Skocz do zawartości

[beGM Play-off '24 ECF] #1 TORONTO RAPTORS(59-23) - #3 ORLANDO MAGIC(55-27)


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Mój opis będzie dopiero w poniedziałek wieczorem - przepraszam Panowie, ale nie mam aktualnie kiedy usiąść i napisać.

Uważam jednak, że w Finale Konferencji spotkały się dwa najlepsze w tym sezonie i najrówniej grające teamy ze Wschodu i szanse na zwycięstwo są 50/50. Kto z naszej pary @LONGER01 by nie awansował - będzie godnym przeciwnikiem dla Mistrza Zachodu.

W Orlando w dwóch pierwszych meczach na wyjeździe w Kanadzie nie gra Donovan Mitchell z powodu podleczenia urazu, który wg mnie mógłby nieco dać o sobie znać po g6 i g7 przeciwko 76ers z powodu niewątpliwej intensywności. Mitchell wg mnie gra od g3 do końca serii z Toronto, ale również nie będę nim grał więcej niż śr. 35min. Naturalnie głosujący ocenią jego status indywidualnie wedle uznania.

 

 

Orlando Magic - Finał Konferencji

 

Rotacja:

 Rozpoczynam w g1 i g2 na wyjeździe bez Mitchella.

pg I. Quickley 38/ T. Mann 10

sg T. Mann 26/ J. Jaquez Jr. 18/ J. Champagnie 4 (M. Branham)

sf J. Jaquez Jr. 16/ H. Highsmith 14/ A. Gordon 18

pf A. Gordon 22/ KAT 6/G. Williams 20

c KAT 30/ D. Gafford 18

 

Rotacja w meczach z Mitchellem :

pg I. Quickley 36/ D. Mitchell 12

sg D. Mitchell 22/ J. Jaquez Jr. 26

sf T. Mann 32/ H. Highsmith 8/ A. Gordon 8

pf A. Gordon 28/ KAT 4/G. Williams 16

c KAT 32/ D. Gafford 16

 

Statsy i krótki opis moich graczy:

Rotacja Orlando to 9 graczy (w g1 i g2 gram w 8 bez Mitchella) - to cały czas ci sami zawodnicy, na których stawiam całe playoffs. Pod nieobecność Mitchella kilka minut dostaje J. Champagnie i być może M. Branham, jak byłyby ku temu warunki.

Poszczególnych graczy poza liderami nie będę opisywał, gdyż w pozostałych seriach pisałem o nich wg mnie w wystarczającym stopniu przedstawiając ich atuty.

D. Mitchell

3T 35min. 19,5pkt. 3,8zb. 5,2as. 1,5prz. FG 40% 3,4 3P na 40%

I rd PO 37min. 28,7pkt. 5zb. 4,4as. 1,4prz. FG 46% 1,9 3P na 25%

II rd PO 40min. 31,7pkt. 6,3zb. 5,3as. 1prz. FG 51% 5,3 3P na 53%

Zdaję sobie sprawę z niejasności sytuacji Mitchella, jednak uważam że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo jego gry w tej serii - choć oczywiście jest tu bardzo dużo ale i nie będę nikomu narzucał czy i jak oraz ile Mitchell mógłby tutaj grać. wg mnie nie grając nim na początku serii w 2 pierwszych meczach, ograniczając nieco jego minuty na boisku oraz dając mu do obrony Josha Okogie - który umówmy sie nie jest wymagającym matchupem w ofensywie zwiększam w swoim mniemaniu szanse na możliwa grę Mitchella w tej serii. Oczywiście jego całą energię wykorzystuję na ofensywę i gra Mitchella jest tu absolutnie kluczowa jak miałbym pokonać naszych Raptors.

KAT

3T 32min. 16,9pkt. 8zb. 4,1as. 0,8bl. 0,8prz. FG 41% 1,9 3P na 30%

I rd PO 28min. 19,3pkt. 9,5zb. 2,5as. FG 53% 2,2 3P na 53%

II rd PO 35min. 18,6pkt. 9,1zb. 3as. 0,9prz. FG 51% 1,9 3P na 39%

III rd PO 33min. 19,6pkt. 8,4zb. 2,2as. 0,8prz. FG 38% 1,6 3P na 24%

Finał Konfy w rl nie był najlepszą serią w wykonaniu KATa - nie da się ukryć, ale u nas grając przeciwko Turnerowi pewnie nie wyglądałoby to źle. Uważam, że KAT miałby spore szanse wygrać ten matchup, gdyż statsy Turnera wyglądały dużo lepiej niż jego gra. 

