Skocz do zawartości

EURO 2024


Braveheart22

Piłkarskie EURO - historia i teraźniejszość  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Reprezentacja (poza ukochaną Polską, której kibicujemy zawsze całym sercem:)), której zazwyczaj kibicujesz przy okazji rozgrywania Mistrzostw Europy to:

  2. 2. Słysząc hasło "czarny koń" tegorocznego turnieju, w pierwszej kolejności myślę, że może być to:

  3. 3. Najbardziej wyjątkowy/pamiętny moment w historii meczów finałowych ME to:

    • Rzut karny Panenki 1976r.
    • Wolej van Bastena 1988r.
    • Złoty gol Trezeguet 2000r.
    • Inna sytuacja
  4. 4. Którą edycję turnieju wspominam najlepiej/darzę największym sentymentem?

    • Euro 2020/21
      0
    • Euro 2016
    • Euro 2012
    • Euro 2008
    • Euro 2004
    • Euro 2000
    • Euro 1996
    • Jedna z wcześniejszych edycji
  5. 5. Która reprezentacja sprawiła większą sensację, zdobywając mistrzostwo Europy?



Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Pablo81 napisał(a):

Fajne jest, że jest w jednym kraju. Kibice mają swoje miasta i jest atmosfera. Te ostatnie rozwalone po całej Europie to była porażka.

Ciesz się że euro nie odbywa się u arabów ;)

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pablo81 napisał(a):

Fajne jest, że jest w jednym kraju. Kibice mają swoje miasta i jest atmosfera. Te ostatnie rozwalone po całej Europie to była porażka.

Super atmosfera, organizacja.,Te imprezy arabskie to jedno wielkie nieporozumienie z tymi sztucznymi -wynajętymi niby kibicami, co jedynie się pasjonują wyścigami wielbłądów i publicznymi egzekucjami.,Niemcy jednak potrafią .,Lepszy sort może ich nienawidzić i z nich szydzić, prostacko PiSać 🖋 Niemców przy użyciu all caps , ale tak naprawdę powinniśmy od nich się uczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mayor napisał(a):

Super atmosfera, organizacja.,Te imprezy arabskie to jedno wielkie nieporozumienie z tymi sztucznymi -wynajętymi niby kibicami, co jedynie się pasjonują wyścigami wielbłądów i publicznymi egzekucjami.,Niemcy jednak potrafią .,Lepszy sort może ich nienawidzić i z nich szydzić, prostacko PiSać 🖋 Niemców przy użyciu all caps , ale tak naprawdę powinniśmy od nich się uczyć

Raczej chodziło mi o to, że turniej odbywa się w kraju z kulturą kibicowania i w jednym kraju. Euro 2012 też było dobrze zorganizowane - znajomi z sympatią wspominają chorwackich czy szczególnie irlandzkich kibiców w Poznaniu.

Lepiej się ogląda takie turnieje w Polsce czy Niemczech, jak takie z wynajętymi kibicami w krajach arabskich, czy meeeeega wkurwiajace wuwuzele w RPA, kiedy nie dało rady oglądać meczów z głosem. Ostatnie Euro w wielu krajach to tez kompletny niewypał.

Wczoraj wielki szacun dla węgierskich grup kibicowskich - to flagowisko wyglądało okazałe i mają świetnie zorganizowany doping.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kubbas napisał(a):

musicie leciec z tymi wycieczkami personalnymi kto gdzie mieszka itd? @RappaR troche poziomu prosze.

---------

chyba najlepszy mecz na Euro, mega sie cieszylem jak Albania wyrownala

To się cofnij i zobacz kto pierwszy pisał o mentalności chłopów panszczyznianych. A to właśnie jak dlamnie podniecanie się ładna przegrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, steve napisał(a):

To się cofnij i zobacz kto pierwszy pisał o mentalności chłopów panszczyznianych. A to właśnie jak dlamnie podniecanie się ładna przegrana.

