Skocz do zawartości

EURO 2024


Braveheart22

Piłkarskie EURO - historia i teraźniejszość  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Reprezentacja (poza ukochaną Polską, której kibicujemy zawsze całym sercem:)), której zazwyczaj kibicujesz przy okazji rozgrywania Mistrzostw Europy to:

  2. 2. Słysząc hasło "czarny koń" tegorocznego turnieju, w pierwszej kolejności myślę, że może być to:

  3. 3. Najbardziej wyjątkowy/pamiętny moment w historii meczów finałowych ME to:

    • Rzut karny Panenki 1976r.
    • Wolej van Bastena 1988r.
    • Złoty gol Trezeguet 2000r.
    • Inna sytuacja
  4. 4. Którą edycję turnieju wspominam najlepiej/darzę największym sentymentem?

    • Euro 2020/21
      0
    • Euro 2016
    • Euro 2012
    • Euro 2008
    • Euro 2004
    • Euro 2000
    • Euro 1996
    • Jedna z wcześniejszych edycji
  5. 5. Która reprezentacja sprawiła większą sensację, zdobywając mistrzostwo Europy?



Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do meczu naszych..Od kilku lat twierdzę że z braku umiejętności czysto piłkarskich trzeba nadrabiać walka zaangażowaniem i ciągłym pressingiem .. Przy całym szacunku do Lewandowskiego nie możemy po prostu grać w 10 na 11 w obronie.Nie stać nas jako drużyny na grę w stylu Portugalii że jeden gracz jest kompletnie wyłączony z zespołowej defensywy i odstaje od reszty motorycznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, StroSHow napisał(a):

Przy całym szacunku do Lewandowskiego nie możemy po prostu grać w 10 na 11 w obronie

W pierwszej połowie też Lewandowski przeszkadzał w bronieniu? :) 

Probierz przekombinował ze składem. Slisz i Dawidowicz niewidomi, cała defensywa rozregulowana od 1 minuty. To zwyczajnie wyglądało, jakby tam większość była obsrana.

inna kwestia, ze pewnie Lewy nie do końca jest sprawny i gra na hamulcu przez ten dwugłowy 

Edytowane przez airmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ciężko zrozumieć dyspozycję polaków w tym spotkaniu, i to już serio odkładam te komentarze, że wszystko do d. probierz dyletant itd itp poprostu patrząc przez pryzmat meczu z holandią, czy choćby tego meczu z walią to dzisiaj ta repra jakby klasę niże, proste błędy w kryciu, motoryka jakaś jakby uj wie jak wymęczeni ... no serio można sobie mówić, że słabi, że to miejsce w szeregu, ale to jakieś półprawdy, obiektywnie austria to bardzo zbliżona klasa rywala 

4 minuty temu, airmax napisał(a):

W pierwszej połowie też Lewandowski przeszkadzał w bronieniu? :) 

Probierz przekombinował ze składem. Slisz i Dawidowicz niewidomi, cała defensywa rozregulowana od 1 minuty. To zwyczajnie wyglądało, jakby tam większość była obsrana.

inna kwestia, ze pewnie Lewy nie do końca jest sprawny i gra na hamulcu przez ten dwugłowy 

z tym defem to w sumie 100% racja, Salamon niby miał tam udział jakoś przy bramkach holandii, ale to ustawienie pierwotne z nim w składzie klasa lepsze niż to co dzisiaj można było zobaczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem kiedyś w piłkę w młodzieżowej lidze woj. łódzkiego więc mogę się wypowiedzieć, Czesław Michniewicz mnie nie zbanuje :)

Moim zdaniem Bednarek i Dawidowicz do wyautowania z tej kadry, tak jak to wreszcie stało się z Linettym - z tych zawodników w kadrze nic już nie będzie, oni po prostu nie nadają się do gry reprezentacyjnej a nawet jeśli Dawidowicz jeszcze nie skompromitował się aż tak bardzo dotychczas to nie będzie ważny klocek drużynie bo co chwile ma kontuzje, nie możemy zbudować schematów a poza tym ten gość debiutował bodajże za Nawałki i ile on od tego czasu zagrał przez kontuzje? Zresztą apropo klocka to niezły z niego grubo ciosany klocek, reakcja na poziomie wozu z węglem - i to namokniętym.

