Skocz do zawartości

EURO 2024


Braveheart22

Piłkarskie EURO - historia i teraźniejszość  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Reprezentacja (poza ukochaną Polską, której kibicujemy zawsze całym sercem:)), której zazwyczaj kibicujesz przy okazji rozgrywania Mistrzostw Europy to:

  2. 2. Słysząc hasło "czarny koń" tegorocznego turnieju, w pierwszej kolejności myślę, że może być to:

  3. 3. Najbardziej wyjątkowy/pamiętny moment w historii meczów finałowych ME to:

    • Rzut karny Panenki 1976r.
    • Wolej van Bastena 1988r.
    • Złoty gol Trezeguet 2000r.
    • Inna sytuacja
  4. 4. Którą edycję turnieju wspominam najlepiej/darzę największym sentymentem?

    • Euro 2020/21
      0
    • Euro 2016
    • Euro 2012
    • Euro 2008
    • Euro 2004
    • Euro 2000
    • Euro 1996
    • Jedna z wcześniejszych edycji
  5. 5. Która reprezentacja sprawiła większą sensację, zdobywając mistrzostwo Europy?



Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, josephnba napisał(a):

Szkoda tej końcówki bo Holandia była trochę spanikowana, Nikola pięknie przymierzył, już widziałem piłkę w siatce 

Tak przegrać to nie wstyd 

Troche spanikowani w obronie to jednak my bylismy momentami i tez nie zaklamujmy rzeczywistosci, Holandia miala z 5/6 setek i jesli by sie skonczylo 4:1 to tez nie mozna by mieć pretensji, do przerwy powinno być 3:1, ale brakowało Holandii skutecznosci, bo grali bez klasycznego napadziora, wszedl Weghorst i zaraz gol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mayor napisał(a):

Jak im Morawiecki milionów naobiecywał to na c*** mieli grać, kiedy każdy wiedział że Mateusz kłamie 

to wtedy co z grupy na mś wyszli chyba, no popatrzaj jednak podziałało, podziękuj Mateuszowi :P 

29 minut temu, Tecu napisał(a):

"Nawet przegrywając, stworzyliśmy sobię okazję do strzelania gola wyrównującego"

Poziom komentatorów.

który to popełnił? Słowem komentatorzy sportowi to mistrzowie w tworzeniu tak pięknych konstrukcji myślowych, chwała im za to.

Podsumowując nic tu dzisiaj nie pasuje, jak to mówił Szczęsny sr nie zawsze jest niedzielan, fakt już dawno niedzielan nie gra ale dziś niedziela, z pustego i Salamon nie nalej, ale dziś grali nie najgorzej więc tak nieprzychylnym też być nie można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, steve napisał(a):

Troche spanikowani w obronie to jednak my bylismy momentami i tez nie zaklamujmy rzeczywistosci, Holandia miala z 5/6 setek i jesli by sie skonczylo 4:1 to tez nie mozna by mieć pretensji, do przerwy powinno być 3:1, ale brakowało Holandii skutecznosci, bo grali bez klasycznego napadziora, wszedl Weghorst i zaraz gol.

k**** jakie pi****lenie i ile lajków... Jprd - naczelne samobiczowanie.

Jakie setki Holandi?

https://www.sofascore.com/netherlands-poland/dUbsfUb#tab:statistics

xG 1.26 do 1.26

I jeszcze pierwszy gol po rykoszecie.

Daj skrót do tych setek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

k**** jakie pi****lenie i ile lajków... Jprd - naczelne samobiczowanie.

Jakie setki Holandi?

https://www.sofascore.com/netherlands-poland/dUbsfUb#tab:statistics

xG 1.26 do 1.26

I jeszcze pierwszy gol po rykoszecie.

Daj skrót do tych setek.

wez sie nie podniecaj jak dzieciak, sam sobie obejrzyj skrot meczu

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, steve napisał(a):

wez sie nie podniecaj jak dzieciak, sam sobie obejrzyj skrot meczu

A co tam komputerowa analiza xG. Pokazuje 1.26:1.26. Obrony bramkarzy Szczęsny 2 - Holender 6. Ale eyetest kolegi Steve mówi, że 4:1 i c***.

Wieczne marudzenie i mental chłopa pańszczyźnianego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

A co tam komputerowa analiza xG. Pokazuje 1.26:1.26. Obrony bramkarzy Szczęsny 2 - Holender 6. Ale eyetest kolegi Steve mówi, że 4:1 i c***.

Wieczne marudzenie i mental chłopa pańszczyźnianego.

nie no XG to jest prawda objawiona i jak cos sie nie zgadza to wina eye-testu xD

najwazniejsze, ze ty masz ten germanski mental, tez lubisz boby?

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, steve napisał(a):

nie no XG to jest prawda objawiona i jak cos sie nie zgadza to wina eye-testu xD

najwazniejsze, ze ty masz ten germanski mental, tez lubisz boby?

Ad personami. Klasycznie, kiedy brak argumentów.

Prawda objawioną jest twój eyetest. Może wprowadza taka rubrykę na stronach specjalistycznych. Żenada.

Daj mi linka do tych setek na 4:1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Ad personami. Klasycznie, kiedy brak argumentów.