Weź już k**** przestań. Napisałem, że twoja wypowiedź, to mentalność chłopa pańszczyźnianego, bo umniejsza grze Polaków. Bo nasze jest gorsze i wielka Holandia powinna prowadzić 4-1. Ty dałeś argument, bo tak widziałeś, ja dałem argument statystyczny, starając się podeprzeć mój punkt widzenia (sytuacja Kiwiora>sytuacja Depaya).

Jesteśmy na forum koszykarskim, gdzie bardzo często pojawia się argumenty statystyczne, bo z takimi łatwiej polemizować. Poza tym zrobiłeś wycieczkę osobista do mojego miejsca zamieszkania i zapytałeś się czy jem baby. 

I nie bądź małostkowy i odnoś się do tego co pisze o meczach, a nie jak chomik czy rappar prowadzisz jakąś absurdalna wojenkę, gdzie tak naprawdę jesteśmy dla siebie nikim. 

Poza tym sam napisałeś, że powinniśmy brać pod uwagę, kto strzela, więc nie pisz, że mieliśmy szczęście, że Depay nie strzelił we względnej sytuacji, bo brak skuteczności, to jego znak firmowy. I dlatego jest Deapyem a nie Suarezem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pablo81 napisał(a):

Wczoraj wielki szacun dla węgierskich grup kibicowskich - to flagowisko wyglądało okazałe i mają świetnie zorganizowany doping.

Przyznam się, że chyba się zestarzałem. Sam na Lechię chodziłem/chodzę ale więcej frajdy sprawiają mnie kibicujący na wesoło Polacy-emigranci niż takie zorganizowane pseudomilitarne grupy kibicowskie ze sztandarami i jakimiś przesłaniami.

Chyba mamy za dużo polityki w codziennym życiu i chyba lepiej byłoby jakby też w sporcie było jej jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał(a):

Przyznam się, że chyba się zestarzałem. Sam na Lechię chodziłem/chodzę ale więcej frajdy sprawiają mnie kibicujący na wesoło Polacy-emigranci niż takie zorganizowane pseudomilitarne grupy kibicowskie ze sztandarami i jakimiś przesłaniami.

Chyba mamy za dużo polityki w codziennym życiu i chyba lepiej byłoby jakby też w sporcie było jej jak najmniej.

To o emigrantach to miejska legenda. Bilety nie były sprzedawane a kasach w Berlinie, czy Hamburgu, a przez internet, gdzie w większości aplikowali Polacy mieszkający w Polsce (jest ich ze 30x więcej). Nawet średnio zamożnego Polaka stać na podróż na mecz do Niemiec, jak nie samochodem, to nawet świetnie skoordynowaną (DE-PL) koleją.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

To o emigrantach to miejska legenda. Bilety nie były sprzedawane a kasach w Berlinie, czy Hamburgu, a przez internet, gdzie w większości aplikowali Polacy mieszkający w Polsce (jest ich ze 30x więcej). Nawet średnio zamożnego Polaka stać na podróż na mecz do Niemiec, jak nie samochodem, to nawet świetnie skoordynowaną (DE-PL) koleją.

Ok, po prostu moich trzech ziomków jeździ wszędzie za kadrą i teraz też byli na meczu w grupie około 30 osób z okolic Londynu, więc możliwe że mam błędne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał(a):

Ok, po prostu moich trzech ziomków jeździ wszędzie za kadrą i teraz też byli na meczu w grupie około 30 osób z okolic Londynu, więc możliwe że mam błędne odczucie.

Z Poznania do Berlina jedziesz niecałe 3h za dwie stówki, w komfortowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pepis21 napisał(a):

Nie, o innej....

Masz, zaczyna się do 1:42:00: https://sport.tvp.pl/77562237/portugalia-czechy-na-zywo-transmisja-meczu-grupy-f-euro-2024-online-live-stream-1862024

Semedo nie ma nawet zamiaru grać piłką tylko celowo atakuje Czecha.