Już pojawiały się głosy a kto za nich bo przecież nie jesteśmy potęgą, matko bosko przecież lepiej dać kogoś nawet z naszej ligi i dać szanse, może wypali jeśli nie to znajdzie się ktoś inny, nie można tkwić latami przy zawodnikach którzy mają pełne gacie w reprze bo to absurd i zamknięte koło - mieli X szans i ich nie wykorzystali.

Jesteśmy najsłabszą reprezentacją na tych mistrzostwach i to jest smutne jednak i to nie jest wina Probierza imo, zdecydowanie nie.

 

Takie emocjonalne, skapcaniałe i chaotyczne refleksje po 2 piwach 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sewer napisał(a):

Grałem kiedyś w piłkę w młodzieżowej lidze woj. łódzkiego więc mogę się wypowiedzieć, Czesław Michniewicz mnie nie zbanuje :)

Moim zdaniem Bednarek i Dawidowicz do wyautowania z tej kadry, tak jak to wreszcie stało się z Linettym - z tych zawodników w kadrze nic już nie będzie, oni po prostu nie nadają się do gry reprezentacyjnej a nawet jeśli Dawidowicz jeszcze nie skompromitował się aż tak bardzo dotychczas to nie będzie ważny klocek drużynie bo co chwile ma kontuzje, nie możemy zbudować schematów a poza tym ten gość debiutował bodajże za Nawałki i ile on od tego czasu zagrał przez kontuzje? Zresztą apropo klocka to niezły z niego grubo ciosany klocek, reakcja na poziomie wozu z węglem - i to namokniętym.

Już pojawiały się głosy a kto za nich bo przecież nie jesteśmy potęgą, matko bosko przecież lepiej dać kogoś nawet z naszej ligi i dać szanse, może wypali jeśli nie to znajdzie się ktoś inny, nie można tkwić latami przy zawodnikach którzy mają pełne gacie w reprze bo to absurd i zamknięte koło - mieli X szans i ich nie wykorzystali.

Jesteśmy najsłabszą reprezentacją na tych mistrzostwach i to jest smutne jednak i to nie jest wina Probierza imo, zdecydowanie nie.

znaczy czy nie jest wina probierza, to trochu musi być, bo jednak na ten mecz z austrią ujowe było to ustawienie, nie mówię że do zwolnienia itd ale jakąś tam cegiełkę też dołożył w tym spotkaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, elwariato napisał(a):

znaczy czy nie jest wina probierza, to trochu musi być, bo jednak na ten mecz z austrią ujowe było to ustawienie, nie mówię że do zwolnienia itd ale jakąś tam cegiełkę też dołożył w tym spotkaniu

Jasne ale jeśli chodzi o całokształt to ja go rozgrzeszam, widzę w tym co on robi jakiś konkretny pomysł który mi się podoba a na prawdę beczkę toczyłem z niego niejednokrotnie ale też raczej z sympatią bo lubię wyrazistych zawodników i trenerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sewer napisał(a):

Jasne ale jeśli chodzi o całokształt to ja go rozgrzeszam, widzę w tym co on robi jakiś konkretny pomysł który mi się podoba a na prawdę beczkę toczyłem z niego niejednokrotnie ale też raczej z sympatią bo lubię wyrazistych zawodników i trenerów.

Przyzwoity trener na pewno, ale też wypada oceniać na podstawie poszczególnych meczów, dziś to ustawienie wybitnie nie podeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vero1897 napisał(a):

Polska oficjalnie pierwszą drużyną wyeliminową w Euro. Ehhh.

I mamy oficjalnie ostatnie miejsce w grupie a do tego mamy szansę pierwszy raz w historii zakonczyć turniej bez chociażby jednego punktu na koncie.

Przypominam, że przed Euro Probierz nie przegrywał, więc teraz jak się zesrało to już na ostro (dlatego zawsze lepiej jest przegrać przed turniejem w jakimś nic nie znaczącym towarzyskim).

Na Francję dobrze byłoby wyjść rezerwami i dać pograć innym.

4 godziny temu, Koelner napisał(a):

Rafał Siadaczka

Grzegorz Piechna.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się - wszystko wskazywało na to, że dojdzie do katastrofy.

Probierz jako trener, Lewandowski który stał się memem, Zieliński po słabym sezonie w klubie, najgorsza obrona od lat, bardzo trudna grupa.

