Skocz do zawartości

EURO 2024


Braveheart22

Piłkarskie EURO - historia i teraźniejszość  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Reprezentacja (poza ukochaną Polską, której kibicujemy zawsze całym sercem:)), której zazwyczaj kibicujesz przy okazji rozgrywania Mistrzostw Europy to:

  2. 2. Słysząc hasło "czarny koń" tegorocznego turnieju, w pierwszej kolejności myślę, że może być to:

  3. 3. Najbardziej wyjątkowy/pamiętny moment w historii meczów finałowych ME to:

    • Rzut karny Panenki 1976r.
    • Wolej van Bastena 1988r.
    • Złoty gol Trezeguet 2000r.
    • Inna sytuacja
  4. 4. Którą edycję turnieju wspominam najlepiej/darzę największym sentymentem?

    • Euro 2020/21
      0
    • Euro 2016
    • Euro 2012
    • Euro 2008
    • Euro 2004
    • Euro 2000
    • Euro 1996
    • Jedna z wcześniejszych edycji
  5. 5. Która reprezentacja sprawiła większą sensację, zdobywając mistrzostwo Europy?



Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, agresywnychomik napisał(a):

Tak, z obojga polskich rodziców, z tego co mi wiadomo to w Polsce jest prawo krwi a nie ziemi.

Jego mama ma na imię Barbara, a jej pierwotne nazwisko to Tomaszewska. Jej rodzice wyemigrowali do Anglii podczas trwania drugiej wojny światowej. Mówi płynnie po polsku.

Jak już mamy w to wnikać to taki Peter Schmeichel jest bardziej Polakiem niż Matty Cash. ;)

Stary Schmeichela to Polak wychowany w Polsce a stara Casha to Polka, ale wychowana w UK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Życie_to_mem napisał(a):

Jak już mamy w to wnikać to taki Peter Schmeichel jest bardziej Polakiem niż Matty Cash. ;)

Stary Schmeichela to Polak wychowany w Polsce a stara Casha to Polka, ale wychowana w UK. 

No ale jak z pierogami u Schmeichela ? Bo pierogi + teściowa > niż ojciec Polak i Brogdon jest bardziej Polakiem niż Schmeichel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mayor napisał(a):

No ale jak z pierogami u Schmeichela ? Bo pierogi + teściowa > niż ojciec Polak i Brogdon jest bardziej Polakiem niż Schmeichel

Raczej kiepsko z tymi pierogami. Strzelam, że Peter nie ma również kosza pod zlewem. 

Mój tata wyjechał z Polski, bo nie chciał robić tego, co mu kazano. Był artystą, muzykiem. W Danii szybko nauczył się mówić po duńsku, założył rodzinę, pojawiła się trójka dzieci. W nowym kraju musiał stanąć na nogi. Nie miał czasu dla nas, dla rodziny. Koncertował. Pracował nocami, w dzień odsypiał. Nie było czasu na rozmowy przy kolacji, tak jak to jest w rodzinie. Nie mówił o Polsce, nie nauczył nas mówić po polsku. Ja dziś tego nawet żałuję, że nie znam polskich słów. Kiedy jest się starszym, zadaje się sobie pytania. Dlaczego tu jestem? Skąd się wywodzę? Tak jest teraz ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Życie_to_mem napisał(a):

Raczej kiepsko z tymi pierogami. Strzelam, że Peter nie ma również kosza pod zlewem. 

Mój tata wyjechał z Polski, bo nie chciał robić tego, co mu kazano. Był artystą, muzykiem. W Danii szybko nauczył się mówić po duńsku, założył rodzinę, pojawiła się trójka dzieci. W nowym kraju musiał stanąć na nogi. Nie miał czasu dla nas, dla rodziny. Koncertował. Pracował nocami, w dzień odsypiał. Nie było czasu na rozmowy przy kolacji, tak jak to jest w rodzinie. Nie mówił o Polsce, nie nauczył nas mówić po polsku. Ja dziś tego nawet żałuję, że nie znam polskich słów. Kiedy jest się starszym, zadaje się sobie pytania. Dlaczego tu jestem? Skąd się wywodzę? Tak jest teraz ze mną.