 

to tak bym tego nie zinterpretowal. naturalna reakcja w sytuacji, gdy grajki poruszaja sie w przeciwnych kierunkach i wpadaja na siebie. wyciagasz lapy. po prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Serbowie to buraki. Rzucaja butelkami w chlopa co aut wybija

------

Cały czas mówiłem że się przejadą Słoweńcy zabunkrowali się na ostatnie 15 minut nie wiem po jaki c*** i zostali skarceni od 80 minuty mówiłem że tak będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda.

Dziwna sytuacja, jak Sesko (zajebisty grajek) wychodził na czystą Serb nawet nie interesując się piłką zepchnął go na bok i dzięki temu Rajkovic wybił piłkę. W sumie to Słoweniec wyszedłby na czystą pozycję, a tam nawet żółtej nie było.

Anglia cienką jak sik węża.

Southgate mając taki potencjał kadrowy stworzył tak grający zespół :)

Brawo Dania!

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpania lepsza, czy to drużyna na wygranie Euro? Zdecydowanie nie w tym momencie.

Włosi mimo braku prawdziwych gwiazd potrafią grać w piłkę, mam dziwne wrażenie że mieli zły plan na ten mecz bo po stracie bramki potrafili coś tam z przodu pograć a Hiszpania potrafi się pogubić jak sie z nimi gra w piłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyk na szczęście dla Hiszpanii 

Nie lubię donnarumy ale to chyba aktualnie najlepszy bramkarz na świecie. Dziś uratował Włochów co najmniej 4 razy 

 

Mecz mógł się podobać, pomimo tylko jednej bramki tempo było naprawdę imponujące (po stronie Hiszpanów)  

Liczyłem na ich wygraną, Włosi natomiast w trudnej sytuacji przed ostatnim meczem 

2 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

Hiszpania lepsza, czy to drużyna na wygranie Euro? Zdecydowanie nie w tym momencie.

Włosi mimo braku prawdziwych gwiazd potrafią grać w piłkę, mam dziwne wrażenie że mieli zły plan na ten mecz bo po stracie bramki potrafili coś tam z przodu pograć a Hiszpania potrafi się pogubić jak sie z nimi gra w piłkę.

Co potrafili ci Włosi zagrać? 3 akcje? 

Daj spokój. Hiszpania robiła makarony jak chciała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał(a):

Nie lubię donnarumy ale to chyba aktualnie najlepszy bramkarz na świecie. Dziś uratował Włochów co najmniej 4 razy 

Jeśli chodzi o interwencję na linii to jest na pewno w czołówce. Ale gra nogami oraz na przedpolu (wyjścia do dośrodkowań) to już dość niski poziom 

3 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

Włosi mimo braku prawdziwych gwiazd potrafią grać w piłkę

Ale to chyba nie wniosek po dzisiejszym meczu? :P 

bo dziś Włosi to wyglądali ciut nie ekipa Michniewicza. Problemy z wymiana kilku podań nawet na swojej połowie, zerowe zagrożenie pod bramką rywala, w obronie trzymał ich tylko Donnaruma i rozregulowany celownik Hiszpanów. 

mocno zaskoczony in minus byłem repra Włoch dzisiaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donnaruma popełnił dziś jeden jedyny błąd właśnie przy podaniu w 75 minucie 

Tak to idealna nota 

 

Szkoda tej poprzeczki Williamsa, to mogła nic przepiękna bramka, no i chłopak dziś zasłużył na gola 

 

Martwi mnie Yamal z kolei, chłopak trochę chyba się chwilami spala na takim poziomie. Jednak wiek robi swoje

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, agresywnychomik napisał(a):

Bez jaj, nasi to nawet by tego nie zagrali co Wlosi xD. Do straty bramki makarony żenua, później jak już musieli coś grać to dużo lepiej, stąd uważam że mogli spróbować jakoś inaczej od początku.

Od straty bramki? Chyba od 79 minuty bo wcześniej to byli bliscy straty kolejnej dwa razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.