Skocz do zawartości

EURO 2024


Braveheart22

Piłkarskie EURO - historia i teraźniejszość  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Reprezentacja (poza ukochaną Polską, której kibicujemy zawsze całym sercem:)), której zazwyczaj kibicujesz przy okazji rozgrywania Mistrzostw Europy to:

  2. 2. Słysząc hasło "czarny koń" tegorocznego turnieju, w pierwszej kolejności myślę, że może być to:

  3. 3. Najbardziej wyjątkowy/pamiętny moment w historii meczów finałowych ME to:

    • Rzut karny Panenki 1976r.
    • Wolej van Bastena 1988r.
    • Złoty gol Trezeguet 2000r.
    • Inna sytuacja
  4. 4. Którą edycję turnieju wspominam najlepiej/darzę największym sentymentem?

    • Euro 2020/21
      0
    • Euro 2016
    • Euro 2012
    • Euro 2008
    • Euro 2004
    • Euro 2000
    • Euro 1996
    • Jedna z wcześniejszych edycji
  5. 5. Która reprezentacja sprawiła większą sensację, zdobywając mistrzostwo Europy?



Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

29.05.2004 - Polska wygrywa z Grecją 1:0 w meczu towarzyskim. Trochę ponad miesiąc później Grecja zostaje mistrzem Europy.

10.06.2024 - Polska wygrywa z Turcją 2:1 w meczu towarzyskim. Trochę ponad miesiąc później Turcja…

mecz z Grecją odbył się w Szczecinie, oglądałem na żywo, słabe to było widowisko

No i ostatnia “sensacja” nudnego jak pizda w listopdzie eurocupu out 😕

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, vero1897 napisał(a):

Oj lepiej, żeby nie.

Ogólnie to poza Hiszpanią cała reszta zwyczajnie przepchnęła ten awans do 1/2, grając zastanawiająco słabo jak na swój potencjał.

Anglia i Francja tak. Ale taka Holandia gra raczej na miarę umiejętności, zwłaszcza że ich najlepszy piłkarz jest nieobecny na turnieju z powodu kontuzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dunk8 napisał(a):

Thuram urodził się we Włoszech oczywiście dlatego, że jego ojciec tam grał i mieszkał w tym czasie więc czemu to miało być przeszkodą w reprezentowaniu Francji? 

Opacznie odebrałeś mój wpis. Ani słowa nie wspomniałem o jakichkolwiek przeszkodach ani tego nie sugerowałem. Polemizowałem jedynie z niemającym pokrycia w rzeczywistości stanowiskiem, jakoby reprezentacja Polski miała więcej graczy urodzonych poza granicami kraju niż reprezentacja Francji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, the_secret napisał(a):

Anglia i Francja tak. Ale taka Holandia gra raczej na miarę umiejętności, zwłaszcza że ich najlepszy piłkarz jest nieobecny na turnieju z powodu kontuzji

Masz na myśli DeJonga? Przecież on podobno nie grał ostatnio niczego specjalnego. Przynajmniej takie głosy słyszałem z obozu Pomarańczowych jeszcze przed samym turniejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, steve napisał(a):

Sami szukamy jakichś gości z Argentyny, co ich dziadostwo wyjechało do Ameryki południowej 80 lat temu, i ledwo wiedzą co to Polska, bierzemy jakichś Sochanow, Slaughterow czy Casha, którzy nie umieją poprawnie zdania po polsku sklecić, kolor skóry nie ma nic do tego, ci czarni to są legitni Francuzi, na pewno bardziej niż Cash czy Sochan sa Polakami.

Przecież Sochan nie gada wiele gorzej niż taki Nicola Zalewski. A zestawienie go ze Slaughterem czy Cashem to xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vero1897 napisał(a):

Oj lepiej, żeby nie.

Ogólnie to poza Hiszpanią cała reszta zwyczajnie przepchnęła ten awans do 1/2, grając zastanawiająco słabo jak na swój potencjał.