I. Quickley

3T 35min. 21,2pkt. 5,7zb. 7,8as. 1,2prz. FG 44% 3,1 3P na 38%

 

A. Gordon

3T 31min. 14pkt. 6zb. 4,5as. 0,8prz. FG 58% 0,5 3P na 24%

I rd PO 40min. 13,8pkt. 9,8zb. 4,6as. 0,6prz. FG 53%

II rd PO 35min. 14,7pkt. 5,4zb. 4,3as. 1prz. 0,9bl. FG 63% 3P 1,4 na 59%

 

T. Mann

3T 25min. 10,7pkt. 3,4zb. 1,1as. 0,6prz. FG 61% 1 3P na 42%

I rd PO 31min. 9,3pkt. 5zb. 1,8as. FG 41% 1,3 3P na 45%

 

J. Jaquez Jr.

3T 26min. 10pkt. 3,6zb. 2,6as. 1prz. FG 48% 0,8 3P na 32%

I rd PO 31min. 12,8pkt. 3,3zb. 3as. 0,8prz. 0,5bl. FG 40% 0,7 3P na 23%

 

D. Gafford

3T 21min. 10,7pkt. 6,3zb. 1,6as. 0,7prz. 1,9bl. FG 81%

I rd PO 18min. 6,2pkt. 3,5zb. 0,8bl. FG 73%

II rd PO 23min. 11pkt. 7,5zb. 1,3as. 2bl. FG 61%

III rd PO 24min. 10,8pkt. 6,8zb. 2,6bl. FG 75%

 

G. Williams

3T 30min. 13,6pkt. 5,1zb. 3,3as. 0,7prz. FG 51% 1,6 3P na 37%

 

H. Highsmith

3T 20min. 6,5pkt. 3,7zb. 1,1as. FG 53% 1,2 3P na 44%

I rd PO 25min. 4,8pkt. 2,8zb. 1,6as. FG 36% 0,6 3P na 19%

 

J. Champagnie

3T 26min. 8,7pkt. 3,4zb. 2as. FG 42% 1,6 3P na 36%

 

 

Matchupy:

Mitchell - Okogie

Quickley/Jaquez - Oubre/Lillard

Mann/Quickley - Lillard

Gordon - Siakam

KAT - Turner

 

Gdzie widzę swoje przewagi?

Orlando wydają się mieć odpowiednie matchupy na dwóch najważniejszych ofensywnych graczy Toronto - czyli na Lillarda (Mann/Quickley) oraz Siakama (Gordon). W Raptors rzucają się też w oczy braki w rotacji guardów i z musu musi obok Lillarda grać któryś z wingow. U mnie nie ma problemu z dostosowaniem tu matchupów, gdyż Magic dysponują wszechstronnymi guardami i wingami. Równie dobrze Magic czują się w wysokim ustawieniu, gdzie też mam odpowiedni personel. Zatem i siła i szybkość oraz wzrost mogą być tu po mojej stronie, a z pewnością nie ustępuję w tych aspektach mojemu przeciwnikowi. Magic powinni być mocni i na zbiórce i w obronie na dystansie, gdzie zapewne Raptors będą się starali bombardować mnie 3P.

 

Proponowany wynik serii: 4-3 dla Orlando Magic

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TORONTO RAPTORS

Gratulacje dla Alonzo, spokojne budowanie składu i dobre draftowanie, przyczyniły się do sukcesu jakim jest kolejne ECF.

Termin opisów tak niefortunnie wypadł, że piszę go będąc na wczasach, przez co będzie dość krótki.

