Skocz do zawartości

EURO 2024


Braveheart22

Piłkarskie EURO - historia i teraźniejszość  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Reprezentacja (poza ukochaną Polską, której kibicujemy zawsze całym sercem:)), której zazwyczaj kibicujesz przy okazji rozgrywania Mistrzostw Europy to:

  2. 2. Słysząc hasło "czarny koń" tegorocznego turnieju, w pierwszej kolejności myślę, że może być to:

  3. 3. Najbardziej wyjątkowy/pamiętny moment w historii meczów finałowych ME to:

    • Rzut karny Panenki 1976r.
    • Wolej van Bastena 1988r.
    • Złoty gol Trezeguet 2000r.
    • Inna sytuacja
  4. 4. Którą edycję turnieju wspominam najlepiej/darzę największym sentymentem?

    • Euro 2020/21
      0
    • Euro 2016
    • Euro 2012
    • Euro 2008
    • Euro 2004
    • Euro 2000
    • Euro 1996
    • Jedna z wcześniejszych edycji
  5. 5. Która reprezentacja sprawiła większą sensację, zdobywając mistrzostwo Europy?



Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, elwariato napisał(a):

to chyba jakiś sarkazm albo udar, i nie w siatkówkę nie gramy na poziomie, tylko jesteśmy najlepsi, podobnie żużel, ktoś tam powie że to sporty niszowe, ale akurat mnie to yebie, tak jak yebie hamerykanów że fuzbal hamerykański jest mniej popularny od socccera :P 

Wszystko ok czy może syndrom forumowego mayora? Tak siatkarze grają na poziomie, czy są najlepsi? Są w czołówce, ale w kościach coś czuję, że medalu IO ponownie nie bedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, elwariato napisał(a):

a co miał się rozpaść po jego odejściu, kufa to jest bayern, to jakby po odejściu ronaldo real miał się rozpaść itd już serio nie brnijmy w takie absurdy

Co?

Z Lewym zdobywali tytuły z palcem w nosie, a po jego odejściu cudem w ostatniej kolejce, po potknięciu BVB i bramce w końcówce, teraz był trzeci. Więc o czym Ty w ogóle piszesz, bo nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

No 94 i 92, a ostatnie sezony z Lewym 97, 99 i 100. Jak już wybitnie spłacamy wpływ gracza :)

 

I to taki duży spadek? Z lewym mieli sezon poniżej 90 i? Zmiany kadrowe mają jakieś znaczenie czy pomijasz? 

Edytowane przez tankathon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mamy jakąś jedną Igę, dobrą siatkówkę i kogoś w UFC. Ale kiedy popatrzy się na takie Włochy, Holandię, Ukrainę, to jest przepaść w sporcie.

My się zawsze cieszymy z pojedynczego Kubicy czy Małysza, kiedy jednak gwiazd sportu jest mnóstwo i jakoś rzadko to Polak(Lewandowski i Iga to chyba jedyne superstary z tego wieku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tankathon napisał(a):

I to taki duży spadek? Z lewym mieli sezon poniżej 90 i? Zmiany kadrowe mają jakieś znaczenie? 

Punktowo jednak spadek, prawda? Może posiadając Lewego mogli nie angażować tyłu graczy w ataku, żeby padały bramki? Może więcej biegał w obronie?

Faktem niezaprzeczalnym jest, że z Lewym Bayern był hegemonem Bundesligi, a po jego odejściu nie jest. 

Prawda jest też, że po przyjściu RL Barcelona odzyskała po 5 latach tytuł, a Lewy został królem strzelców.

Rozumiem, że jesteśmy rozgoryczeni po meczu, ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tankathon napisał(a):

Wszystko ok czy może syndrom forumowego mayora? Tak siatkarze grają na poziomie, czy są najlepsi? Są w czołówce, ale w kościach coś czuję, że medalu IO ponownie nie bedzie. 

tu bardziej chodzi o poziom, liga, repra, związek, najlepszym cięzko być nieustanie w sporcie który nie należy do jakichś faktycznie skrajnie niszowych, ale ogólnie siatkówka czy ten wspomniany żużel, polska ma ugruntowaną pozycję w absolutnym topie. i tutaj medal czy jego brak na io nic nie zmieni.

z tenisem chyba tak dobrze nie jest fakt że trafiła się świątek i hurkacz to jednak może być bardziej jakiś przypadek niż fakt że w polsce są jakieś struktóry, trening itd choć oczywiście chciałbym się w tej mierze mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Co?