Prawda objawioną jest twój eyetest. Może wprowadza taka rubrykę na stronach specjalistycznych. Żenada.

Daj mi linka do tych setek na 4:1. 

Sam mnie zaatakowałeś pisząc o mentalności chłopa panszczyznianego, nie zachowuj się jak dziecko. Twoja reakcja na mój post tak samo infantylna, emocje Cię ponoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steve napisał(a):

Sam mnie zaatakowałeś pisząc o mentalności chłopa panszczyznianego, nie zachowuj się jak dziecko. Twoja reakcja na mój post tak samo infantylna, emocje Cię ponoszą.

Zaatakował twoja postawę, nazywając ja postawą chłopa pańszczyźnianego. Ty zadałeś mi pytanie, z racji miejsca zamieszkania, czy lubię boby. Oby różnica - krytyka postawy, a krytyka ad personam.

Ale już olać to.

Czekam na skróty sytuacji Holendrów i konstruktywną krytykę xG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo81

Wg "xG" to żadna sytuacja nie jest setką, bo zawsze się znajdzie jakiś "Klimala", który nie trafi z pół metra na pustą bramkę i popsuje statystykę. Ale umówmy się, w żargonie pilkarskim na sytuacje bramkowe patrzy się trochę inaczej niż tylko przez pryzmat xG i choćby Gakpo czy Reijnders mieli okazje, które powinny się zamienić na bramki, a kibic pilkarski powie, że to setki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Braveheart22 napisał(a):

@Pablo81

Wg "xG" to żadna sytuacja nie jest setką, bo zawsze się znajdzie jakiś "Klimala", który nie trafi z pół metra na pustą bramkę i popsuje statystykę. Ale umówmy się, w żargonie pilkarskim na sytuacje bramkowe patrzy się trochę inaczej niż tylko przez pryzmat xG i choćby Gakpo czy Reijnders mieli okazje, które powinny się zamienić na bramki, a kibic pilkarski powie, że to setki. 

Podałeś dwa przykłady, gdzie Holendrom przy pierwszej bramce dopisał szczęście. Dalej nie wiem, gdzie tu 4:1.

Uwazasz, że xG nie jest wartościowym i miarodajnym współczynnikiem? Zamazuje on obraz meczu i kibicowski eyetest ma większą wartość?

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Podałeś dwa przykłady, gdzie Holendrom przy pierwszej bramce dopisał szczęście. Dalej nie wiem, gdzie tu 4:1.

Ale nie mówiłem o bramkowej sytuacji. W drugiej połowie choćby ta sytuacja, gdzie Dumfries chciał zagrać po ziemi i Szczęsny zablokował, wystarczyło lekko podnieś piłkę i Gakpo daje do pustej, a było to bardzo proste do wykonania, jednak decyzja to ułamek sekundy i można sobie gdybać albo niepotrzebnie się kłócić o głupoty ;)

Z drugiej strony Kiwior na 2-2 też miał bardzo fajną okazję po dośrodkowaniu Zalewskiego, ale tam trzeba było szukać mocnego strzału pod poprzeczkę, a nie po ziemi. 

9 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Uwazasz, że xG nie jest wartościowym i miarodajnym współczynnikiem? Zamazuje on obraz meczu i kibicowski eyetest ma większą wartość?

Uważam xG jednak za overrated, bo mówię, tak naprawdę żadna sytuacja nie jest setką wg tej statystyki, a w świecie piłki trochę inaczej to wygląda pod kątem oceny danej sytuacji. 

Btw, co z sytuacjami, gdzie zawodnik źle przyjmie piłkę albo zapląta mu się ona i ostatecznie nie dojdzie do strzału? 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Braveheart22 napisał(a):

Ale nie mówiłem o bramkowej sytuacji. W drugiej połowie choćby ta sytuacja, gdzie Dumfries chciał zagrać po ziemi i Szczęsny zablokował, wystarczyło lekko podnieś piłkę i Gakpo daje do pustej, a było to bardzo proste do wykonania, jednak decyzja to ułamek sekundy i można sobie gdybać albo niepotrzebnie się kłócić o głupoty ;)

Z drugiej strony Kiwior na 2-2 też miał bardzo fajną okazję po dośrodkowaniu Zalewskiego, ale tam trzeba było szukać mocnego strzału pod poprzeczkę, a nie po ziemi. 

Uważam xG jednak za overrated, bo mówię, tak naprawdę żadna sytuacja nie jest setką wg tej statystyki, a w świecie piłki trochę inaczej to wygląda pod kątem oceny danej sytuacji. 

Btw, co z sytuacjami, gdzie zawodnik źle przyjmie piłkę albo zapląta mu się ona i ostatecznie nie dojdzie do strzału? 

Overrated są statystyki strzałów na bramkę, posiadania pilki. xG ma tęższe podwaliny.

A takie gdybanie, że Gakpo zabrakło centymetrów, jest trochę.... hmm dziwne, bo równie dobrze można napisac, że naszemu obrońcy też zabrakło centymetrów, żeby piętą tracić piłkę piętą przy golu na 2-1.

A Kiwior miał jeszcze dobrą sytuację na 2-1 po dośrodkowaniu, więc jakby się bliżej przyjrzeć to wychodzi, że xG ma sporo racji.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.