KONTUZJE: Jeśli Donovan Mitchell wraca, co moim zdaniem jest bardzo wątpliwe, to ja nie widzę powodów dla których Leonard miałby nie wrócić. Jeżeli w pierwszej rundzie miał status Game Time Decision a przed G6 pisano tak: " If the Clippers win Friday's contest and force a Game 7, it's unclear whether Leonard would be available for that win-or-go-home matchup." Od tej notki do finału konferencji mijają trzy tygodnie, więc myślę że mógłby wrócić, zwłaszcza że w II rundzie odpoczywał.

W sprawie Onyeki Okongwu nie będę się spierał ale tutaj także są duże szanse że wróciłby na ECF, +-10 maja miał zostać poddany ocenie, czy z jego palcem w stopie jest już ok - Eastern Conference rozpoczyna się 22.05. 

Rotacja jeśli Leonard gra:

PG: Damian Lillard 40min / Pascal Siakam 8min

SG: Kelly Oubre 28min / Eric Gordon 20min

SF: Kawhi Leonard 30min / Josh Okogie 10min / Kelly Oubre 8min

PF: Pascal Siakam 32min / Jeff Green 16min

C. Myles Turner 33min / Precious Achiuwa 15min

w obodzie pozostają Merrill, Pippen, Banton i Terry

Rotacja jeśli Leonard nie gra:

PG: Damian Lillard 40 / Pascal Siakam 8min

SG: Josh Okogie 19min / Eric Gordon 29min

SF: Kelly Oubre 37min / Josh Okogie 8min / Sam Merrill 3min

PF: Pascal Siakam 32min / Jeff Green 16min

C. Myles Turner 33min / Precious Achiuwa 15min

 

Statystyki zawodników którzy zagrali w 3rd rd PO:

Pascal Siakam - 23,3pts 7,5rb 4,5as 58% TS% 20% 3P%

Myles Turner - 15,3pts 7,0rb 1,5as 69% TS% 44% 3P%

Statystyki zawodników którzy zagrali w 2nd rd PO:

Precious Achiuwa - 6,0pts 4,4rb 1,0blk 55,1% TS%

Sam Merrill - 3,2pts 1,0rb 0,6as 50% TS% 29% 3P%

Statystyki zawodników którzy zagrali w 1st rd PO:

Damian Lillard - 31,0pts 5,0as 3,3rb 64,7% TS% 42% 3P%

Kelly Oubre - 13,3pts 4,0rb 1,8lstl 62,3% TS% 39% 3P%

Kawhi Leonard - 12,0pts 8,0rb 2,0stl 2,0as 48,2 TS%

Eric Gordon - 8,0pts 1,8rb 1,2as 50,8% TS% 41% 3P%

Josh Okogie - 3,5pts 1,0rb 0,5stl 61,5% TS% 33% 3P%

+ Trzeci trymestr: Jeff Green - 7,0pts 2,4rb FG% 42% 35% 3P%

 

Podusmowanie:

Magic stają się bezzębni jeśli Mitchell nie gra, ponieważ wtedy KAT musi stać się liderem. Pascal Siakam w finale konferencji robił 23,3pts 7,5rb 4,5as 58% TS%, proszę to zestawić z tym co wyprawiał Towns na tym samym etapie.

Wszystko w tej serii rozbija się o to czy Mitchell gra czy nie, kontuzje łydki są poważnymi urazami - w tych Playoffs z tego powodu ani jednego meczu nie rozegrał Giannis a Porzingis pauzował przez kilka tygodni. 

Obiecuję że jutro dopiszę kilka zdań np nt matchupu Lillard- Mann, gdzie ten pierwszy w meczach z Clippers sie bawił i gubił Manna na pickach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo niestety z opisami jakby już obydwie drużyny były syte.

Dla mnie kluczowa jest kwestia Leonarda i Mitchella

Obaj grają - wygrywa Raptors 

Lillard i Leonard otoczeni pasującymi rolesami jest wystarczające na Mitchella z rolesami i przerażonym Townsem

 

Obaj nie grają - wygrywa Raptors 

Orlando nie istnieje bez Mitchella, nie ma kto zdobywać punktów

 

Nie gra Leonard, gra Mitchell - wygrywają Magic

Mimo psującego Townsa, minimalnie wygrywają Magic, Lillard ma za małe wsparcie

 

Nie gra Mitchell, gra Leonard 

Wtedy byłoby 4:1 dla Raptors

 

