Skocz do zawartości

EURO 2024


Braveheart22

Piłkarskie EURO - historia i teraźniejszość  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Reprezentacja (poza ukochaną Polską, której kibicujemy zawsze całym sercem:)), której zazwyczaj kibicujesz przy okazji rozgrywania Mistrzostw Europy to:

  2. 2. Słysząc hasło "czarny koń" tegorocznego turnieju, w pierwszej kolejności myślę, że może być to:

  3. 3. Najbardziej wyjątkowy/pamiętny moment w historii meczów finałowych ME to:

    • Rzut karny Panenki 1976r.
    • Wolej van Bastena 1988r.
    • Złoty gol Trezeguet 2000r.
    • Inna sytuacja
  4. 4. Którą edycję turnieju wspominam najlepiej/darzę największym sentymentem?

    • Euro 2020/21
      0
    • Euro 2016
    • Euro 2012
    • Euro 2008
    • Euro 2004
    • Euro 2000
    • Euro 1996
    • Jedna z wcześniejszych edycji
  5. 5. Która reprezentacja sprawiła większą sensację, zdobywając mistrzostwo Europy?



Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, airmax napisał(a):

naciągnięty dwugłowy to jest 4-6 tygodni w zależności od stopnia, jak tutaj jest naderwany to można już myśleć kogo powołać w miejsce Lewego. Szkoda chłopa bo za te lata dźwigania tej kadry z dykty zapracował sobie na last dance (nawet jeśli byłby on - patrząc na rywali - pojedynkiem gołej dupy z batem)

Ja mam wrażenie, że on w kadrze wygląda słabiej, ale ma dużą grawitację, przez co inni wyglądają lepiej. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz jak dostaniemy 3 razy w czapkę (co i tak nie było takie niemożliwe) to Probierz i tak zostanie, bo przecież "bez Lewego było"

Z drugiej strony - najlepsze (najgorsze? ;) ) jest to, że ogólnie wygląda to lepiej porównując do dwóch ostatnich selekcjonerów. Tyle, że Probierza jeszcze nie zweryfikował żaden turniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, airmax napisał(a):

naciągnięty dwugłowy to jest 4-6 tygodni w zależności od stopnia, jak tutaj jest naderwany to można już myśleć kogo powołać w miejsce Lewego. Szkoda chłopa bo za te lata dźwigania tej kadry z dykty zapracował sobie na last dance (nawet jeśli byłby on - patrząc na rywali - pojedynkiem gołej dupy z batem)

Naciągnięcie to jest akurat kilka dni i jazda. Ogólnie przy dzisiejszym leczeniu, rehabilitacji to jakaś szansa jest, że Lewy jeszcze w grupie zagra, ale zobaczymy, za mało szczegółów, żeby teraz dywagować. 

Btw, w Holandii wczoraj na rozgrzewce z euro pożegnał się Koopmeiners. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Braveheart22 napisał(a):

Naciągnięcie to jest akurat kilka dni i jazda. Ogólnie przy dzisiejszym leczeniu, rehabilitacji to jakaś szansa jest, że Lewy jeszcze w grupie zagra, ale zobaczymy, za mało szczegółów, żeby teraz dywagować. 

Btw, w Holandii wczoraj na rozgrzewce z euro pożegnał się Koopmeiners. 

No nie wiem nie wiem czy dobrze piszesz z tymi kilkoma dniami. Specjalista nie jestem, żeby nie było ale zawsze jak piłkarz schodzi trzymając się za dwugłowy to jest kilka tygodni out (Salah na PNA też dwugłowy załatwił, były komunikaty że na ewentualny finał wróci, a on jeszcze po finale był niezdolny do gry jakiś czas) 

jedyny scenariusz, gdzie Lewy zagra to taki, że on tak powie, ryzykując juz KO na kilka miesięcy gdyby pogłębił uraz 

34 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Ja mam wrażenie, że on w kadrze wygląda słabiej, ale ma dużą grawitację, przez co inni wyglądają lepiej. Szkoda.

No Lewy ogólnie zjechał. Ale co się dziwić gdy piłkarz opierający się na fizyczności trafia do półamatorskiej drużyny, która od x lat nie potrafi w przygotowanie fizyczne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Wiem. Odnosiłem się tylko do tego zdania airmaxa, gdzie pisze o 4-6tyg przerwy przy naciągnięciu. 

6 godzin temu, airmax napisał(a):

No nie wiem nie wiem czy dobrze piszesz z tymi kilkoma dniami. Specjalista nie jestem, żeby nie było ale zawsze jak piłkarz schodzi trzymając się za dwugłowy to jest kilka tygodni out (Salah na PNA też dwugłowy załatwił, były komunikaty że na ewentualny finał wróci, a on jeszcze po finale był niezdolny do gry jakiś czas) 

jedyny scenariusz, gdzie Lewy zagra to taki, że on tak powie, ryzykując juz KO na kilka miesięcy gdyby pogłębił uraz 

Salah przy naderwanym rzeczywiście około miesiąc stracił, ale trzeba pamiętać, że każdy uraz i każdy organizm jest inny, więc nie ma też, co brać 1 do 1, a i ja nie chcę każdego przypadku wrzucać do jednego worka. Poza tym, Salah to typ szybkościowca, a tacy przy mięśniowkach zazwyczaj mają gorzej. 

Skoro sam Jaroszewski mówi o szansie powrotu to chyba tragedii nie ma i uraz mimo naderwania, nie jest mocny. Meczyki rzuciły, że niby mowa o 10 dniach pauzy. Z Austrią gramy za 10 dni właśnie, z Francją za dwa tygodnie. Zobaczymy. 

Zresztą, akurat z Holandią to może dobrze, że Lewy nie zagra, bo akurat koszmarny matchup, gdzie grałby na mocnych, fizycznych obrońców i mógłby go wiele ten mecz kosztować, a pierwszej młodości już nie jest. A tak przyda się ktoś, kto więcej do tyłu pobiega, poprzeszkadza. 

Natomiast z Austrią to już, by była lipa, jeśli nie zdąży, bo tam już w tyłach zdecydowanie nie level Holendrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Braveheart22 napisał(a):

@MarcusCamby patrz jak "Twój ulubieniec" Trezeguet się w ankiecie rozpycha łokciami 😄

Szok...

To chyba, dlatego że tamtych ludzie nie pamiętają za swojego życia. Ja też oczywiście na żywo tego nie widziałem, ale gol Panenki do dzisiaj jest wspominany przy każdej próbie strzału karnego w ten sposób i ludzie mogą nie znać Panenki, ale nawet dzieciaki na podwórku wiedzą co to znaczy strzelać "Panenkę". Ktoś za 100 lat tak strzeli i będą to nazywać Panenką, a pies z kulawą nogą nie będzie wiedział kto to jest Trezeguet i że strzelił jakiegoś ważnego gola. Tak jak my nie pamiętamy kto strzelił zwycięskiego gola w finałach MŚ 1950.

A gol Van Bastena to jest stawiany po golu Maradony za jeden z najbardziej historycznych/ikonicznych w całej historii futbolu. 

Także no, dobry troll forumowiczów e-nba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.