Z Lewym zdobywali tytuły z palcem w nosie, a po jego odejściu cudem w ostatniej kolejce, po potknięciu BVB i bramce w końcówce, teraz był trzeci. Więc o czym Ty w ogóle piszesz, bo nie rozumiem.

sie nie napina, źle mi się cytat wkleił, zakładałem że cytowany przez ciebie kolega, zakładał tezę że brak robercika dla bayernu jest non factorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Punktowo jednak spadek, prawda? Może posiadając Lewego mogli nie angażować tyłu graczy w ataku, żeby padały bramki? Może więcej biegał w obronie?

Faktem niezaprzeczalnym jest, że z Lewym Bayern był hegemonem Bundesligi, a po jego odejściu nie jest. 

Prawda jest też, że po przyjściu RL Barcelona odzyskała po 5 latach tytuł, a Lewy został królem strzelców.

Rozumiem, że jesteśmy rozgoryczeni po meczu, ale bez przesady.

Patrząc sezon do sezonu to po odejściu Lewego Bayern wykręcił identyczny wynik jak z Robertem, a w Pucharze Niemiec doszli dalej. Nikt lewemu nie zabiera sukcesu w Hiszpanii, więc po co mieszać wątki. 

7 minut temu, steve napisał(a):

zacytuj

Sam się zakręciłem, mój błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że my jesteśmy generalnie mało usportowionym narodem. Sam trochę kopałem więc mam znajomych, którzy też grali i trenowali ale poza tym czy wśród znajomych z pracy, ze studiów, kuzynostwa mało który coś uprawiał nawet na poziomie amatorskim.

To są dane z 2021:

"Polsce jest jest 434 216 zarejestrowanych zawodników, co na tle całej populacji stanowi 1,14 procenta. W Belgii ten odsetek to 4,18 procent, na Wegrzech 2,35, a w Danii aż 5,66. Co ciekawe, w wieku 7 – 14 lat 25 procent dzieci chce grać w piłkę, ale z tej ćwiartki tylko szesnaście procent trafia do bazy piłkarzy."

Poza tym jeśli chodzi o piłkę to spotkałem się z teorią, z którą się zgadzam, że duży wpływ na poziom wyszkolenia ma położenie geograficzne kraju. Przez 3-4 miesięcy w Polsce są marne warunki do kopania na trawie przez nasze dzieciaki podczas gdy w innych krajach ich rówieśnicy haratają cały rok. Na przestrzeni 10 lat daje to około 3 lat więcej treningu takiego młodego zawodnika. To jest przepaść.

Plus kontrowersyjnie ale do tego dochodzi fakt, że Polska jest bardzo jednolita etnicznie, co wbrew pozorom także ma znaczenie, wystarczy popatrzeć jak wyglądają niektóre reprezentacje.

Edytowane przez Kepler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kepler napisał(a):

A ja uważam, że my jesteśmy generalnie mało usportowionym narodem.

I tutaj można zakończyć temat, to jest clue.

Jeśli w naszym kraju pokutuje mentalność rodzica na zasadzie ,,jeszcze się spoci i rozchoruje'' albo nagminne zwolnienia z WF'u to o czym my rozmawiamy w ogóle? Jasne że głównie w dużych miastach rodzice zapisują dzieci na różne treningi ale to jest ułamek, zresztą dzieci z bogatego domu których stać na zajęcia w Legii mają mniejszą motywacje do osiągnięcia sukcesu niż niziny społeczne czy przeciętna rodzina.Nie uważam że w piłce pochodzenie etniczne ma jakieś większe znaczenie: czy biały czy czarny ma podobne predyspozycje bo w piłce potrzebni są zawodnicy o różnej charakterystyce, zresztą Messi czy Ronaldo pokazują to dobitnie.

To w takim razie dlaczego np. w reprezentacji Holandii czy Belgii jest tylu potomków imigrantów? Dlatego że dla wielu z nich to droga do lepszego życia, tak samo brazylijczycy i tak dalej.

Nie ma u nas kultury uprawiania sportu, mam wrażenie że mamy deficyty we współpracy drużynowej.

Jasne że liczba ludności nie ma aż tak znaczenia bo inaczej Chiny, Indie czy Nigeria byłyby tuzami ale ww. aspekty już tak.

Słowenia ma 2mln ludności do cholery a porównajcie ich i nasze sukcesy w wielu sportach drużynowych i nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ten stan obrazuje konkurs Sport Dla Wszystkich -Pieniądze dla swoich  ministra Bortniczuka gdzie z puli 26 milionów komisja konkursowa 14 milionów dała dla LZS gdzie prezesem był kolega Bortniczuka Mietek Baszko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.