Podsumowując 

W większości przypadków wychodzi mi wygrana Raptors plus przewaga parkietu plus to, że Magic nawet nie mają planu na Leonarda, ale już Mitchell u nich hasa,  minus to, że wg gma Raptors kontuzja Mitchella jest poważna co nie przeszkadzało mu założyć, że w poprzedniej serii Mitchell cudownie wraca i prowadzi Magic do zwycięstwa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi Tecu, że syte - a o to że szanse są bardzo zbliżone przy wielu niewiadomych. jak dla mnie najbardziej fair jest tu 4-2/3 dla Orlando lub Toronto w zależności od tego jak widzą to głosujący GMowie. Dlatego nie będę czarował i pisał, że coś by było na 100% czy nie.

Masz rację, że sporo zależy tu od tego kto by grał, a kto nie. Moim zdaniem historia urazów Khawi Leonarda podpowiada nam intuicyjnie, że jego występy są tu dość mało prawdopodobne.  Odnośnie Mitchella - sztab medyczny Magic wiadomo, że stawałby na głowie, żeby go postawić na nogi. W swoich wyliczeniach nie bierzesz też pod uwagę możliwości  urazu Lillarda - który odpadł w rl w I rundzie, gdzie opuścił g4 i g5 choć wrócił na decydujące g6. Tu też ciężko powiedzieć jak by było ze zdrowiem na 100% - i nie chodzi mi tu o to, że Lillard by nie grał, a o łagodniejsze spojrzenie na Mitchella - któremu zresztą dałem kilka dodatkowych dni przerwy na regenerację (nie gra w g1 i g2). 

KATa w serii z rl Mavs bronić nie będę, jednak warto pamiętać, że w rl pierwszy raz był tak daleko w playoffs, a u nas w ostatnich 4 sezonach tylko raz w poprzednim sezonie nie grał w Finale Konferencji - zatem u nas to już jego trzeci Finał Wschodu. :) 

Odnośnie ewentualnej obrony Leonarda - naturalnie Gordon, a wtedy Mann na Siakamie i Quickley na Lillardzie. Wiem, że u nas Grant Williams na forum przeżywa gorsze chwile, ale to również bardzo dobry defensor (był 5 w głosowaniu na Hustle Award w tym sezonie - nagrodę, którą wygrał Alex Caruso) na takich graczy jak Leonard, czy Siakam, a jest jeszcze Highsmith i gdyby było potrzebne mięso armatnie to Champagnie (wiem, że młody i nie sprawdzony w playoffs, ale osoby oglądające rl Spurs mam nadzieję, że potwierdzą mądrą grę Champagnie). 

Liczę na to Tecu że odpowiedziałem na Twoje pytania. Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko się odniosę do tego co @Alonzo napisał.

47 minut temu, Alonzo napisał(a):

Moim zdaniem historia urazów Khawi Leonarda podpowiada nam intuicyjnie, że jego występy są tu dość mało prawdopodobne.  Odnośnie Mitchella - sztab medyczny Magic wiadomo, że stawałby na głowie, żeby go postawić na nogi. 

Akurat w tym sezonie, historię urazów to Mitchell ma większą, od marca do końca RS opuścił 16 meczów z powodu kontuzji kolana a teraz kolejne po kontuzji łydki.

Ty Mitchellowi dajesz dodatkowe "kilka dni" wolnego a ja Leonardowi trzy tygodnie. 🙂

+ Mann na Siakamie to potencjalne 30ppg 8rb 5as, jeśli przeciwko obronie Celtics robił 23-8-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie brzmi jakby leonard byl zdrowy. dlatego glos na magic

 

Cytat

 

Speaking on NBA Countdown before Game 4, ESPN insider Adrian Wojnarowski dropped a couple of news items. Both pieces of information concerned Boston Celtics guard Derrick White.

Wojnarowski said White is under serious consideration to join Team USA for this summer's Paris Olympics. If Kawhi Leonard of the LA Clippers can't get his knee to a place where he can play, White is considered the top choice to replace him. Leonard was injured leading up to the NBA playoffs, and missed time during the Clippers first-round playoff series.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Szulim odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.