.
Osobną kwestią jest wymiana z nowym menago..... którego uważam, że powinniśmy nieco chronić na starcie. 

Evi, dorzuć nieco do swojej paczki i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.