To tylko pokazuje, że nie jest typowym piłkarzem (Wojtek Kowalczyk) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mayor napisał(a):

A Brogdon ma teściówke Polkę i wpierdala pierogi 

No to mamy paradoks. Jak nie je pierogów to nie jest prawdziwym Polakiem. A jak je i chwali te od teściowej to nie jest prawdziwym Polakiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ignazz napisał(a):

No to mamy paradoks. Jak nie je pierogów to nie jest prawdziwym Polakiem. A jak je i chwali te od teściowej to nie jest prawdziwym Polakiem 

Moja teściowa robi najlepsze pierogi z serem jakie jadłem 

 

W ilu % jestem Polakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość bramek zdobytych przez mistrzów Euro:

1996: Niemcy 10 goli 

2000: Francja 13 goli

2004: Grecja 7 goli

2008: Hiszpania 12 goli

2012: Hiszpania 12 goli

2016: Portugalia 9 goli

2020: Włochy 13 goli

Najniższą średnią bramek miał Grecja - 1,17 na mecz. 

Anglia ma obecnie 5 bramek, Francja 3. Zakładając, że to jedna z tych ekip wygra Euro (co jest bardzo prawdopodobne) to będzie to prawdopodobnie najgorszy ofensywnie mistrz od czasu rozszerzenia formuły turnieju do 16-24 drużyn. Anglicy żeby przebić Greków musieliby strzelić jeszcze 4 gole a Francuzi aż 6 (co jest praktycznie niewykonalne w ich przypadku). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignazz napisał(a):

Jezeli twaróg nazywasz serem czyli zajarasz ruskie pierogi to procenty spadają dramatycznie. 

Wszystko co ruskie nie ma wstępu do mojego domu, nie jestem rslapparem 

Oczywiście że na słodko!

2 godziny temu, Życie_to_mem napisał(a):

Ilość bramek zdobytych przez mistrzów Euro:

1996: Niemcy 10 goli 

2000: Francja 13 goli

2004: Grecja 7 goli

2008: Hiszpania 12 goli

2012: Hiszpania 12 goli

2016: Portugalia 9 goli

2020: Włochy 13 goli

Najniższą średnią bramek miał Grecja - 1,17 na mecz. 

Anglia ma obecnie 5 bramek, Francja 3. Zakładając, że to jedna z tych ekip wygra Euro (co jest bardzo prawdopodobne) to będzie to prawdopodobnie najgorszy ofensywnie mistrz od czasu rozszerzenia formuły turnieju do 16-24 drużyn. Anglicy żeby przebić Greków musieliby strzelić jeszcze 4 gole a Francuzi aż 6 (co jest praktycznie niewykonalne w ich przypadku). 

Weź mi nie ozypominaj tamtego turnieju 

Jeśli jakąkolwiek reprezentację można posądzić że grała brzydszą piłkę niż orły Michniewicza to właśnie Grecy 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, agresywnychomik napisał(a):

Nie rozumiem, Matty Cash ma Marsjanke za matke?

Cash, Cashem, ale porównanie Sochana do Slaughtera?

15 godzin temu, mayor napisał(a):

A Brogdon ma teściówke Polkę i wpierdala pierogi 

I dlatego dostanie paszport.

14 godzin temu, Życie_to_mem napisał(a):

Stary Schmeichela to Polak wychowany w Polsce

Co więcej młody Piotruś do siódmego roku życia miał tylko obywatelstwo Polskie.

Swoją drogą polecam "99" na Amazonie jeśli ktoś jeszcze nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, josephnba napisał(a):

Wszystko co ruskie nie ma wstępu do mojego domu, nie jestem rslapparem 

Oczywiście że na słodko!

Weź mi nie ozypominaj tamtego turnieju 

Jeśli jakąkolwiek reprezentację można posądzić że grała brzydszą piłkę niż orły Michniewicza to właśnie Grecy 

Dlaczego od razu tak antyukrainsko? Mało poprawnie politycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że ekipa z 16 latkiem i Moratą w ataku zrobi finał to hit. Do tego jeszcze dziś mocno osłabieni w obronie (Carvajal + Le Normand). Zaskakująco słaby Mbappe na tym turnieju, dziś ze 2/3 razy był w dobrej sytuacji do uderzenia ale zabrakło skuteczności (zwłaszcza pod koniec jak wyszli 2v2 i Mbappe wywalił piłkę ponad poprzeczką)

Hiszpania 2 celne strzały, Francja 3. Ciężko to się oglądało momentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten trener Hiszpanow jakis goat

wzial takich sredniakow bardzo dobrych grajkow i zrobil z nich taki kolektyw

przeciez takie personalnia jak Olmo, Merino, Oyarzabal, jakbym wam 2 lata temu bym powiedzial ze zrobia final takim skladem to byscie mnie obsmiali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.