Ja tam znawca nie jestem ale wg mnie Holandia gra ładny dla oka futbol przez cały  turniej i dopiero teraz zagrali słabszy mecz, ale i tak wyciągnęli ładnie pod presją. Z Austrią tez szli cios za cios fajnie i odrobili. 

No i chyba faktycznie mielismy grupę śmierci co nie ? Dwie drużyny z naszej grupy w półfinale, może spotkają się nawet w finale, a Austria tez imo grala super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vero1897 napisał(a):

Oj lepiej, żeby nie.

Ogólnie to poza Hiszpanią cała reszta zwyczajnie przepchnęła ten awans do 1/2, grając zastanawiająco słabo jak na swój potencjał.

Ale to Holandia wygrała ćwierćfinał po 90 minutach a nie po 120 jak Hiszpania.

Godzinę temu, Życie_to_mem napisał(a):

Przecież Sochan nie gada wiele gorzej niż taki Nicola Zalewski. A zestawienie go ze Slaughterem czy Cashem to xD

Przede wszystkim Jeremiasz ma matkę Polkę, więc jeszcze większe XD.

Mam w kurwę złe przeczucie, że będzie finał Francja-Anglia a jeśli tak to niech od razu grają karne, bo lepiej skończyć to w 15 minut niż katować ludzi przez 135 minut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DRK napisał(a):

Opacznie odebrałeś mój wpis. Ani słowa nie wspomniałem o jakichkolwiek przeszkodach ani tego nie sugerowałem. Polemizowałem jedynie z niemającym pokrycia w rzeczywistości stanowiskiem, jakoby reprezentacja Polski miała więcej graczy urodzonych poza granicami kraju niż reprezentacja Francji. 

 

10 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Nie rozumiem, Matty Cash ma Marsjanke za matke?

A ma Polkę? Taką standardową według kryteriów "prawdziwych Polaków", urodzona nad w kraju nad Wisłą z obojga polskich rodziców?

Bo Zalewski to taka złośliwość, co do jego polskości nie ma raczej większych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ptak napisał(a):

 

A ma Polkę? Taką standardową według kryteriów "prawdziwych Polaków", urodzona nad w kraju nad Wisłą z obojga polskich rodziców?

Bo Zalewski to taka złośliwość, co do jego polskości nie ma raczej większych zastrzeżeń.

Tak, z obojga polskich rodziców, z tego co mi wiadomo to w Polsce jest prawo krwi a nie ziemi.

Jego mama ma na imię Barbara, a jej pierwotne nazwisko to Tomaszewska. Jej rodzice wyemigrowali do Anglii podczas trwania drugiej wojny światowej. Mówi płynnie po polsku.

 

 

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie prawo jest w Polsce to sprawa wtórna. Ale myślałem, że to tak naciągane jak w przypadku Argentyńczyka z Olimpiakosu.

Tak naprawdę to liczy się to jaka kadra byłaby kadra pierwszego wyboru. Dla Zalewskiego była polska, co do Casha to niekoniecznie. Dlatego Sochan jest dla mnie Polakiem, Leon mi nie wadzi (siatkówki nie znoszę) 

Wyjątek co do "polskości" z przyczyn obiektywnych zastosowałbym dla 2 dyscyplin. Gdyby były pieniądze to naturalizowanym 40 rugbystów i 40 hokeistów. Po 10 latach ciężkiej pracy i odpowiednich nakładach finansowych możnaby pomyśleć o swoich zawodnikach prezentujących jakiś poziom.

Co do graczy z Argentyny. Dybała interesuje się swoimi korzeniami, kupił dawna działkę swojego dziadka itp. na pytanie o kadrę odpowiedział, że w Argentynie może grać z Messim. Rozbawiło mnie to porównanie😁

1 minutę temu, josephnba napisał(a):

Turcy to jednak nie jest Europa 

Bydło się zachować przy porażce nie potrafi, już kolejny raz odpiwrdalają jakąś kaszanę 

No a ktoś miał co do tego wątpliwości? Wykluczyć ich z europejskich rozgrywek tak jak Izrael. Tych drugich to nie tylko z powodów geografii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.