Wiem, że to jest tylko sport i mieliśmy chociażby przypadek Danii, która poprzednie Euro zaczęła od dwóch porażek i historii z Eriksenem a finalnie skończyła z medalem, ale w przypadku Polski jak coś może się spi*****ić to wiadomo, że się spierdoli. 😉

Tak naprawdę to mamy pewien efekt domina rozpoczęty decyzją Bońka o zatrudnieniu Brzęczka. Gdyby latem 2018 roku przyszedł tutaj jakiś obcokrajowiec pokroju Ralfa Rangnicka i dostał cztery lata na spokojną budowę drużyny to by pewnie mogło coś z tego być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale znowu wg mnie trener naszej kadry dał ciała w tym meczu. Wolałbym już mieć przekonanie, że trener zrobił co mógł ale piłkarze nie dowieźli i po prostu na tyle nas stać.

Natomiast po niezłym meczu z Holandią gdzie graliśmy 4 pomocnikami w środku wychodzimy na mecz z drużyną, która jest bardzo intensywna w pressingu, dwoma cielakami w ataku, ktorzy w rozegraniu nie dawali nic a dłuższe piłki w ich kierunku, które teoretycznie powinni przyjąć, przetrzymać przegrywali nagminnie z obrońcami. 

Dwie takie same wieże. Nikt tak już nie gra w Europie. Reprezentacje gdzie są absolutne gwiazdy jak Messi czy Mbappe tak ustawiają zawodników, że 9  pozostałych zawodników musi się cofać za linię piłki gdy bronią bo przy dzisiejszej intensywności nie jesteś w stanie pokryć przestrzeni jeśli masz 2 lub więcej ludzi za wysoko. A u nas zdarzało się to wczoraj notorycznie. Probierz-wizjoner. 

Zawodnicy też oczywiście nie są bez winy ale przecież to trener powinien najlepiej wiedzieć z kim ma do czynienia, mamy bardzo przeciętnych/słabych obrońców więc zamiast grać bardziej kompaktowo, z mniejszymi odległościami pomiędzy formacjami, to ten robi coś odwrotnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy tam gdzie jesteśmy. Przecież nawet ten awans na EURO w przekroju całych eliminacji nam się nie należał. A to że po reformie jest więcej zespołów to tylko gorzej. Ogólnie to łatwo nam wmówić że możemy coś znaczyć w footballu tylko dlatego że od czasu do czasu kogoś ktoś kupi do lepszej Ligii. Podstawa wszystkiego jest liga krajowa a takowa u nas nie istnieje. Trochę jak z produkcją aut rodzimego przemysłu. Tylko o ile nikt nikomu nie wmówi że jesteśmy lepszym producentem od KIA ( no bo przecież Audi Range czy Ferrari są poza zasięgiem) to w piłce co impreza jest to samo. A i tak ten sport to fenomen bo od razu jest wysyp myśli trenerskich od ludzi co trenerami nie są. W każdym elemencie jesteśmy po prostu słabsi i będziemy. Jedyne co się zmieniło to to że mamy w kadrze porównywalnej jakości buty, kucharza, autokar no i u niektórych pensje ;) 

Było. Minęło. Nie przewija się video. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał(a):

Jesteśmy tam gdzie jesteśmy. Przecież nawet ten awans na EURO w przekroju całych eliminacji nam się nie należał. A to że po reformie jest więcej zespołów to tylko gorzej. Ogólnie to łatwo nam wmówić że możemy coś znaczyć w footballu tylko dlatego że od czasu do czasu kogoś ktoś kupi do lepszej Ligii. Podstawa wszystkiego jest liga krajowa a takowa u nas nie istnieje. Trochę jak z produkcją aut rodzimego przemysłu. Tylko o ile nikt nikomu nie wmówi że jesteśmy lepszym producentem od KIA ( no bo przecież Audi Range czy Ferrari są poza zasięgiem) to w piłce co impreza jest to samo.

Nasz problem raczej nie tkwi w niskim potencjale kadrowym ani w słabej lidze jak sugerujesz.

Ekwador, Finlandia, Austria, Słowacja, Słowenia, Irlandia Północna, Grecja, Czechy, Dania, Senegal, Węgry, Mołdawia, Albania - żaden z tych zespołów nie przewyższał nas potencjałem i nie miał silniejszej ligi od naszej (a jeśli już to niewiele) a jednak wszyscy oni potrafili spuścić nam wpierdol i to czasem dość solidny. 

Problem tkwi zatem gdzieś indziej i jest pewnie dość złożony. 

Edytowane przez Życie_to_mem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.